• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Mikrogeophagus ramirezi - Pillangó tarkasügér

Kölyökkorukban is látszik, hogy a hím első két, három hátúszósugara hosszabb, ez már 2-3 centis méretnél is jól megfigyelhető.
 
enyém most akkora mint egy neonhal.elég egyformák, lehet két nőstényt kaptam, m egyáltalán nem bántják egymást :/ mondjuk heteken belül úgyis kiderül.
 
Sziasztok !

Amennyiben nem veszitek tolakodásnak egy "nem növényes" akvarista részéről , lenne egy-két észrevételem a topic elején olvasható,Arizona által közzétett faj leíráshoz. A ramirezi nem "barlangba",hanem az aljzatba -homok,apró szemű kavics -vájt apró gödörbe ikrázik eredetileg.Igaz ez a szokás a régóta beakvarizált felmenőkkel rendelkező egyedek döntő többségénél sajnos már nincs jelen (leginkább terep tárgyra,növény levelére stb ikráznak) ,mint ahogy az ivadékok gondozása sem igazán jellemző rájuk (2. nap után).
Vitorlások mellé én nem javaslom őket.

Végül pár fotó vadon befogott ramikról (Venezuela). Igencsak szembetűnő a szín intenzitásbeli különbség a tenyésztett (fátyolos) változathoz képest. :)

Nevelő wf ramirezi
nevelo_wf_ramirezi11_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Nőstény wf ramirezi (karatén aksiban)
wf_nosteny_karantenban_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Növendék wf csapat (karatén aksiban)
wf_csapat_karantenban_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Rain said:
..... (leginkább terep tárgyra,növény levelére stb ikráznak) ,mint ahogy az ivadékok gondozása sem igazán jellemző rájuk (2. nap után).

egyszer barátom vitt tőlem egy szép nagy tő Cryptocoryne wendtii 'brown'-t még a 160L-s akiból és nagy meglepetésünkre 3 nap múlva tele volt az akija pici ramikkal. Olyannyira nem törődtek az ikráikkal, hogy egészen addig fel sem tűnt, hogy leívtak, míg ki nem keltek nála a nudlik :D
 
Fájdítjátok a szívem... :( Nálam tegnapelőtt esett le a hím... Azt hiszem itt fel is adtam a ramirezikkel való próbálkozást. :( Amúgy gyönyörűek Rain, és az a nagy csapat aprónép az első képen... :clap:
 
Luna said:
Fájdítjátok a szívem... :( Nálam tegnapelőtt esett le a hím... Azt hiszem itt fel is adtam a ramirezikkel való próbálkozást. :( Amúgy gyönyörűek Rain, és az a nagy csapat aprónép az első képen... :clap:

Sajnálom Luna :( . Ugyezt írtam kb. egy hónapja, hogy minden előzmény nélkül pusztulnak. Nálam egy hím maradt meg (a 3 párból), szívesen odaadom, bár messze vagy...
 
3 párból 1 db hím maradt meg ?!
Ez számomra több mint megdöbbentő...:(
Úgy általában milyen forrásból szerzitek be a halakat ?
 
Én egy párt kértem a helyi halasban, kaptam két hímet, 3 nap után összevesztek így átkerült az egyik a garnélás aksiba, 2 hete már biztosan megvannak, idáig semmi bajuk :!: (hál istennek...kop-kop)
Ti mivel etetitek őket?
 
Én főként élő eleségekkel etetem őket: 1 hetet pihentetett tubifex,cyclops, szúnyoglárva (a vsz is mehet nekik időnként az apistokkal ellentétben),röpképtelen muslinca, komposzt giliszta (botmixerrel nagyon apróra turmixolva).Emellett azért kapnak fagyasztott eleségeket is : artemia,bosmina,krill (apróra vágva) & hetente 1x valamilyen "márkásabb" műeleség is szerepel az étlapjukon.Szerintem érdemes -persze annak akinek erre ideje,lehetősége van- napi 3x ,alkalmanként kis mennyiséget adni nekik ,mintsem 1x de akkor többet.

Egy kicsit off.
Egy ismerősöm (dzsolo),még tavaly nyáron vett tőlem 6 ramirezi párt.A halak olyan medencébe kerültek amely kisebb garnéláknak is otthont adott (pl red cherry).Egy ideig nem volt semmi probléma ,azonban nemrég hirtelen elpusztult az egyik hím ramija minden előjel nélkül...mint később kiderült a halálát egy a torkán megakadt red cherry okozta.
 
Rain said:
Egy kicsit off.
Egy ismerősöm (dzsolo),még tavaly nyáron vett tőlem 6 ramirezi párt.A halak olyan medencébe kerültek amely kisebb garnéláknak is otthont adott (pl red cherry).Egy ideig nem volt semmi probléma ,azonban nemrég hirtelen elpusztult az egyik hím ramija minden előjel nélkül...mint később kiderült a halálát egy a torkán megakadt red cherry okozta.

Épp a minap láttam ilyet, csak vitorlás volt az áldozat és nem garnélát, hanem valami kis halat próbált megenni. :shock:
 
Hát a vitiket aztán tényleg nem kell "félteni", de szerintem egy sügér az "sügér" marad ,legyen bármekkora méretű is. :)
ezvicces_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
sziasztok
ma vettem 2 darab pillangó tarkasügeret és a levegőztető alatt vannak mindig.
Ez mitől lehet?

Üdv.:ramszesz
 
lehet félnek és valószínűleg azt találták a legjobb búvóhelynek. Szerintem napokon belül elő fognak bújni ;)
 
Sziasztok
Már lassan egy hónapja megvannak a halacskák, 3 nap után elkezdtek küzdeni egymással, gondolom két fiú ezért szét lettek ültetve. Most 2 napja észrevettem hogy az egyiknek(ami a növényesbe van) mintha foszlana az úszója, úszórothadás lehet? Remélem nem, ő a nagyobb. Ha minden igaz German Blue Ram lenne mind2.
Ha mégis úszórothadás akkor mit lehetne tenni ellene?
Sajna csak egy "GERONIMO" kompakt gépem van, így is fél órát fotóztam hogy egy valamire való képet tudja csinálni.
image-A844_4BABADCD.jpg
 
Nállunk a Betta járt így egy ilyen vulkanikus kőbe úszkált ki be ami élesebb volt kicsit és gondolom megsérült neki is amúgy nekünk az volt hogy összeragadtak szegény halnak az úszói és ilyen fehér színű volt neki tettünk be ilyen Sera cumót ami ilyen fertőtlenítő de nem használt rajta sajna 2 hétig voltak jobb napjai aztán voltak rosszabbak aztán egyik reggelre eltávozott sajna :( Sajna a nagy fátyolos úszójú halakra ez veszélyesebb.

A betegség úgy kezdődik, hogy az úszók szakadozottá, foszlányossá válnak, majd egy idő múlva akár el is tűnhetnek. A jelenséget szövetelhalás okozza, s akkor jelentkezik, ha az állat nagyon legyengül vagy megsebesül. Kezelés nélkül halálos és gyorsan átterjedhet az akvárium többi lakójára is.
• A tünetek: Az úszónak a sebes része, ahol a szövete már szétmorzsolódik, fehér színűnek látszik. Mire az egész úszó elpusztul, a betegség befelé, a hal belső szöveteibe is terjed.
• Az okok: Ezt a betegséget többféle baktérium okozza, többek között az Aeromonas, a Pseudomonas és a mixobaktériumok (Myxobacterium). Egy harapás vagy bármilyen más, az uszonyon keletkezett sebesülés jó talaja e fertőzésnek. A nagy úszókkal rendelkező halak különösen érzékenyek erre a betegségre. Ha az akváriumban nem jók az életfeltételek, vagy ha rossz a víz minősége, az megkönnyíti a felelős baktériumok szaporodását és a betegség kialakulását.
• Kezelés: Többféle óvintézkedés lehetséges, amivel megelőzhetjük a betegség kialakulását (ezt nevezzük prevenciónak vagy profilaxisnak). A legfontosabb, hogy a medence vize mindig tiszta legyen. De ha egyszer a betegség megjelenik, az antibiotikumok használata elkerülhetetlen. Az akvarista-szaküzletekben nagyon hatásos szerek kaphatók, melyek azonnal megszüntetik a bajt. Először a fehér sebek tűnnek el. A kezelés alatt gondoskodni kell az akvárium megfelelő szűréséről. Ha a betegség még nem érte el az úszósugarak tövét, akkor a kezelés hatására néhány alatt regenerálódik.
 
Back
Oldal tetejére