• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

low-tech nano 25l

Megjött a GA csomi, szépséges növényekkel. Túl vagyok a rendezkedésen. A HM erdő egy részét átpakoltam, a többi megy a másik akiba. Parvula vette át a helyét. Egyenlőre nem nyírtam meg, talán hét elején vmikor. Előtérben helyet kapott egy kis UG, remélem lesz belőle valami...
Képek majd holnap, ha letisztult az aki.
És hogy ne csak öröm legyen... Az eheim akasztós rotorját, tisztogatás közben, nagyon ügyesen eltörtem. De szűrés nélkül nem maradhat az aki, pláne matatás után, így megkapta az ex400-ast. Tervben volt ugyan, de nem most és nem ilyen okból. Beállt, jóval erősebb szűrő, ártani nem árthat :)
 
Újabb apró változások, voltak. Guppi pajtásoknak menni kellett, állandó jelleggel az UG-n táncoltak... Helyettük bekerült 3 Oto, ez így már sokkal békésebb :)
Nem vártam vezérre, vettem új akkukat a Fujiba. A mai délutánt a fényképezőgépre szánom, talán sikerül valami értelmeset alkotni :)
Első nekifutásra:


Ui.: Parvulát mikor vágjam vissza?
 
aziim said:
Újabb apró változások, voltak. Guppi pajtásoknak menni kellett, állandó jelleggel az UG-n táncoltak... Helyettük bekerült 3 Oto, ez így már sokkal békésebb :)
Nem vártam vezérre, vettem új akkukat a Fujiba. A mai délutánt a fényképezőgépre szánom, talán sikerül valami értelmeset alkotni :)
Első nekifutásra:


Ui.: Parvulát mikor vágjam vissza?

Én délután szoktam. :)
Viccet félretéve, a Parvula kérdésekkel elégé megoszlanak a vélemények, még itt a fórumban is érdekes módon.
Én a tégelyest (zselés, pogácsa állagút) nem vágtam vissza, 4 hete van meg, most látom mág hogy beindul, 6 hetesen fogom vágni.
A Tropica-st, ami hosszúszálú, mint a tied, azt ültetés előtt vágtam vissza 2 centisre, látványosan szebben nő, már most magasabb mint a másik és jobban nő, pedig csak 2 hete van bent. A te hosszú szálaidat én már vágnám, hogy hozzon új leveleket, elinduljon oldalra is.
Sokan azt mondják vágás után be fog pár szál barnulni, amiket érdemes ollóval kigyomnlálni, ezt eddig még nem vettem észre.
Jó hangulatos kis aki lesz, ha beindulnak a növények! :thumbup:
 
Csatlakozom sszever-he. A cserepes parvulát érdemes még ültetés előtt visszavágni. Utána is lehet de nagyobb macera kihalászni a leveleit :p Igen, a visszavágott szálak nagy része be fog barnulni, mivel azok emers levelek, de ez nem nagy gond. Ha nincs rendben valami az akiban, bealgásodhatnak a csonkok, de nem lesz vészes. Amanok, Red Cherry-k és maláj tornyoscsigák szépen kieszegetik az elhalt, fonnyagó szálakat, szóval azokbol érdemes sokat tartani egy parvulás akiban ;).

Volt idő egyébként amikor két hetente nyírtam TC-s és cserepes parvula keverékét. Imádta, nagyon dús lett és alacsony maradt, csak macerás volt az a rengeteg levél halászat ezért kb havontára visszavettem a nyírását :lol:
 
Köben rájöttem, hogy low teched van. :p Akkor ne nyírd két hetente. de most mindenképp nyírd meg és hagyd meg olyan 1-2 centisre a csonkokat.
 
schruz said:
Köben rájöttem, hogy low teched van. :p Akkor ne nyírd két hetente. de most mindenképp nyírd meg és hagyd meg olyan 1-2 centisre a csonkokat.

:D Ok, de vagyok annyira tudatlan, hogy fogok még kérdezni. És amúgy sem a jövő héten lesz. RC-k vannak 10-15db és épp szaporulat készül, tegnap láttam 3 petés mamát és kettőt rikító nyereggel a hátán. Szal ebből hiány nem lesz :D Amano viszont csak 2db van, lehet majd pecázok át a másikból...

ui.: a Bal oldali üveget már megpucoltam :D
 
Gonolkodj, a maláj tornyoscsigákon is. Én direkt betelepítettem őket mindkét akimba, mert nagyon jó hatással vannak egy növényesre. A talajt frissentartják túrkálással és tényleg felfalnak mindent ami fonnyad vagy rohad, még az állattetemeket is. Algát is esznek. Kicsik maradnak tehát nem zavarnak sok vizet sem. Tulajdonképpen alig láthatóak, inkább estefele merészkednek elő. Én nagyon szeretem őket ezéekért a tulajdonságok miatt és azért is mert szerintem írtó mókásan néznek ki. :)
 
schruz said:
Gonolkodj, a maláj tornyoscsigákon is....
Elgondolkodom a dolgon, de aszem egyenlőre kivárom mi lesz az UG-ból :) Egyenlőre egy lágy tavaszi fuvallat is elég hogy úszni kezdjen.
Nyírás kész, vízcsere is volt. Kicsit tisztul és fényképezek :D
 
Eltelt egy hónap, változás nem sok. Támad az ecset, de talán kezelhető marad...
Parvula kezd magához térni, lassan elkezdett terjeszkeni, de még messze a vége.
UG-ről nem nyilatkozom :) Nem tudom eldönteni, mi van vele... Olyan mintha nőne és terjeszkedne, de néhol elég fura... Egy újabb hónap és talán erre is választ kapok... A kép róla csalóka, ma ástam el őket újra, vízcserekor kiugrott a cső a kezemből...

 
Back
Oldal tetejére