• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Segítségkérés low tech indításhoz

Majdnem vettem én is egy 72 literes szettet:facepalm: Először a tetőt dobtam volna ki a 15w fénnyel, majd a szűrőt. Szóval inkább lassan járok.
Az aki már megvan, igaz fekete lett a ragasztása annak ellenére hogy azt mondták átlátszó lesz... de nekem nem bántja annyira a szemem, elhoztam. 60x30x36.
A 2x18w világításhoz az alkatrészek a pickpackponton várakoznak, mostmár ki kell találnom, hogy hogy rakom össze.
A következő rendeléssel valószínűleg ex800, manado és profito jön, mire van még szükségem az élővilágon kívül? :) (táptalaj/tápgolyó, easy carbo?)
 
A táptalajjal hószútávon jobban jársz a carbó nagyon hasznos. Nekem is t8-as világításom lesz mert meg van hozzá minden csak össze kell szerelni.:)
 
Hali!

Nem tudom összeraktad-e már az akváriumot, ha nem, a csavart fűzet gondold újra. Nekem az ágak nagy része berothadt az első próbálkozásnál. Marha büdös volt. Ebben lehet lesz bővebb: Fontos - Milyen fát, gyökeret használhatunk | Page 14 | Magyar Akvakertész Fórum - Hungarian Aquascaping Community

Üdv

Köszi szépen, már én is átpörgettem ezt a topic-ot és vegyesek a vélemények. Kb. 3 hete áznak az ágak, már párszor lepucoltam a kérget és cseréltem rajta vizet. Csontszáraz volt minden ág amikor gyűjtöttem, le voltak törve, a fa alól szedtem. Bízom benne, hogy nem lesz vele gondom, semmi nyálka nem jön már ki rajta. Még egy fertőtlenítős áztatást tervezek, aztán meglátjuk. A tiéd ki volt teljesen száradva?
 
Majdnem vettem én is egy 72 literes szettet:facepalm: Először a tetőt dobtam volna ki a 15w fénnyel, majd a szűrőt. Szóval inkább lassan járok.
Az aki már megvan, igaz fekete lett a ragasztása annak ellenére hogy azt mondták átlátszó lesz... de nekem nem bántja annyira a szemem, elhoztam. 60x30x36.
A 2x18w világításhoz az alkatrészek a pickpackponton várakoznak, mostmár ki kell találnom, hogy hogy rakom össze.
A következő rendeléssel valószínűleg ex800, manado és profito jön, mire van még szükségem az élővilágon kívül? :) (táptalaj/tápgolyó, easy carbo?)


Nekem is low tech van, 112 literes, manadoval és tetra ex1200 szűrővel. Én az elején, 1 éve, benyomkodtam néhány JBL kugelnt a manadoba, átültetésekkor egy-egy darab még előbukkan, szóval nem fogytak még el. Crypto fajok vannak amik gyökeres növények, némelyiknek fél akvárium hosszú gyökereit szedtem ki ritkításkor. Személyes véleményem, hogy low-tech-be max ilyet tennék, szerintem táptalaj teljesen felesleges, nem az a szűk keresztmetszet. Anubiasom, Microsorumom is van, meg némi moha, azokat meg úgyis kötözni kell, nem a talajban gyökereznek.
 
Köszi szépen, már én is átpörgettem ezt a topic-ot és vegyesek a vélemények. Kb. 3 hete áznak az ágak, már párszor lepucoltam a kérget és cseréltem rajta vizet. Csontszáraz volt minden ág amikor gyűjtöttem, le voltak törve, a fa alól szedtem. Bízom benne, hogy nem lesz vele gondom, semmi nyálka nem jön már ki rajta. Még egy fertőtlenítős áztatást tervezek, aztán meglátjuk. A tiéd ki volt teljesen száradva?

Viccelsz? Szerinted mire való egy akvakertész sütője... :whistle::whistle: :D (mondjuk nem emlékszem, hogy nem-e a szőlők kerültek be)

Nyálka nekem volt az elején, majd jó pár hét, tán pár hónap múlva vízcserénél vettem észre a szagot.
 
Bazaltot szerintem felejtsd el. A manado messze nem a legjobb növényes talaj de a bazaltnál fényévekkel jobb. A bazaltal én is próbálkoztam a növények nagyon nehezen tudnak benne terjedni mert baromira nehéz anyag. Használt szűrőt pedig nyugodtan vegyél ha nincs sok cash. Eheim 2224 15000 ft körül játszik pl.
 
Aki és világítás megvan. A GA-ból fogok rendelni tetra ex800 plust, manadot, profitot és talán tápgolyókat. Ha ezeken és a dekorokon kívül semmim nincs, akkor mit kellene még beszereznem szerintetek, vagy mi az erősen ajánlott? Nem akarok felesleges dolgokat vásárolni, de ha kell még valami speciális akkor kihasználnám ezt a fuvart. Úgy gondoltam hogy ezeket összerakom, kimosom a manadot, kialakítom a hardscape-et és utána szerzek be növényeket.
 
Eléggé leállt az elmúlt hónapban az akvárium projekt, de most ismét beindulni látszik. A tetra helyett egy JBL e701-ra esett a választásom, bízom benne hogy nem lövök vele mellé. A Black Friday keretein belül jelentős kedvezménnyel jutottam hozzá, holnap hozzák.
Mivel lassan itt a tél, nem tudom, hogy a növények beszerzése hogyan fog alakulni. Van tapasztalatotok fagyos időben való rendelésről? Hogyan oldja meg ilyenkor az akinek nincs a közelében beszerzési forrás?
 
Szia nem tudom, hogy van-e már növényed de a GA-t tudom ajánlani.
2 dobozos zselés növényt rendeltem amit egy kB cipős doboz nagyságú kartonban kaptam meg tele hungarocell golyókkal középen a két doboz növénnyel.
Szerintem ha hűtőkocsival hozzák akkor se lett volna semmi baja :)
 
Utoljára módosított:
Eléggé leállt az elmúlt hónapban az akvárium projekt, de most ismét beindulni látszik. A tetra helyett egy JBL e701-ra esett a választásom, bízom benne hogy nem lövök vele mellé. A Black Friday keretein belül jelentős kedvezménnyel jutottam hozzá, holnap hozzák.
Mivel lassan itt a tél, nem tudom, hogy a növények beszerzése hogyan fog alakulni. Van tapasztalatotok fagyos időben való rendelésről? Hogyan oldja meg ilyenkor az akinek nincs a közelében beszerzési forrás?

A HEAT PACK melegítő párna megoldas lehet a zord magyarorszagi telben. En mar tobbszor kaptam ezzel a csomagot es minden fitten erkezett.. Hasznos dolog, ha van ra mod akkor kerd igy a szallitast.
 
Sziasztok,
Jó régen nem írtam, és nem is foglalkoztam az akváriummal. Korábban már beinvesztáltam néhány dolgot, de nem állt össze az egész, tehát most vagy soha. Lássuk a jelenlegi állást:

Ami megvan:
Akvárium: 60X30X36 64L
Szűrő: JBL e701 szűrő gyári töltelékkel
Dekor: Fűzfa ágak, bazalt kövek.
Növények: egy jó adag crypto egy másik akváriumból.
Táptalaj: JBL golyók

Amit még vár a megrendelésre:
Aljzat: Manado
Világítás: Odyssea Dual Pro 2x24 W T5
Táp: Profito

Kérdéseim,
1. El lehet-e menni ezzel a fénnyel co2 nélkül? Korábban akartam egy DIY világítást de letettem róla. Egy csővel működik esetleg a Dual pro? Vagy keveset kellene világítanom, vagy magasra tennem a lámpát?


2. Csináltam néhány képet(bocsi a minőségért, telefonos+nem sikerül beszúrni...), a tervezett elrendezésről, mit szóltok hozzá?

3. Növény koncepcióm sajnos nincs. Tudnátok tippeket adni? Annyi hogy a cryptokat beültetném hátulra, mert azok elég magasak. A kövekre a fa tövébe anubiast, vagy microsorumot tennék. Az ágakra mondjuk jávai mohát kötöznék. Az előtérbe szeretnék még valamilyen "egyszerű" növényt. Kezdetben a legkitartóbb fajokkal próbálkoznék.

Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül
Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül
Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül


 
Utoljára módosított:
A rendelést szeretném hamarosan leadni a GA-nál a világításra és az aljzatra. Gyorsan szétnéztem, az olcsóbb növények között és ezeket tettem hirtelen a kosárba:

Dennerle Hygrophila corymbosa - Háttérnövény - Növény Green Aqua
Tropica Vallisneria americana natans 690,00 Ft Green Aqua
Tropica Egeria Densa 690,00 Ft Green Aqua
Dennerle Limnophila sessiliflora Green Aqua
Tropica Hygrophila difformis 690,00 Ft Green Aqua

Tudom nincs benne semmi koncepció... de: Jók lennének ezek az induláshoz? Gyorsan növő fajokat válogattam az alga elkerülése végett. Ezeket hogyan telepítenétek be az előző hozzászólásomban lévő layout-ba? Vagy inkább kevesebb fajtából kellene több adag?

Köszi
 
@Sporky
Bár még én sem számítok túl tapasztaltnak, de próbálok segíteni.
(ha másért nem, mert hátha vitába száll velem valaki, amiből te mindenképpen profitálnál)

Indíts naplót. Így mindenki jobban tud majd segíteni.
1. Tedd olyan helyre az akvát, ahol nem éri napfény, 5-6 óránál kezdetben ne világíts többet, és adagolj Carbo-t a Profito mellé.
Ez indulásnak elég lesz, aztán majd a tapasztalattal változtatsz rajta ha kell.
2. A scape szerintem jó lesz elsőre. Persze függ a növényes elképzelésedtől is, de ezt mindjárt írom.
3. Nem tudom milyen cryptoról van szó, de mérettől függően ez inkább a fa tövébe, előtérbe mehetne, hátra meg stemek.
Rengeteg stemet válogattál össze, de ez önmagában még nem alga elleni gyógyír.
Bár igaz hogy elszívják a tápot az algák elől, de indításnál nem ilyen problémáid lesznek, hanem a baktériumflóra hiánya, valamint az ebből származó ammónia, aminek hasznosításában az algák messze ügyesebbek, mint a stemek.
Ha a fákkal, és az előtérrel is kezdeni akarsz valamit, akkor szerintem pár növényt cserélj le.
Az előtérbe (ha nem dekorhomok lesz) mehet monte carlo, sagittaria subulata, pogo, vagy tenelus (esetleg vegyesen)
A fák alá kövekre crypto, anubias
A fákra valamilyen igénytelenebb moha pl. flame, vagy weeping és mellé valamilyen microsorum
Hátra pedig valamelyik stem, akár több vegyesen, de ez koncepció, és pénz kérdése is.
A GA-s fiúk egyébként biztosan segítenek, csak ne szégyeld elmondani, hogy most kezded. ;)

Sok sikert!
 
Szia!
Szerintem is próbálj naplót vezetni ennek az akváriumnak. Többen figyelik, jobban segíthetünk. Nekem tetszik az elképzelésed.
@Trappista társunk jókat írt. Nem is ragozom. Mondjuk a sagittaria subulata-t nem ültetném előre, elég magasra is meg tud nyúlni.(nem rég likvidáltam én is).
Középre jó választás amúgy. Mohákat én is javaslok az ágakra. (jávai, karácsonyi) Vígan eléldegél low-ban. Persze a fényt és tápot szeretnek ezek az egyszerű növények is.
Ezzel a fajta valisnériával vigyázz. Baromi nagyra hosszúra nő. Visszavágva meg nem mutat szépen. Helyette Valisnéria nana-t javasolnám.
Kérdésed van bátran! Algamentest Kívánok!(y)
Üdv:Zoli
 
Köszönöm szépen a tanácsokat mindenkinek. Szerencsére a belső szűrőtől, bazalt aljzatól, tetővilágítástól és egyéb kerülendő dolgoktól sikerült megkímélnem magam jelen topiknak köszönhetően. Ezennel ezt a témát le is zárom, az akvárium ugyanis elindult, melynek új naplót nyitottam megfogadva @Trappista és @ZoleeG javaslatát.

A napló az alábbi linken érhető el:
Növényes - Slice of Life (64L-es Low-tech, első növényes) | Magyar Akvakertész Fórum - Hungarian Aquascaping Community
 
Back
Oldal tetejére