• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

low-tech nano 25l

aziim

Tapasztalt kertész
Egy biztos ez a fórum fertőző:)
Most, hogy az 54l-es akim úgymond sínen van, az otthoni kis akim sem tetszik már. Túl sokat nézegetem az itt és máshol fellelhető remekműveket ahhoz, hogy elégedett legyek vele. Nem tehetek mást át kell alakítanom:)

Jelenlegi állapotról csak részletfotóim vannak:

Ami van, röviden:
Méretek: 40*23*27 ~25l
Szűrés: no-name 200l/h belső szűrő
Világítás: 11W
aljzat: fehér kavics
növények: pár szál valami
állatok: 7 guppi, és egy arany aymoneri (átmeneti szálláson), meg egy kupac potyautas csiga

Találtam egy szép szőlőágat a hétvégén, ez indította el végleg a lavinát :) Illetve, hogy szeretnék garnikat is és kakadukat is. Az ágat megpucoltam, méretre vágtam és most ázik. Este majd bökök vmi képet róla..
A technikán egyenlőre nem szeretnék változtatni, épp elég bajom van a nagyobbik aki felszerelésével. De szeretnék egy szép zöld otthont varázsolni a guppiknak és a leendő garniknak. Ebben kérnék segítséget, főleg a növényválasztás terén.
Amit eddig "kiagyaltam":
- Táptalaj: JBL Aqua Basis Plus Növény táptalaj - 2.5 liter
- Aljzat: Shirakura Red Bee Sand aljzat - 4kg
- Dekoráció: szőlőág, bazalt darabok
- Növények: jó nagy adag jávai moha fára, kőre kötözve. Pár szál parvula és riccia, a héten érkező tropica-s csomiból. Van pár tő Cryptocoryne "valami", talán a wendtii ''brown'', de nem bírom megállapítani. És akad még két Anubias barteri var. nana is. És itt várnék még ötleteket, hogy mit lehetne....
- Tápozás: EI GA módra

Jövő hét végén, vagy amint süllyed a fa, indul a móka :)
Várom az észrevételeket, ötleteket!
 
Szia!

Engedd meg hogy hozzá szóljak a listádhoz!
Bár nem ismerem az elképzelésedet a talaj és a dekor elrendezéssel, de a 4kg aljzat szerintem csak akkor lesz elég ha vízszintes talajt szeretnél, ha egy kicsit a mélység érzettel elszeretnél játszani ( tehát a front üvegtől a hátsó üvegig meg szeretnéd emelni), akkor viszont kevés lesz! A bazalttól félek egy kicsit, sok fórum társunknak nem vált be, a szőllő tökével kapcsolatban meg, nem tudom milyen állapotban találtad, de szerintem egy hét alatt nem fog víz alá merűlni!
A ricciát hanyagolnám az aki méretei miatt, hacsak nem a kis testvérét szerezted be , de az érdekelne engem is :lol: .
Cryptok közűl meg nagyon meg kell válogatni melyiket használod fel, mert vannak kis akikba valóak és vannak nagyra növő fájták is! Szóval nagyon vigyázni kell az aki méretei miatt milyen növényeket használsz fel, mert hiába van egy gyönyörű hardscape-ed, ha a növények elrontják az összképet! ;)
Sok sikert az akidhoz!
Bocsi a hosszú írásért, de ez mind igaz a low-tech és high-tech akikra is!
 
Köszi az észrevételeket! Nem kell az engedélyem, én kértem :)
Talaj: átgondolva igazad lehet a mennyiséggel kapcsolatban, de mivel adott kerettel rendelkezem, ennyi lesz :( És garnélák miatt mindenképp sötétet akarok. Az elképzelés az, hogy a bal hátsó sarok felé emelem az aljzaot, nem teljes szélességben. Majd kipróbálom, még a táptalaj beöntése előtt és ha kell, dobok egy kis manadot alá. Maradt 2-3 littyó. (szerk.: tudom, hogy ez sokak szerint szentségtörés...) Majd meglátjuk mit tudok kihozni belőle, egy dolog biztos, szebb lesz mint most.
Nem várom, hogy egy hét alatt merüljön a fa. A köv. hét vége inkább a GA csomag várt beérkezési ideje. Elsején utalják a fizut, vagyis a rendelést is akkor adom le :?
Riccia akkor nem. A Crypto féle kb. fél éve van nálam, de 10-12 centinél nem nőtt nagyobbra, csak bokrosodik. Azon meg lehet segíteni :) Szerintem jó lesz, ha nem, akkor repül.
Ha van ötlet egyéb növényre, mondjátok :)
 
aziim said:
Köszi az észrevételeket! Nem kell az engedélyem, én kértem :)
Talaj: átgondolva igazad lehet a mennyiséggel kapcsolatban, de mivel adott kerettel rendelkezem, ennyi lesz :( És garnélák miatt mindenképp sötétet akarok. Az elképzelés az, hogy a bal hátsó sarok felé emelem az aljzaot, nem teljes szélességben. Majd kipróbálom, még a táptalaj beöntése előtt és ha kell, dobok egy kis manadot alá. Maradt 2-3 littyó. (szerk.: tudom, hogy ez sokak szerint szentségtörés...) Majd meglátjuk mit tudok kihozni belőle, egy dolog biztos, szebb lesz mint most.
Nem várom, hogy egy hét alatt merüljön a fa. A köv. hét vége inkább a GA csomag várt beérkezési ideje. Elsején utalják a fizut, vagyis a rendelést is akkor adom le :?
Riccia akkor nem. A Crypto féle kb. fél éve van nálam, de 10-12 centinél nem nőtt nagyobbra, csak bokrosodik. Azon meg lehet segíteni :) Szerintem jó lesz, ha nem, akkor repül.
Ha van ötlet egyéb növényre, mondjátok :)
Helló!
Sztem ha manado-t raksz a táptalajra ás arra a Shirakura-t az még nem szentségtörés, én lávakövet használtam aljzat emelésre, megspórolva 10l manado-t.
A növényekhez én a HM-et (hemianthus micranthemoides) ajánlanám nanoba, Crypto-ból pedig parva, LDW, willisii....ezek eléggé kis növésűek, magasságra...7-20cm körül. De Echinodorus fajtáiból is lehet válogatni.....Hát ennyi jutott eszembe így felkelés után :lol: Sok sikert a továbbiakban! :thumbup:
 
Sajnálatos esemény, berohadt a csodás szőlőágam....
Így most újra kel gondolnom az egészet, marad a vasfás történet. Nem lesz egyszerű, mert ritka formátlan darab :)
 
Nem a trutyi a baj :) Egyes részei konkrétan szétestek, pedig áztatás előtt épnek tűnt. Inkább nem kockáztatok, drágák a garnélák :)
 
Tegnap megrendeltem a cuccokat GA-tól. Vasfára is sikerült egy használható témát találnom, remélem jól mutat majd. Szűrés is változik, a belső szűrőt egy Eheim Liberty 2040 váltja. Ha a csomag ideér hétvégén rendezkedek :)
 
Megjött a cucc :)
Az előzetes aggodalmakkal ellentétben nem lesz kevés a talaj. Már alig várom a hétvégét :)
 
Sikerült szereznem még egy vasfát. Ez jobban néz ki és a régi darabolása után már élvezhető látképpé alakulhat. Legalábbis remélem...
Megjött a szűrő is :)
 
A család türelmetlenkedett így az átrendezés már tegnap este megtörtént. A szűrő nem fért be a szekrény alá :( így maradt a 200l/h-s belső szűrő.



Egyenlőre ennyi, a rizsa majd később :)
 
Akkor a rizsa :)
Berendeződött az akvárium. Növénylista még nem teljes, a héten érkezik még egy jó nagy kupac jávai moha (is?). Képeket este teszek fel a feltöltött állapotról. Van egy felesleges Eheim Liberty 2040-em :( A belső szűrőre ráaplikáltam az Aquael Fan1 kifolyólapátját, így egész jó a flow és a vízfelszín is mozog.
Egyenlőre 5 órát világítok. Tápozást nem viszem túlzásba, napi 1,5ml mikro/makro és 1ml carbo. Vízcserék 2 naponta 50%.
Növények: Vallisneria americana (ideiglenesen), Anubias nana, Anubias barteri, jávai moha, Riccia, Cladophora aegagrophila, HC ?? a sarki boltból (ritka ramaty állapotban volt, meglátjuk mi lesz belőle)
 
aziim said:
HC ?? a sarki boltból (ritka ramaty állapotban volt, meglátjuk mi lesz belőle)
Az HM lesz, ha megkap minden jót hamar összekapja magát. ;)
 
Tomi said:
Az HM lesz, ha megkap minden jót hamar összekapja magát. ;)
Nem kizárt, de egyenlőre nem tudok különbséget tenni :) Nagyobb cseréppel volt, mint a tropica-s :D mire kiszedtem belőle a hulladékot fele se maradt :)
 
Rég írtam ide is :p
Az aki alakulgat, túlesett egy nagyobb algatámadáson, de lassan eltűnni látszik. Hét végére tervezek egy nagyobb matatást, utána képeket is teszek fel.
Addig is egy vacsorakép... (5 db RC került az akiba indulás után 2 héttel, a képen a jelenlegi állomány kb. harmada látszik) :crazy:
 
Néhány hangulatkép tegnap estéről....


Remélem eljön majd az az idő, amikor a sikerem lesz olyan zajos, mit a fenti képek :p
 
Az aki eléggé elhanyagolt volt az utóbbi időben.. Se vízcsere, se karbantartás :(
Nem voltam a közelében... Vasárnap került, újra a kezeim közé...
Mozgalmas délután volt... Halacsok, garik mentése. 30km költöztetés, takarítás, kis átrendezés... És sajna /egyéb megoldás hiányában/ vissza is kellett pakolnom az állatkákat, de egyenlőre jól tartják magukat...
A táptalaj és a Red Bee Sand helyén maradt, a felső réteg eltávolítása után került fölé egy réteg Amazonia. Új elrendezés, de idő és lehetőség hiányában a régi /még menthető/ növények.
Nem fest túl jól, de most karnyújtásnyira van tőlem :p Igyekszem helyrepofozni :)

Napi vízcsere, két hétig biztosan. Egyenlőre nem tervezek agresszívebb tápozást. Heti 2*1ml micro és macro, EC naponta ugyanennyi. És némi woodoo az algák ellen :twisted:

Egy gyors fotó a végére:
 
Nahát... van egy ilyen naplóm is :D
Fotó nincs, főnököm kilopta az akkukat a fényképgépből :evil: Talán majd holnap.
Durva változásokon ment át a kicsike. Némi szerencsével, lényegében gond nélkül telt az első hónap. Az algák szinte teljesen elkerültek, magam sem értem az okát :) Némi zöld pontalga az üvegen, de heti takarítgatás mellett észrevehetetlen, a köveim viszont zöldülnek.
Az a pár nyamvadt szál HM erdővé alakult, így a hétvégén durva nyírás áldozatává vált. Az eddig vegetáló anubiasok is elindultak végre. Bekerült egy kevés Cryptocoryne parva is. Sajna a Narrow továbbra is csak szenved, bár az volt a legkritikusabb állapotban...
Tápanyaghiány tüneteket fedeztem fel, talán a HM vadulása lehet az oka. Így a kezdeti "nagyon óvatos" tápozást megemeltem, 2 naponta csepegtetem a fenti adagot.
Azért telefonnal mégis lőttem egyet. Rémes de a változás látható:

Mivel a HM burjánzása teljesen elborította a látványt, tervezek egy jelentősebb variálást a növényekkel. Előbb azonban helyt adok egy merész kísérletnek :angel:
 
Back
Oldal tetejére