• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Nemzeti-Garnis (35L, low-tech, nano)

Apuka13

Kertész szaki
Mivel nem bírom otthoni aki nélkül, elkezdtem tervezni egy low-tech nanot, ami talán még nem veri ki itthon a biztosítékot.
Mivel a Buddha Ösvénye elég sok erőforrást emészt fel, ez lassabb lépésekben készül majd, viszont ennek minden pozitív hozadékát szeretném meglovagolni. Tehát lesz hardscape legózás, nézegetés, megosztás, reményeim szerint eszmecsere Veletek. Növények tudatos kiválasztása. Talán DSM indítás, és ami nekem nagyon fontos, végre magam állítom a megvilágítási időt! (Lásd: másik naplóm)
A cél, hogy alapos tervezés előzze meg a megvalósítást! (Ami, talán a legfontosabb, és amit a saját bőrömön tapasztalok az első növényesem kapcsán. Mármint ennek hiányát!)
Zölddel emeltem ki ami már megvan, vagy rendelés alatt.

Inspiráció
Itt mindent megtaláltok: Filipe új akváriuma | Magyar Akvakertész Fórum
A bonsai helyett én egy kis emers szigetet tervezek.

Akvárium
45*26*30 Opti-White (35 L)

Világítás
"Kompakt fénycső Dulux L 24W/865 Daylight 6500K 24x44x317mm
2G11, 1700lm fényáram"

Szűrés
(talán)Rena Flistar XP2 (1250 l/h.) 50%-on hajtva ADA Bio Rio-val visszafojtva
Szűrőanyag: 1. tálca: Szivacs - Seachem Matrix 2. tálca:ADA Bio Rio - Perlon – Seachem Purigen
(Először belső szűrőt gondoltam, de Cecska azt mondta, akkor nem áll velem szóba!)

Tápozás
Green Aqua Micro, macro, carbo

Egyéb
Üveg be- és kifolyócsövek (poppy), manuális időzítő a világításnak

Berendezés
Talaj
Táplalaj
Tropica Substrate növény táptalaj - 2.5 liter

Aljzat
Shirakura Red Bee Sand aljzat - 4kg

Dekorhomok
JBL Sansibar River 5kg - természtes hatású dekorhomok most csak 3 200 Ft - Green Aqua

Kövek
szürke sziklák (elfelejtettem a nevét, de a savteszten 5 csillagot kapott;))

Növények

Előtér
Elatine hydropiper most csak 990 Ft - Green Aqua
cserejátékos: Eleocharis parvula mini most csak 990 Ft - Green Aqua

Középső
Staurogyne repens most csak 2 Ft - Green Aqua (Mert a GreenMachine videóban megbabonázott)
Alternanthera reineckii 'Mini' TC most csak 1 Ft - Green Aqua (Mert nagyon tecccik, na meg egy kis szín…)

Háttér
Vivipara
csere: Sagittaria subulata most csak 1 Ft - Green Aqua

Mohák
Riccardia chamedryfolia most csak 3 Ft - Green Aqua
Fissidens fontanus most csak 3 Ft - Green Aqua
Vesicularia dubyana 'Christmas' most csak 2 Ft - Green Aqua


Állatkák
Garnélák
Sakura (Piros)
Amano (Fehér)
Caridina cf. babaulti “green” (Zöld)
(Itt is kijött belőlem a hülyeség!)

hal
???

És végül egy kép a kiszemelt helyéről:


IMG_2987 by Apuka13, on Flickr
 
Tuti technikai háttér, bivaly szűréssel, jók az elképzelések, kíváncsian várom,hogy mi fog kisülni belőle(akva esetében kiforrni... Inkább azt ne ;))
Bár a Buddha Ösvényével szerintem magasra tetted a lécet, biztos vagyok benne,hogy ez is pöpec medence lesz. :)
Sok sikert! (y)
 
Kezdődik a legózás. Várom a véleményeket!
Ez az első, nyers változat. A kövek előtt dekorhomok, mögötte garnitalaj lesz ugyanúgy, mint a nagy szikla mögött, ahonnan szeretném indítani az emers szigetet. Vettem kőkorongot a sarokcsiszolóba, és azzal tervezem alakítgatni a nagy követ, mert nagyon közel van a frontüveghez, és azt már a Buddha ösvényénél megtanultam, hogy nagyon kényelmetlen úgy a karbantartás, hogy nem férek oda rendesen.:mad:
A kő tetejét is szeretném picit kilógatni a vízből (ezért van megemelve gyerekkönyvekkel:D), és egy kis wabi-kertet telepíteni rá. Erre 2 ötletem van.
1. A kő tetejébe vájok egy kis mélyedést (flex, fúró, körömreszelő..:eek:), és ebbe rakom a talajt és ültetem a növényeket.
2. Csak kicsit alakítok a tetején és készítek én is egy attibva féle Wabi-ball-t, amit ráhelyezek.
Lehet szavazni!:)

És a képek:


IMG_3340 by Apuka13, on Flickr


IMG_3341 by Apuka13, on Flickr


IMG_3342 by Apuka13, on Flickr

(Bocsánat a minőségért, csak hozom a formám)

Üdv,
Ákos
 
Nekem tetszik. A nagy követ ha megfordítod nem jobb? Így olyan hirtelen leszakad a part. Meddig lesz a víz szintje? Amikor én terveztem az enyémet akkor felrajzoltam a lehetséges vízszinteket a falra, nekem sokat segített.
 
A partszakadást direkt így szeretném azért áll így a kő. Mikor megtaláltam ezt a követ, akkor határoztam el, hogy ezt a scapet szeretném megközelíteni. A vízszint pedig a kő teteje alatt lesz picivel.

Ez adta az inspirációt:
7517382996_613d174895_c.jpg
 
A partszakadást direkt így szeretném azért áll így a kő. Mikor megtaláltam ezt a követ, akkor határoztam el, hogy ezt a scapet szeretném megközelíteni. A vízszint pedig a kő teteje alatt lesz picivel.
Ha Neked így tetszik akkor nekem is. Csak egy tipp volt. Az érdekes kérdés az az lesz hogy mi fogja meg majd a talajt a nagy rés mögött.
 
Egy kis update.
Elkészült az aki és megjött az üveg ki és befolyó szett a külsőszűrőhöz "nagyon-távol-keletről". Na, most páran a térdeteket fogjátok csapkodni a röhögéstől!:ROFLMAO: Beszéljen a kép helyettem:


IMG_3408 by Apuka13, on Flickr
(Igen, a kifolyó cső másik oldalán vannak a vágások!!:banghead: :cry:)

Birtokomban van az elképzeléseimnek megfelelő dekorhomok is, hála a G.A. csapatnak, kiemelten Viktornak!(y) Ez lett az: JBL Sansibar River 5kg - természtes hatású dekorhomok most csak 3 200 Ft - Green Aqua
Mivel gyakorlatilag minden megvan a scape legózásához, ma munka elött neki is álltam a "sziklacserép" gyártásának, amin az emers szigetecske fog csücsülni. Ime pár folyamatkép:


IMG_3412 by Apuka13, on Flickr


IMG_3413 by Apuka13, on Flickr


IMG_3414 by Apuka13, on Flickr

Holnapi terv: Ha hazaérek hungarocelfarigcsálás, majd kosáredzés és éjjel fotók megosztása az elrendezésről, amire véleményeket várok. (Igen, kötelező!:wideyed: :D)

Előre is köszi mindenkinek, üdv:
Ákos
 
Ha Neked így tetszik akkor nekem is. Csak egy tipp volt. Az érdekes kérdés az az lesz hogy mi fogja meg majd a talajt a nagy rés mögött.
Üdv! ez valóban jó kérdés... a mintának feltett inspirációs képen jól látszik a furfang, valami hasonló megoldásra szerintem ez esetben is szükség lenne, egyrészt a növények szempontjából életvédelmi, a nézelődők szempontjából pedig optikai célzattal :D
 
Szia!
Én a másodikra szavazok, de jobb lenne talajjal együtt látni.
Az a sziklacserép nagyon komoly!(y)
 
1.
Nekem azért tetszik mert van egy kis terasz a nagy kő körül és oda is tudnál ültetni
Hátul a hungarocellt még faragod? Így szerintem kifog látszani az éle
 
1.
Nekem azért tetszik mert van egy kis terasz a nagy kő körül és oda is tudnál ültetni
Hátul a hungarocellt még faragod? Így szerintem kifog látszani az éle

Igen alakítom még. Most csak a főkő helyét próbálgatom, a többit meg majd hozzálegózom.;)
Köszi nektek, hogy véleményeztek!
 
Üdv! ez valóban jó kérdés... a mintának feltett inspirációs képen jól látszik a furfang, valami hasonló megoldásra szerintem ez esetben is szükség lenne, egyrészt a növények szempontjából életvédelmi, a nézelődők szempontjából pedig optikai célzattal :D

Itt egy kis furfang.:D


IMG_3575 by Apuka13, on Flickr


IMG_3579 by Apuka13, on Flickr

Bocsánat a képminőségért, de most másra koncentrálok!;)
 
Szia!

Én a helyedben megnyesném a fő szikla alatt a hungarocellt. Ha tartis valamit, azon nem fog múlni, így könnyebb lenne eltakarni homokkal, kővel. Amúgy ez a homok téma megmarad, vagy csak teszt jelleggel raktad bele? Hátul valószínűleg el fog tűnni, de elől ekkora lejtést már szerintem simán kibír. Jól néz ki, szépen fog mutatni ha elkészülsz vele.
 
A mai ténykedés képekben. (Bocsánat a vakus képekért, de a panzióban maradt az állvány, meg különben sem tudok...:pics:)


IMG_3872 by Apuka13, on Flickr


IMG_3873 by Apuka13, on Flickr


IMG_3874 by Apuka13, on Flickr


IMG_3875 by Apuka13, on Flickr


IMG_3877 by Apuka13, on Flickr


IMG_3881 by Apuka13, on Flickr


IMG_3883 by Apuka13, on Flickr


IMG_3885 by Apuka13, on Flickr


IMG_3887 by Apuka13, on Flickr


IMG_3890 by Apuka13, on Flickr


IMG_3892 by Apuka13, on Flickr


IMG_3893 by Apuka13, on Flickr


IMG_3897 by Apuka13, on Flickr


IMG_3899 by Apuka13, on Flickr
Köszi a katalógust Attila!;)

Várom a kritikákat.
Szerintem szombat délután/este kerül víz alá, mert már vannak növényeim Ozzy jóvoltából.(y) Addig még picit alakíthatjátok.:)

Üdv,
Ákos
 
Back
Oldal tetejére