• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Üdvözlet és a kezdet (18l nano)

Az utolso szures kene legyen a perlon igen. A fekete szivacsot lattam. Az megfogna a kis koszokat ami bejon a szurobe. De mivel ott a fem racs igy az maradhat ott is. Vagy probald meg a fekete szivacsot a halo moge tenni es utana a substrat.
Ezt ki fogom próbálni, szerintem be fog férni az a vatta:)
Köszi a tippet!
 
Egy kis helyzetjelentés egy rossz képpel:)
A riccardia (avagy a ricoré;-) elkezdett bővülni, örülök, hogy jól érzi magát!
Az elatine hydropiper viszont sajnos elhalt. A sagittaria subulata viszont úgy látom szépen fejlődik szintén. Terjeszkedik is.
Bekerültek a sakurák és két amano is, mindenki jól érzi magát:)
Kollégám nekem adta a tropica system 60 co2 palackot és most nagyon várom, hogy milyen hatása lesz.
Stay tune!
DSC_1139_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
"XXX Bal oldalt a fuji tövében leveles – ajándékba kaptam, nem tudom a nevét" - - Lindernia rotundifolia - egyébként szépen "szakállasodik", kapaszkodik a földbe, némi hely még van terjedni is. Kíváncsi vagyok mi lesz belőle.
 
Tetszetős ! ;) Nagyon szeretem a kis, garnélás nanokat. Remélem a szakurák szépen fognak szaporodni! :)
 
Helyzetjelentés: riccardiának valami gondja lehet, mert kicsit szürkülnek a levelei. Akvárium falán, fuji köveken és red mooron megjelent némi alga. Szóval most küzdelmes napokat élünk meg.
 
Ideiglenesen bekerült egy tetratec ex-600. Szépen vissza kell fogni, hogy ne pumpálja ki a vizet az akváriumból, de az fix, hogy a víznek nagyon jót fog tenni:)
 
Helyzetjelentés: riccardiának valami gondja lehet, mert kicsit szürkülnek a levelei. Akvárium falán, fuji köveken és red mooron megjelent némi alga. Szóval most küzdelmes napokat élünk meg.
Elhagytam a carbo-t és így, bár nagyon lassan, de úgy tűnik, hogy kezd helyrejönni a riccardia. A szürke levelek a végüktől (és nem a tövüktől) kezdenek újra zöldülni. Ha valakinek van tapasztalata erről - mármint a riccardia gyógyulástól - akkor megírhatná, hogy bizakodhatom-e:)

Egy új hír az akváriumban pedig, hogy kezdenek petésedni a sakurák.
És még egy új hír, hogy bekerült az akváriumba ez a csoda:

buce_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Sziasztok,
Pár képpel jelentkezem és némi leírással. A riccardia korábbi nehézségein túlvagyok, a szürkeség teljesen megszűnt és szépen fejlődik minden pamacs. A buce is jól érzi magát. Kőre (fuji) kötözve került az akváriumba, azóta 3-4 helyen is gyökeret engedett és ahogy látom igyekszik a talaj felé. Új rizóma is van, ahol kis leveleket kezdett hozni ott, illetve a "főnövény" is hoz leveleket. Először kicsit sárgás formában bújnak elő aztán szépen bezöldülnek.
Bekerült még pár növény az akváriumba, most kicsit soknak érzem, gondolkodom már, hogy hogyan tovább:)
Íme a képek:
104812071_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

12051747382_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
- - - - - a gömbmohával egyre nagyobb bajban vagyok. Kivenném onnan, de amikor nincs ott akkor hiányérzetem van, akkor túl üres a közép.

7232514803_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Biztos sokan láttatok már ilyet, de íme még egy jópofa videó, a gömbmoha tisztítása után készült, amikor még némi levegő is volt benne:

Születtek minigarnélák is, azaz tulajdonképpen - leszámítva némi algát - rendben mennek a dolgok.:)
Üdvözlet,
Dávid
 
Jó kis hangulata van! Nekem gömbmohám még nem volt de máshol láttam, hogy kilapítgatják és úgy használják fel ágra, kőre vagy előtéri gyepnek.
 
Lehet, hogy az lenne jó, ha kivenném a gömböt és a fehér dekorhomokot. Pótolnám rendes talajjal és gyepet ültetnék...
 
Back
Oldal tetejére