• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Nemzeti-Garnis (35L, low-tech, nano)

én a nagy-kis követ nem tenném ennyire középre
vagy kihagynám
-- de mondjuk nyilván próbáltad mindenhogy, és szép lesz ez így is, nagyon

Mivel azzal tartom a homokot, hogy ne folyjon le, ezért sajnos nem vehetem ki, de jobbra még egy kicsit taszigálhatom.
Köszi a tippet!(y)
 
Ma beültettem a növényeket és beüzemeltem a szűrőt röpke 9 óra alatt.:dead: Ez az első nanom, szóval ne tessék nevetni. Az elatine-nal így is megszenvedtem, pedig egyszer már ültettem hc-t és az jól ment. Na sebaj, remélem szeretni fog nálam, és ha már csak fele olyan szép lesz, mint a GA galériában, már örülni fogok neki. Azt terveztem, hogy fotózom a folyamatot, még az állványt is vagy fél órán át állítgattam, de aztán belefeledkeztem...:p
Még nagyon nyers a dolog, és a mohákra nem is jutott időm (mondjuk még azt sem tudom, hova tegyem őket), szóval ennél csak jobb lesz majd, reményeim szerint. Ja, és persze az emersz sziget a tetején sincs még kész. Azt külön tervezem beindítani, és mikor már nem kell "inkubálni", akkor teszem a szikla tetejére.
Na elég a rizsából, íme pár kép!

A nap főszereplői:

IMG_3956 by Apuka13, on Flickr

Ide kéne alkotni valamit:

IMG_3971 by Apuka13, on Flickr

Elatine reggelire (végül az ebéd is ez lett):

IMG_3967 by Apuka13, on Flickr

Első percek, Bio Rio- és baci-felhőben:

IMG_3980 by Apuka13, on Flickr

Lenézek a művemre:

IMG_3991 by Apuka13, on Flickr

Üdv,
Ákos
 
Szép lesz, elfogadnám itthonra. Grat(y)
Ami most hirtelen eszembe jutött, az az, hogy meg kellett volna fúrnod a csereped oldalát, hogy alulról kaphasson vizet a leendő emmers sziget.
 
Szép lesz, elfogadnám itthonra. Grat(y)
Ami most hirtelen eszembe jutött, az az, hogy meg kellett volna fúrnod a csereped oldalát, hogy alulról kaphasson vizet a leendő emmers sziget.

Sajna ott egy kis baki történt, mert úgy képzeltem, hogy a vízszint eléri a szélét, de 0,5 cm híja lett.:(
 
Vízcsere után, amibe csúnyán belebénáztam!:banghead::mad::cry:
A leszívócső "visszaköpött" az akiba és az elején kigyomlált pár tő elatine-t, amik már így is lebegnek, ráadásul összekeverte a talajt a dekor homokkal.:(
Este tolok még pár képet. Amúgy, semmi extra így 3 nap után.:D


IMG_4025 by Apuka13, on Flickr
 
Egy két közeli a telepített fajtákból. Sajnos bármennyire próbáltam, nem tudtam értelmes makrókat csinálni a kit obival (Eos 350D, efs 18-55mm), ha valakinek van valami tuti beállítása, kérem ossza meg velem. Plusz megpróbáltam megörökíteni, hogy mekkora balfék vagyok, hogy nem folyik be a víz a "kőcserépbe". Illetve látszik a képeken a Shirakura Red Bee Sand aljzat - 4kg most csak 6 400 Ft - Green Aqua számomra negatív tulajdonsága, miszerint ültetésnél sérülnek az agyag-golyócskák, és ahogy a képeken látszik, ez nem anyagában színezett, hanem csak a külseje fekete, belül pedig vörös. Pedig tűhegyű csipesszel ültettem.:(

Menekülő Elatine.

IMG_4066 by Apuka13, on Flickr


IMG_4037 by Apuka13, on Flickr


IMG_4043 by Apuka13, on Flickr


IMG_4047 by Apuka13, on Flickr

Csak pár milliméter hiányzik!:banghead:


IMG_4062 by Apuka13, on Flickr


IMG_4056 by Apuka13, on Flickr
 
lehet, hogy ez kora középkori mértékben sötét hülyeség de nincs valami olyasmi, hogy kapilláris hatás?
hogy ha vékonyan becsövezed hátul, akkor az nem vinne fel vizet?
 
Nem tudsz egy kis csatornát még belevágni?

Érik bennem az elhatározás, hogy valahogy meg kéne oldani a sziget vízellátását. Sajnos a követ nem tudom kivenni, mert mögé is raktam táptalajt, ami, ha kiveszem akkor egyből ráömlik a dekorhomokos részre. Mivel még nem is indítottam el a wabi növényeket, szerintem megvárom, mi lesz az elatine sorsa, és ha nem maradna meg, akkor úgyis kicsit szét kell bombázni az akit. Ha megmarad, arra az a terv, hogy leengedem félig a vizet, lefóliázom az akit, mintha műtenék, és míg valaki fogja a követ, beleflexelek egy csatornát. Mindezt 45x26 cm-en.:eek: Húzós lesz. :D
 
lehet, hogy ez kora középkori mértékben sötét hülyeség de nincs valami olyasmi, hogy kapilláris hatás?
hogy ha vékonyan becsövezed hátul, akkor az nem vinne fel vizet?

Hát nem tudom, viszont könnyen ki lehet próbálni. Holnap jelentkezem az eredménnyel.;)
Köszi az ötletet!
 
Vízcsere után, amibe csúnyán belebénáztam!:banghead::mad::cry:
A leszívócső "visszaköpött" az akiba és az elején kigyomlált pár tő elatine-t, amik már így is lebegnek, ráadásul összekeverte a talajt a dekor homokkal.:(
Este tolok még pár képet. Amúgy, semmi extra így 3 nap után.:D


IMG_4025 by Apuka13, on Flickr
Üdv! Jóó lesz ez..., egy javallat... ha beindul, ne hagyja elkanászkodni a tenellust... képes rá... egy kérdés: a kövekre nem tervez valami mohot? Nekem kissé erős a kontraszt...
 
Back
Oldal tetejére