• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Land of Druids

Sziasztok,

Nagyon szépen köszönöm a további biztatást és a háttér segítséget. Ismét kaptam egy kis elméleti inputot a GA ban és némi szép növényt , így a tanácsotokat megfogadva ma megtörtént az ültetés. Nagyon élveztem chill out zene mellett. Az élvezetes része meg is van így és most jön az izgalom a vízminőségem miatt. Egyenlőre csak ph-t tudok mérni és Na2, illetve tds-t a hőmérsékleten kívűl, de még egyik sem állt be.
Ismét szívesen várom az ezzel kapcsolatos hasznos tanácsokat egy sületlen , de igyekvő kezdőként.
6.jpg5.jpg4.jpg
 
Sziasztok,

Nagyon szépen köszönöm a további biztatást és a háttér segítséget. Ismét kaptam egy kis elméleti inputot a GA ban és némi szép növényt , így a tanácsotokat megfogadva ma megtörtént az ültetés. Nagyon élveztem chill out zene mellett. Az élvezetes része meg is van így és most jön az izgalom a vízminőségem miatt. Egyenlőre csak ph-t tudok mérni és Na2, illetve tds-t a hőmérsékleten kívűl, de még egyik sem állt be.
Ismét szívesen várom az ezzel kapcsolatos hasznos tanácsokat egy sületlen , de igyekvő kezdőként.
View attachment 86083View attachment 86084View attachment 86085

Huhh... ez elég menő lesz ...
 
10.jpgSziasztok,
A helyzet egyenlőre változatlan. A 4 napja vannak bent a növények. A ph értékkel kicsit küzdök mert az 50%-os RO víz csere után jó csak az érték ( 6,5 ), de vízcsere előtt ez 7,5-8 sajnos. A TDS is 40-50 között mozog és vízcsere előtt is 65 csak. Azt gondoltam a seiryu kövek jobban visszakeményítik a vizet. A többi értéket sajnos még teszt hiányában nem tudom mérni, de nincsenek kicsattanó formában az ültetett növények :( 4-4 nyomásnyi micro-macrót kapnak némi bacikultúrával .
1.jpg6.jpg13.jpg
 
Táptalajnak akkor nem adát, hanem dennerle 6in1-t tettél alulra ugye?
A tápozást nagyon végig kell gondolni, mert vagy kidöglenek a növények tápanyaghiány miatt, vagy algatengerré változik az üveg. Kezdem az elején. Nem igazán lehet tudni, hogy ebben a táptalajban pontosan milyen tápanyagok vannak és milyen arányban. Szóval időnként érdemes lesz MINDENT mérni és felkészülni a foszfáthiányra is.
A második nagyon fontos dolog, hogy az EI tápozást nem arra találták, hogy csekény mennyiségű növényi massza mellé adagoljuk. Tulajdonképpen alig van és lesz növényed az üvegben a koncepciód alapján. Ezeket nem piszkálódásból írom, hanem az esetleges problémáidat szeretném megelőzni, mert tetszik az üveg.
 
Táptalajnak akkor nem adát, hanem dennerle 6in1-t tettél alulra ugye?
A tápozást nagyon végig kell gondolni, mert vagy kidöglenek a növények tápanyaghiány miatt, vagy algatengerré változik az üveg. Kezdem az elején. Nem igazán lehet tudni, hogy ebben a táptalajban pontosan milyen tápanyagok vannak és milyen arányban. Szóval időnként érdemes lesz MINDENT mérni és felkészülni a foszfáthiányra is.
A második nagyon fontos dolog, hogy az EI tápozást nem arra találták, hogy csekény mennyiségű növényi massza mellé adagoljuk. Tulajdonképpen alig van és lesz növényed az üvegben a koncepciód alapján. Ezeket nem piszkálódásból írom, hanem az esetleges problémáidat szeretném megelőzni, mert tetszik az üveg.
Igen, dennerle a táptalaj.
Abszolút nem vettem piszkálódásnak a megjegyzésed, sőt én is így gondolkozom. Még gondolkoztam is, hogy ez a felezett Green Aqua Micro-macro nem e sok az indításnál, de aztán úgy döntöttem, hogy meglátjuk mit hoz 7 óra világításnál , 7 óra co2 -vel ( a világítás előtt 2 órával ) .
Többet tudok majd, ha tudok mérni más táp, víz paramétereket.
Köszönöm
 
Sziasztok,
A helyzet egyenlőre változatlan. A 4 napja vannak bent a növények. A ph értékkel kicsit küzdök mert az 50%-os RO víz csere után jó csak az érték ( 6,5 ), de vízcsere előtt ez 7,5-8 sajnos. A TDS is 40-50 között mozog és vízcsere előtt is 65 csak. Azt gondoltam a seiryu kövek jobban visszakeményítik a vizet. A többi értéket sajnos még teszt hiányában nem tudom mérni, de nincsenek kicsattanó formában az ültetett növények :( 4-4 nyomásnyi micro-macrót kapnak némi bacikultúrával .
Amim van: KH, Fe, NO3, PO4. Kölcsönadom egy mérésre, csak érte kell gyere. Aztán a workshopon visszaadod.
 
View attachment 86266Sziasztok,
A helyzet egyenlőre változatlan. A 4 napja vannak bent a növények. A ph értékkel kicsit küzdök mert az 50%-os RO víz csere után jó csak az érték ( 6,5 ), de vízcsere előtt ez 7,5-8 sajnos. A TDS is 40-50 között mozog és vízcsere előtt is 65 csak. Azt gondoltam a seiryu kövek jobban visszakeményítik a vizet. A többi értéket sajnos még teszt hiányában nem tudom mérni, de nincsenek kicsattanó formában az ültetett növények :( 4-4 nyomásnyi micro-macrót kapnak némi bacikultúrával .
View attachment 86263View attachment 86264View attachment 86265

A PH 2 vízcsere közt mindig felugrik ennyire? A CO2 adagolás nincs kőbe vésve, van akinél a 0-24-es adagolás válik be, nálam pl. lámpa kapcs előtt 3 órával indul, a világítással együtt kapcsol ki, majd a sötét időszakban is megy többször fél-fél órára bekapcsolva, nálam így stabil a PH.
Érdemes lenne többször rámérned a PH-ra, feltérképezni az akva igényét, ahol elkezd felfelé kúszni, meg lehetne támogatni egy pici CO2 lökettel.

Jó lett a kövecskékkel! A tükröződés meg plusz mélységet ad az akvának! 👍
 
A PH 2 vízcsere közt mindig felugrik ennyire? A CO2 adagolás nincs kőbe vésve, van akinél a 0-24-es adagolás válik be, nálam pl. lámpa kapcs előtt 3 órával indul, a világítással együtt kapcsol ki, majd a sötét időszakban is megy többször fél-fél órára bekapcsolva, nálam így stabil a PH.
Érdemes lenne többször rámérned a PH-ra, feltérképezni az akva igényét, ahol elkezd felfelé kúszni, meg lehetne támogatni egy pici CO2 lökettel.

Jó lett a kövecskékkel! A tükröződés meg plusz mélységet ad az akvának! 👍
Szia,

Igen sajnos mindig felugrik 7,5 -re . Egyenlőre az aktuális vízcsere előtti ph-t és az utána kb. 2 órával mért adatok szolgálnak alapul.
Megpróbálom máshogy a co 2 beoltást , ha ez stabilan tudja tartani a ph-t. Lenne ilyen módon köze hozzá?

Köszönöm
 
Szia,

Igen sajnos mindig felugrik 7,5 -re . Egyenlőre az aktuális vízcsere előtti ph-t és az utána kb. 2 órával mért adatok szolgálnak alapul.
Megpróbálom máshogy a co 2 beoltást , ha ez stabilan tudja tartani a ph-t. Lenne ilyen módon köze hozzá?

Köszönöm

Van köze hozzá, elég sok. A CO2 beoldás csökkenti a PH-t, ez ellen dolgozik a vízfelszín mozgása - minél intenzívebben fodrozódik a felszín, annál inkább kihajtja a vízből a CO2-t, valamint a fotoszintézis, a növény felveszi a CO2-t az O2 termeléshez - ez minél nagyobb a növénymassza, annál jelentősebb.

Most, ahogy nézem a képeket, eléggé fodrozza a lily a felszínt. Próbáld meg lejjebb ereszteni picit vagy kevésbé a felszín felé irányítani az áramlást, ha tudod, hogy kevésbé mozgassa a felszínt, mielőtt a CO2-n változtatnál.
 
Igen, a vízfélszínem mozgalmas eléggé. :) A következő vízcserénél talán meg tudom dönteni majd jobban a lily pipe-ot. ( Nincs hely egy mm se, így kijjebb kell húznom egy kicsit az akváriumot )
Akkor elég valószínű, hogy a co 2 beoltással lehet problémám. Kíváncsian várom a fejleményeket és előre is köszönöm az ötletet.
 
Sziasztok,
A jelenlegi állás szerint Éva tanácsára ( nagyon köszönöm ) a lilypipe lejjebb lett döntve és a ph érték stabil 6.8 a tds 120 és 150 között mozog köszönhetően a 2 napi 50%-os vízcserének és a gh+-nak. A weepingek jól érzik magukat, a parvula kezd helyre állni ( sajna besárgult az első hét után 50% ). Viszont nem stimmel valami . :( A ricardia sem fejlődig igazán és a monte carlo is le van maradva , sőt olvad is. Megjelent némi alga is a ricardian ( szakáll) az üvegen (por ), ez utóbbi megszűnt a szakáll meg megállt. A tápozásom 5-5 ml micro macro. Szeretnék is ennél a tápnál maradni és nem hozzáadagolni bármi mást és szeretném, ha nem is kéne méricskélnem minden mást ( GH,KH, Fe, NO3, PO4 ), mert túl laboratóriumnak érezném a sztorit, de ezt lehet nem úszom meg.
1.jpg
Ez a 22. napja az ültetéstől.
 
Szia
Nézegettem az akidat, nem tudtam eldönteni hogy mit gondolok róla. Kicsit olyan érzésem van, mintha egy nagyon rosszul sikerült profi aquascape lenne. Érzem, hogy ez nem hangzik túl jól, én sem tudtam hogy ez pozitív vagy negatív, de mostanra már mindenképpen pozitívnak gondolom. Hiszen ez nem egy gyakorlott kertész fejlődésképtelensége, hanem egy kezdő ügyes próbálkozása. Nagyon jó fantáziára vall a - térelválasztó - koncepció kitalálása, illetve megcsináltál egy csomó dolgot, ami hasznodra fog válni ha a jövőben szképerkedsz majd. Vannak itt halmozott kövek, meredek építkezés, tákjép ábrázolás, mini fácskák, mini növények, elrendezett apró részletek stb. Szóval le a kalappal. És nem mellesleg a seiryu + mini növények kombó nem egy könnyű út. Tehát ha ezt megugrod, akkor ezentúl minden csak könnyebb lesz. Ha ráérez az ember, akkor már megy, viszont jó eséllyel bele lehet szaladni kudarcokba is, ezutóbbi kívánom hogy téged kerüljön el, vagy váljon hasznodra. Ezt csak úgy el akartam mondani, de nem ezért jöttem.
A GA tápokkal nincs nagy tapasztalatom, így konkrét javaslatom sincs a problémádra. A riccardiánál még rámondanám hogy hisztis növény, nekem is van vele mindenféle tapasztalatom, nem feltétlenül gondolnék "hibára". A MC viszont egyszerűbb és stabilabb, ha ő nem megy, akkor vsz valóban tényleg nincs rendben valami. Figyelmedbe szeretném ajénlani rollreich régi naplóit, eleinte ő is GA tápokkal tolta és a tiédhez hasonló berendezésekkel, azaz hasonló mennyiségű seiryu kővel (vagy mantennel, de az keményítésben kb. ugyanaz), mini növényekkel/mohákkal. Igaz, ő kisebb akváriumban, de szerintem arányaiban kb ugyanez lehet. Roli eléggé akkurátus volt az üzemeltetésben, de a naplózásban is, így valahol biztosan leírta a jól bevált receptet is (menet közben többször változtatott arányokon) és ha ezt megtalálod, akkor neked talán már nem kell majd méricskélni. Sajnos én már nem emlékszem hogy melyik akváriumának futott már úgy neki, hogy teljesen zökkenőmentes volt. Illetve a GA tápok összetétele is változott azóta kicsit, de minden más (áramlás beállítása, vízcserék, táp mennyiségek, világítás stb.) ugyanúgy kell működjön ma is. Meg amúgy is érdemes ezeket a naplókat megnézni, mert nagyon szép, letisztult stílusúak az akváriumai, igazi mesterművek. Sajnos a fotók zöme elveszett a fórum költözésekor, de azért még találni párat. ITT egy példa.
 
Sziasztok,
A jelenlegi állás szerint Éva tanácsára ( nagyon köszönöm ) a lilypipe lejjebb lett döntve és a ph érték stabil 6.8 a tds 120 és 150 között mozog köszönhetően a 2 napi 50%-os vízcserének és a gh+-nak. A weepingek jól érzik magukat, a parvula kezd helyre állni ( sajna besárgult az első hét után 50% ). Viszont nem stimmel valami . :( A ricardia sem fejlődig igazán és a monte carlo is le van maradva , sőt olvad is. Megjelent némi alga is a ricardian ( szakáll) az üvegen (por ), ez utóbbi megszűnt a szakáll meg megállt. A tápozásom 5-5 ml micro macro. Szeretnék is ennél a tápnál maradni és nem hozzáadagolni bármi mást és szeretném, ha nem is kéne méricskélnem minden mást ( GH,KH, Fe, NO3, PO4 ), mert túl laboratóriumnak érezném a sztorit, de ezt lehet nem úszom meg.
View attachment 87022
Ez a 22. napja az ültetéstől.

Nagyon szívesen, örülök, hogy segített a PH-n.
Az elején a plusz foszfát adagolást aktív talaj mellett elég nehezen ússza meg az ember. Az indítás után ezek a talajok szeretik elszipkázni nagyon durván a foszfátot. Mindig a legkevesebb mennyiségben jelen lévő tápanyag szab gátat a növények fejlődésének. Hiába van a többiből sok, ha mondjuk a foszfát majdnem nulla. Sőt a többi túlzott jelenléte még gátolhatja is a felvételt.
Még 1 gondolat: a microból nem adnék annyit, mint macroból. Az akváimnál eddig azt tapasztaltam, hogy ugyanabban a mennyiségben adagolva a kettőt, a vas szintje túlzottan magas lesz a nitrát-foszfáthoz viszonyítva (még úgy is, hogy dugig volt taposva növénnyel az akva).
 
Nagyon szívesen, örülök, hogy segített a PH-n.
Az elején a plusz foszfát adagolást aktív talaj mellett elég nehezen ússza meg az ember. Az indítás után ezek a talajok szeretik elszipkázni nagyon durván a foszfátot. Mindig a legkevesebb mennyiségben jelen lévő tápanyag szab gátat a növények fejlődésének. Hiába van a többiből sok, ha mondjuk a foszfát majdnem nulla. Sőt a többi túlzott jelenléte még gátolhatja is a felvételt.
Még 1 gondolat: a microból nem adnék annyit, mint macroból. Az akváimnál eddig azt tapasztaltam, hogy ugyanabban a mennyiségben adagolva a kettőt, a vas szintje túlzottan magas lesz a nitrát-foszfáthoz viszonyítva (még úgy is, hogy dugig volt taposva növénnyel az akva).
Köszönöm a 2. segítséget is. Megnézem ezt az irányt.
 
Back
Oldal tetejére