• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Lávakő liget / Lava stone grove

Múlt héten új lakók kerültek az akváriumba. Egy kakadu törpesügér pár vette birtokába a bújkálókat. Nagyon szórakoztató halak, és még szépek is.


Vigyázz! Támadni akar!

És végül egy kis hangulat:
 
Jók a képek! És szép hal ez a törpesügér is. Nekem még minden új amit itt látok, de ezek a halak nem bántják a növényeket?
 
Szép hal, viszont Redek mellé nem ajánlanám, hacsak nem élőeleségnek tartod a Redeket. Nálam még a physa csigákkal is kikezdtek.
 
Köszi! Eddig nem tűnt fel, hogy nagyon zaklatnák a rákokat, de akkor odafigyelek, hogy ne legyen agresszió.
 
Kellemes ünnepeket kívánnak neked a Red gyerekeid. :p :angel:
10146251_59e951fb2e737f3ac20f9fb32d22bdb3_m.jpg
 
Gratulálok az eredményedhez......Mondtam én, hogy szép kis aki.
Vidám, és üde látványt nyújt, a garnéla falkáról nem is beszélve......... :D
:thumbup:
 
Köszönöm szépen. Amint lesz időm rá, írok egy kis szösszenetet ide a naplóba képekkel tarkítva, hogy mi is a tényálladék, csak még nem volt annyi erőm... Ha neteztem, inkább a HAC honlapját nézegettem, meg a rengeteg HSZ-t itt a fórumon. Mire végigolvasgattam, már nem maradt energia a naplóra. ;)
 
Vége akadt egy kis szabadidőm, úgyhogy írhatok pár sort az elmúlt napokról hetekről. Nagy izgalommal vártam a HAC eredményhirdetését. Végül eljött a nap, és este kilenc körül sikerült megnéznem az eredményeket. Amint megláttam az első három helyezett akváriumot, tudtam, hogy elégedett lehetek egy jó középmezőnnyel. Ezúton szeretnék gratulálni minden résztvevőnek, kiemelve az első tízet, akik szerintem is bármelyik nemzetközi versenyen megállnák a helyüket.

Meglepetésemre a második oldalon megláttam az akváriumomat. Volt már róla szó, hogy a középmezőny olyan szoros, hogy bármelyik akvárium kaphatott volna több- kevesebb pontot. Azt hiszem a szerencse is közrejátszott a helyezésben. A zsűri kommentjeivel határozottan egyetértek. A fénykép minőségéről már volt egy kirohanásom egy előző "naplóbejegyzésben", és a szubjektív gondolatok között is láttam, hogy sokaknak van véleménye a témával kapcsolatban.

Nekem annyi a tapasztalatom, hogy ha az ember tud is egy ismerőst (ha nincs megfelelő gépe) aki rendelkezik megfelelő technikával, még mindig ott van a tény, hogy akváriumot fotózni egy külön műfaj, és be kell gyakorolni. Egy kölcsön gépnél a probléma az, hogy (mivel nem ismeri az ember) rengeteg idő elmegy az ideális beállítások megtalálására. Ez mondjuk nyilván könnyebben megy, ha a tulaj ért hozzá, és jelen is van. Mennyivel egyszerűbb az, ha hazaérve a melóból csattintunk párat, kicsit állítgatunk, és egy-két ideális beállítást megjegyzünk, így amikor fényképezésre kerül a sor, már nem a géppel kell szöszölni. Szerintem a legjobb megoldás az lenne, ha a jó gépek árai hirtelen leesnének mondjuk az 1/10-ükre. Sok akvakertész problémája megoldódna :D

A már említett kirohanásban írtam, hogy csak egy képet küldtem be a versenyre, mivel nem sikerült több perspektívából fotóznom, és közelieket sem sikerült csinálni. Következzen tehát a versenyre beküldött kép:

HAC 2010. 11. hely


Várom a hozzászólásokat, kritikákat. Nagyon jó olvasgatni ezeket, nagyon ösztönzőleg hatnak az emberre.

A zsűri egyik kommentjében világos háttér volt a javaslat. Nekem is nagy dilemmám volt, hogy világos, vagy fekete legyen a háttér. Végül azért döntöttem a fekete mellett, mert a (szintén a kommentekben oda nem illőként - teljesen jogosan - említett) rotala teljesen mást mutatott a sötét háttérrel.
Azért készült fotó világos háttérrel, szintén jó sötét lett :( :



A jelenlegi helyzet annyiban változott, hogy a moha szinte mintha tudta volna, hogy meddig kell húznia. Már a fotózás időpontjában a hátsó fán úgy kellett imádkozni, hogy egyben maradjon. Később az első fán is hasonló problémák jelentkeztek. A moha alsó részei kicsit berohadtak, így szépen leváltak a fákról, és elúsztak. Most újrakötöztem őket, és próbálnak megint terjeszkedni.
A végére hagytam egy képet, a sügérek úgy tűnik jól érzik magukat:
 
Még mielőtt megláttam a fehér hátteres képet, írni akartam ,hogy azért nem jó mindig a fehér háttér, mert mint nálad is látszanak a rotala közötti részek és ez nem néz ki olyan jól.
A rotala fehér háttérrel néz ki jól, de az aki fehérrel sokkal mássabb, nekem jobban tetszik a fehér.
Amúgy gratula, szép lávaköves aki, kevés van a fórumon ilyenből. :)
 
Szerintem nagyon jó lett az akvárium és a fotó miatt sem kell szégyenkezned. Ezt a minőséget én speckó bármikor elfogadom. Tök jó, hogy nem egy szokásos sémát csináltál, ettől lett egyedi és különleges az akvárium. Külön szerencse, hogy a fotózásig egyben maradt a kép. :thumbup:
 
Igaza van Viktornak, én sem aggódnék a fotó miatt. Csak hogy lásd, mennyire szubjektív ez a fotó dolog: nekem sokkal jobban tetszik a fekete háttérrel, egyrészt, mert így nem látszanak a Rotala bokor apró hibái, másrészt olyan érdekes, viharos idő hatása van, lévén, hogy nem egy tökéletesen fekete háttérről van szó. Gratulálok a helyezésedhez!
 
Szerintem is annyira sok kreativitás van ebben az akiban, hogy a fotó már elenyésző, és nekem tetszik is ahogy van! ;)
A fehér háttér akkor ütött volna igazán, ha a bal oldalon is Vivipara lett volna a rotala helyett, de ez csak az én véleményem.
Gratulálok a helyezéshez! :thumbup:
 
Gratulálok a helyezéshez.
Egyszerűen nem tudok választani a két háttér között mind a kettővel gyönyörű.
 
Nagyon egyedi az akid.A "Lávakő liget" címet a fehér háttér adja vissza a legjobban.Ezen tényleg olyan ligetes kinézete van.Gratulálok!
 
Back
Oldal tetejére