• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Lakeshore

Nagy nagy gratula Szilvi. Most irigyellek egy kicsit, mert én imádtam a babavárást. :)
Az akvarizálást meg jól fog jönni, amikor meglesz a baba és kicsit ki akarsz szakadni a monotonitásból. :D
 
Köszi még egyszer Mindenkinek :)
Az biztos, hogy nem lesz egyszerű összeegyeztetni majd az akvarizálást a babával, dehát van apja is annak a gyereknek :D

Lehet már tudni, hogy fiú, vagy lány lesz?
Igen, kislány lesz.
 
Gratulálok a kis jövevényhez és sok-sok boldog percet kívánok Nektek! Kislány? Úgy érzem lesz, aki megörökölje a növényezést, garnizást :)
 
Gratu Szilvi! Vigyázz magadra és a pocaklakóra! :)

Köszönöm :)


és visszatérve a garnikhoz, ő az egyik olyan kicsi, ami talán érdekesebb lesz:
2013-04-16%2022.06.50.jpg
 
Szia Szilvi!

Nagy öröm a Baba várás!
Élvezd ki minden percét!
Szerintem minden adottságod meg van hozzá hogy nagyszerű Anyuka légy!
Ha bármiben tudok segíteni szólj (van némi gyerekes tapasztalatom kórházi és otthoni egyaránt)!

Az akvárium miatt meg ne aggódj, az most másodlagos lesz pár évig!

A.ttila
 
Ma megvolt a vízcsere. Áttértem a kétheti vízcserékre. Táp ugyanugy mennyi annyi különbséggel, hogy a 2. héten csak minden második nap adok. Az eredmény: a 2. hét végére van egykevés minimális zöld pont alga az üvegen és kevés fonal alga a tenelluson. Elképzelhető, hogy ezek nincsenek összefüggésbe a kétheti vízcserével, de mindegy is. Az akvárium úgy tűnik eléggé beállt ahhoz, hogy ez a plusz egy hét ne jelentsen gondot.
A másik, amit észrevettem: ha nem matatok benne annyit, magyarul békén hagyom az élővilágot, akkor minden ok, alga a fentieken kívül semmi. Gondolom azért, mert nem kavarom fel az aljzatot, az esetleg felgyülemlett mulmot, stb.
Ami változás még történt, garnélák és halak is csak 2 naponta kapnak enni és viszonylag keveset. Természetesen nem éheznek :D De a visszafogott etetés is segít az alga megjelenésének elkerülésében.

Visszatérve a mai vízcserére, ma még próbáltam ritkítani a mohát, de a kicsi garnélák miatt ez annyira nem egyszerű dolog. :)
A víz hőmérséklet egyelőre 25 fokon tetőzik, de szerintem jövő héten már be kell üzemelni a ventilátort.
 
Moharitkítás történt, nem kicsit. A két hetes vízcserék szuperül működnek, holnap lesz esedékes a mostani. Alga szinte 0. Halak, garnélák jól vannak :) 3 petés crs, a taiwan garnéla már elengedte a kicsiket, de vagy nagyon kevés maradt meg belőlük vagy egy sem, mert nem látom őket :(
Beüzemeltem a tunze ventit, szépen teszi a dolgát. Az elpárolgott vizet kétnaponta RO vízzel pótolom, így a tds-t is kordában tudom tartani könnyen.
Mivel a lustaság fél egészség és mostanában általában elég korán fellövik nálam a pizsit, nem sok kedvem van a "komolyabb" technikát elővenni fényképezni, így újra csak pár telós kép jön:) Tükröződésekért előre is bocsi. :)

2013-05-04%2021.39.51%20%28800x525%29.jpg


2013-05-04%2021.34.14%20%28800x480%29.jpg


2013-05-04%2021.39.24%20%28800x561%29.jpg


2013-05-04%2021.33.27%20%28480x800%29.jpg
 
Back
Oldal tetejére