• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Lakeshore

hszilvia

VIP kertész
Jelenlegi állapot, az indexkép miatt :)

2012-10-23%2020.37.48-1%20%28640x362%29.jpg


Nem akartam összeszemetelni a másik naplómat, úgyhogy gondoltam nyitok egy újat a fejben már létező új akváriumnak :)
Így legalább nem kis papírfecnikkel van tele a lakás, amiken a hirtelen ötleteket lejegyzem :

Tulajdonképpen az első lépésen gondolkodok már nagyon régóta, ami nem más mint az akvárium mérete.

Ami fix, hogy a világítást megtartom, az marad 2×24W T5, függesztett.

Ehhez hosszas számolgatás után úgy döntöttem, hogy csináltatok egy optiwhite akváriumot aminek a mérete 45×30×35 vagy 45×30×40. (a 45 cm mindenképpen adott, mert kisebb átrendezés lesz a nappaliban)

nézegettem a 45×30×30 -as optit. de félek, hogy ahhoz sok lenne a 2×24W, viszont elég lenne a hozzá a tetra 400 szűrő.

azt most nem veszem figyelembe, hogy optikailag szélesebb lenne a világítás, mert engem nem zavar. :) ezt már ugyan kitárgyaltuk a megfelelő topicban, de most megnéztem, hogy a 60cm-es világításban gyakorlatilag 50 cm a tényleges fénycső, így szerintem a 45 cm-re nem lenne probléma ez a hossz.

A stílus mindenképpen iwagumi lenne mindkettőnél, a különbség, hogy a kisebbnél nem lenne annyira dombos, míg a nagyobb magassága már megenged kicsit magasabb építkezést, sőt, muszáj is lesz, mert a nagy mélységet nem biztos hogy könnyen bevilágítaná ez a 48W.

Ha a nagyobb méret lesz a nyerő, akkor egy tetra ex700 lesz a szűrő. Ezt leszámítva minden technika adott.
 
Mindig izgi dolog egy új project. Úgyhogy drukkolok a sikeres megvalósításhoz. (y)

Köszi Viktor! :)

Sok sikert hozzá!Mikor indul a mandula? :)

Köszi ZaCK! :) Csak jövőre fog indulni, legalábbis remélem, ha addig sikerül eldöntenem mekkora legyen az aki :D 48W sok mindent behatárol. Még vacillálok. Tetszik a 45×30×30 is, de félek nagyon sok lenne hozzá a 48W.

:hungry:
Iwagumi?
(y)

Bizony :D Sőt, berakok ide egy képet, ami az egyik elképzelésem és inspirációm. Ugyan van egy másik terv is a fejemben, de azt valószínűleg nekem kell felskiccelnem majd egy papírra mert ilyesmivel még nem találkoztam, vagy még tovább kell bújnom a netet és a képeket.
Ez Oliver Knott egyik akváriuma, viszonylag az egyszerűbbek közé tartozik, de nekem nagyon bejön :)

112930267.uCqGaYxw.NatureSoil_Step23.jpg
 
Nem, ez a 35 vagy 40 cm-es magasság esetén a terv :D Amugy a képen látható akvárium is csak 35 cm magas.

Növényekre - ha valami ilyesmi lesz - akkor a képen láthatóak lesznek szerintem.

Hemianthus “Cuba", stau, Rotala rotundifolia, Utricularia graminifolia (bár ez nem biztos, mert elég macerás növénykének olvastam)
 
Bár eléggé négyzetes lenne a hatása,de szerintem érdemesebb 35 centis magasságnál maradnod..a 30 cm sokat fogy,ha bele kerül a talaj meg a kövek!
Persze ügyes dekor választással,jól belőtt arányokkal bármit lehet,de magasabb aksival nagyobb a mozgástered!
 
Köszi! Akkor megfogadva a tanácsod elvetem a 30 cm magasat. Marad a 35 vagy 40. A 40 csak azért lehet vonzobb mert abban már majd egy érdekes fás elerendezés is szoba jöhet később,pl mint attibva vagy cecska akváriumai. Literben ugyanannyi mint a mostani,mégis kicsit más. A fény viszont mindkettö mérethez jo lenne.
Na most megint nem tudok dönteni :-D. 35 v 40 cm magas? 40 már nem lenne még kockább a hatás?

HTC Desire S-ről küldve tapatalk 2-vel
 
Mindkét méret már gyanús,de szerintem könnyebben el tudod dönteni,ha valami papírból vagy kartonból kivágod a méreteket és oda rakod,ahol majd az akvárium lesz..tudom,nem az igazi,de valamennyit lehet,hogy segít! :)
 
Az lesz majd,mert sajna nagyon vizuális alkat vagyok :)

Tulajdonképpen csak az érdekelt hogy van e valakinek tapasztalata hasonlo méretű akváriummal. Kicsit mondjuk tartok töle hogy a mélysége miatt nem lesz könnyű nyirni.

HTC Desire S-ről küldve tapatalk 2-vel
 
A 40cm nem magas, nekem is ennyi az aki, bútorral 120cm és semmi problémát nem okoz a nyírás. :)
 
Köszi Dani! Akkor a te véleményedet is megfogadva 45×30×40 lesz. :)
Na,akkor az első lépéssel már meg is vagyok ;) köszi fiuk :)
A világitás az ugye fix 48w, a szűrést majd egy tetra ex 700 fogja végezni.
Co2 rendszer az adott.
Lesz csináltatva hozzá butor majd,ez biztos,mert nagyon unom a kupit a mostani aki mellett.
Ami még hátra van,az a kövek,növények,talaj és egy jo ötlet :D
Időm még van szerencsére:D

HTC Desire S-ről küldve tapatalk 2-vel
 
A Te esetedben nem a nyírás miatt lenne gáz a 40 cm magasság,hanem optikailag.Nálam a 36 cm magasság 52 cm hosszúsághoz társul és már így is eléggé kocka hatása van a tanknak,emiatt írtam a kartonos dolgot..mert 45x30x40 fura lenne és még a berendezése is nehezebb ilyen arányú üvegnél,de persze ez csak az én véleményem!:bookworm:
 
Igen, ott ez a vörös lávaköves hardscape nem működhetne, de pl. az egyik falra magasra építkezni, mint egy hegyoldal annál inkább.
 
Persze,ez megoldható,de ezért is írtam,hogy nehezebb,jobban behatárolja a lehetőségeket.
 
Mindkettőtöknek igaza van. Az biztos,hogy ha 40 cm,akkor,ahogy Dani is irta,valami olyasmi kell mint pl a GA-ban a workshopos sziklás aki. Bár ez mondjuk még a 35 cm-ben is elmegy,de egy magasabban jobb hatást kelt.

HTC Desire S-ről küldve tapatalk 2-vel
 
Nem akarok beleszólni, de ha engem is megemlítettél (hogy milyen fás akit akarsz összehozni), akkor csak szólok, hogy az én akim mérete 45*27*30, tehát az aki 30 magas!! 40cm-es magasságnál már a szélességet is tolni kell, mert 45-szélesnél kocka hatású lesz. Ha újra ekkora akit szeretnék, akkor én a mélységet emelném, a többi tökéletes.;)
 
De azt még mindig nem értem, hogy fogsz 2*24W "t5" 55cm-es fénycsövekkel megvilágítani egy 45cm-es akit??
Lehet már leírtad, de érdekelne , mert ha power compaktal oldod meg akkor nem kérdeztem semmit.
 
Nem akarok beleszólni, de ha engem is megemlítettél (hogy milyen fás akit akarsz összehozni), akkor csak szólok, hogy az én akim mérete 45*27*30, tehát az aki 30 magas!! 40cm-es magasságnál már a szélességet is tolni kell, mert 45-szélesnél kocka hatású lesz. Ha újra ekkora akit szeretnék, akkor én a mélységet emelném, a többi tökéletes.;)

Szia Tibi!
De, légyszi, szóljál bele, mert azért nyitottam a naplót, hogy ötleteket gyűjtsek és megköszönöm mindenkinek a segítségét! :)
Úgy értetted a mélység növelésénél a te akid méreteit illetően, hogy 45×30×30? Én is gondoltam erre a méretre, de ennél a 48W már nagyon sok lenne, illetve - mivel ezt az új optit meg szeretném tartani sokáig - magasabb, építkezős, sziklásabb kép kialakítására nem biztos, hogy elég magas lenne.

Vagy az én általam írt méretnél arra gondoltál, hogy legyen 45×35×35?

De azt még mindig nem értem, hogy fogsz 2*24W "t5" 55cm-es fénycsövekkel megvilágítani egy 45cm-es akit??
Lehet már leírtad, de érdekelne , mert ha power compaktal oldod meg akkor nem kérdeztem semmit.

Az első hozzászólásban írtam ezt a világításról:
azt most nem veszem figyelembe, hogy optikailag szélesebb lenne a világítás, mert engem nem zavar. :) ezt már ugyan kitárgyaltuk a megfelelő topicban, de most megnéztem, hogy a 60cm-es világításban gyakorlatilag 50 cm a tényleges fénycső, így szerintem a 45 cm-re nem lenne probléma ez a hossz.
Elvileg elveszik 2,5-2,5 cm a két végen, de mivel függesztett, így tudok játszani a magassággal.
De - pont a világítás miatt- ami mindenképpen marad, még esetleg be tudok zsúfolni egy 50 cm széles akváriumot, de akkor a méretek is változnak, valószínűleg akkor 50×30×35 lenne.
 
Back
Oldal tetejére