• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Discus dream

Szia! Nagyon érdekes ez a napló. Kiváncsian várom, mi lesz a folytatás a nagy üveggel.
Köszi!
Lassan némi javulàs mutatkozik. Sajnos kettő vörösorrú pontylazac betegeskedik, ami nagyon elszomorító. Eddig makk egészségesek voltak. Fakók, vmi nyálkaszerű réteg van a pikkelyeken, abban nem vagyok biztos, hogy elállnak-e. Hasvízkórra gondoltam, de nem vagyok biztos. Nincsenek felpuffadva.
 
Ez nem jó hír.. a nyálkás réteg lehet elszaporodott baktérium vagy gyulladt hám és emiatt túlzott nyálka termelés.. a víz paraméterek megfelelőek? Lehet érdemes lenne karanténba tenni őket ha van rá lehetőség. Majd esetleg dobj fel róluk képet hátha lesz erősebb tippem is. Nem vagyok szakija a halbetegségeknek de párat azért felismerek.
 
Sziasztok!
Gondoltam, hogy hozok friss infokat nektek.
Szóval rendszeresen mértem vízparamétereket, tápanyag szinteket.
Foszfát és nitrát adagolással kiegészítve, plusz K is, sokat javult a helyzet. Fonalalga csökkent, de betelepítettem 20 Amanot is.
A CO2 adagolás is stabilabban megy. A friss levelek zöldek, lassan fejlődésnek indul az egész. Hátul még az Echinodorusoknak kell magukhoz térni, de ugye a homok miatt az sokkal lassabb lesz szerintem.
A Cryptok is sokkal jobban néznek ki, még vannak sárgás levelek, de látszik, hogy jó úton haladunk.
Még három lazac betegeskedik….de nem bírtam kifogni őket… hasvízkórra tippelek, de elvileg minden rendben a szűréssel is…behurcolhattam valamit.
Íme:
IMG_0001.jpeg
IMG_0002.jpeg
IMG_0003.jpeg
 
Még három lazac betegeskedik….de nem bírtam kifogni őket… hasvízkórra tippelek, de elvileg minden rendben a szűréssel is…behurcolhattam
Nem hurcoltad be a kórokozót. "A kórt okozó pseudomonas punctata nevű baktérium ugyanis minden akváriumban megtalálható."
Vagy eleve túl stresszesek a halak, vagy már így vetted őket. Azt nem gondolnám, hogy a vízminőségeddel is gond lenne. Azért próbáld meg kifogni őket. 🙂
 
Nem hurcoltad be a kórokozót. "A kórt okozó pseudomonas punctata nevű baktérium ugyanis minden akváriumban megtalálható."
Vagy eleve túl stresszesek a halak, vagy már így vetted őket. Azt nem gondolnám, hogy a vízminőségeddel is gond lenne. Azért próbáld meg kifogni őket. 🙂
Igen, amennyiben hasvízkòr a ludas és okozva Pseudomonas àltal…
Vagy ha egyéb parazita vagy vmilyen vírus a megbetegedés oka, az előidézhet màs baktérium okozta megbetegedést is. A többiek jòl vannak.
A vízminőség a mérések alapján pöpec.
Amit furcsállok, hogy három hónapig makk egészségesek voltak…majd vettem néhány növényt….lehet nem kellett volna.
De magam is valószínűbbnek tartom, hogy valami stressz érte őket, csak nem tudom mi. Szerintem a fertőzéshez tartós stressz szükséges, ami nem hiszem, hogy adott volt, de ki tudja.
A hasvízkórt okozhatja Aeromonas is, sőt Rhabdovirus is szóba jön.
De mindegy is, valami kiváltotta, de nem terjed át a többiekre, egyelőre…
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!
Update: újabb megbetegedés nincsen, a két beteg halat elvesztettem, már sokáig szenvedtek.
Algának nincs nyoma sem, pici cyano a frontüvegnél, illetve hetente egyszer a frontüveget szivaccsal ledörzsölöm, de ezen kívül semmi. Beköltözött 20 Amano.
Nézegetem a diszkoszokat, de kivárok még, nem lettek olcsóbbak, sőt…
Lányom fotói:
ő a legkékebb…
f76eedbd-9f40-432c-b23e-3f85d4ef1c03.jpeg
59024bd3-e7b8-448e-98ea-57ba422feee3.jpeg
 
Sziasztok!
Update: újabb megbetegedés nincsen, a két beteg halat elvesztettem, már sokáig szenvedtek.
Algának nincs nyoma sem, pici cyano a frontüvegnél, illetve hetente egyszer a frontüveget szivaccsal ledörzsölöm, de ezen kívül semmi. Beköltözött 20 Amano.
Nézegetem a diszkoszokat, de kivárok még, nem lettek olcsóbbak, sőt…
Lányom fotói:
ő a legkékebb…
View attachment 178280
View attachment 178281
Én eddig csak akkor láttam kékes amanot, ha stresszeltek. Mindig ilyen a szine?
 
Sziasztok!
Update:
A halak jól vannak, 1 vörösorrút elvesztettem még, szintén hasvízkór. A vízcsere rendszeres, UV is megy időnként.
Egyeztettem itteni akvaristákkal is, azt mondták, hogy tuti nem a fertőző hasvízkór, mert már nem lenne halam….
Lehet akár kaja is, vagy valamilyen stressz, csak a vörösorrúakat érintette…veseleállás a legvalószínűbb. Persze végeredményen ez nem változtat, hasvízkór, de nem a fertőző, hanem egyedi okok miatt kiváltott. De mindenki egészséges jelenleg is.
Javaslatra csökkentettem a KH-, GH-t.
Jelenleg KH 3, GH 6. Hőfok 28,4.
Beköltözött 4 db Aquidens maroni.
Diszkoszok…később.
Pillanatok:
IMG_8483.jpeg
IMG_8482.jpeg
IMG_8477.jpeg
 
Utoljára módosított:
Amivel még sokat szenvedek, az a sok lebegő részecske…nem tudom mitől lehet. Nem bírok rájönni, a fák vagy szűrés ( ezt nem hinném) vagy a Coryk….állandóan kutatnak…
 
Back
Oldal tetejére