• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes FreshStart

Tremmel Máté

Kertész szaki
Sziasztok!

Egy új akvárium indítását tervezem, de a multbéli hibáimból tanulva először 10x körbejárom azt amit teszek vagy megveszek, így elkerülhető a felesleges pénzkidobás:)

Mivel akkorát nem szeretnék ami előzőleg volt, így most méretben is megyek lentebb, így egy 72 L-es (60*30*40), 81 L-es (60*30*45) vagy egy 105 literes (60*35*50) akvárium között vacilálok, persze bárimely javaslatot szívesen fogadok, mivel az akvárium csináltatva lesz így szinte bármilyen méretben jó, csak hosszúság max 70 cm és a mélység max 35 cm van korlátolva a férőhely miatt. Ami még adott amit szeretnék felhasználni nem olyan régi (kb 4 hónapos) Hydor R20 II-as belső szűrőm amit nagyon szeretek mert csendes és rendkívül hatékony, és a jó óreg armatúrám egy odyssea 2*24w T5 világítás, de fénycsövet és reflektort mindenképpen cserélek benne. Egy kellemes, alacsony fentartású és kis gondozás igényű akváriumot szeretnék létrehozni mivel a munkám miatt nincsen rengeteg időm, de persze gondozni tudom. És mindenképpen szeretnék a Low-tech szinten maradni, bár ezzel a felszereléssel High-Techet nem is lehetne.😅

Amiben kondolkodok:

Akvárium a fent említett : 72,81,105 L-es üveg
Belső szűrő : Hydor R20 II 900L/H
Külső szűrő: //?//
Aljaz : Ezen a téren nem szoktam végletekig menni, amit eddíg is használtam az a JBL manado, JBL tápanyag gömbökkel, és aquaplant tablettával
Világítás : 2x 24w 6500K -es fénycső vagy 24w 6500K -es és 24w Plant (red) fénycső)
Fűtés : Egy korábbi de jó Atman 100w fűtő

Növények terén mindenképpen alacsony igényű strapabíró, igazi low-tech növényket fogok beszerezni bár még nem tudom milyeneket.
Halak terén még lövésem sincs mit és mennyit szeretnék. Ez attól is függ, hogy mekkora lesz az akvárium.
Dekorációval még nem nagyon foglalkoztam de a vörös lávakőnek nagyon bejön a kinézete.
És "takarítóknak" rohamsisak csigákat gondoltam akár 10 dbot is.

Esetleg tudtok ajánlani külső szűrőt? Ehez a mérethez, főképp biológiai szűrésre kellene, amit néztem az egy Atman 600-as, és az atman cuccokkal jók az eddigi tapasztalataim.

Még semmi sem fix csak azok amiket leírtam, hogy mindenképpen szeretnék felhasználni, és bármilyen építő jellegű kritikát elfogadok, mert mindenképpen szeretném kikerülni az esetleges hibákat.🙂
A segítséget előre is köszönöm!
 
Szia. Anno a 63 literes akváriumhoz atman cf800-as szűrőt használtam, ez 3 kosaras. Az alsó tálcában volt a mechanikai szűrőanyag, a többiben a biológai. A cf600 csak 2 kosaras.
Növények-cryptocoryn félék, anubiasok, buce-k, microsorum félék, HM, Ludwigia palustris... De a GA oldalán tudsz szűrni alacsonyabb igényű növényekre.
 
Szia. Anno a 63 literes akváriumhoz atman cf800-as szűrőt használtam, ez 3 kosaras. Az alsó tálcában volt a mechanikai szűrőanyag, a többiben a biológai. A cf600 csak 2 kosaras.
Növények-cryptocoryn félék, anubiasok, buce-k, microsorum félék, HM, Ludwigia palustris... De a GA oldalán tudsz szűrni alacsonyabb igényű növényekre.
Az atman 800-as szériából nekem 2 is volt, és mind a kettőnek ugyan az lett a vége hogy 4-5 és év üzemelés és folytonos karbantartás után mind a kettő beadta a kulcsot, de hogy miért azt nem tudom, most öregedik ki a 10 éves akváriumom, észrevettem hogy a szilikon kezd levállni és már az üveg sem olyan szép, sajnos amikor múlt hónapban beadta a kulcsot az atman-800-asom, és balszerencsémre nem voltam itthon, az élővilág 90% kipusztult mivel túlfeszültségvédett elosztót is lecsapta se világítás se szűrés nem maradt működésben.
 
Közben ismét megnéztem a növényeket a GA oldalán, találtam is olyanokat amik tetszenének és az irányt is körübelül meghatároztam, inkább szeretném hogy ökoszisztéma legyen mint kiállítási tárgy de persze az is fontos hogy külsőre is szép legyen, szerintem a 74literesre teszem le a voksomat, mivel szerintem az egy kicsit kivitelezhetőbb méret, mint az 50cm magas , azt is eldöntöttem hogy üvegtető is mindenképpen lesz csinálatatva rá, a tulzott párplgás elkerülése érdekében. a külső szűrőt még nem döntöttem el hogy kell e, bár nagyon hajlok az atman 600as felé mint bilológiai rásegítés mivel ha jól látom 2 kosara van a szűrőnek.
 
Ma sikerült a dolgok végére jutni, úgy döntöttem hogy végkép nem fogom túlbonyolítani, azonban a magasabb üveg mellett döntöttem így az üveg az 81Les lesz, a lakók úgy néznki hogy 20db neonhal, 3db lávacsiga (talaj takarítása) és 5db rohamsisak csiga (Növények és üveg takarítása), szűrés téren először maradok annál ami már megvan, és meglátom milesz.
 
Back
Oldal tetejére