• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Krokonosi pillanat

A nap végére a víz felszínén képen is látható "buborékhártya" alakul ki. Nem fehér trutyi (Seachem Purigen+egészséges növények mellett az nincs), de mégis kialakul ez az egybefüggő átlátszó bubihártya. Ez kb. a világítás bekapcsolása után olyan 4 órával kezd kialakulni.
Ez teljesen normális?
 
Ez az "olajosodás" szerintem a növényes aksik 90%-ánál jelentkezik. A bubizás természetesen a növények fotoszintézisével jár, a felszíni olaj pedig nem engedi a távozásukat. Az esti lily-s szellőztetés szépen szétcsapatja! Egyébként néha ADA-s vidikien is látszik. Amanoék összes akváriumánál az adatok között ott van a napi esti 10-12 órás szellőztetés! Ha napközben zavar, akkor 1-2 lap konyha papírtörlővel le tudod húzni a vízfelszínről!
 
köszi a megnyugtatást! Világítás lekapcs után megy levegőztetés, ami szépen megszűnteti.
 
bitumen said:
köszi a megnyugtatást! Világítás lekapcs után megy levegőztetés, ami szépen megszűnteti.

Ez csak tüneti kezelés.

A filmréteg visszajelzés, hogy valami nem okés a növényeiddel. Pl egy kezdődő vagy már éppen egy ideje tartó algatámadásban van részed, így néhány növény szenved.
Nem feltétlenül baj, csak esztétikailag nem szép. Próbáld megnézni az akit, hátha algás valahol, vagy valamelyik növénynek bomlanak a levelei stb. Ezt kellene orvosolni, mert ha rendet vágsz, akkor az éjjeli levegőztetésre sem lesz szükséged, nem lesz filmréteg.
 
algatámadás mint írtam lehet ok mostanában (de remélem sikeresen visszavertem), de előtte is volt ez a bubihártya. Lehet a parvula nyírás utáni stressz? Keményen megnyírom három hetente-havonta vissza fél centire (az előző nyírás egy múlt hétvégén volt). Most szereztem be a GA-ból Ada Green Gain-t, ami segíthet ezen?
 
Nagyon szép lett, abszolút jó irányba vitted! :thumbup:

bitumen said:
algatámadás mint írtam lehet ok mostanában (de remélem sikeresen visszavertem), de előtte is volt ez a bubihártya. Lehet a parvula nyírás utáni stressz? Keményen megnyírom három hetente-havonta vissza fél centire (az előző nyírás egy múlt hétvégén volt). Most szereztem be a GA-ból Ada Green Gain-t, ami segíthet ezen?

Nálam általában mindíg egy nagy átfogó nyírás után van hártya a vizen, amikor sok szárat, levelet hazavágok. Általában egy hétig van jelen aztán mire a kivi vízcserére megerősödnek a növények elmúlik. Bár mivel nekem glossom is van elég gyakran hártyás mostanában az a fránya vízfelszín :p
 
Egy hónappal az átalakítás után néhány szösszenet:

A Blyxa most kezd el valahogyan ellenni, mert elkövettem egy stratégia hibát a berendezésnél. Mivel volt kezdetben a fatörzsem, ami alá nem igazán terveztem semmit, ezért oda alig raktam talajt, inkább csak lávaköves talajt az előző akváriumból. Háromszor jött fel onnan a Blyxa, de most úgy tűnik, hogy meggyökeresedett és hozza az új hajtásokat (természetesen, amint a Blyxa bekerült szenvedni, behártyásodtam, ami még tart, de remélem már nem sokáig)

Beszereztem ADA Green Gaint és a parvulát két hete megnyírtam. Most sokkal gyorsabban regenerálódott, nyírhatom majd megint!

A vad heteropodák szaporodnak a parvulában, hiába vannak halak! Lehet olyan, hogy "túlszaporodnak" a garnélák? Okozhatnak bármi gondot?

Kinőtt nekem egy valamiféle cryptóm 5 hónap után a "semmiből", akarom mondani az előző akváriumból, mert a talajt nem cseréltem, csak átraktam! Abban volt 3 féle cryptó és most az egyik kis gyökérmaradvány gondolta 5 hónap után, hogy kinő. Letéptem az első három kis levélkét (gyökerénél próbálkoztam először, de jött volna egy tenyérnyi parvula szőnyeg vele, úgyhogy inkább a "haját" tépegettem), de ha valami ennyire akar élni, akkor kap esélyt! Meg tudnátok mondani, hogy melyik fajta lehet (segítségként ott van nagyítva a második képen!)

Utolsó gondolat, hogy ne engedjen senki a lakásba babamérleget, hogy az asszony idegesítse magát! Sokkal nyugodtabb vagy nélküle!

akvarium%2520201202192.jpg


akvarium%252020120219.jpg
 
Köszi... Ez a harmadik akváriumom a növényezés útján (első úgy ahogy GERONIMO volt (Co létra belső szűrővel sóder alapra :oops: ), a második már alakult(manadot soha többet)), ahol megpróbáltam megtervezni előre a kompozíciót!

Na ez nagyon nem sikerült!!!!! :geek:

1. nem (teljesen) hallgattam Cecska mesterre
2. a fatörzs hibás elképzelés volt (bealgásodott és elengedett a ragasztó)
3. a kövek sora egyáltalán nem látszik. A mostani képről ki nem találnád, hogy középen egy kősor van (a következő pont miatt)
4. még mindig kezdő vagyok abból a szempontból (is), hogy nem tudom, hogy melyik növény mekkorára fog megnőni (az arányokat a kezdeti kis növénykékhez mértem)

Ami tetszik:

1. minimális algám van (megvan a "tudás", hogy nagyjából mire mi kell)
2. parvula gyep nagyon bejön (nem hiszem,hogy valaha nekiállok HC-zni)
3. mohák nagyon bejönnek
4. DoAqua beömlő nagyon jó (próbáltam műanyag befolyót, esőztetőt, nem lehet összehasonlítani)

Már gyúrok a következő akváriumra (megint fás-köves lesz), ahol remélem a mostani hibákat ki tudom küszöbölni!
 
Gyönyörű parvula gyep! :thumbup:
A cryptora wendtii "brown" vagy wendtii "green"-t mondanám.
 
Tényleg nagyon szép a gyep. Irigykedem. :D Hozzám vághatnál egy 36x22-es kockát. :lolno:
 
Régen jelentkeztem már, de sok újdonságról nem tudok beszámolni. A tenellust kapálom rendesen, mert a parvulát simán elnyomná. A crypto szépen erősödik, megkapta az esélyt, amivel elég jól él!

Algafronton egy kivételével jól állok: minimális ecsetalga van a köveken, zöldalga a régi anubiasz leveleken (ezeket el tudom fogadni).

Viszont kicsit zöldül a szilikon ragasztás (nem vészes még), de kezd zavarni. Carbozom, de nem túl sikeres a művelet víz alatt. Van valakinek kezelési ötlete?

Egy három héttel ezelőtti parvula nyírás után bizonyos részeken picit bebarnult, most eszegethetik a garnélák... Keymaker szerint valamit változtattam, de legjobb emlékeim szerint elkezdtem használni a Green Gaint. Lehet, hogy nem bírja a parvula???

(a sarokban lévő bacopa monnieri-t inkubátorozom/erősítem egy másik akváriumba...)

P1000600.JPG


P1000604.JPG


UI (más téma): gondolkodom egy 70-80 literes bohóchalas kis tengeris medencén... melyik a legjobb fórum ilyen irányú érdeklődésem kielégítésére? Nem kínzóakváriumot akarok...
 
Szép az aki, a tenellust kapáljad is mert elég invazív növény. Jó kis egyedi hangulata van a mohával a fa tetején
A szilónak adhatsz fogkefével egy pofont ;)
Korralszirtesakvárium fórumot nézd meg
 
Nekem pedig a sűrű tenellus színessége jön be. Jó ez a felhalmozott domb szépek a növények is. Egyedül a jobb oldali Crypto olyan ottfelejtett ;)
 
a crypto maradni fog, mert 5 hónapig szunnyadt a föld alatt, aztán az első 3-4 levelét kitéptem, de annyira akar élni, hogy engednem kell!!!! Nincsen szívem kipusztítani! Az eredeti elképzelés egyébként sem jött össze, ez sem rossz, de a következő jobb lesz!
 
Az akvárium lassan közeledik a végéhez, amit sikerült alaposan felgyorsítanom egy rosszul sikerült Seachem Purigen regenerálással. A parvula kezd öregedni és egyre több barna szál van benne. A tennellus olyan sűrű, hogy több rétegben nő egymáson és könnyen kijön a talajból, ha elkezdem ritkítani...

A purigent csak egyszer öblítettem át Prime-mal, nem volt klór szaga... nem volt időm most rendesen szórakozni, lusta voltam, mehet az akváriumba! Következő estére 3 amanó és meghatározhatlan számú vad heteropoda kifehéredve, piros háttal lábbal felfelé várta, hogy a halak megegyék őket! Nyomtam egy 80% vízcserét+ Bacter 100-at és meglátjuk, hogy mi lesz, mert 4 napig nem vagyok most otthon!

Ezt a regenerálást keményen elba...tam! De legalább előbb elindítom a következő akváriumot, amin már régóta agyalok!
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére