• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Drangon Lake reborn

Peet13

Főkertész
Akvárium és technika :


100x40x50cm optiwhite üveg / 200liter
Ada stílusú bútor
2*2*39 watt t5 odyssea egyedileg függesztet világítás
2kg nagy nyomású co2 rendszer Aquario Neo diffúzorral beoldva
Eheim 2075 szűrő (matrix,substart pro,perlon,Seachem Purigen töltettel)
Eheim Skim 350
Üveg ki és befolyó


Talaj:

Dennerle Nutribasis táptalaj
Ada Amazonia light általános talaj


Dekor:

Dragon kő
Red moor fa


Víz:

Full RO visszasózva Gh+al
Kevés csapvíz a Kh miatt.


Növények:

Nymphaea Lotus red riger
Anubias nana
Blyxa japonica
Cryptocoryne wendtii
Pogostemon erectus
Microsorum pteropus
Microsorum pteropus windelov
Microsorum pteropus trident
Bucephalandra
Bolbitis heteroclita
Rotala Hra vietnam
Reineckii mini
Elocharis pusilla


Később bekerülő lakók:

kb 100 db red sakura garnéla
4 db amanó garnéla
18 db vörös hasú és sima neonhal vegyesen
5 db otocinus törpe szívó harcsa
3 db szivárványos guppy hím
Pár darab helena csiga



Sikerült végre rászánnom magam és elindítottam az új üveget.

:)

Az élővilág nagy része az előző akváriumból került át. Bejáratott szűrővel és a víz 40%-nak az átmentésével.

IMGP9481-2.jpg
 
Sziasztok! Abban tudnátok segíteni hogy érdemes adagolni a foszfátot az első időszakban. A lakók be kerültek tegnap.
A víz adatai :
TDS 140
Ph : 6
Gh : 5
Kh : 2
No3 : 10
Po4 : 0,2
Úgy tudom hogy a talaj szívja a po4-et az elején. Érdemes ezt csak foszfáttal kompenzálni?
 
Sziasztok! Abban tudnátok segíteni hogy érdemes adagolni a foszfátot az első időszakban. A lakók be kerültek tegnap.
A víz adatai :
TDS 140
Ph : 6
Gh : 5
Kh : 2
No3 : 10
Po4 : 0,2
Úgy tudom hogy a talaj szívja a po4-et az elején. Érdemes ezt csak foszfáttal kompenzálni?

Szia!
Igen, a jó arányt úgy tudod belőni, ha külön adod a foszfátot.
Én ezt a receptet szoktam használni: 7g KH2PO4 500 ml RO vízhez, ebből 1 ml-t adva 100 l vízhez, annak a foszfát tartalmát 0,1 ppm-mel fogja emelni. Elég jól be lehet lőni vele a jó foszfát szintet.
 
Köszönöm a gyors választ :)
Ki fogom próbálni a receptedet ,de egyenlőre van mono foszfát tápom.
Szerinted akkor toljam neki Po4 : 1 - ig, egy adagban?
És figyeljem napi szinten hogy fogy?
 
Szívesen! :)
Mivel még csak növények vannak az akvában, szerintem ez a legcélravezetőbb út. A mono foszfát táp is tökéletes, nem hiszem, hogy bármivel másabb, mint a porból kevert, attól eltekintve, hogy a poros cucc fajlagosan sokkal olcsóbb, és egy életre elég mennyiség.
 
Szívesen! :)
Mivel még csak növények vannak az akvában, szerintem ez a legcélravezetőbb út. A mono foszfát táp is tökéletes, nem hiszem, hogy bármivel másabb, mint a porból kevert, attól eltekintve, hogy a poros cucc fajlagosan sokkal olcsóbb, és egy életre elég mennyiség.

Igen,sokkal gazdaságosabb az tuti :)
Addig amíg beszerzem a port elég lesz.
Tegnap bekerültek a lakók. Így csak fokozatosan vigyem fel az értéket?
 
Igen,sokkal gazdaságosabb az tuti :)
Addig amíg beszerzem a port elég lesz.
Tegnap bekerültek a lakók. Így csak fokozatosan vigyem fel az értéket?

Így viszont talán jobb a fokozatosság az első napokban, a beszokás miatti stressz mellé nehogy sok legyen nekik a változás. Aztán úgyis meglátod, hogy mennyit szív el a talaj. Azt is csinálhatod, hogy hamarabb álljon be az egyensúly, hogy macrot nem adsz, vagy csak kevesebbet, így a nitrát szintet könnyebb lesz "utolérni" a foszfáttal.
 
Így viszont talán jobb a fokozatosság az első napokban, a beszokás miatti stressz mellé nehogy sok legyen nekik a változás. Aztán úgyis meglátod, hogy mennyit szív el a talaj. Azt is csinálhatod, hogy hamarabb álljon be az egyensúly, hogy macrot nem adsz, vagy csak kevesebbet, így a nitrát szintet könnyebb lesz "utolérni" a foszfáttal.

Köszönöm ;)
 
Jelenleg így állunk :) Nem vészes a helyzet,a dragon kövek kicsit bezöldültek a pont algától, de még tetszik is. Megjött a foszfát porom, kevertem is egy adagot. Kicsit erősebbre sikerült,de bemértem leosztva 10 liter ro vízbe adagolva. Köszi még egyszer @evavigh .
Szerintetek mikor fog telítődni a talaj foszfáttal? 1 hónapra emlékszem,de nem vagyok biztos benne. Minden esetre elég sűrűn mérek szintet nehogy túl toljam.

IMGP9633-2.jpg
 
Jelenleg így állunk :) Nem vészes a helyzet,a dragon kövek kicsit bezöldültek a pont algától, de még tetszik is. Megjött a foszfát porom, kevertem is egy adagot. Kicsit erősebbre sikerült,de bemértem leosztva 10 liter ro vízbe adagolva. Köszi még egyszer @evavigh .
Szerintetek mikor fog telítődni a talaj foszfáttal? 1 hónapra emlékszem,de nem vagyok biztos benne. Minden esetre elég sűrűn mérek szintet nehogy túl toljam.

View attachment 83372

Nagyon szívesen!
Ahogy emlékszem, nálam a 150-es aksikoz több mint 1 hétig kellett nagyon durván adnom a löttyöt, hogy a 10-es nitráthoz 1ppm-en tudjam tartani a foszfátot. Napi 12 ml-ket kapott pluszba, aztán szép fokozatosan tudtam csökkenteni az adagot.
 
Kezd tetszeni :) Bocsi a koszos szűrő csövekért. Meg a belső fűtőt is eltüntetem,amint lesz valami jó kis akció külső fűtőre :)
Az extra adag foszfát mindig megy. Annyit mértem hogy kifogyott a csepp tesztem,így most pár napig vakon megyek remélem nem lesz gond.

IMGP9704k-2k.jpg
 
Jelenleg így állok :)
Megjelent az ecset alga jobb oldalt alul, dragon köveken a parvulán meg az anubiason is.
Eltávolítottam amennyit csak tudtam ,meg visszább vettem az áramláson meg a co2-n kb 2 hete.
Úgy néz ki nem terjed tovább ami jó hír. Ami meg megmaradt elintézik lassacskán az amanok.

IMGP0026-2.jpg
 
A bolbitist lassan ritkíthatod is.✂

A blyxa tengeredért meg őrülten irigy vagyok.😈 Ez a látvány már sokkoló.
Bal szélen kellene még a pirosos hra(?)-t besűrítened, meg jobb sarokban a lótusztól megválnod, bár szép, és tudom, hogy imádod, de elviszi a látványt.
Amúgy nagyon patent lett, gratula és kalapemelés.👍
 
Igen a lotus nehéz ügy főleg hogy mögötte már látszik az erectus. Valószínűleg ki fog kerülni idővel.
A rotala hra-t meg ketté vágom a maradékot meg vissza ültetem. Köszönöm a tanácsaidat ;)
 
Hát, ismered a mondást, aki nem tudja, az tanítja. Nálam semmi nem marad meg, de akinél gyönyörűen fejlődik, ott tudok rendezkedni.🤪
Esetleg próbálhatnál wallichiit is a hra mellé tenni, nálad szépen kihozná a színeit.
A lótuszod valóban káprázatos, de nem illik az összképbe.
A gyeped meg hibátlan.😍
 
Sziasztok!
Volt egy kis időm most az akvára, kapott egy nagyobb metszést mert már kezdtek elharapózni a dolgok :)
Viszont ami sajnos megjelent az a zöld szőr alga a parvula minin, szinte az egészet beborítja és olyan mintha fonal algává alakulnának a kis szőr szállak. Tudnátok segíteni mi okozhatja?
Holnap mérek is és úgy talán könnyebb a végére járni mert egyre jobban zavar.

IMGP1972-2.jpg
 
Back
Oldal tetejére