• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Krokonosi pillanat

Egyesek a Carbo-ra gyanakszanak, hogy a Stauro nem komálja. Tégy egy próbát bár lehet, hogy már azoknak, amik ledobálták a leveleiket, már késő.
 
bitumen said:
Viszont segitséget kérek, mert a Starogyne spec tropica zselés elkezdett nőni, viszont a fele ledobta a leveleit és most a szárak meredeznek csak.

Szedd ki a sérült szálakat, vágd vissza hogy az egészséges levelek maradjanak csak és ültesd vissza. A Carbo-val meg állj le. Legalábbis nekem ez bejött, azóta gyönyörű, nincsenek sárgult, elhalt levelek.
Vagy ha ki akarod dobni, inkább add nekem, majd én megcsinálom és besűrítem vele az enyémet.
 
Starogyne spec-cel való próbálkozásaimat feladtam... leálltam a carboval, visszavettem egy picit a tápozást, de az új löket is ledobta a leveleit és nem is hozott újat, hanem szép szárak meredeztek a szép leveleknek szánt helyen. Ezért egy gyenge pillanatomba meguntam és a helyére betettem tenellust. Emiatt maradt el a HAC-ra történő jelentkezés a "részvétel a fontos" alapon.

Lekopogom, algatámadás elkerült, minimális ecsetalga jelent meg az anubias szárain, de azt a levelek eltávolitásával kezeltem és ráadásul szépen megújultak az anubias levelei. Barnaalga egyáltalán nem volt, gondolom a beállt szűrő átmentésének köszönhetően. Itt ott pontalga megjelenik, de nem vészes.

Az elvárásaimnak megfelelően a két fajta fa szinei szépen összeértek, már alig van közöttük különbség.

A fényképek minőségéért elnézést kérek.

K%2525C3%2525A9p%252520003.jpg


K%2525C3%2525A9p%252520001.jpg


K%2525C3%2525A9p%252520002.jpg


UI 1: Segitséget kérnék: mivel a gmailes fényképeimet átrendeztem, a kezdeti képek helyén fekete kockák vannak a napló elején. Hogyan tudnám visszatenni őket?

UI 2: ismertek fotóst, aki akár térités ellenében készitene pár olyan fotót, amit később versenyre el lehetne küldeni? 1. nem értek a fotózáshoz 2. nem is érdekel 3. pár fotóért nem is ruháznék be komolyabb hardverbe
 
Az aki pofás lett. Nekem tetszik ;)

Ha kitöltöd a lakhelyed könnyebben találnál akár más akvakertész társat is aki szívese befotózza neked az akit ;)
 
Szia bitumen!

Örülnék ha ilyen "rossz" fotókat tudnék készíteni az akváriumaim bármelyikéről!
Ha tényleg csak a részvétel a fontos számodra és élőben meg vagy vele elégedve akkor jó ez így is!
A fényképezéshez is leginkább a kisérletező kedv és a türelem a legfontosabb - az meg amint látom meg van!

Ne sajnáld a Starogynét, szuper jó ez a gyep!

Üdv! A.ttila
 
Én is csak ezt tudom mondani ,ne sajnáld a staut ,a tenellus sokkal jobban harmonizál a parvulával.
Nagyon szép üde zöld az aki ,a fotókkal meg nem kell szégyenkezned ,nincs velük semmi probléma.
Nálam is bejövős az akid :) :clap: .
 
Ne sajnáld a staut,
hogy behúzta a satut.
Ültess inkább tenellust
és egyél inkább tevehúst :shifty:
Fotó miatt ne aggódj
Bérfotóssal ne bajlódj :thumbup: :lolno:
 
Nigro said:
Ne sajnáld a staut,
hogy behúzta a satut.
Ültess inkább tenellust
és egyél inkább tevehúst :shifty:
Fotó miatt ne aggódj
Bérfotóssal ne bajlódj :thumbup: :lolno:

Pedellus ;)
 
Nigro said:
Ne sajnáld a staut,
hogy behúzta a satut.
Ültess inkább tenellust
és egyél inkább tevehúst :shifty:
Fotó miatt ne aggódj
Bérfotóssal ne bajlódj :thumbup: :lolno:

Ez a mai nap sziporkája :D :lol:
 
Nigro said:
Ne sajnáld a staut,
hogy behúzta a satut.
Ültess inkább tenellust
és egyél inkább tevehúst :shifty:
Fotó miatt ne aggódj
Bérfotóssal ne bajlódj :thumbup: :lolno:

Koszorús költőnk Nyomasek Nigro tollából :p. Jó volt Ati :clap: :clap: :clap: .
 
Köszi mindenkinek!

Nigro, mi történt veled? Túl sok Hupikék törpikéket nézel a gyerekkel és Nótafa lettél? :lol:

Az első komoly növényes akvárium, amiben van valamennyi koncepció, amit nem sikerült maradéktalanul azzal, hogy a kövek sorának magasabbnak kellene lennie! Amikor szórakoztunk Cecskával GA-ban, akkor úgy tűnt, hogy magasabb lesz a vonulat, de kezd teljesen eltűnni a "bozótban".

A parvula kezd teljesen besűrűsödni, jót tesz neki a rövidre vágás!

Jövő ősszel jön a következő... már kezdek agyalni rajta! :crazy: :crazy: :crazy:
 
bitumen said:
Az első komoly növényes akvárium, amiben van valamennyi koncepció, amit nem sikerült maradéktalanul azzal, hogy a kövek sorának magasabbnak kellene lennie! Amikor szórakoztunk Cecskával GA-ban, akkor úgy tűnt, hogy magasabb lesz a vonulat, de kezd teljesen eltűnni a "bozótban".
Nagyon szép lett a kicsike, gratula!!! :thumbup:
Igen a magasságot már az elején megjegyeztem hogy lehet nem lesz az igazi, de szép így is nagyon!!
Egy valamivel még finomabbá tudnád tenni , hogy ha az Anubias Nana helyére petite-t tennél, szerintem méretileg is jobban passzolna arra a helyre!! ;)
Tényleg nagyon szép lett , tetszik!! :thumbup:
 
"Elég lesz az a magasság" felkiáltással ott a helyszínen elvetettem a megjegyzésedet!

Hát nem lett teljesen igazam... :lol:
 
10 napos távollét eredményeként ingyenesen eladó gyönyörű két marék fonalalga... a fán szépen lengedezett egy hatalmas csomó, ami befedte az egész középrészt :lol: Képet inkább nem teszek fel...

Anyámat megkértem, hogy a virágok mellett az akváriumba is öntsön egy kis vizet. Nem fogjátok kitalálni... ELFELEJTETTE!

8 napra betápoztam előre, viszont a fő probléma az, hogy a nyitott akváriumból annyi víz párolog, hogy a Doaqua befolyó levegőztető üzemmódra váltott pár napig. Hát volt egy kis széndioxid ingadozás, az biztos...
 
Sikeresen szétcsaptam az eredeti elrendezést, mert az elmúlt két hónap felét távol töltöttem az akváriumtól:

1. a fonálalga ellepett, kétszer is megtörtént, hogy annyi víz párolgott el, hogy a befolyó levegőztetett (ezt gyorsan kiköszöböltem fizikai eltávolítással és nem is jött vissza)
2. ecsetalga lepte el a "fatörzsemet", aminek a pucolása közben eleresztett a pillanatragasztó, amivel a két fadarab össze volt ragasztva (őszintén szólva a fatörzs nem jött be, az ecsetalga mellett még ki is "szőrösödött", amiről fogalmam sincs, hogy mi az). Tuti valami baj volt a fával, mert csak azon jött ki az ecset...

Az élővilágon annyit változtattam, hogy az elrendezés közepébe betettem egy adag Blyxa-t. Meglátjuk, hogy mit bír!

A tenellust pedig folyamatosan kapálgatnom kell indástól, mert elszaporodna mindenhol.

Néhány kép:

P1000139.JPG


P1000145.JPG


P1000159.JPG
 
Nagyon szép akva,fűszerű növények színeinek és méreteinek harmonizációjával :thumbup:
Gratula :clap:
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére