• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Fangorn

Babramunka, de a vékony (0,10-0,15 mm környéke) damilt javasolom. Az nem mállik szét hónapok múlva sem, gyakorlatilag láthatatlanná válik, miután pár mm-t nőtt a moha. Nekem eddig bevált.
Ha van esetleg elfekvőben, ugyanilyen jó a kidobás előtt álló fonott horgászzsinór is, de csak ezért ne vegyél, ahhoz túl drága.
Köszönöm a tippet,de a fák sűrűsége miatt egyszerűbb lesz,ha egy víz csere alkalmával új,más fajta mohákat ragasztok a fákra.
 
Gondoltam egyet,megráztam magam és el kezdtem kipofozni az akváriumot.Formázgatom,pofozgatom,hátha még ki lehet hozni belőle valamit.Eddig a mohákat raktam rendbe tegnap és ma este,kapott egy kis vízcserét is,következő nekifutásra az ösvényt akarom rendbe hozni illetve beáztattam egy adag fát,hogy még kapjon egy kis pótlást az erdő.Remélem,beérik majd színben hamar a bent lévő fákat.
Egy kis érdekesség:most vettem észre a nagy matatás közben,hogy a riccardiaban ott figyel egy csomó kis spóratartó tok.Lőttem is gyorsan róla egyet telóval.Bónuszként két garnéla is beállt pózolni. :D
IMG_20171029_222910.jpg
 
Hoztam ismét egy részletet,etetés közben lőttem,megint telós kép.A gyári képszerkesztéssel picit tekergettem,de a főszereplő színei talán egy fokkal szebbek lettek,mint a valóság.Minden esetre ő a legszebb a csapatból.Sajnos egy ideje a fiam elég intenzíven terrorban tartja az akvárium lakóit,úgyhogy a halakat csak etetéskor látom. :confused:
IMG_20171112_204022.jpg
 
Mik ezek a vékony, világos ágacskák? Ilyen eddig nem volt! :) Kérünk arról is részletet!
 
Mik ezek a vékony, világos ágacskák? Ilyen eddig nem volt! :) Kérünk arról is részletet!
Ha a fentről belógó fehér valamikre gondolsz,azok limnobium gyökerek. :D
Beszéltük is,hogy számoltam velük az elején,hogy a liánokat ezek a gyökerek adják majd.De végül elvetettem az ötletet,így csak funkcionális jelleggel maradtak bent.A kiegészítő ágacskák még mindig áznak,sajna nem volt időm foglalkozni a témával. :(
 
Back
Oldal tetejére