• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Fangorn

Loctite gél állagú volt,ami nem volt jó.Valamennyire fehéredett szintén,de ez pár hét alatt elhanyagolhatóvá halványodott.

Én még víz alatt nem tudtam semelyik márkával úgy ragasztani, hogy ne fehéredjen ki... most pl. van itthon ipari mennyiségű ISTA Moharagasztó is, ami direkt erre van. Ez is kifehéredik. :)
 
Én még víz alatt nem tudtam semelyik márkával úgy ragasztani, hogy ne fehéredjen ki... most pl. van itthon ipari mennyiségű ISTA Moharagasztó is, ami direkt erre van. Ez is kifehéredik. :)
Itt spec nem a fehéredés volt a baj,hanem,hogy elengedett a ragasztás. :)
Persze nem növény volt ragasztva,hanem fa fához.
Maga a fehéredés amúgy nem zavaró,mert a mohák nagy tempóban kezdik eltakarni. :)
 
Ezek CBS-ek és taiwanok vegyesen?
Csak most látom,hogy ezt is írtad.
Kérlek szépen,ezek a taiwanok nálam születtek,úgy,hogy csak CBS van az üvegben. :D
Három darab van belőlük,éppen most rakom át a harmadikat.
 
Úgy néz ki,kezd magához térni a riccardia,szinte mindenhol ez a tendencia.Lehet,tényleg rövid idő alatt emersé alakult és most kezd vissza alakulni submersé.Gondoltam lövök egy képet,hogy alakul a riccardia és beállt pózolni mellé a kedvenc diy taiwan garnim a háromból.:cool:
IMG_20170112_185721.jpg
 
Úgy néz ki,kezd magához térni a riccardia,szinte mindenhol ez a tendencia.Lehet,tényleg rövid idő alatt emersé alakult és most kezd vissza alakulni submersé.Gondoltam lövök egy képet,hogy alakul a riccardia és beállt pózolni mellé a kedvenc diy taiwan garnim a háromból.:cool:

Heló!

Lehet, hogy buta a kérdés, de ez a garnéla ez fajtáját vagy mintáját tekintve taiwan?? Egy pontosan ugyan ilyen mintázatú egyed úszkál nálam is. Próbáltam beazonosítani, de nem sikerült. Hála a postodnak ezt már tudom, hogy taiwan, már csak azt kell megtudnom miért az!?
 
Alakulunk,növögetünk.
Minimális fonal alga van a lámpákhoz legközelebbi pontokon,de nem vészes.A héten neki kell esnem a moháknak,mert nagyon elkanászodtak. :)
Azon gondolkozom,hogy két szélen magasítok még a talajon,hátha kicsit összébb nyomná az utat.A dekro homok szinte teljesen eltűnt,a hc ellepte elég keményen.Nem tudom eldönteni,hogy kell e,vagy sem a homok.A kiegészítő ágak továbbra is áznak,még nem volt időm,hogy betegyem a helyükre őket.
Végül külső nyomás hatására jöjjön egy kép! :)
Fangorn.jpg
ui.:össze kell majd dobnom egy skimmert,mert a helyzet kezd nagyon zavaró lenni.Továbbá célkitűzés,hogy elmerülök kicsit valami képszerkesztő programban,mert ez így nem állapot. :D
 
Alakulunk,növögetünk.
Minimális fonal alga van a lámpákhoz legközelebbi pontokon,de nem vészes.A héten neki kell esnem a moháknak,mert nagyon elkanászodtak. :)
Azon gondolkozom,hogy két szélen magasítok még a talajon,hátha kicsit összébb nyomná az utat.A dekro homok szinte teljesen eltűnt,a hc ellepte elég keményen.Nem tudom eldönteni,hogy kell e,vagy sem a homok.A kiegészítő ágak továbbra is áznak,még nem volt időm,hogy betegyem a helyükre őket.
Végül külső nyomás hatására jöjjön egy kép! :)
View attachment 24847
ui.:össze kell majd dobnom egy skimmert,mert a helyzet kezd nagyon zavaró lenni.Továbbá célkitűzés,hogy elmerülök kicsit valami képszerkesztő programban,mert ez így nem állapot. :D

A skimmer mellé egy Gandalf-ot és egy Frodo-t is szerezz be és rejtsd el Őket valahol a susnyásban. :) Szépen alakul, nekem nagyon tetszik. ;) Szép munka.
 
A skimmer mellé egy Gandalf-ot és egy Frodo-t is szerezz be és rejtsd el Őket valahol a susnyásban. :) Szépen alakul, nekem nagyon tetszik. ;) Szép munka.
Köszönöm. :)
Már megfordult a fejemben,hogy pár LOTR figurát beszerzek egy fotó kedvéért.:cool:
Persze még hangulatilag és részletügyileg sokat kell csiszolni rajta,hogy méltó legyen a figurás fotóra.
 
Jól alakul [emoji106] Szerintem nem kell a dekorhomok így természetesebb a hatás és még pár szál különböző növénykét is beszúrkodhatsz a HC közé.
A kiegészítő kis fák mondják majd meg kell e háttérnövény vqgy sem.Ha még is mindenképpen vékonylevelű,Miryophellum M ,ha jól írom a nevét.A mohákat tényleg koódában kell tartani mert gyorsan torzítanak az összképen.[emoji6]

Tapatalkkal küldve az én C6903 eszközömről
 
Jobb oldalta előre csak kellene az a vastagabb fa. És most ne gyere azzal hogy a diffi. ;)
Hátra még pár vékonyabb ág, és stem hogy bedusuljon, besötétedjen az erdő, aztán keszalvo ötlete szerint lehet szinesíteni az előtéri növények összetételét. ;)
Amúgy ahogy mondtam, már most irigy vagyok, de a Százholdas Pagonyból még egy kicsit talpalni kell Fangornig. :D


Tapatalk-kal küldve...
 
Állat (y)
Kellene majd valami sűrű növény hátulra is, nem? Szépen benyírva félmagasra később. A kép közepén hátul jobban kihangsúlyozná az ösvényt is szerintem.
Tényleg nagyon tetszik. Ha megunod, cserélünk? :D
Kösziköszi! :)
Egyenlőre nem szeretnék hátra semmit,nagyon max parvulát,vagy tényleg csak pár szál stemet,amit extra alacsonyan tartok.A magasításról mi a véleményed?
Úgy volt,hogy lesz külföldi meló,ami ha össze jön,akkor Téged kértelek volna meg,hogy fogadd örökbe.Viszont pechedre nem akar össze jönni. :D
 
Jól alakul [emoji106] Szerintem nem kell a dekorhomok így természetesebb a hatás és még pár szál különböző növénykét is beszúrkodhatsz a HC közé.
A kiegészítő kis fák mondják majd meg kell e háttérnövény vqgy sem.Ha még is mindenképpen vékonylevelű,Miryophellum M ,ha jól írom a nevét.A mohákat tényleg koódában kell tartani mert gyorsan torzítanak az összképen.[emoji6]

Tapatalkkal küldve az én C6903 eszközömről
Köszi a véleményt.
Dekor homokra csak úgy gondolnék,hogy látszodjon foltokban.A hct felturbózni én marsileara gondoltam,esetleg pár szál parvula minire.Esetleg glosso?
Myriot nagyon nem szeretnék bele rakni,az előző aksiban is ő volt a háttér.Tudom,elengedhetetlen az erdős hatáshoz,de kis méretben nem volt kellemes feladat kordában tartani.

Jobb oldalta előre csak kellene az a vastagabb fa. És most ne gyere azzal hogy a diffi. ;)
Hátra még pár vékonyabb ág, és stem hogy bedusuljon, besötétedjen az erdő, aztán keszalvo ötlete szerint lehet szinesíteni az előtéri növények összetételét. ;)
Amúgy ahogy mondtam, már most irigy vagyok, de a Százholdas Pagonyból még egy kicsit talpalni kell Fangornig. :D


Tapatalk-kal küldve...

Igen,tudom,hogy nincs a két oldal egyensúlyban.Minél többet nézegetem,annál zavaróbb.Bedobom a maradék ágakat és ha még mindig ramaty,akkor keresek egy ágat oda is. ;)
Tudom,még inkább Micimackó figurákban kell gondolkoznom,de majd javítok a hangulaton.
Gondolkoztam rajta,hogy majd csinálok valami hátteret,mert a fehér háttér végső fotóhoz biztos nem marad.Gondoltam arra is,hogy direkt valami erdős képet nyomtatni,de még körvonalazódik ez is..
 
Ma először nyírtam meg a mohákat,már nagyon rájuk fért a fazon igazítás.Viszont beigazolódott a sejtésem,miszerint nem kapaszkodik meg a dekorokon.Ezt pár helyen azzal is bizonyította,hogy ragasztóstul,mindenestül lejött.Kicsit el kenődtem,mert így nem lesz majd az a hatása a mohának a fákon,amit szerettem volna.
Csak,hogy legyen valami pozitív is: 4 petés anyukát számoltam össze,úgyhogy jól érzi magát a brigád az új helyen is. :)
IMG_20170123_221849.jpg
 
Utoljára módosított:
Viszont beigazolódott a sejtésem,miszerint nem kapaszkodik meg a dekorokon.Ezt pár helyen azzal is bizonyította,hogy ragasztóstul,mindenestül lejött.Kicsit el kenődtem,mert így nem lesz majd az a hatása a mohának a fákon,amit szerettem volna.
Babramunka, de a vékony (0,10-0,15 mm környéke) damilt javasolom. Az nem mállik szét hónapok múlva sem, gyakorlatilag láthatatlanná válik, miután pár mm-t nőtt a moha. Nekem eddig bevált.
Ha van esetleg elfekvőben, ugyanilyen jó a kidobás előtt álló fonott horgászzsinór is, de csak ezért ne vegyél, ahhoz túl drága.
 
Back
Oldal tetejére