• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Sziklaszírt

keszalvo

Bölcs Ent
Sziasztok !

Már megszokott lesz hogy a nagy akvárium bontása előtti időszakban a kis 20 literes nano akváriumot újraindítom.
Nem mintha nem menne még el abban a formájában ahogy most is kinézett de hát vannak új ötletek.
Ugyan minden energiámat ezen a téren a nagy akvárium megkomponálása veszi el de azért évek alatt a kis akvárium is kinőtte magát annyira hogy már érdemes legyen befotózni és ha jól sikerült a kép mehet is a falra.
A technikai paraméterek nem változtak,mondhatnám úgy is hogy ami bevált azon ne változtass.

25x25x32 es normál 4 mm üveg 20 liter
Lámpás : Chihiros A250 azt hiszem
Szűrés : Tetra Ex-600 plus üveg ki és befolyó
Co2 : továbbra sem tervezem de ha igényli akkor a citromsavas bevetésre kész.
Tápok : TF micro macro ,mést nem kap a garnélák miatt se carbo se foszfát
Dekor : Fa kő (NEM megkövesedett fa :D) akvakertészkedésem (2013) óta először vásárolt (és nem saját gyűjtött fa) Red Moor gyökér darabkák.
Élőlények : Orange Rili garnélák halakon még gondolkodom,lehetséges hogy a Boraras U-k átkerülnek majd ide mert a nagy akváriumot most Amandákkal tervezem,kellenek a vörös színek a kövek miatt.

Az építés sem volt zökkenőmentes mert erre az összeállításra max költségként 3400.-Ft ot fordítottam.Tehát ami adott volt abból építettem.Először fordult elő hogy nem beáztatott fákkal dolgoztam hanem úgy ragasztottam speckó kínai pillanatragasztóval a kövekhez őket hogy ne legyen felúszás.Ez a része azért még nem megy Ázsiai színvonalon :D,de sok káromkodás közepette azért összehoztam.A felső záró követ meg FBS el ragasztottam hogy ne érjen meglepi ha esetleg el akarna csúszni.
A bontástól a feltöltésig 5 óra telt el de nem siettem vele.Minden növényből használtam ami az előzőben benne volt és azzal sem árulok el nagy titkot hogy lesz is még benne pár fajta növény.
Egyenlőre olyan tiszta a víz hogy azon csodálkozom ez hogyan lehetséges,és az az érzetem hogy egy több hónapos akváriumot látok magam előtt.
Remélem ez így is marad és erről is tudok majd készíteni egy elfogadható fotót.
Egy képen van ami nem is totál kép de majd jövök normális fényképezőgépes fotókkal is.

35477860_1759220630829156_2196865296478765056_n.jpg
 
Nagyon jól néz ki, a másik naplóban a szemből-fotó is ezt igazolja. A színek (fák, kövek) is jól harmonizálnak az orange rilikkel.
Mintha azt írtad volna, hogy nem lesz sok növény, mert látni akarod a garnikat. És hogy ezért a faköves elrendezés is.... ez megdőlt, vagy az egy másik akvárium? :)
 
Mintha azt írtad volna, hogy nem lesz sok növény, mert látni akarod a garnikat. És hogy ezért a faköves elrendezés is.... ez megdőlt, vagy az egy másik akvárium?
Elcsábultam a kis fákkal amint megláttam egy dobozban árválkodni Őket a kereskedésben,nagy összegek voltak 150.-,250,-350,-650,- :LOL:
Nincsen másik akvárium már csak az kéne a 3 is bőven elég főleg most nyáron mikor semmire sincsen időm :cool:
 
Sziasztok !

Már megszokott lesz hogy a nagy akvárium bontása előtti időszakban a kis 20 literes nano akváriumot újraindítom.
Nem mintha nem menne még el abban a formájában ahogy most is kinézett de hát vannak új ötletek.
Ugyan minden energiámat ezen a téren a nagy akvárium megkomponálása veszi el de azért évek alatt a kis akvárium is kinőtte magát annyira hogy már érdemes legyen befotózni és ha jól sikerült a kép mehet is a falra.
A technikai paraméterek nem változtak,mondhatnám úgy is hogy ami bevált azon ne változtass.

25x25x32 es normál 4 mm üveg 20 liter
Lámpás : Chihiros A250 azt hiszem
Szűrés : Tetra Ex-600 plus üveg ki és befolyó
Co2 : továbbra sem tervezem de ha igényli akkor a citromsavas bevetésre kész.
Tápok : TF micro macro ,mést nem kap a garnélák miatt se carbo se foszfát
Dekor : Fa kő (NEM megkövesedett fa :D) akvakertészkedésem (2013) óta először vásárolt (és nem saját gyűjtött fa) Red Moor gyökér darabkák.
Élőlények : Orange Rili garnélák halakon még gondolkodom,lehetséges hogy a Boraras U-k átkerülnek majd ide mert a nagy akváriumot most Amandákkal tervezem,kellenek a vörös színek a kövek miatt.

Az építés sem volt zökkenőmentes mert erre az összeállításra max költségként 3400.-Ft ot fordítottam.Tehát ami adott volt abból építettem.Először fordult elő hogy nem beáztatott fákkal dolgoztam hanem úgy ragasztottam speckó kínai pillanatragasztóval a kövekhez őket hogy ne legyen felúszás.Ez a része azért még nem megy Ázsiai színvonalon :D,de sok káromkodás közepette azért összehoztam.A felső záró követ meg FBS el ragasztottam hogy ne érjen meglepi ha esetleg el akarna csúszni.
A bontástól a feltöltésig 5 óra telt el de nem siettem vele.Minden növényből használtam ami az előzőben benne volt és azzal sem árulok el nagy titkot hogy lesz is még benne pár fajta növény.
Egyenlőre olyan tiszta a víz hogy azon csodálkozom ez hogyan lehetséges,és az az érzetem hogy egy több hónapos akváriumot látok magam előtt.
Remélem ez így is marad és erről is tudok majd készíteni egy elfogadható fotót.
Egy képen van ami nem is totál kép de majd jövök normális fényképezőgépes fotókkal is.

View attachment 57639
Termeszetesen ez is remekül nez ki, ahogy mar megszokhattuk töled. Azt hiszem elkenyeztetsz minket, mar meg sem lepödünk azon, hogy valamelyik uj berendezes, amit te keszitettel, jol fest.(y)
Ha kerhetem a korrekciot, a naplo cimeben a sziklaszirt szerintem rövid "i". Csak ez az, ami banto picit. Mondom ezt ugy, hogy egy szot sem gepeltem be most helyesen...:whistle:
 
A kövekről szeretnék némi infót kérni.
A helyi kőkereskedésben láttam ebből 2 raklappal, igen jó áron.
De nem mertem vásárolni, mert 40 cm fölötti magasságú, óriás tömbök voltak.
Hogyan daraboltad? Talán "szálirányban" véső és kalapács működne, de keresztben csak vágókorong, vagy az is könnyen megoldható?
 
Elcsábultam a kis fákkal amint megláttam egy dobozban árválkodni Őket a kereskedésben,nagy összegek voltak 150.-,250,-350,-650,- :LOL:
Nincsen másik akvárium már csak az kéne a 3 is bőven elég főleg most nyáron mikor semmire sincsen időm :cool:
Viktor, mutass majd legyszives kepeket arrol is, hogy milyen magasan van a talaj hatul. Hogyan oldottad meg az emelest?
 
Termeszetesen ez is remekül nez ki, ahogy mar megszokhattuk töled. Azt hiszem elkenyeztetsz minket, mar meg sem lepödünk azon, hogy valamelyik uj berendezes, amit te keszitettel, jol fest.
Ha kerhetem a korrekciot, a naplo cimeben a sziklaszirt szerintem rövid "i". Csak ez az, ami banto picit. Mondom ezt ugy, hogy egy szot sem gepeltem be most helyesen...
Köszi ! A név direkt van így írva,azt ne kérdezd miért :D
 
Viktor, mutass majd legyszives kepeket arrol is, hogy milyen magasan van a talaj hatul. Hogyan oldottad meg az emelest?
Lassan jönnek majd a fotók,annyit azért előjáróban tudok írni hogy totál kövekkel van az emelés minden oldalon így a 20 literbe minimum 15 kg kő van :),oldalt meg mohákkal tömködtem ki,hogy ne tudjon a talaj megcsúszni.Az a helyzet hogy keskeny és magas az akvárium tehát igazából nem is kocka hanem álló téglalap alakú így nehéz benne dolgozni,de hát nekem ez kell :facepalm:
 
A kövekről szeretnék némi infót kérni.
A helyi kőkereskedésben láttam ebből 2 raklappal, igen jó áron.
De nem mertem vásárolni, mert 40 cm fölötti magasságú, óriás tömbök voltak.
Hogyan daraboltad? Talán "szálirányban" véső és kalapács működne, de keresztben csak vágókorong, vagy az is könnyen megoldható?
Minden irányban tördelhető,hosszában törik először aztán finomkodva lehet keresztben is.Könnyen törhető nem mint a bazalt :happy:
 
De most mar kivancsiva tettel....
Enyhe diszlexiával küzdök (csak írásban) de csitt :D

"A diszlexia olyan olvasási probléma, mely épp látású és normális vagy magas intelligenciával rendelkező gyerekeknél jelentkezik. Előfordul, hogy a diszlexia évekig észrevétlen marad, és csak felnőttkorban ismerik fel a tüneteket."
 
Enyhe diszlexiával küzdök (csak írásban) de csitt :D

"A diszlexia olyan olvasási probléma, mely épp látású és normális vagy magas intelligenciával rendelkező gyerekeknél jelentkezik. Előfordul, hogy a diszlexia évekig észrevétlen marad, és csak felnőttkorban ismerik fel a tüneteket."
Az olvasási és az írási zavarok annyira összetartoznak, hogy amikor diszlexiáról beszélünk, abba mindig beleértjük az írási és helyesírási problémákat is, amikor az írás zavarai önmagukban jelentkeznek, az diszgráfia.
Egyébként nincs túlszírt akvárium, kivéve ha egy szikláról belelöksz egy szírt... :p:rolleyes::whistle:
 
Back
Oldal tetejére