1. Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Értesítés elrejtése

Növényes Sziklaszírt

Kategória: 'Akvárium naplók', témanyitó: keszalvo, téma nyitása: Júni 19, 2018.

1. keszalvo

keszalvo Legenda

Tag:
    Ápr 30, 2013
    Kedvelik:
    14,049
    Hely:
    Székesfehérvár
    Map
    Sziasztok !

Már megszokott lesz hogy a nagy akvárium bontása előtti időszakban a kis 20 literes nano akváriumot újraindítom.
    Nem mintha nem menne még el abban a formájában ahogy most is kinézett de hát vannak új ötletek.
    Ugyan minden energiámat ezen a téren a nagy akvárium megkomponálása veszi el de azért évek alatt a kis akvárium is kinőtte magát annyira hogy már érdemes legyen befotózni és ha jól sikerült a kép mehet is a falra.
    A technikai paraméterek nem változtak,mondhatnám úgy is hogy ami bevált azon ne változtass.

25x25x32 es normál 4 mm üveg 20 liter
    Lámpás : Chihiros A250 azt hiszem
    Szűrés : Tetra Ex-600 plus üveg ki és befolyó
    Co2 : továbbra sem tervezem de ha igényli akkor a citromsavas bevetésre kész.
    Tápok : TF micro macro ,mést nem kap a garnélák miatt se carbo se foszfát
    Dekor : Fa kő (NEM megkövesedett fa :D) akvakertészkedésem (2013) óta először vásárolt (és nem saját gyűjtött fa) Red Moor gyökér darabkák.
    Élőlények : Orange Rili garnélák halakon még gondolkodom,lehetséges hogy a Boraras U-k átkerülnek majd ide mert a nagy akváriumot most Amandákkal tervezem,kellenek a vörös színek a kövek miatt.

Az építés sem volt zökkenőmentes mert erre az összeállításra max költségként 3400.-Ft ot fordítottam.Tehát ami adott volt abból építettem.Először fordult elő hogy nem beáztatott fákkal dolgoztam hanem úgy ragasztottam speckó kínai pillanatragasztóval a kövekhez őket hogy ne legyen felúszás.Ez a része azért még nem megy Ázsiai színvonalon :D,de sok káromkodás közepette azért összehoztam.A felső záró követ meg FBS el ragasztottam hogy ne érjen meglepi ha esetleg el akarna csúszni.
    A bontástól a feltöltésig 5 óra telt el de nem siettem vele.Minden növényből használtam ami az előzőben benne volt és azzal sem árulok el nagy titkot hogy lesz is még benne pár fajta növény.
    Egyenlőre olyan tiszta a víz hogy azon csodálkozom ez hogyan lehetséges,és az az érzetem hogy egy több hónapos akváriumot látok magam előtt.
    Remélem ez így is marad és erről is tudok majd készíteni egy elfogadható fotót.
    Egy képen van ami nem is totál kép de majd jövök normális fényképezőgépes fotókkal is.

35477860_1759220630829156_2196865296478765056_n.

Szella, fkf, Szabó Henrik és 18 mások kedvelik ezt.
  2. Jopet

Jopet Legenda

Tag:
    Jan 9, 2015
    Kedvelik:
    7,581
    Hely:
    Budapest XIII. kerület
    Map
    Nagyon jól néz ki, a másik naplóban a szemből-fotó is ezt igazolja. A színek (fák, kövek) is jól harmonizálnak az orange rilikkel.
    Mintha azt írtad volna, hogy nem lesz sok növény, mert látni akarod a garnikat. És hogy ezért a faköves elrendezés is.... ez megdőlt, vagy az egy másik akvárium? :)

3. keszalvo

keszalvo Legenda

Tag:
    Ápr 30, 2013
    Kedvelik:
    14,049
    Hely:
    Székesfehérvár
    Map
    Elcsábultam a kis fákkal amint megláttam egy dobozban árválkodni Őket a kereskedésben,nagy összegek voltak 150.-,250,-350,-650,- :LOL:
    Nincsen másik akvárium már csak az kéne a 3 is bőven elég főleg most nyáron mikor semmire sincsen időm :cool:

Szabó Henrik kedveli.
  4. kuchi
    Épp nem fórumozik ...

kuchi Legenda

Tag:
    Jan 23, 2012
    Kedvelik:
    5,123
    Hely:
    Rust.Nemetorszäg.
    Nagyon jo kis elrendezes!Kicsit meg szokni kell,de jo lesz ez!

keszalvo kedveli.
  5. kmisi

kmisi Főkertész

Tag:
    Okt 11, 2014
    Kedvelik:
    1,263
    Hely:
    Debrecen
    Map
    Szakítottál ezen kövek hagyományos - állított - elrendezésével, ami izgalmassá teszi az akvárium berendezését.
    Már most garantálható a siker.

keszalvo kedveli.
  6. meleagris
    Épp nem fórumozik ...

meleagris VIP kertész

Tag:
    Okt 4, 2015
    Kedvelik:
    3,185
    Hely:
    Dreieich, Nemetorszag
    Termeszetesen ez is remekül nez ki, ahogy mar megszokhattuk töled. Azt hiszem elkenyeztetsz minket, mar meg sem lepödünk azon, hogy valamelyik uj berendezes, amit te keszitettel, jol fest.(y)
    Ha kerhetem a korrekciot, a naplo cimeben a sziklaszirt szerintem rövid "i". Csak ez az, ami banto picit. Mondom ezt ugy, hogy egy szot sem gepeltem be most helyesen...:whistle:

Szabó Henrik kedveli.
  7. kmisi

kmisi Főkertész

Tag:
    Okt 11, 2014
    Kedvelik:
    1,263
    Hely:
    Debrecen
    Map
    A kövekről szeretnék némi infót kérni.
    A helyi kőkereskedésben láttam ebből 2 raklappal, igen jó áron.
    De nem mertem vásárolni, mert 40 cm fölötti magasságú, óriás tömbök voltak.
    Hogyan daraboltad? Talán "szálirányban" véső és kalapács működne, de keresztben csak vágókorong, vagy az is könnyen megoldható?

8. meleagris
    Épp nem fórumozik ...

meleagris VIP kertész

Tag:
    Okt 4, 2015
    Kedvelik:
    3,185
    Hely:
    Dreieich, Nemetorszag
    Viktor, mutass majd legyszives kepeket arrol is, hogy milyen magasan van a talaj hatul. Hogyan oldottad meg az emelest?

9. keszalvo

keszalvo Legenda

Tag:
    Ápr 30, 2013
    Kedvelik:
    14,049
    Hely:
    Székesfehérvár
    Map
    Köszi ! A név direkt van így írva,azt ne kérdezd miért :D

meleagris kedveli.
  10. keszalvo

keszalvo Legenda

Tag:
    Ápr 30, 2013
    Kedvelik:
    14,049
    Hely:
    Székesfehérvár
    Map
    Lassan jönnek majd a fotók,annyit azért előjáróban tudok írni hogy totál kövekkel van az emelés minden oldalon így a 20 literbe minimum 15 kg kő van :),oldalt meg mohákkal tömködtem ki,hogy ne tudjon a talaj megcsúszni.Az a helyzet hogy keskeny és magas az akvárium tehát igazából nem is kocka hanem álló téglalap alakú így nehéz benne dolgozni,de hát nekem ez kell :facepalm:

11. keszalvo

keszalvo Legenda

Tag:
    Ápr 30, 2013
    Kedvelik:
    14,049
    Hely:
    Székesfehérvár
    Map
    Minden irányban tördelhető,hosszában törik először aztán finomkodva lehet keresztben is.Könnyen törhető nem mint a bazalt :happy:

kmisi kedveli.
  12. meleagris
    Épp nem fórumozik ...

meleagris VIP kertész

Tag:
    Okt 4, 2015
    Kedvelik:
    3,185
    Hely:
    Dreieich, Nemetorszag
    Akkor nem szoltam egy szot sem!!:angelic:
    De most mar kivancsiva tettel....:nailbiting:

13. keszalvo

keszalvo Legenda

Tag:
    Ápr 30, 2013
    Kedvelik:
    14,049
    Hely:
    Székesfehérvár
    Map
    Enyhe diszlexiával küzdök (csak írásban) de csitt :D

"A diszlexia olyan olvasási probléma, mely épp látású és normális vagy magas intelligenciával rendelkező gyerekeknél jelentkezik. Előfordul, hogy a diszlexia évekig észrevétlen marad, és csak felnőttkorban ismerik fel a tüneteket."

Szabó Henrik kedveli.
  14. tsokee

tsokee Főkertész

Tag:
    Márc 22, 2017
    Kedvelik:
    4,513
    Hely:
    Budapest, VII. ker.
    Az olvasási és az írási zavarok annyira összetartoznak, hogy amikor diszlexiáról beszélünk, abba mindig beleértjük az írási és helyesírási problémákat is, amikor az írás zavarai önmagukban jelentkeznek, az diszgráfia.
    Egyébként nincs túlszírt akvárium, kivéve ha egy szikláról belelöksz egy szírt... :p:rolleyes::whistle:

Szabó Henrik, AmegA és ZaCK kedvelik.
  15. keszalvo

keszalvo Legenda

Tag:
    Ápr 30, 2013
    Kedvelik:
    14,049
    Hely:
    Székesfehérvár
    Map
    Előre elnézést a mobilos képért de a 3 napos állapotot egy totál képpel búcsúsztatom.
    Majd 2 hónap múlva mutatja meg azt az arcát amit elképzeltem neki. 354e2591859929cc731747659075fd47.

Lullus, Szella, Gyukker és 15 mások kedvelik ezt.
  16. keszalvo

keszalvo Legenda

Tag:
    Ápr 30, 2013
    Kedvelik:
    14,049
    Hely:
    Székesfehérvár
    Map
    Csak úgy .... 5bb4c9104e99e7f1719b5607a93f7de7.

evavigh, Szépe Kálmán, Szella és 8 mások kedvelik ezt.
  17. keszalvo

keszalvo Legenda

Tag:
    Ápr 30, 2013
    Kedvelik:
    14,049
    Hely:
    Székesfehérvár
    Map
    És ezzel még adós vagyok,csak itt látszik igazán milyenek is az akvárium paraméterei. c31f5d8144f21dd45463b390c99d8c6f. 79371bfb3c6f0cfdc3c659ba32524737.

18. star67

star67 Legenda

Tag:
    Okt 21, 2009
    Kedvelik:
    4,899
    Hely:
    Budapest, 11.kerület
    Biztosan király lesz, mert végül mind az, de én még mindig sírok a körbe köves scapedért!

evavigh kedveli.
  19. keszalvo

keszalvo Legenda

Tag:
    Ápr 30, 2013
    Kedvelik:
    14,049
    Hely:
    Székesfehérvár
    Map
    Megígérem az lesz a következő :D,csak hát mindig az átkozott fák elcsábulok ez van :rolleyes:

star67 és Zuzmi kedvelik.
  20. Gáncs Péter
    Épp nem fórumozik ...

Gáncs Péter Főkertész

Tag:
    Máj 12, 2015
    Kedvelik:
    1,345
    Hely:
    Szombathely
    Map
    Azért ez az emelkedés nem semmi Itt szó szerint derékszögben indul meg felfelé a dekor es a talaj emelkedése. Feszegeted rendesen a fizika határait ;):)

keszalvo kedveli.

Aktuális oldal megosztása

1. Ez a weboldal cookie-t használ. Az új EU szabályozásnak megfelelően ez az üzenet az első látogatáskor megjelenik.
    A weblap további használatával automatikusan elfogadod, hogy az Akvakertész.hu Fórum cookie-t használ.
    Az Akvakertész Fórum csapata
    Értesítés elrejtése