• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Fangorn

ZaCK

Legenda
Üdv ismét!
Mint ahogy a napló címe is mutatja,Tolkien erdeje inspirálta a következő akváriumomat.
Már lassan 2 hónapja legózom lassan össze a hardscape részét,ami így nagyon jól hangzik elvben.De ez valójában napi szinten kb perceket jelentett,ha a fiam éppen aludt. :)
Tegnapi nap sikerült minden leragasztanom fbs ragasztóval,remélhetőleg tartani fog,mint a legutóbb.
Az előző üveg még üzemel,amint ez be lesz üzemelve,a lakók apránként,folyamatában fognak átköltözni.Ezt kell majd még kitalálnom,hogy legyen.Ha minden jól megy,akkor következő héten sikerül is talán elindítani.Gyakorlatilag a növények hiányoznak és még új izzókat kell beszerezni a lámpákba.Este még igyekszem egy képet mutatnia a száraz részéről.
Jöjjenek az adatok:

Akvárium: 45x30x30cm: 40 l
Világítás: 2 db Aquatic nature solar vision (2x20 w 6500K)
Szűrés: Eheim 2224
Szűrőanyagok: Eheim substrat pro,kerámiagyűrűk,perlonvatta (végtére is a gyári töltet)+Seachem Purigen
Hűtés: diy pc venti
Talaj: Aquatic nature pro soil és shrimp soil
Táptalaj: JBL aquabasis +
Tápozás: Green Aqua Micro + macro + carbo
Co2: Nagynyomású rendszer: 5kg-os palack,Eheim reduktor,Aqua medic mágnesszelep,üveg bubi számláló,üveg diffi
Vízcsere: Ro+Bee shrimp mineral GH+ TDS ceruzával belőve
Bútor: Saját gyártású,állítható lábakkal
Dekoráció: Red moor fák,Dragon kő
Növények: folyamatban
Élőlények: boraras urophthalmoides,caridina multidentata,CBS garnélák minden méretben és mennyiségben :)
 
IMG_20161102_185612.jpg
Egy telefonos,csak hogy ne csináljak feneket a számból! :)
Hátul is még akarok pár kiegészítő ágat,illetve török még kisebb köveket előre,hogy legyen még benne több részlet.
Középre még nem sikerült kitalálni,hogy dekor homok legyen e vagy valami vegyes gyep.Ja és jöhetnek az észrevételek!
Persze csak módjával,mert a fák 96 %a le van már ragasztva! :D
Szerk.: még apróbb ágakat szintén akarok ragasztani gyökér imitációnak..
 
Nagyon profi lett, nem is értem, hogyan fért bele ennyi fa? Nekem már semmilyen kiegészítés sem hiányzik, de azt a végén is próbálgathatod. Ha nagyon szeretnék mégis finomítani a képen, a baloldali kősor legutolsó darabját vagy kicserélném kisebbre, vagy lefordítanám úgy, hogy alacsonyabb legyen az előtte állónál, mindkét oldalnak van egy szép íve először fel, majd a végén le a távolba, ez a kő mintha ezt megtörné. A másik a jobb oldalon két meghatározóan erős fa nagyon párhuzamos, ez talán mélységi sorrendben az első és a harmadik, ha nem lehet már elmozgatni egyiket sem, akkor növényesítéssel korrigálható lesz. Esetleg betennék még egy közepes ágat, ami a jobb oldalon gyökerezne, de a bal oldal felső részén végződne. Középen jó lenne ezt a mélységet megtartani, de valami nem feltűnő színű dekorhomokkal, vagy mohaszőnyeggel rászórt törmelék kövekkel.
 
View attachment 20199
Egy telefonos,csak hogy ne csináljak feneket a számból! :)
Hátul is még akarok pár kiegészítő ágat,illetve török még kisebb köveket előre,hogy legyen még benne több részlet.
Középre még nem sikerült kitalálni,hogy dekor homok legyen e vagy valami vegyes gyep.Ja és jöhetnek az észrevételek!
Persze csak módjával,mert a fák 96 %a le van már ragasztva! :D
Szerk.: még apróbb ágakat szintén akarok ragasztani gyökér imitációnak..

A jobb szélre szerintem még mehetne egy hangsúlyosabb fa, az adna egy keretet az egészek, a bal oldalival együtt, és jobban ki is emelné az ösvényt, amit meg dekorhomokkal, vagy apróra tört kővel tudnék leginkább elképzelni.

Vagyon vad, nagyon zorall, le a kalappal!!!
 
Nagyon profi lett, nem is értem, hogyan fért bele ennyi fa? Nekem már semmilyen kiegészítés sem hiányzik, de azt a végén is próbálgathatod. Ha nagyon szeretnék mégis finomítani a képen, a baloldali kősor legutolsó darabját vagy kicserélném kisebbre, vagy lefordítanám úgy, hogy alacsonyabb legyen az előtte állónál, mindkét oldalnak van egy szép íve először fel, majd a végén le a távolba, ez a kő mintha ezt megtörné. A másik a jobb oldalon két meghatározóan erős fa nagyon párhuzamos, ez talán mélységi sorrendben az első és a harmadik, ha nem lehet már elmozgatni egyiket sem, akkor növényesítéssel korrigálható lesz. Esetleg betennék még egy közepes ágat, ami a jobb oldalon gyökerezne, de a bal oldal felső részén végződne. Középen jó lenne ezt a mélységet megtartani, de valami nem feltűnő színű dekorhomokkal, vagy mohaszőnyeggel rászórt törmelék kövekkel.
Hát,úgy fért bele ennyi fa,hogy komoly növényesítésnek már nem maradt hely! :D
Igen,így utólag már nekem is feltűnt,hogy annyira nem vagány az a kő,de mivel hozzá van ragasztva fa,ezért max lentebb nyomni tudom kicsit..ezt talán még kivitelezhető.
Sajnos nagyon sok a párhuzamos ág,egy darabig próbáltam kordában tartani,de sajnos feladtam a harcot..mondván,hogy minden erőben sok a párhuzamosan álló fa! :D
Az említett fa nem rossz ötlet,csak találjak hasonlót..ezeket is 3-4 hónap alatt sikerült össze válogatni a fa szállítmányainkból és még másik boltjainkban is cirkáltam,hogy találjak valamit.Dekor homoknak Ada colorado van a sifonérban,az szerintem nem lenne bántó.Utóbbi nem nem rossz ötlet,vagy a kettő kombóján is gondolkozom! :D
 
A jobb szélre szerintem még mehetne egy hangsúlyosabb fa, az adna egy keretet az egészek, a bal oldalival együtt, és jobban ki is emelné az ösvényt, amit meg dekorhomokkal, vagy apróra tört kővel tudnék leginkább elképzelni.

Vagyon vad, nagyon zorall, le a kalappal!!!
Köszi,lehetőségeimhez képest nagyon igyekeztem,bár ezt pont neked nem kell ecsetelnem! :D
Igen,oda még tervben van,hogy vadászok egy fát,mert nagyon lyukas.Holnap remélem,sikerül vadászni valamit.

Most nézem csak,hogy a talajjal is még kell majd játszanom,mert elég szedett-vetetten csak bele hajigáltam/öntöttem. :)
 
Nagyon szèp elrendezès . Nekem kapásból legalabb 100 liternek hat. Kiváncsian várom a növènyesitest. :)
 
Nagyon szèp elrendezès . Nekem kapásból legalabb 100 liternek hat. Kiváncsian várom a növènyesitest. :)
Nem tagadom,határozott cél volt,hogy nagyobbnak tűnjön! :)
A növényesítésre én is kíváncsi vagyok,mert sok növény nem jöhet számításba az arányok miatt.Az tuti,hogy sok moha lesz.
 
Azért a kád alá kellene alátét ha jól látom. Szerintem is a moha az egyik legjobb választás hozzá növény terén. A térhatás nekem is bejött, amibe nem kis munkád lehet! (y)
Ez is egy szuper ötlet;
nem feltűnő színű dekorhomokkal, vagy mohaszőnyeggel rászórt törmelék kövekkel
Colorado menne a kövekhez, +törmelék a homokra;
Dekor homoknak Ada colorado
Őszintén szólva magam elé képzelve én nem tudom melyik lenne a jobb, de ez már ízlés dolga. :)
 
Persze csak módjával,mert a fák 96 %a le van már ragasztva!
Szerk.: még apróbb ágakat szintén akarok ragasztani gyökér imitációnak..
Jó a megvalósítás és az elképzelés is.És mint minden ilyen scape nél ahol az épített rész nagyon erős rengeteg múlik majd a növényesítésen is.
Meg arra figyelj hogy ekkora méretben ilyen sok dekorral nem is lesz olyan egyszerű kertészkedni :D
Hajrá ígéretes kezdés,jöhetnek a fejlemények (y)
 
Köszi az észrevételt. :)
Megy alá polifoam,de jelenleg az ebédlő asztalon pihen,nem éreztem fontosságát.
Még sok nekem is a kérdőjel,majd adják a dolgok magukat menet közben.
 
Jó a megvalósítás és az elképzelés is.És mint minden ilyen scape nél ahol az épített rész nagyon erős rengeteg múlik majd a növényesítésen is.
Meg arra figyelj hogy ekkora méretben ilyen sok dekorral nem is lesz olyan egyszerű kertészkedni :D
Hajrá ígéretes kezdés,jöhetnek a fejlemények (y)
Kösziköszi! :)
Eddig ami tuti növényből:jávai,riccardia,esetéeg elszórtan egy kevés hc,talán hátrébb kevés parvula.Esetéeg egy pár szál myrio,de ebben még nem vagyok biztos.Elég sűrűnek tűnik,tényleg nem lesz egyszerű benne matatni,de ezérr is ragasztottam le szinte minden fát.Továbbá azért is akarom inkább mohásra venni a figurát,mert nálam a nyir)s,ami nagy idő temető és ezt szeretném redukálni.Lehet,hogy pilácsból is nézek 2-3 wattal gyengébbet,nem akarom,hogy minden maxon pörögjön. :)
 
View attachment 20199
Egy telefonos,csak hogy ne csináljak feneket a számból! :)
Hátul is még akarok pár kiegészítő ágat,illetve török még kisebb köveket előre,hogy legyen még benne több részlet.
Középre még nem sikerült kitalálni,hogy dekor homok legyen e vagy valami vegyes gyep.Ja és jöhetnek az észrevételek!
Persze csak módjával,mert a fák 96 %a le van már ragasztva! :D
Szerk.: még apróbb ágakat szintén akarok ragasztani gyökér imitációnak..

Jól néz ki!
A fákat az alsó üveghez ragasztottad?
Ugyanazzal amivel a mohát is ragasztod a fára?
 
Sokmindent már nem fűznék hozzá, hiszen korábban már megvitattuk hogy pazar (y)

@matrai kollégával korábban beszéltünk arról, hogy: a dimenziók ellenőrzéséhez érdemes a képet vízszintesen tükrözni, azáltal el tudja engedni az agyunk a bevésődést, amit már megszokott a szemünk. Ha tükrözve is stimmel, akkor oké. És itt bizony oké.
Talán a talaj vonalán igazítanék még egy kicsit (lefaragnék a bal-első esésből) és/vagy követ préselnék az elejébe, hogy az ösvény vonala kijöjjön a kép elejéig.
(szerk: a jobboldalból is egy picit, de ezt már nem rajzoltam meg)
Béna szemléltetés:

IMG_20161102_185612.gif


Ja és jöhetnek az észrevételek!
Persze csak módjával
Remélem, eléggé csak módjával voltam :D


Köszi az észrevételt.
Megy alá polifoam,de jelenleg az ebédlő asztalon pihen,nem éreztem fontosságát.
Ez előtt ugye volt egy megjegyzés, ami törölve lett? De akkor én is megjegyzem: jó görbe az ebédlő asztal :ROFLMAO:
 
Jól néz ki!
A fákat az alsó üveghez ragasztottad?
Ugyanazzal amivel a mohát is ragasztod a fára?
Csak simán a kövekhez ragasztottam a fákat fbs ragasztóval.Legutóbb is így csináltam,akkor működött.A mohákat pillanat ragasztóval tervezem ragasztani.Azzal is ragasztottam már fákat,igaz,akkor csak egymáshoz és az nem volt tartós.
 
Csak simán a kövekhez ragasztottam a fákat fbs ragasztóval.Legutóbb is így csináltam,akkor működött.A mohákat pillanat ragasztóval tervezem ragasztani.Azzal is ragasztottam már fákat,igaz,akkor csak egymáshoz és az nem volt tartós.

Speckó pillanatragasztóval ( Fluorish Glue pl.) vagy valami mezei hiperessel?
(nekem a Fluorish rondán kifehéredett a vízben)
Köszönöm a választ!
 
Sokmindent már nem fűznék hozzá, hiszen korábban már megvitattuk hogy pazar (y)

@matrai kollégával korábban beszéltünk arról, hogy: a dimenziók ellenőrzéséhez érdemes a képet vízszintesen tükrözni, azáltal el tudja engedni az agyunk a bevésődést, amit már megszokott a szemünk. Ha tükrözve is stimmel, akkor oké. És itt bizony oké.
Talán a talaj vonalán igazítanék még egy kicsit (lefaragnék a bal-első esésből) és/vagy követ préselnék az elejébe, hogy az ösvény vonala kijöjjön a kép elejéig.
(szerk: a jobboldalból is egy picit, de ezt már nem rajzoltam meg)
Béna szemléltetés:

View attachment 20234



Remélem, eléggé csak módjával voltam :D



Ez előtt ugye volt egy megjegyzés, ami törölve lett? De akkor én is megjegyzem: jó görbe az ebédlő asztal :ROFLMAO:
Köszi,igyekeztem még javítani azon,amit már láttál előzőleg.A talajt írtam is,hogy csak bele hánytam,de jó az észrevétel,mert ennyit nem terveztem kiszedni.Illetve nem az ösvény íve miatt,de most már ezt is szem előtt tartom majd a finomításnál.Ezt a tükrözős dolgot nem értem feltétlenül,de lehet,hogy csak fáradtság.Az asztal meg: én is néztem,hogy ferde a képen és most jöttem rá,hogy az árnyékok miatt tűnik görbének. :)
 
Speckó pillanatragasztóval ( Fluorish Glue pl.) vagy valami mezei hiperessel?
(nekem a Fluorish rondán kifehéredett a vízben)
Köszönöm a választ!
Loctite gél állagú volt,ami nem volt jó.Valamennyire fehéredett szintén,de ez pár hét alatt elhanyagolhatóvá halványodott.
 
Back
Oldal tetejére