• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Kövek, és sziklák

Akkor azt hiszem megpróbálkozom vele. Garnélás akváriumban is megállja a helyét akkor.
Azt azert meg hozza tennem hogy gyonyoru kinezete mellett szerintem a leg kezelhetelenebb. Ha ne adj istem megfogja a por vagy az ecset... Amugy a kovek riccardiaja. Gyonyoru.

Szabó Henrik 70/883-4940
 
Remélem jó helyre írok...
Ti mivel "munkáljátok" meg a köveket ha szükséges? Érdekelne a tapasztalatotok...

Gondoltam, hogy kicsit "farigcsálnék" köveket, mert nano akváriumba nem egyszerű megfelelőket szerezni, viszont a nagyokból lehet szebb részeket kivágni.
Keményebb köveknél a kalapács kevés. Nyilván mondjuk egy véső segítene, de eléggé sötét folt ez a terület nekem. (pl milyen jellegű vésőt érdemes használni stb. stb)
Persze nem Dávid szobrokat szeretnék csinálni, de azért megfelelően szeretném formálni.

Lehet túlmisztifikálom a dolgot :D
 
Remélem jó helyre írok...
Ti mivel "munkáljátok" meg a köveket ha szükséges? Érdekelne a tapasztalatotok...

Gondoltam, hogy kicsit "farigcsálnék" köveket, mert nano akváriumba nem egyszerű megfelelőket szerezni, viszont a nagyokból lehet szebb részeket kivágni.
Keményebb köveknél a kalapács kevés. Nyilván mondjuk egy véső segítene, de eléggé sötét folt ez a terület nekem. (pl milyen jellegű vésőt érdemes használni stb. stb)
Persze nem Dávid szobrokat szeretnék csinálni, de azért megfelelően szeretném formálni.

Lehet túlmisztifikálom a dolgot :D
Szerintem túlmisztifikálod[emoji6] bármelyik barkácsbolt/Praktiker /Obi stb. tudsz venni hidegvágót laposat, hegyeset. Attól függ milyen kemény követ akarsz törni+ egy bontó kalapács. A puhábbakhoz elég lehet egy vasfűrész és kőműves/ács kalapács kombó, a megfelelő felület kialakításhoz.

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
F
Szerintem túlmisztifikálod[emoji6] bármelyik barkácsbolt/Praktiker /Obi stb. tudsz venni hidegvágót laposat, hegyeset. Attól függ milyen kemény követ akarsz törni+ egy bontó kalapács. A puhábbakhoz elég lehet egy vasfűrész és kőműves/ács kalapács kombó, a megfelelő felület kialakításhoz.

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
Flex!
 
Vegyél fel szemüveget a flexhez!!!! Minden kő pattan! Fúróra tehetsz marót. Lehet kapni fémhez. Kisebb barázdákat létrehozhatsz vele. Klassz struktúrát lehet vele létrehozni.
 
Találtam egy jó kis képet, mely a dragon/ohko kő lelőhelyén készült, nem tudtam soha elképzelni, hogyan nézhet ki a természetben.

View attachment 26217

http://plantedcube.com/dragonstone-rough-mysterious/
Nem találom az arányokat. Odarakhattak volna egy öngyújtót. Vagy egy sárkányt? :)
Jól gondolom vajon, hogy azok a nagyobb üregek ilyen turistacsoport méretű barlangok?
Olvastam a leírást is, azon jót mosolyogtam, hogy a nagyobb testű halak letörhetik a köveket. Persze aki koiknak rendez be akváriumot dragonból, az...
 
Nem találom az arányokat. Odarakhattak volna egy öngyújtót. Vagy egy sárkányt? :)
Jól gondolom vajon, hogy azok a nagyobb üregek ilyen turistacsoport méretű barlangok?
Olvastam a leírást is, azon jót mosolyogtam, hogy a nagyobb testű halak letörhetik a köveket. Persze aki koiknak rendez be akváriumot dragonból, az...
Érdekes a felvetésed a méretet illetően, én sokkal kisebbnek gondoltam. Csak, hogy én is egzakt módon, SI rendszerben határozzam meg a méretét, úgy érzem, hogy a kép teljes szélessége megegyezik egy közepes erősséggel kifeszített vizes, kék színű, fecske típusú fürdőnadrág méretével.:)
 
Érdekes a felvetésed a méretet illetően, én sokkal kisebbnek gondoltam. Csak, hogy én is egzakt módon, SI rendszerben határozzam meg a méretét, úgy érzem, hogy a kép teljes szélessége megegyezik egy közepes erősséggel kifeszített vizes, kék színű, fecske típusú fürdőnadrág méretével.:)
Bud, vagy Terence fecskéje? :D Ha a SIrályokból indulok ki (mértéke.rendszer), akkor inkább az előbbié. Bár egy turistacsoport még abba sem férne bele.
 
Sziasztok!
Az alábbi linken látható követ a Duna partján szedtem, lesikáltam, kifőztem, 20% ecetre nem pezseg (sósav nincs). Vannak benne fehér pöttyök, remélem, hogy ezek nem mészkő jelei, bár gondolom, akkor pezsgett volna. Milyen kő lehet?
http://andrea-gulyas.blogspot.hu/2017/02/ko.html
Vulkanikus. Siman mehet.

Szabó Henrik 70/883-4940
Ha folyton valaki más akarsz lenni, saját magadat pocsékolod el. "Kurt Cobain"
 
Én andezitre tippelek, de nem értek hozzá :)
Ha nem pezseg, nagy gáz nem lesz belőle.
Nagyon szeretném, ha andezit volna, csak ugye az vulkanikus kőzet, és mivel a Duna partjáról van, gyanakszom, hogy netán valami dolomitféle, azt viszont nem tudom, hogy nem keményíti-e a vizet...
 
Nagyon szeretném, ha andezit volna, csak ugye az vulkanikus kőzet, és mivel a Duna partjáról van, gyanakszom, hogy netán valami dolomitféle, azt viszont nem tudom, hogy nem keményíti-e a vizet...
Nem dolomit. Pezseg is, feher is, ritka is. ( dunaban)

Szabó Henrik 70/883-4940
Ha folyton valaki más akarsz lenni, saját magadat pocsékolod el. "Kurt Cobain"
 
Vulkanikus. Siman mehet.

Szabó Henrik 70/883-4940
Ha folyton valaki más akarsz lenni, saját magadat pocsékolod el. "Kurt Cobain"
Köszi! Szedtem belőle kb 10 kilót, némelyiken van egy kevés vöröses-barnás színezet, az vajon fémes lerakódás? Félek, nehogy galibát okozzon
 
Back
Oldal tetejére