• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Kövek, és sziklák

Alteco EpoPutty kétkomponensű gyurma egy betonkemény ragasztó. A vizet nem szennyezi,még víz alatt is lehet használni. Egy-két óra alatt megköt. Tengeri akváriumba használtam korallok ragasztására.
 
Sziasztok a kérdés, hogy van e valakinek tapasztalata a Koch kőturkáló (koturkalo) választékával vagy egyéb tapasztalat a hellyel kapcsolatban
 
Utoljára módosított moderátor által:
A választékot láttam én is a kérdés, hogy melyek amik tényleg használhatók vagy mikor megyek venni vigyek magammal sósavat? Valaki vásárolt-e már ott, vannak-e tapasztalatok a hellyel kapcsolatban?
 
A választékot láttam én is a kérdés, hogy melyek amik tényleg használhatók vagy mikor megyek venni vigyek magammal sósavat? Valaki vásárolt-e már ott, vannak-e tapasztalatok a hellyel kapcsolatban?
Egyszerűen maradj a vulkanikus kőzetnél. Széles a tárház. Ami űlledéki kőzet az pezseg. Mi áll a terveid közt? Ha nem lágy vizezel hanem sima csap víz pl akkor meg mindegy. Bármi jó. Ha maradsz a vulkanikusnál, de esetleg nem tudod beazonosítani, savazás előtt törölgesd le, mert ha kő poros , az pezsegni fog és nem tudod majd eldönteni a kő pezseg vagy esetleg rajta a szennyeződés.
 
Az aranyhal bírja igaz sera vízelőkészítőt használok, ha ezen kívül kell még valami kérlek mondjátok meg mit tegyek a vízzel
Erre sajna nem tudok mit mondani. Bár ez már valami :unsure: (y) :oops:
Sajna nem értek a sós vízhez. Szerintem többen figyelik a kérdésed csak nem nagyon tudják mi a sztori ilyenkor és nem akarják tele offolni a topikot ilyesmivel mint amit én írtam.(n)
 
Erre sajna nem tudok mit mondani. Bár ez már valami :unsure: (y) :oops:
Sajna nem értek a sós vízhez. Szerintem többen figyelik a kérdésed csak nem nagyon tudják mi a sztori ilyenkor és nem akarják tele offolni a topikot ilyesmivel mint amit én írtam.(n)
Igen erre már gondoltam én is, már az offolásra és egy másik topikban is felettem ezt a kérdést

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
Meg az is off, hogy ha én lennék ott az eladó, és valaki bejönne egy vegyszeres palackkal a kezében, majd látom hogy ehhez-ahhoz odaáll és csepegtet rá valamit, tuti megmutatnám neki a kijáratot. Szóval szerintem ne csináld.
Van ott ez-az nézz körbe, és ha valami bejön, megveszed kicsibe, otthon aztán tudod tesztelni. Ha meg bejön akkor visszamész nagy tételért. Zömében nem alkalmasak az ottani kövek akváriumba. Díszkövek, főleg mész alapúak. Lávakő ott is van, barna is fekete is. Görgeteg is van, meg fakő, holdkő, de szerintem azok csúnyák.

Ha baromi szép köveket akarsz, akkor tudom ajánlani a Green Aqua boltot, vagy a Rám-szakadékot.
 
Érdemes keverni táptalajt riolittufával? Makró mikro talajjavításra, baktérium szaporodás érdekében. Csinált ilyet valaki? Vagy használt erre a célra valami huncutságot?
 
A héten induló osztott akváriumomhoz szeretnék egy kis segítséget. Az egyik felében lehet hogy a növényes dzsungel helyett inkább valami köves scape-et alakítok ki, és ehhez a dragon kő tetszett meg a leginkább. Van valami amit érdemes erről a kőről tudni víz minőség szempontjából? A lyukacsos felületnek köszönhetően gondolom tökéletesen lehet bele növényeket kötözni, mohát dugdosni stb...
 
A héten induló osztott akváriumomhoz szeretnék egy kis segítséget. Az egyik felében lehet hogy a növényes dzsungel helyett inkább valami köves scape-et alakítok ki, és ehhez a dragon kő tetszett meg a leginkább. Van valami amit érdemes erről a kőről tudni víz minőség szempontjából? A lyukacsos felületnek köszönhetően gondolom tökéletesen lehet bele növényeket kötözni, mohát dugdosni stb...
Semlegesen viselkedik a vízben, használat előtt érdemes alaposan átmosni, elég sok agyagot tartalmaz. Könnyű vasfűrésszel darabolni, törni ill. ragasztani is.
 
Back
Oldal tetejére