• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Kövek, és sziklák

Köszi! Szedtem belőle kb 10 kilót, némelyiken van egy kevés vöröses-barnás színezet, az vajon fémes lerakódás? Félek, nehogy galibát okozzon
Tenyleg ne aggodj. A dolomit feher es szurke barna retegek erezik. No para.

Szabó Henrik 70/883-4940
Ha folyton valaki más akarsz lenni, saját magadat pocsékolod el. "Kurt Cobain"
 
6ca1597320187c8e2c5249a2dfe2e15e.jpg

Dolomit.

Szabó Henrik 70/883-4940
Ha folyton valaki más akarsz lenni, saját magadat pocsékolod el. "Kurt Cobain"
 
Itt kövekről van csak szó de lehet ez is az. De nem.
Falburkoló lapokat tehetek e háttérnek?
A képfeltöltéssel még mindig hadilábon állok de próbálok feldobni róla képet.
 
Gránit mehet az akváriumba? Ha igen milyen színűt gyűjtsek van minden a fehértől a majdnem feketéig.

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
Üdv!
Szerintem mehet . A gránit mélységi magmás kőzet.Kémiailag nagyon ellenálló, nagyrészt biotitból, kvarcból ill valamilyen földpátból áll(plagioklász,ortoklász) nem hiszem , hogy kioldódna belőle bármi is. Talán a profik is ezt gondolják. :) Látom komlói vagy, ott a felszínen van ha jól tudom, Mórágy és a Keleti Mecsek területén. Talán a sötétebb színűek jobban mutatnak.
Attila
 
Üdv!
Szerintem mehet . A gránit mélységi magmás kőzet.Kémiailag nagyon ellenálló, nagyrészt biotitból, kvarcból ill valamilyen földpátból áll(plagioklász,ortoklász) nem hiszem , hogy kioldódna belőle bármi is. Talán a profik is ezt gondolják. :) Látom komlói vagy, ott a felszínen van ha jól tudom, Mórágy és a Keleti Mecsek területén. Talán a sötétebb színűek jobban mutatnak.
Attila
Köszönöm a segítséget. Komló környékén inkább andezit ami könnyen található. De ahol most vagyok az egész sziget gránitból van.

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
02d60a00e068878064a7685541241f11.jpgc6d3abd4edc26f0771f7a79a561aedba.jpg
 
Van mit elhozni, növények wabihoz, sziklakerthez, kövek és uszadékfa bármi máshoz

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
Még néhány kavics, meg talált fa és befejezem. Persze majd a megfelelő színű kő kiválasztásához még kérem a segítségeteket.
19c866d2a8a1831c1727d235951fd028.jpg
c6aede11e13a6669b384818e56864143.jpg
e7a4f2f99669b39bdd1477c2bae6cfb9.jpg
699cc26c97f15fd6c9034887deb04c84.jpg
e451852cefc488a2295c8bd3ecf016bd.jpg


Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
Szia Tamás!

a megfelelő színű kő kiválasztásához még kérem a segítségeteket.
Általában a sötétebb tónusú kövek mutatnak jól, hatnak természetesnek egy akváriumban.
Hogy fogod elhozni?
Nem igazán szeretik egyik szigeten sem ha el akar vinni onnan valamit a kedves turista!

AmegA
 
Kocsiban hozom el, nem akarok túl sokat hozni és megpróbálom az akváriumot itt beindítani, október végéig sok az idő. Már csak azt kell kitalálnom az állatokat hogyan hozom haza.

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
Utoljára módosított:
Ugye jól emlékszem, és a lávakő sem növeli a keménységet? Lehet riccardiát arra jobb lenne növeszteni mint fára. :)
 
Ugye jól emlékszem, és a lávakő sem növeli a keménységet? Lehet riccardiát arra jobb lenne növeszteni mint fára. :)

Nem növeli.
Igen sokkal jobban tud arra kapaszkodni mint fára.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Back
Oldal tetejére