• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Kis növényhatározó, avagy mi ez a növény?

Sziasztok!
Kérlek, segítsetek beazonosítani a bucéimet!
(Öt különböző félét teszek fel, külön hozzászólásban)
0-02-05-fa9859f6620c2f93736f1ef6f6124592a40936e8d234c8e267c460f76a96dcfe_109de869cdb26c9c.jpg0-02-05-28170fd351879ebb87263288c5628607a25b11db3370fa3236c91567008c5f16_20547b09363ce30a.jpg
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni.
Tegnap jött velem haza ez a kis növény a kereskedésből, ahol sajnos minden ömlesztve van, külön nincsenek megnevezve a növények.
Ő mi lehet? Eléggé törékeny, finom levele és szára van.
 

Attachments

  • 20220417_084003.jpg
    20220417_084003.jpg
    182.7 KB · Megtekintések: 60
Ha ki akarod nyírni, maradhat víz alatt :D
Inkább vidd vissza a kereskedésbe, hogy elnézést, de dugják oda ahova gondolják, a lóvét meg kéred vissza.
Kicsit fel szokott idegesíteni, mikor egy kereskedésben fogalmuk sincs mit adnak el...:mad:
Már kivettem, átmenetileg egy kis cserépbe ültettem, de már van helye. Szomszéd nénike gondozza a panelház előtti kertet, neki odaadom. Nagyon ért hozzá, benne megbízom.

Ráadásul ez a kereskedés egy bazi nagy hálózat tagja, országosan jelen vannak, csak nem tudom minek... Halat sosem veszek náluk. Tegnap egy szerencsétlen zebradánió kiugrott ijedtében, ahogy az eladó tornádóként túrta az akváriumot, erre a nő körömmel felcsípte a padlóról és 2 méterről bevágta oda, ahol a növényeket tartják. Nem is mozdult többet a hal.
 
Ismét én. 😗
Egyik növényem ezt indította el néhány hete... egyre nagyobb, a virágok már elhervadtak, de hozza is a következő ilyen hajtást.
Ezzel mit lehet csinálni? Levágjam, ültessem, adjam el grammonként a Hős utcában..? Ötletem sincs.
 

Attachments

  • 20220516_205529.jpg
    20220516_205529.jpg
    236.7 KB · Megtekintések: 35
Ismét én. 😗
Egyik növényem ezt indította el néhány hete... egyre nagyobb, a virágok már elhervadtak, de hozza is a következő ilyen hajtást.
Ezzel mit lehet csinálni? Levágjam, ültessem, adjam el grammonként a Hős utcában..? Ötletem sincs.
Ha szaporítani akarod az echinodorust, el tudod ültetni a sarjait. Hogy mit teszel velük, az neked kell eldöntened :)
 
Ha szaporítani akarod az echinodorust, el tudod ültetni a sarjait. Hogy mit teszel velük, az neked kell eldöntened :)
Szeretném "továbbvinni" ezt a növényt, hálás jószág, a kezdetek óta megvan. 😊
Hogyan kell hozzálátni a metszéshez, ha nem akarom szétbarmolni szegényt?
 
Szeretném "továbbvinni" ezt a növényt, hálás jószág, a kezdetek óta megvan. 😊
Hogyan kell hozzálátni a metszéshez, ha nem akarom szétbarmolni szegényt?
Semmi extra, nem kell túlbonyolítani. Tőből levágod a virágszárat, leválasztod a sarjakat. Akár most is csinálhatod, de várhatsz is vele, amíg nagyobbak lesznek. Akváriumba tudod őket ültetni. Wabiba is teheted, bár elég nagyra nőnek.
 
Semmi extra, nem kell túlbonyolítani. Tőből levágod a virágszárat, leválasztod a sarjakat. Akár most is csinálhatod, de várhatsz is vele, amíg nagyobbak lesznek. Akváriumba tudod őket ültetni. Wabiba is teheted, bár elég nagyra nőnek.
Nagyon szépen köszönöm!
Csütörtökön esedékes a vízcsere meg a nyírás, addigra majd átnyúlik a konyhába a kis csáp. 😄 Rémisztően gyorsan nő.
 
Nagyon szépen köszönöm!
Csütörtökön esedékes a vízcsere meg a nyírás, addigra majd átnyúlik a konyhába a kis csáp. 😄 Rémisztően gyorsan nő.
Nekem egy ilyen echinodorus faj levelei napi(!) 3-4 centit nőttek. A gyökérzete szintén, de azt nem láttam, csak miután kiszedtem az egészet. Ledöbbentem. Leginkább azon csodálkoztam, honnét szedte hozzá a tápot?
Nem tudom, ez nem számít invazív fajnak? Lehet ezeket forgalmazni? Ha véletlenül egy melegvízű tóba kerülne, szerintem pár év alatt, mindent eluralna (lehet még egy hideg vizűbe is megélne, alkalmazkodna hozzá).
 
Back
Oldal tetejére