• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Kis növényhatározó, avagy mi ez a növény?

sziasztok!

segitene valaki pls, hogy mi ez a két növény? egy kisállatkereskedésben találtam őket egész olcson, uh elhoztam, de nem tudták megmondani a nevüket. Előre is köszönöm a segítséget!

EaPwNtD.jpg
View attachment 169631
Az első szerintem valamilyen szobanövény, tönkre fog majd menni a víz alatt.
A másik szerintem Hygrophila corymbosa emers formája. Ezzel nem lesz gond, átszokik majd a víz alatti életmódra, egy kicsit máshogy fog kinézni (hosszabb levelek, látható erezet nélkül).
 
Az első szerintem valamilyen szobanövény, tönkre fog majd menni a víz alatt.
A másik szerintem Hygrophila corymbosa emers formája. Ezzel nem lesz gond, átszokik majd a víz alatti életmódra, egy kicsit máshogy fog kinézni (hosszabb levelek, látható erezet nélkül).
köszönöm szépen, ez gyors volt.
igazábol akvábol vették ki mindkettőt, eddig is ott volt. persze, lehet, hogy két napot töltött ott és előtte szárazon nevelték :)
 
akkor ezt most megettem. na sebaj, szobanövénynek is jo lesz : ) köszi mégegyszer
Általánosságban elmondható, hogyha nem találod a G.A. növényei között, akkor az nem is vizinövény.
Azért csak általánosságban, mert a mai napig is fedeznek fel újabb és újabb növényeket, melyek előbb-utóbb kaphatók lesznek nálunk is. De ezek az új növények biztosan nem egy kisállat kereskedésből fognak kikerülni, hanem egy akvarista társunk lel rá valahol külföldön, vagy egy G.A. szintű szakboltban lehet megtalálni.
 
A vicc az egészben, hogy nekünk is van itthon.
Mintha ismerős is lett volna, de úgy voltam vele, hogy ha akvában volt a kereskedésben, akkor ez biztos valami vízi fajta :D
Én tuti visszavinném és a hanglejtésemet felemelve küldeném el őket a 3,14-be. Bár az is igaz hogy először ha valamibe nem vagy biztos utána kell nézni és csak aztán vásárolni.
 
Én tuti visszavinném és a hanglejtésemet felemelve küldeném el őket a 3,14-be. Bár az is igaz hogy először ha valamibe nem vagy biztos utána kell nézni és csak aztán vásárolni.
Inkább az első mondatoddal tudnék egyetérteni. Ne feledjük, ez egy szakbolt volt. Tehát nem a cipőboltból akart vízinövényt vásárolni. Akkor jogos lett volna a feltételezés, hogy vak vezet világtalant, tehát mindeketten hunyók lennének. De ez esetben...
Egyébként itt nyilván nem anyagiakról van szó, mert legfeljebb cserépbe kell ültetni, nagy kár nem érte a vevőt. Inkább a tudatlanság bosszantó, a bolt oldaláról.
 
Inkább az első mondatoddal tudnék egyetérteni. Ne feledjük, ez egy szakbolt volt. Tehát nem a cipőboltból akart vízinövényt vásárolni. Akkor jogos lett volna a feltételezés, hogy vak vezet világtalant, tehát mindeketten hunyók lennének. De ez esetben...
Egyébként itt nyilván nem anyagiakról van szó, mert legfeljebb cserépbe kell ültetni, nagy kár nem érte a vevőt. Inkább a tudatlanság bosszantó, a bolt oldaláról.
egyrészről én is kezdő vagyok (ezért sem tudtam, mit veszek). másrészről valószinüleg simán csak elkerülöm a boltot a jövőben, mivel ők sem tudták megmondani, hogy mi ez a növény, szóval negymértékű professzionalitást hiába is várnék.
 
egyrészről én is kezdő vagyok (ezért sem tudtam, mit veszek). másrészről valószinüleg simán csak elkerülöm a boltot a jövőben, mivel ők sem tudták megmondani, hogy mi ez a növény, szóval negymértékű professzionalitást hiába is várnék.
Ez egy olyan hobbi, ahol nem szabad hirtelen felindulásból vásárolni. Most vettél feleslegesen egy szobanövényt, ez sajnos tanulópénz. Előfordulhatott volna az is, hogy olyan akváriumi növényt választasz, aminek a tartási feltételeit nem tudod biztosítani. Az is kidobott pénz lenne, de már nem feltétlenül az eladó hibájából.
Itt a fórumon nyugodtan kérdezhetsz, szívesen segítünk. Növényre sem muszáj költened, mert sokan örülnek, ha a metszésből származó maradékot valakinek odaadhatják (akár én is).
 
ebbol a remek fotobol meg tudja valaki mondani mi a meg remekebbul bejelolt noveny?
 

Attachments

  • FDDD081E-E5C0-44EB-A2DB-04BD8B527469.jpeg
    FDDD081E-E5C0-44EB-A2DB-04BD8B527469.jpeg
    229.8 KB · Megtekintések: 32
Sziasztok!
Legutóbbi rendelésemben Tropica Rotala ‘Vietnam H'ra’ rendeltem.
De. Tropica Rotala rotundifolia H'ra' t kaptam. Nem színesedik még legalábbis annyira mint anno a 'Vietnam H'ra'.. Várható ettől a növénytől, hogy vörös legyen, vagy ez eleve nem képes rá? Most jelenleg a legteteje, pirosas, barnás.. ( 3 hetes akva, ADA tápozás, WRGBII világítás )
Remélem elfér itt, nem tudom melyik topik volna ennek a kérdésnek a legmegfelelőbb.
 
Sziasztok!
Legutóbbi rendelésemben Tropica Rotala ‘Vietnam H'ra’ rendeltem.
De. Tropica Rotala rotundifolia H'ra' t kaptam. Nem színesedik még legalábbis annyira mint anno a 'Vietnam H'ra'.. Várható ettől a növénytől, hogy vörös legyen, vagy ez eleve nem képes rá? Most jelenleg a legteteje, pirosas, barnás.. ( 3 hetes akva, ADA tápozás, WRGBII világítás )
Remélem elfér itt, nem tudom melyik topik volna ennek a kérdésnek a legmegfelelőbb.
Szia,
Szerintem a 2 növény egy és ugyanaz. Több vágás, topolás kell neki, mire a pirosas színét hozza.
Illetve az akvárium is csak 3 hetes...az elején meg tud szaladni a nitrát a tápozástól függetlenül, mert a növények még alig vesznek fel valamit. Magasabb nitrát=barnásabb, narancsosabb levelek, nem élénk vörös.
Türelem :)
 
Sziasztok!
Legutóbbi rendelésemben Tropica Rotala ‘Vietnam H'ra’ rendeltem.
De. Tropica Rotala rotundifolia H'ra' t kaptam. Nem színesedik még legalábbis annyira mint anno a 'Vietnam H'ra'.. Várható ettől a növénytől, hogy vörös legyen, vagy ez eleve nem képes rá? Most jelenleg a legteteje, pirosas, barnás.. ( 3 hetes akva, ADA tápozás, WRGBII világítás )
Remélem elfér itt, nem tudom melyik topik volna ennek a kérdésnek a legmegfelelőbb.
A Rotala ‘Vietnam H'ra egy kereskedelmi fantázianév, míg a Rotala rotundifolia H'ra pedig a korrekt, tudományos neve.
Különben a "H'ra" a származási helyének neve, ami Vietnámban van. ;)
 
Köszönöm a válaszokat!
Csupán kíváncsi voltam, hogy ez ugyan az a növény, és hogy ugyan azt várhatom e tőle.
Akkor csak idő kérdése, és rendbe jön a színe is.
 
Sziasztok, ezt a növényt úgy kaptam de a neve nincs meg… esetleg valaki? Annyit tudok hogy nagy nem lesz😏


6AFA2C05-C4AC-45EF-94AC-AF9C6B952576.jpeg
 
Back
Oldal tetejére