• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Necro 140 literese

Elfelejtettem egy fontos dolgot, így utólag is hálás köszönet Labirintkopoltyús kollégának a 40 tő bolbitisért. Kicsit küszködtem a kötözéssel, de ilyen egészséges növényekkel öröm dolgozni. :) :thumbup:
 
Ezt mostanában lőttem. :)

DSC_0688-2.jpg
 
istvan.fazekas said:
Nagyon rendben a fotó. :thumbup:


Köszi, még eléggé amatőr szinten vagyok DSLR fotózásban, de ez valahogy szerintem ma sikerült. :)
 
sszever said:
Necro said:
istvan.fazekas said:
Nagyon rendben a fotó. :thumbup:


Köszi, még eléggé amatőr szinten vagyok DSLR fotózásban, de ez valahogy szerintem ma sikerült. :)

Ez nem kicsit sikerült.
Mivel lőtted?

Köszönöm.
Nikon D90 + 18-105-ös kitobi. Meg van rajta egy kis utómunka, de kb most volt a második próbálkozásom szerkesztő progival. :)
 
Necro said:
Köszönöm.
Nikon D90 + 18-105-ös kitobi. Meg van rajta egy kis utómunka, de kb most volt a második próbálkozásom szerkesztő progival. :)

Akkor nem csak a modell érdemli meg az elismerést :) KITobihoz képest szép a DOF is.
 
sszever said:
Necro said:
Köszönöm.
Nikon D90 + 18-105-ös kitobi. Meg van rajta egy kis utómunka, de kb most volt a második próbálkozásom szerkesztő progival. :)

Akkor nem csak a modell érdemli meg az elismerést :) KITobihoz képest szép a DOF is.

Köszönöm, remélem sikerül majd még a jövőben hasonló szép képekkel szolgálnom. :)
 
Készítettem egy kis videót ma takarítás után. Sajnos a minősége nem a legjobb:

 
Sziasztok!

Hely és időhiány miatt sajnos hamarosan fel kell számolnom 140 literes akváriumomat.

Áron még nem gondolkodtam, de a következő dolgoktól biztosan megválok:

Növények:
- sok tő bolbitis heudelotii
- jó adag fissidens fontanus moha
- cryptocorine amicorum tövek
- staurogyne repens tövek

Halak:
- kb 25 db Nematobrycon palmeri (császárlazac)
- kb 25 db Caridina multidentata (amano garnéla)
- 7-8 db Otocinclus affinis (törpe szívóharcsa)
- 1 kicsi és 1 nagy Chromobotia macracanthus (öves díszcsík)
- 1 db Epalzeorhynchos bicolor (stendhal hal)
- kb 12 db csigaevő csiga
- 3db szép Atyopsis moluccensis (legyező garnéla)

Felszerelés:
- 80x35x50cm akvárium 8-as üveggel, merevítővel, feketével ragasztva
- 80x35x70cm AD bútor
- kb 25 liter JBL Manado aljzat
- Atman 3338-as szűrő Ista quartz szűrőanyaggal és kerámiával töltve

Amint kitaláltam az árakat, felrakom a hirdetések közé.

A nano akvárium egyelőre megmarad, lehet átalakul egy nagyobb kocka akivá. Egyelőre elszaporodtak benne a sakura garnélák, lehet abból is lesz eladó.
 
stevo said:
Szomorú hírek... :(

Akvakertészet szempontjából igen, de tovább kell lépni. Hamarosan (augusztusban) nősülök, aztán családalapítás, több időt szeretnék szentelni rá. Ehhez ugye hely is kell, így valamit valamiért. A technika egy részét megtartom, a CO2 rendszeren még gondolkozom, hogy eladjam e. Talán pár év múlva úja belekezdek, addig marad a nano low tech szinten.
 
Necro said:
stevo said:
Szomorú hírek... :(

Akvakertészet szempontjából igen, de tovább kell lépni. Hamarosan (augusztusban) nősülök, aztán családalapítás, több időt szeretnék szentelni rá. Ehhez ugye hely is kell, így valamit valamiért. A technika egy részét megtartom, a CO2 rendszeren még gondolkozom, hogy eladjam e. Talán pár év múlva úja belekezdek, addig marad a nano low tech szinten.
Abszolút megértelek. Prioritások... bár egy nagy zöld kübli a lakás közepén senkit sem zavar, sőőőt. ;) De nem akarom fájdítani a szíved, még jobban. :silent:
 
ááállljunk meg egy pillanatra, mielőtt elveszítünk egy lelkes akvakertészt:

A fő kérdés, hogy amikor a barátnődet/mostani mennyasszonyodat megismerted, akvakertészkedtél már? Ha ezzel ismert meg, akkor nagyon ne mondj le róla!

Nagyon-nagyon-nagyon meg fogod bánni, mert a női szalámiból újra egész rudat csinálni nem egyszerű (férfitársak gondolom ismerik a női szalámitaktikát).

Szerintem egy 140 literes akvárium nem zavarhat senkit!
 
bitumen said:
ááállljunk meg egy pillanatra, mielőtt elveszítünk egy lelkes akvakertészt:

A fő kérdés, hogy amikor a barátnődet/mostani mennyasszonyodat megismerted, akvakertészkedtél már? Ha ezzel ismert meg, akkor nagyon ne mondj le róla!

Nagyon-nagyon-nagyon meg fogod bánni, mert a női szalámiból újra egész rudat csinálni nem egyszerű (férfitársak gondolom ismerik a női szalámitaktikát).

Szerintem egy 140 literes akvárium nem zavarhat senkit!


Mielőtt itt elméleteket kezdenénk kitalálni leírom, hogy saját elhatározásból jutottam arra, hogy megszüntetem. Sőt, annak idején párom ötlete volt, hogy legyen egy kis akvárium, így lett elsőként egy 54 literesünk. A technika egy részét, mint Eheim 2075 szűrő, reduktor, mágnesszelep, vezérelt világítás, szünetmentes, akváriumklíma, fűtés stb. megtartom, bízom benne, hogy pár év és jelentkezhetek egy új akival. Addig marad a nano, ami jelenleg 12 literes, ez még lehet átalakul egy 30 literes kockanano-vá, pl felhasználhatom oda az eheim szűrőt is.
 
Necro said:
Sziasztok!

Hely és időhiány miatt sajnos hamarosan fel kell számolnom 140 literes akváriumomat.

Áron még nem gondolkodtam, de a következő dolgoktól biztosan megválok:

Növények:
- sok tő bolbitis heudelotii
- jó adag fissidens fontanus moha
- cryptocorine amicorum tövek
- staurogyne repens tövek

Halak:
- kb 25 db Nematobrycon palmeri (császárlazac)
- kb 25 db Caridina multidentata (amano garnéla)
- 7-8 db Otocinclus affinis (törpe szívóharcsa)
- 1 kicsi és 1 nagy Chromobotia macracanthus (öves díszcsík)
- 1 db Epalzeorhynchos bicolor (stendhal hal)
- kb 12 db csigaevő csiga
- 3db szép Atyopsis moluccensis (legyező garnéla)

Felszerelés:
- 80x35x50cm akvárium 8-as üveggel, merevítővel, feketével ragasztva
- 80x35x70cm AD bútor
- kb 25 liter JBL Manado aljzat
- Atman 3338-as szűrő Ista quartz szűrőanyaggal és kerámiával töltve

Amint kitaláltam az árakat, felrakom a hirdetések közé.

A nano akvárium egyelőre megmarad, lehet átalakul egy nagyobb kocka akivá. Egyelőre elszaporodtak benne a sakura garnélák, lehet abból is lesz eladó.

Vasárnap elkezdem felrakni a növényeket, mivel a dekor kiszedése után könnyebb lesz a lakókat kihalászni, így ők lesznek legutoljára meghirdetve. Bízom benne, hogy április végéig sikerül mindent kipörgetni.
Egyelőre az amanok, a cryptok, az otocinclusok, és az atman szűrő vannak lefoglalva, valamint jött igény növényekre is, mennyiség megjelölés nélkül.
Mindenki kedvére sajnos nem tudok tenni, így a fent felsoroltakon kívül majd folyamatosan rakom fel a dolgokat, utána pedig aki leghamarabb viszi.
 
Kicsit megcsúsztam a dolgokkal, de most elkezdtem felpakolni hirdetések közé a növényeket. Hamarosan bolbitis is felkerül, majd ha már szabadabb a pálya, a halak és a garnélák is, végül a technika egy része.
 
Back
Oldal tetejére