• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Kis növényhatározó, avagy mi ez a növény?

Szerintem ez a két növény nem ugyanaz.
Gastavice mintha valamilyen rotala lenne, vastagabbnak tünnek a levelei...
békáé pedig valóban úgy néz ki, mint egy teljesen piros bacopa lenne (Nekem még a nagy akváriumban a becopák felsö 3-4 levélpárja ugyanigy nézett ki, de nem az egész).
 
Bacopa caroliniana szerintem. Bár te leszel a 2. akinek piros. (az 1. szerintem én vagyok.) Ez eredetileg egy teljesen zöld növény. Persze lehet, hogy van pirosodó változata is, az biztos, hogy nekem az original van.

Köszi!

Próbálok majd értékelhetőbb képet készíteni, hátha segít.

Formára egyébként valóban hasonlít a tiédre, de nekem - ahogy én kiveszem - sokkal kisebb és sűrűbb a levélzete, valamint kevésbé kerekded, inkább szív alakúak a levelei, csúcsosabb véggel.

Egyébként van zöldes(ebb) is, majd lövök arról is képet.

Itt azt írják, hogy a szélei rózsaszínek lehetnek erős fény és CO2 mellett (de nem piros...). 🤷‍♂️

 
Köszi!

Próbálok majd értékelhetőbb képet készíteni, hátha segít.

Formára egyébként valóban hasonlít a tiédre, de nekem - ahogy én kiveszem - sokkal kisebb és sűrűbb a levélzete, valamint kevésbé kerekded, inkább szív alakúak a levelei, csúcsosabb véggel.

Egyébként van zöldes(ebb) is, majd lövök arról is képet.

Itt azt írják, hogy a szélei rózsaszínek lehetnek erős fény és CO2 mellett (de nem piros...). 🤷‍♂️

Rotala macrandra butterfly-t is tartok. Ahhoz meg vastagnak látom a szárát. Persze ez nem jelenti azt, hogy nem az. 🙂
 
Back
Oldal tetejére