• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

91 literes növényes

Szia!

Elég nagyot változott az akvárium természetesen jó irányba :) A dymax hi-5 világítás neked hogy szuperál? Mert egyik kiszemeltem egy olyan armatúra lenne. Csöveket adják hozzá? Meg hogy lehet őket kapcsolni?
 
Labirintkopoltyus said:
Szia!
Elég nagyot változott az akvárium természetesen jó irányba :) A dymax hi-5 világítás neked hogy szuperál? Mert egyik kiszemeltem egy olyan armatúra lenne. Csöveket adják hozzá? Meg hogy lehet őket kapcsolni?
Szia!

Nekem bevált, február óta van meg, eddig semmi gondom nem volt vele, annak ellenére sem, hogy használtan vettem. Fénycsöveket elvileg adnak hozzá. Én egy tengeris sráctól vettem, úgyhogy értelemszerűen cseréltem őket. (Talán alapból 10.000 K-es csöveket adnak hozzá, de nem biztos, ezt kérdezd meg pl. Levinentől.) Az előző hozzászólásomban írtam, hogy milyen csöveket vettem hozzá, és hol. Amit viszont jeleznék, hogy a hozzá adott plexilap nem a legjobb, a fényt 10-15 %-al simán csökkenti, azt érdemes cserélni vékony üvegre, vagy víztiszta polikarbonátra. Nekem szerencsére ezt az előző tulaj megtette. Egy kapcsoló van rajta, szóval egyszerre lehet a négy csövet működtetni.

Egyébként mi lenne a másik (többi?) kiszemelted?
 
Köszi oRphEus a választ! Ha kiveszel egy csövet úgy működik? Mert nem biztos hogy túl egészséges lenne ha hirtelen rávágnék az akira egy stadion világítást :D
 
Labirintkopoltyus said:
Szia!

Elég nagyot változott az akvárium természetesen jó irányba :) A dymax hi-5 világítás neked hogy szuperál? Mert egyik kiszemeltem egy olyan armatúra lenne. Csöveket adják hozzá? Meg hogy lehet őket kapcsolni?

Szia Labirintkoponya :)

Nekem is ez a lámpám van, és teljesen meg vagyok vele elégedve. A gyári csöveket érdemes lecserélni olyanokra, melyeknek lehet ismerni a paramétereit. A Dymax csövekről semmit nem lehet tudni, így biztos ami biztos. Én ezt a plexi csíkot úgy ahogy van kivettem, és nem raktam a helyére semmit.
 
Levinent meg se kellett keresni írt Ő magától :D Akkor Tőled is kérdezem hogy úgy működik ha kiveszek csöveket? Mert mostani világításban 2db 18wattos T8 van és lehet kicsit szoktatni kéne. Vagy nem kell ilyennel foglalkozni? Amúgy annak ellenére hogy 60cm az armatúra fel megy egy 80cm széles akváriumra? Vagy úgy csak függesztve?
 
Labirintkopoltyus said:
Levinent meg se kellett keresni írt Ő magától :D Akkor Tőled is kérdezem hogy úgy működik ha kiveszek csöveket? Mert mostani világításban 2db 18wattos T8 van és lehet kicsit szoktatni kéne. Vagy nem kell ilyennel foglalkozni? Amúgy annak ellenére hogy 60cm az armatúra fel megy egy 80cm széles akváriumra? Vagy úgy csak függesztve?

Az a helyzet, hogy nekem a nagyobb van, aminek a pontos mérete 88 cm. Én ezt a 100as hosszúságú akváriumnál használom. Elég nagy az állítási lehetőség, de biztosat jelen esetben, csak Orpheus tud neked mondani. ;)
 
Labirintkopoltyus said:
(...)úgy működik ha kiveszek csöveket? (...) Amúgy annak ellenére hogy 60cm az armatúra fel megy egy 80cm széles akváriumra? Vagy úgy csak függesztve?
Ööö.... azt hiszem úgy nem működik, mintha valaki említette volna valahol. Ma nem tudom megnézni, de ha gondolod hétfőn kipróbálom. Akkor tudom megnézni azt is, hogy jó lenne-e egy 80-as akváriumra.
 
oRphEus said:
Labirintkopoltyus said:
(...)úgy működik ha kiveszek csöveket? (...) Amúgy annak ellenére hogy 60cm az armatúra fel megy egy 80cm széles akváriumra? Vagy úgy csak függesztve?
Ööö.... azt hiszem úgy nem működik, mintha valaki említette volna valahol. Ma nem tudom megnézni, de ha gondolod hétfőn kipróbálom. Akkor tudom megnézni azt is, hogy jó lenne-e egy 80-as akváriumra.
Szia!

Megnéztem, a Dymax HI-5 60 cm-es armatúra
- csak akkor működik, ha mind a 4 fénycső bent van,
- maximum 70 cm-es akvárium fölé állítható, ennél nagyobb esetében felfüggesztés szükséges.

Egyébként én 2x15 W-ot cseréltem 4x24 W-ra 91 liter fölött, és bár volt egy kisebb algavirágzás (staghorn és black brush), de összességében elég jól megúsztam a dolgot - annak ellenére, hogy a CO2 mellet a tápom még most is csak a Happy Life sorozat...
 
Sziasztok!!!
Tényleg nem működik úgy ha kiveszek belőle egy csövet, mert gondolom ha nincs benne feszültség akkor nem megy.
Nekem egy kérdésem lenne ezzel kapcsolatban: m van akkor ha kiég egy cső, akkor világítás kikapcsol???
Jah, és ha azt szeretnéd hogy ne világítson mind a 4 cső, akkor az is megoldás ha letakarod egy fekete lappal ;)
 
oRphEus said:
oRphEus said:
Labirintkopoltyus said:
(...)úgy működik ha kiveszek csöveket? (...) Amúgy annak ellenére hogy 60cm az armatúra fel megy egy 80cm széles akváriumra? Vagy úgy csak függesztve?
Ööö.... azt hiszem úgy nem működik, mintha valaki említette volna valahol. Ma nem tudom megnézni, de ha gondolod hétfőn kipróbálom. Akkor tudom megnézni azt is, hogy jó lenne-e egy 80-as akváriumra.
Szia!

Megnéztem, a Dymax HI-5 60 cm-es armatúra
- csak akkor működik, ha mind a 4 fénycső bent van,
- maximum 70 cm-es akvárium fölé állítható, ennél nagyobb esetében felfüggesztés szükséges.

Egyébként én 2x15 W-ot cseréltem 4x24 W-ra 91 liter fölött, és bár volt egy kisebb algavirágzás (staghorn és black brush), de összességében elég jól megúsztam a dolgot - annak ellenére, hogy a CO2 mellet a tápom még most is csak a Happy Life sorozat...


Köszi hogy megnézted! Felakasztó dolgokat adnak hozzá?
 
Igen, adnak hozzá! Csak két merész fúrásra van szűkség a plafonba a tipliknek, és kész is. ;)
 
Kb. 1,5 méter vagy egy kicsivel több, és kell még hozzá valami kampós dolog is amire ráakasztod a hurkot. ;)
 
De poén, ezen én is elgondolkoztam, hogy miért másfél méteres huzalokat adnak hozzá? :D
Egyébként nekem is egy 60cm-es van berakva a 80 literes fölé, és mindaddig egy szem algám nem volt amíg Happy Life-ot használtam daydropsal... de mióta daydrops helyett Tropica tápot használok, picit romlott a helyzet, de majd az okosak (Ti) hátha megmondjátok hogy mi a gond :)
 
Spawn: nem csak te :D Gondoltak azokra is akiknek 3-4 méteres belmagasságú háza van :D
Nekem már kezd elfoszlani :) 3X ráhúztam a csavart és annyira megnyomta hogy elkezdett szétjönni :|
 
Elég régen frissítettem a naplót, úgyhogy felteszek néhány új képet.

Balról a bacopa nagy része eltűnt, jött viszont Eusterallis (Pogostemon) Stellata, illetve Eleocharis parvula. Jobbra-középen - szándékom ellenére - egy igen szép méretű riccia bokor van kialakulóban; amikor megszabadultam a kőre kötözött ricciától egy pici darab beakadt a szingapúri (ex jávai) mohába. Néhány hónap alatt majdnem nagyobb lett, mint a moha. Mivel víz alatt fejlődött, a színe sötétebb zöld. Sajnos én is megtapasztalhattam, hogy a sziámi algaevők szeretik a mohát: a szingapúri mohám bánta. Elöl középen látható a fissidens, szépen fejlődik ő is.. ;)

A technika terén nem sok változott, illetve most éppen egy ideiglenes, nem túl hatékony ISTA diffúzor van beállítva a CO2 beoldására, mert a (műanyag) Papillon diffúzor megadta magát: az oldalán az illesztésnél szétrepedt! Pedig azt leszámítva, hogy csúnya volt eléggé hatékonyan dolgozott, kifejezetten mikro méretű bubikat gyártott. Úgy látszik a német gyárnak nem csak a visszacsapószelepe vacak, hanem a diffúzora is... Azért remélem a szintén Papillon reduktorral kapcsolatban nem kell majd ilyesmiről beszámolnom.. :roll: Nemsokára érkezik elvileg egy Rhinox 2000-es, leváltva az ideiglenes ISTA-t.

A Happy Life tápokat időközben Green Aqua MICRO és MACRO tápokra cseréltem, bár pont nem a legjobbkor, mert ezzel az ideiglenes diffúzorral némileg kevesebb CO2-t tudok csak beoldani. Szerencsére ennek ellenére algásodás egyelőre nem jelentkezett.

resized_800_IM000010.jpg

resized_800_IM000016.jpg

resized_800_IM000027.jpg
 
Orph, gratulálok az akihoz. A Fissidens egyszerűen csodálatos. :D Nálam sötétebb, bár lehet nem is ugyanaz a faj. Vagy egyszerűen csak kicsit árnyékosabb helyen van. Azért a stemek mintha nálad is kezdenének kicsit kicsúszni a kontroll alól. :) Nálam teljes átalakítás vár majd a nagy akimra a stemek miatt. Egyszerűen már nem bírok velük.

A papillon difit sajnálom, bár én még sosem láttam ;)
A visszafolyásgátlóból most éppen két félét használok. Egy ADA és egy Aqua Medic. mindkettő teszi a dolgát.
Reduktorból két félét. Aqua Medic és Papillon. Szerintem a Papillon reduktor jobb mint az AM. Ha ezt választod biztos nem bánod meg.

Növénytápokat mióta tolod neki? Észrevettél valami változást?
Az Eheim szűrőt ebbe az akiba tervezted vagy egy másikba?
 
Back
Oldal tetejére