• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Key's Forest

A szúnyoghálót gyűrd össze benne, hogy mindenképp át kelljen mennie a co2-nek rajta. Amúgy ha dobnál fel egy képet, lehet hogy hamarabb meglátnánk, mi a baj. A reaktornak teljesen be kellene oldania a co2-t.
igy nez ki, koszonom a segitseget! :)
 
Szia! Ahol a sodronyt bedugtad az állító szerelvénybe. Ha benyomod a pöcköt amibe becsatlakozik akkor tudod visszaengedni. Csak tartsál rá, mert ha nem akkor leszalad hirtelen és koppanás lesz a vége!;)
 
Sziasztok! Ismet kerdes! :D neharagudjatok.
Szoval a dc-ben a folyadek meg mindig sarga. A Kh-m igaz semmi, gyakorlatilag nem merheto a Gh 4 ph 6,6. A co2 nem megy meg, csak kiprobaltam attol nem lehet... Esetleg valami otlet?
 
Sziasztok! Ismet kerdes! :D neharagudjatok.
Szoval a dc-ben a folyadek meg mindig sarga. A Kh-m igaz semmi, gyakorlatilag nem merheto a Gh 4 ph 6,6. A co2 nem megy meg, csak kiprobaltam attol nem lehet... Esetleg valami otlet?
A KH:0 az nem jó. Így gyakorlatilag nincs puffere a vizednek. Keményíteni kellene. Tegyél bele kh+-t, vagy valamennyi csapvizet.
 
A KH:0 az nem jó. Így gyakorlatilag nincs puffere a vizednek. Keményíteni kellene. Tegyél bele kh+-t, vagy valamennyi csapvizet.
Igen, mar rendeltem kh novelot. De akkor addig a napi vizcsere csapvizzel megy. Ami a meresek alapjan nem is olyan rossz, 156ppm csak a ph van az egekben
 
Kíváncsi leszek a CO2 tapasztalataidra így hogy full RO vizet nyomatsz. Én is majdnem így csinálom, de a CO2 beoldásom még várat magára.
Az én vizem is lágy, mert Ro masinát használok és az élővilág is benne van úgyhogy nagyon óvatosan fogom belőni.:)
Frankó akváriumot hoztál össze tetszik!(y)
 
Kíváncsi leszek a CO2 tapasztalataidra így hogy full RO vizet nyomatsz. Én is majdnem így csinálom, de a CO2 beoldásom még várat magára.
Az én vizem is lágy, mert Ro masinát használok és az élővilág is benne van úgyhogy nagyon óvatosan fogom belőni.:)
Frankó akváriumot hoztál össze tetszik!(y)
Koszonom az elismero szavakat! En is meg csak probalgatom a megfelelo szintet de 0KH mellett szerintem nem a valos erteket latom... Mondjuk nallam meg pont nem olyan nagy baj ha kicsit tobb a co2, hatha nem birjak a csigak es eltavoznak
 
A csigák nálam is eltávozhatnának az örök salátamezőkre.:p Az előző akimba is küzdöttem velük rendesen. Ott a végső megoldás: halál helyett a Botiák hozták a megváltást.:)
A maláj tornyos csigák ellen mondjuk nem voltak hatékonyak, de a nem talajlakó csigákat lerendezték szépen. Ők már más akváriumában végeznek hadjáratot a csigák ellen, de ebbe az összeállításba már nem tervezek Botiát beszerezni úgyhogy marad a manuális csigaritkítás összenyomással, kiszedegetéssel!:p
Sok sikert az akidhoz figyelemmel kísérem a későbbiekben is!(y)
 
A csigák nálam is eltávozhatnának az örök salátamezőkre.:p Az előző akimba is küzdöttem velük rendesen. Ott a végső megoldás: halál helyett a Botiák hozták a megváltást.:)
A maláj tornyos csigák ellen mondjuk nem voltak hatékonyak, de a nem talajlakó csigákat lerendezték szépen. Ők már más akváriumában végeznek hadjáratot a csigák ellen, de ebbe az összeállításba már nem tervezek Botiát beszerezni úgyhogy marad a manuális csigaritkítás összenyomással, kiszedegetéssel!:p
Sok sikert az akidhoz figyelemmel kísérem a későbbiekben is!(y)
Nallam marad a szedegetes vagy a sali leveles csapda. A botiak atrendeznek a novenyeket :D
 
Valtozas nem sok tortent az elmult ket napban, rendszeresek a vizcserek... A riccia valtozatlanul jobban fejlodik, mint a tobbi. A Didiplis diandra is szepen hozza az uj hajtasokat, viszont a Blyxa sajnos eleg ramatyul nez ki, remelem megmarad... sargulnak a levelei es hullajtja is a leveleit :/
A DC tovabbra is sarga, ellenoriztem a csapvizunk KH-jat, de az is csak 2 szoval varom a postast, mint a messiast, h hozza a KHplust. Amugy a novenyeknek lehet ettol bajuk? ennyire kicsi KH-tol?
PicsArt_1435623998460 by zoltan csanyi, on Flickr
 
Egy kis idő múlva mindenhol riccia lesz ;)
Nekem 3 hét után kezdte átvenni mindehol az utalmat. Ki is vágtam gyorsan, de három hó ap után is találok belőle itt-ott.

A hejedben lecserélném monte carlo-ra.

A dc-ben lecserélted a reagenst? Próbáld meg, lehet volt az üvegben valamilyen anyag, amivel realcióba lépett.

Amúgy tényleg fasza az akvárium, remélem a dipilist hagyod nagyra nőni.
 
Valtozas nem sok tortent az elmult ket napban, rendszeresek a vizcserek... A riccia valtozatlanul jobban fejlodik, mint a tobbi. A Didiplis diandra is szepen hozza az uj hajtasokat, viszont a Blyxa sajnos eleg ramatyul nez ki, remelem megmarad... sargulnak a levelei es hullajtja is a leveleit :/
A DC tovabbra is sarga, ellenoriztem a csapvizunk KH-jat, de az is csak 2 szoval varom a postast, mint a messiast, h hozza a KHplust. Amugy a novenyeknek lehet ettol bajuk? ennyire kicsi KH-tol?
PicsArt_1435623998460 by zoltan csanyi, on Flickr
A Blyxa miatt ne aggódj, szokott ilyet csinálni új heu. Egy kis idő és össze szedi magát. Grat az akihoz
 
Egy kis idő múlva mindenhol riccia lesz ;)
Nekem 3 hét után kezdte átvenni mindehol az utalmat. Ki is vágtam gyorsan, de három hó ap után is találok belőle itt-ott.

A hejedben lecserélném monte carlo-ra.

A dc-ben lecserélted a reagenst? Próbáld meg, lehet volt az üvegben valamilyen anyag, amivel realcióba lépett.

Amúgy tényleg fasza az akvárium, remélem a dipilist hagyod nagyra nőni.
Egyelore meg megnezem milyen lesz az osszkep a ricciaval, ha nem tetszik akkor persze csere lesz.
Mar ketszer is csereltem persze, sztem a tul alacsony ph miatt ilyen :/
Koszonom az elismero szavakat, persze meghagyom szep nagyra formara nyirva! :)
 
Back
Oldal tetejére