• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Jebel Shams

Egy gyors kerdes, tudja valaki hogy mi az oka annak hogy az anubias nana es a buce leveli lyukadnak? Minden mas novenyem gyonyoru, csak ok kezdtek el lyukadni.

Koszi
 
Jelentes: Akvara nincs idom, csak tapozom es etetek. Stemek lassan befutjak az egesz akksit,egyebkent minden egeszseges. Emelet Kalium miatt mintha a buce es a anubias jobban nezne ki. Tervek szerint a jobb oldali kovet hatulrol kiszedem es beteszek a helere egy kisebb kovet es be ultetem a kimaradt helyet stemmel. Rotala vieetnam Hrat szerintem kidobalom mert ideg4esit az hogy oldalra fut es nem felfele, es radasul iszonyat gyorsan no, elnyom minden mas stemet. Be akarok meg szerezni par kulonlegesebb stemet.
 
Tobb dolog is tortent manapsag. Kezdjuk az elejen:

Vettem egy Nitrate csepptesztet, ramertem es ha minden igaz a nitratom 20, foszfatom 0.2. Elobbi tul magas, utobbi jo. Namost a jbl proscan eddig nulla nitratot jelzett mindig ugyhogy vagy a proscan nem jo, vagy a cseptesztet nem jol hasznaltam. De gondolom az elobbi a gond. Ugyhogy csokkentenem kell a nitratot, bekene lonom 2 korulire. mondjuk hozzateszem vizcsere ekkor mar tobb mint ket hete nem volt. Ennek ellenere algam alig van, csak egy kis zold pont.

Masodik nagyobb dolog: A scape jobb oldalat teljesen szetbombaztam, sosem tetszett az a nagy ko, ugyhogy most egy L shapet alakitottam ki. Hatra megy jo sok stem, ide meg tervezek beszerezni parat. Egyelore super red es walhici megy be, viszont a Hra-t kikuzaom szinte az egeszet egyszeruen nem lehet vele birni, sokkal gyorsabban no mint a tobbi stem, es oldaliranyba elnyom minden, es nem is szep ez az oldaliranyu novekedes. Jobb oldalt elore megy MC meg, illetve kozepre kialakitottam egy kis buce szigetet. Lesz benne ket osveny is, kisebbek mint eddig talan ez ad tobb melyseget. Egyebkent jelenleg a vizem tiszta homaly, mindent megszalt a amazonia por, most ket napos vizcsereket tolok egy darabig, es sokat proszivozok, tovabba cserelek egy perlont is. Rajottem hogy sajnos egy scapet megunok max fel ev utan. Viszont vizzel teli scapet rendezgetni annyira nem egyszeru:)

Kepeket hozok majd ha egy kicsit alakult mar a kaosz.
 
Tobb dolog is tortent manapsag. Kezdjuk az elejen:

Vettem egy Nitrate csepptesztet, ramertem es ha minden igaz a nitratom 20, foszfatom 0.2. Elobbi tul magas, utobbi jo. Namost a jbl proscan eddig nulla nitratot jelzett mindig ugyhogy vagy a proscan nem jo, vagy a cseptesztet nem jol hasznaltam. De gondolom az elobbi a gond. Ugyhogy csokkentenem kell a nitratot, bekene lonom 2 korulire. mondjuk hozzateszem vizcsere ekkor mar tobb mint ket hete nem volt. Ennek ellenere algam alig van, csak egy kis zold pont.

Masodik nagyobb dolog: A scape jobb oldalat teljesen szetbombaztam, sosem tetszett az a nagy ko, ugyhogy most egy L shapet alakitottam ki. Hatra megy jo sok stem, ide meg tervezek beszerezni parat. Egyelore super red es walhici megy be, viszont a Hra-t kikuzaom szinte az egeszet egyszeruen nem lehet vele birni, sokkal gyorsabban no mint a tobbi stem, es oldaliranyba elnyom minden, es nem is szep ez az oldaliranyu novekedes. Jobb oldalt elore megy MC meg, illetve kozepre kialakitottam egy kis buce szigetet. Lesz benne ket osveny is, kisebbek mint eddig talan ez ad tobb melyseget. Egyebkent jelenleg a vizem tiszta homaly, mindent megszalt a amazonia por, most ket napos vizcsereket tolok egy darabig, es sokat proszivozok, tovabba cserelek egy perlont is. Rajottem hogy sajnos egy scapet megunok max fel ev utan. Viszont vizzel teli scapet rendezgetni annyira nem egyszeru:)

Kepeket hozok majd ha egy kicsit alakult mar a kaosz.
A proscan engem is jol felrevezetett, szerintem meg tajekoztato jellegu meresre sem alkalmas. A 20-as nitrat jo, nem tul magas, inkabb a foszfat tul alacsony. Egy vasat is erdemes lenne merned, majd megfelelo aranyba loni oket egymashoz..
 
A proscan engem is jol felrevezetett, szerintem meg tajekoztato jellegu meresre sem alkalmas. A 20-as nitrat jo, nem tul magas, inkabb a foszfat tul alacsony. Egy vasat is erdemes lenne merned, majd megfelelo aranyba loni oket egymashoz..
20 as nitrathoz 1,5 es foszfat kene, azt kicsit sokallom. Lehet kicsit csokkentem a nitratot es emelem a foszfatot hogy meglegyen a megfelelo arany. Vas tesztet sajnos meg nem talaltam itt, egyszeruen nem lehet kapni, erdekes hogy tengervizes akksiban nem mernek itt vasat? Adagolok jelenleg vasat, csak sajnos total vakon, pedig szerintem alacsony. Egyebkent mi a megfelelo vas szint?
 
20 as nitrathoz 1,5 es foszfat kene, azt kicsit sokallom. Lehet kicsit csokkentem a nitratot es emelem a foszfatot hogy meglegyen a megfelelo arany. Vas tesztet sajnos meg nem talaltam itt, egyszeruen nem lehet kapni, erdekes hogy tengervizes akksiban nem mernek itt vasat? Adagolok jelenleg vasat, csak sajnos total vakon, pedig szerintem alacsony. Egyebkent mi a megfelelo vas szint?
Nalunk se kaphato, rendeltem oket a ga-tol.
Vas 0.1-0.5. Nitrat 10-30. Foszfat 1-1.5. Kalium 5-30.
Nalam vas 0.3, nitrat 20, foszfat 1.6, kalium 20. Green Aqua Micro Macro tapokkal.
 
Hetvegen megint ramertem a nitrat foszfatra, nitratom magas, foszfatom meg mindig alacsony ugyhogy most 1 ml nitrat es 5 ml foszfat megy. A cel 5/0.5. Vasbol 1 ml, Kaliumbol 5 ml. Meglatjuk a siznek es a zold pont hogy alakul.

CO palackom is kifogoyott elvittem tolteni. A scapem egyelore ramaty, de kicsit surusodik, ket nyiras, dekorhomok rendbe rakas utan rendben lesz. Egyebkent bekerult meg egy adag ludwigia arcuata. Stemben vettem most kezd magahoz terni a viz alatt, kezd megjonni a szine is. Kene egy kis rotala vietnam meg mert a walhicivel csak kuzdok.

Doctort is megszervizeltem mert vizko miatt amr nem mukodott, most vizko nelkul megint a regi. Viszont kene egy rendes diffi mert a beoldasom eleg rossz. De itt csak Dymax van, az meg nem jo. Vagy ADA rozsdamentes. A GAs akrill nalam nem valt be, tobbet nem is veszek. Kepet is hozok holnap csak hogy mindenki lassa hogy honnan indultam:)
 
Reg jartam erre, akvaval semmi kulonos nincs ketyeg szepen, de mar elmult a regi fenye. Inkabb csak noveny nevelde a kovetkezo scapeig. Vizcserek is 3-4 hetente, ha rendesen cserelnem a vizet nem lenne algam, igy van egy kis zold pont es ecset de nagyon apro es kezelheto. Ami viszont meglepett hogy az egyik bucem viragot hozott, es ennek most elegge orulok:)

Sajnos az ido melegszik, a lakasban 28-29 fok van igy a mohaim szenvednek egy kicsit. El kene gondolkoznom valami hutesen.

76693
 
Hogyan tudok szavazast betenni? Segitseg kellene donteni a kovetkezo scapeben. Vivodom egy fas diorama es egy nature scape kozott. Elobbi brutalul tudna kinezni, de karbantartas sokkal nehezebb. Nature egy ido utan unalmas, viszont a karbantartas egyszerubb. NAture scapet meg nem csinaltam, mondjuk egy rendes fast sem:)
 

Hasonló topikok

Válaszok
45
Megtekintések
3K
Válaszok
29
Megtekintések
2K
Válaszok
86
Megtekintések
7K
Back
Oldal tetejére