• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Jebel Shams

Rohadtul jó lenne itt is már valami értékelhető idő, ráfagyok a motorra minden reggel... esküszöm ennyire még március elején sem fáztam...
 
Eljott ez az ido is amikor lezarom ezt a topicot. A jelenlegi scape mar csak noveny tarolokent funkcional, low techben megy, Co sincs mar egy ideje, a pont algaval sem kuzdok mar.
Rengeteget tanultam az elmult honapokban ezen az akvariumon, tapozas es meresekkel kapcsolatban tobb mindent kiprobaltam. Kezdtem ADA tapozassal, aztan valtottam Seachemre. Elobbinel pont algam lett viszont szep novenyeim, Seachemnel nalam tobb noveny levelei lyukacsosak. Igaz nem az ajanlas szerint tapoztam hanem meressel.
Masik fontos dolog amire rajottem a scapet illeti. Mikor eloszor ossze raktam es a koveket ossze valogattam azt hittem ezek a nagysagu kovek eleg reszletesseget adnak, de nem igy lett, a kovek tul nagyok voltak ebbe a scapebe. Illetve utkozben eltavolitottam nagyobb koveket, illetve athelyeztem oket es igy utalog a kiindulo scape is szep volt. Sajnos a stemjeimet nem sikerult megfeleloen besuriteni, igy utolag rajottem hogy surubben kellett volna nyirni es toppolni oket. Riccardianal fontos a hideg viz, ami nalam egy eleg nagy problema, hisz nyaron 28 fokos vizzel uzemel a tank, es emlekeszem mikor tavaly nyaron betettem a riccardiamiat azt hittem mind kipusztult mert bebarnultak. Aztan jott a tel, a homerseklet esett ezel egyutt az akksi homerseklete is, es a Riccardiak megindultak. Most megint stagnalnak. Ezt a problemat is meg kell oldanom.

Es most jojjon a kep ami szerintem az akksi legszebb allapotat mutatja:

190718teljeskicsi-jpg.59683


Es akkor par szo a jovorol, marad a 60P. Sokaig gondolkoztam hogy fas vagy nature scape legyen, aztan szert tettem egy eleg szep darab fara, igy fas scape lesz. Naplojat is ma inditom linket is csatolok. Mindnekit varok odaat.

Koszi mindenkinek a figyelmet, tanacsokat, likeokat!
 

Hasonló topikok

Válaszok
45
Megtekintések
3K
Válaszok
29
Megtekintések
2K
Válaszok
86
Megtekintések
7K
Back
Oldal tetejére