• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Jebel Shams

Black outos holt idoben leirom akkor a GA-s bolt latogatasomat:

Szoval a bolt eleg kacskaringos uton volt nekem megkozelitheto, igaz nem vagyok Budapesti, de kicsit bonyolult volt. Behajtva az udvarra kb olyan erzesem lett mintha mas dimenzioba kerultem volna. Sok fa, es zold. A boltba belepve mondtam egy huhat, eloszor is az interior szep es igenyes. Az sok akvarium pedig gyonyoru, el nezegettem oket egy darabig. Tetszik hogy szet van bontva a bemutato terem, a shop resz es a halas/hardscapes resz. Szoval interior, felszereltseg siman 5 csillag.

Terjunk at arra amin szerintem lehetne javitani. Vasarlo elmeny! Bementem a boltba, ult egy holgy es egy srac a pultoknal, es meg egy srac el volt foglalva ket vevovel. Bent kolbaszoltam mar 10 perce az akksik kozott es senki nem kerdezte meg mit szeretnek. Bementem hatra a hardscapehez es mikor mar felturtam az osszes red moor gyokeret akkor lepett oda hozzam egy 4. elado hogy segitsen-e. Mondtam hogy koszi nem, tovabb turtam a red moorokat, kivettem a nekem tetszoket es elore mentem. 4. elado maradt hatul, kozben a kezeben a fakkal tovabb teblaboltam az akksik kozott, majd atmentem a masik oldalra ahol a muszaki termekek vannak felteve. Ott is pakolgattam, ossze szedtem a cuccaim, majd oda mentem a pulthoz es megkerdeztem hogy akkor letehetnem ide a cuccaimat mert tele a kezem. Erre igen volt a valasz, de semmi hogy segithetek e. Odamentem az ADA tapokhoz mert szerettem volna venni mivel nalunk dupla aron forog, szoval hoztam volna nagyobb tetelben is. Ott voltam kb 10 percig mert nem emlekeztem az uj ADA tapokra, regiek kozul meg ma nem nagyon volt. Uj ADA tapozasi szorolapot meg nem talaltam. Senki nem jott megkerdezni hogy segitsen-e. Ezutan oda mentem a pulthoz ahol a holgy es az ur ult es megkerdeztem hogy tuda e segiteni, mire odajott az ur es feltettem a kerdest hogy mivel Light nincs ezert mivel adagoljam a foszfatot ADA bol. Azert ezen a ponton ugy gondolom hogyha valaki foszfat adagolasrol kerdez egy akvarista boltban akkor talan jo esellyel nem kezdo. A valasz az volt hogy az ADA 0 foszfattal dolgozik, mondtam hogy ok ezt tudom, de a Light eddig megoldotta a problemat de most mi legyen. Valaszt nagyon nem kaptam, ugyhogy megkoszontem es levettem egy kis mineralt meg egy K t a polcrol. Oda mentem a pulthoz, kifizettem azt a kb. 9 fele dolgot amit vettem es tavoztam. Jelzem a akvariumoknal levo kollega tette a dolgat mert boven adta az infot az erdeklodoknek szoval ezzel nem volt gond, csak azt nem ertettem hogy a masik ket elado miert nem tette ugyanezt. Lehet csak en fogtam ki rossz idopontot.

Felre ne ertsetek ezt nem bantasbol irom, mert a bolt maga kiemelkedo, meg soha nem lattam ilyen szep boltot. Csak azt gondolom hogy egy ilyen uzletben ami alapvetoen az emberek hobbijara epul fontos hogy legyen jo saleses kapcsolat. Kulfoldon, foleg itt a kozel keleten egyebkent es ez nagyon jol mukodik. Itt nagyon figyelnek arra hogy ha belepsz a boltba akkor megkerdezik hogy mit szeretnel, elsore magyarkent nekem ez tolakodo volt, de evek alatt rajottem hogy sokkal jobb igy, mint amikor hazamegyek es egy cipoboltban nekem kell elnezest kernem az eladotol hogyha netalantan vasarolni szeretnek.

Erre van egy masik peldam. Jartam egyszer egy masik akvarista boltba valahol a vilagban es az elado miutan megtudta hogy Co van a tankban, es kacsingatok az akvascaperkedes fele 10 perc alatt odaig jutottunk hogy fotokat mutagottunk egymasnak hogy o es en miket epitett es rogton adott rengeteg hasznos tanacsot. A bolt kozel sem volt ennyire szep, sot inkabb lepukkant, de amikor kileptem az ajton teljesen maskepp ereztem magam miutan otthagytam kb ugyanennyi mennyisegu penzt.

Lehet nem leszek ezzel most itt nepszeru ezzel a bejegyzessel, de azt gondolom hogy minden feedback fontos, es csak jobbito szandekkal irtam. (Ezek utan sosem kapom meg a honap akvariuma cimet :ROFLMAO::ROFLMAO:)

Én ahányszor voltam ott mindig készségesen felajánlotta valaki a segítségét. Csak rosszkor voltál ott;)
 
Jo reggelt! Hetvegen sikerult vegre az 3 naposra tervezett, majd vegul 5 naposra sikeredett Black outot megszuntetni es rendbe tenni az akvat.

Szoval tegnap delutan fuggony fel:

giphy.gif

Kezdjuk ott hogy az elovilag tulelte, senkinek nem lett semmi baja. A novenyeim kicsit megsinylettek, MC kicsit besargult, mohaim barnak lettek, egy ket novenyeim elvesztett eleg sok levelet. Stemek pedig megalltak a novekedesben. Alga szinten, zold pont algan kivul minden eltunt, de zold pont felsem vette. Ugyhogy csereltem vizet, a koveket excelles fogkefes kezelesnek vetettem ala, ez szokott segiteni. A szuromet is kitakaritottam, csereltem egy perlont, Seachem Purigen kimostam, volt a szuromben kb 15 darab kis garnela, hihtetelen mit kinem birnak ezek, Szerintem mar hetek ota benne lehetnek. Oket kihalasztqam es betettem az akksiba. A lillyt es a csoveket is megtakaritottam.

Bekerult meg GA bol hozott zseles Buce, lett belole 5 to, raragasztottam oket kovekre es igy tettem be. Jol mutatnak, meg lehet szerzek be melle ilyen csipkezett levelu Bucet is. Az uj akkril difit amit szinten a GA bol hoztam, nem birtam mukodesre birni, mert folyton ledobalta a CO csovet, ugyhogy vissza ment az uveg Dymax diff csak ugye az meg eleg nagy bubikat ereszt.

Ugyhogy matol feny 6 oson porog, tapozas 4 ml mindenbol plusz 2 ml vas. Remelem hogy az emelt light megfogja a zold pontot. Kicsit jobban oda kell figyelnem a tapozasra es a vizcserekre. Egyebkent a novenyesites jelenleg annira nem tetszik, valahogy nem hozza azt amit elkepzeltem, ugyhogy dolgozni kell kicsit rajta.
 
Jo reggelt! Hetvegen sikerult vegre az 3 naposra tervezett, majd vegul 5 naposra sikeredett Black outot megszuntetni es rendbe tenni az akvat.

Szoval tegnap delutan fuggony fel:

View attachment 62876

Kezdjuk ott hogy az elovilag tulelte, senkinek nem lett semmi baja. A novenyeim kicsit megsinylettek, MC kicsit besargult, mohaim barnak lettek, egy ket novenyeim elvesztett eleg sok levelet. Stemek pedig megalltak a novekedesben. Alga szinten, zold pont algan kivul minden eltunt, de zold pont felsem vette. Ugyhogy csereltem vizet, a koveket excelles fogkefes kezelesnek vetettem ala, ez szokott segiteni. A szuromet is kitakaritottam, csereltem egy perlont, Seachem Purigen kimostam, volt a szuromben kb 15 darab kis garnela, hihtetelen mit kinem birnak ezek, Szerintem mar hetek ota benne lehetnek. Oket kihalasztqam es betettem az akksiba. A lillyt es a csoveket is megtakaritottam.

Bekerult meg GA bol hozott zseles Buce, lett belole 5 to, raragasztottam oket kovekre es igy tettem be. Jol mutatnak, meg lehet szerzek be melle ilyen csipkezett levelu Bucet is. Az uj akkril difit amit szinten a GA bol hoztam, nem birtam mukodesre birni, mert folyton ledobalta a CO csovet, ugyhogy vissza ment az uveg Dymax diff csak ugye az meg eleg nagy bubikat ereszt.

Ugyhogy matol feny 6 oson porog, tapozas 4 ml mindenbol plusz 2 ml vas. Remelem hogy az emelt light megfogja a zold pontot. Kicsit jobban oda kell figyelnem a tapozasra es a vizcserekre. Egyebkent a novenyesites jelenleg annira nem tetszik, valahogy nem hozza azt amit elkepzeltem, ugyhogy dolgozni kell kicsit rajta.
Kicsit melegítsd meg a co2 cső végét és úgy húzd rá, nem fogja többet ledobni.
 
Fiuk lanyok baj van! Alga bumm van es nem ertem az okat. Lentebb vettem kb egy hete a fenyt, pofog a CO, mondjuk lehetne talan egy picitt tobb. De a zold pont egyre csak jon, a fissi kozott megjelent a szor es a cerna alga. Tegnap ramertem a vizre:

Nitrit, nitrat: 0
7GH, 10KH, pH 7.2, CO 15mg/l, Foszfat 0.3. Vasat nem tudtam merni mert nem kaptam meg tesztet. Szoval nekem semmi kirivo nincs, novenyeim szepen bubiznak es nonek, vizem homerseklete meg mindg magas, mert meg mindig 41 fok van napokozben, de klimaval azert tartom a max. 28 fokot a hazban. Foszfatot direkt emeltem light adagolassal a zold pont miatt. Lehet hogy picit tobb lett?

Valakinek valami otlet? Megneztem a nitrat foszfat aranyt es valoban el van tolodva algasodas iranyaba, de hogy emeljek nitratot. Azt hittem a lightban kivan szamolva az arany.
 
Fiuk lanyok baj van! Alga bumm van es nem ertem az okat. Lentebb vettem kb egy hete a fenyt, pofog a CO, mondjuk lehetne talan egy picitt tobb. De a zold pont egyre csak jon, a fissi kozott megjelent a szor es a cerna alga. Tegnap ramertem a vizre:

Nitrit, nitrat: 0
7GH, 10KH, pH 7.2, CO 15mg/l, Foszfat 0.3. Vasat nem tudtam merni mert nem kaptam meg tesztet. Szoval nekem semmi kirivo nincs, novenyeim szepen bubiznak es nonek, vizem homerseklete meg mindg magas, mert meg mindig 41 fok van napokozben, de klimaval azert tartom a max. 28 fokot a hazban. Foszfatot direkt emeltem light adagolassal a zold pont miatt. Lehet hogy picit tobb lett?

Valakinek valami otlet? Megneztem a nitrat foszfat aranyt es valoban el van tolodva algasodas iranyaba, de hogy emeljek nitratot. Azt hittem a lightban kivan szamolva az arany.

Kozben a naplom segitsegevel rajottem hogy mitol algasadok, talan attol hogy a sok melo es privat elfoglaltsag miatt majdnem 3 hete csereltem vizet...... No comment... megerdemlem...

Tegnap csereltem vizet, lecarboztam a zold pontot, probaltam kifogkefezni a fissi, eleg keves sikerrel. Most kicsit besuritem a vizcseret, hatha segit. Tovabba a doctoromat meg kene javitani, remelem csak a tapja szallt el....
 
Update nincs, mert nincs semmi idom. Annyi tortent hogy eldontottem hogy kicsit atalakitom a scpaet mert oszinten szolva meguntam. Nam hiaba eltelt mar kb 7 honap inditas utan. Uj scapet nincs idom epiteni. Az tuti hogy a bal hatso nagy kovet kiveszem vagy elforgatom mert sosem tetszett igazan, tul nagy oda. Illetve lehet teszek bele agakat.

Barmilyen otletet szivesen fogadok.
 
Tegnap meguntam az elhanyagoltsagot, az algakat, es a scapet. Ugyhogy szetbombaztam a scapet. Kiszedtem szinte minden novenyt, kiveve az eloter. A bal oldali nagy kovet megforgattam, szerettem volna nagyobb hangsulyt adni a koveknek. Kozepso reszre a stemek helyere ment MC, talan veszek bele egy kis glossot. Bal hatso sarokba csinalni akarok egy szep kevert szines stem bokrot. Jobb hatso sarokba szinten. Megmaradt egy csomo fissim, Meg nem tudom mit kezdek vele. Illetve a ket oldalon levo novenyt aminek most nem jut eszembe a neve kivagtam a kukaba, iszonyatos tele futott mindent es nem lehet rendesen kiszedni a novenyek kozul mert cibal magaval mindent. Kozepet feltoltom majd dekorhomokkal es megemelem a hatuljat. Kovetkezo vizcserenel meg lesz benne alakitas, mert az eloter is nagyon elnagyolt. De most egyelore hagyom a novenyeket eletre kelni. CO palackot is toltetem.

Vizcserenel olyan barna volt a vizem mint meg soha, eleg sok mulm felgyult mindenhova illetve a talaj is szepen morzsolodik.

Egyebkent az elso koveken levo mohapamacsok meg a joghurtos felkenesbol maradtak. Ennyi lett beloluk felev alatt.

Remelem most hogy hul az ido a mohaim szine is megjon es szepen fognak fejlodni.

Hoztam egy fotot is, barmilyen tanacsot szivesen fogadok az atalakitassal kapcsolatban, meg nem keso :) Most hogy megvolt az alakitas rajottem hogy siman meguntam az akvariumot es azert sem nagyon torodtem mar vele.


IMG_5141.JPG
 
Utoljára módosított:
És fejben már megvan a következő scape? Gondolom, ebből rengeteg rapasztalatot szereztél.

Meg, az egy fas, koves lesz, ragasztva, es egyben teszem majd be. De az majd csak max jovo tavasszal fog indulni szerintem, addig elketyeg ez.

Tapasztalatot azt rengeteget, igazabol alga szempontjabol zold ponton kivul nagyjabol minden algat sikerulne kezelnem, ha betartanam a heti viz csereket. Zold pontra meg bekene lonom rendesen a foszfat nitrat szintet meg a fenyt. Csak manapsag nincs idom vizet cserelni sem, nemhogy vizet tesztelni.
 
Rovid update, az akva ketyeg, alga problema nincs, CO ujra indult, felraktam a GA ban vasarolt mini akril diffit. Ramelegetittem a csovet a csatlako pontokra ugyhogy mostmar nem dobalja a csovet es mukodik is. KOSZI A TANACSOT!

Hetvegi vizcserenel, megsikalom a koveket excellel, MC kicsit megigazitom, es lehet suritek a mohakon es a stemeken. Lehet beszerzek meg egy par novenyt ha talalok itt valami erdekeset, csak ugye itt a boltba nmindig ugyanazok vannak zselesben. Erdekes hogy a rotala macandra minim teljesen kipusztult pedig szep kis noveny volt. Kene meg valami szep moha is. Valami apro levelu szep zold ami nem riccardia es fissi.

Ja igen, miota lehult az ido a kovekre regen felhordott riccardiak a hidegebb viz miatt iszonyat elkezdtek noni. Ugyhogy jovo nyarra be kell szereznem valami aktiv hutest.

Tovabba tapozasomat at kell gondolnom, mert elfogyott a ADA Light, ugyhogy vagy maradok az ADA step 2 + K nal es adok hozza seachem P es N t, vagy kompletten atallok Seachemre. Csak Seachemnel van meg egy par kiegeszito tap ami nem tudom mire valo. Lehet hogy a sima Flourish + NPK + Fe eleg lenne. De nem vagyok benne biztos. Az teny hogy sokkal gazdasagosabb lenne, bar 60P nel azert ez a kulonbseg meg nem szamottevo.

Ja igen a Tetra 600 asom elkezdett kerregni, es nem a levego miatt. Hetvegen szet kell szednem es megtakaratiani a motort, hatha segit rajta...
 
Tegnap vizcsere volt, ramertem a vizre is vegre, a CO m az uj kis akrill diffivel nem oldodik eleg jol, pedig mar noveltem a bubi szamot is, nem ertem miert hiszen a bubik szep aprok alig jut fel valami. A DC is keveset mutat meg a meres is. A KHm is kicsit magas, ingadozik a csapviz minosege. Foszfat szintem eppen hogy halvany kek, ugyhogy az nagyjabol rendben is van. Zold pont algam mintha stagnalna. Csokkentettem a fenyerot is, illetve le excelleztem a koveket. A nagy kore ragasztottam ide oda egy kis roccardiat meg fissit, de csak nagyon aprokat es keverve, remelem szepen megmarad. A kozepso diszhomok reszt is megigazitottam mert elegge le volt folyva a homok. Egyebkent az Amazoniam teteje iszonyat szet van porladva. Vizcserekor a HC alaol kiakaram szivni a mulmot es a homokot is ugy kikapta hogy lekellett nyomkodnom a HCt megint hogy leerjen a foldre. Egyebkent az akksi koszoni jol van, tetszik ez az uj scapre, stemek szepen nonek es szinesednek. Kicsit tisztul hozok majd kepet is. Addig itt a meresem:
IMG_5154.PNG
 
Utoljára módosított:
10-es kh-nal ne csodalkozz, hogy a dc folyadek mas szint produkal, ez teljesen rendben van. Csepp tesztel kellene co2-t merned. Novenyek fejlodeseben latsz elmaradast?
 
10-es kh-nal ne csodalkozz, hogy a dc folyadek mas szint produkal, ez teljesen rendben van. Csepp tesztel kellene co2-t merned. Novenyek fejlodeseben latsz elmaradast?

Novenyeim nonek es bubiznak szepen. Mondjuk most hogy mondod a DC sem mutat tenyleges erteket mivel csap vizet hasznalok hozza. Mondjuk ha megnezek egy CO tablat akkor 10KH hoz 7.1 es ph lenne a megfelelo CO adagolast tekintve, es a jbl teszt megit mast mutat. Re kell mernem a csapvizemre, meg kellene kevernem 5kh s vizet a dc hez.
 
A
Tegnap vizcsere volt, ramertem a vizre is vegre, a CO m az uj kis akrill diffivel nem oldodik eleg jol, pedig mar noveltem a bubi szamot is, nem ertem miert hiszen a bubik szep aprok alig jut fel valami. A DC is keveset mutat meg a meres is. A KHm is kicsit magas, ingadozik a csapviz minosege. Foszfat szintem eppen hogy halvany kek, ugyhogy az nagyjabol rendben is van. Zold pont algam mintha stagnalna. Csokkentettem a fenyerot is, illetve le excelleztem a koveket. A nagy kore ragasztottam ide oda egy kis roccardiat meg fissit, de csak nagyon aprokat es keverve, remelem szepen megmarad. A kozepso diszhomok reszt is megigazitottam mert elegge le volt folyva a homok. Egyebkent az Amazoniam teteje iszonyat szet van porladva. Vizcserekor a HC alaol kiakaram szivni a mulmot es a homokot is ugy kikapta hogy lekellett nyomkodnom a HCt megint hogy leerjen a foldre. Egyebkent az akksi koszoni jol van, tetszik ez az uj scapre, stemek szepen nonek es szinesednek. Kicsit tisztul hozok majd kepet is. Addig itt a meresem:
View attachment 66664
A legutobb vasarolt Amazonia nalam is porlad. Porszivozas utan eleg sokat kellett potolnom.
 

Hasonló topikok

Válaszok
45
Megtekintések
3K
Válaszok
29
Megtekintések
2K
Válaszok
86
Megtekintések
7K
Back
Oldal tetejére