1. FONTOS! FÓRUM FRISSÍTÉS A LÁTHATÁRON!

Egy ideje halogatjuk már a fórum motor frissítést. Nagy verzió váltás van, ami azzal is jár, hogy sok új funkció érkezik, de több bővítménnyel használt funkció nem biztos, hogy megmarad ebben a formában. Most már elég sok idő eltelt, hogy a stabil verzió miatt váltsunk. Akinek fontos bookmark, privát üzenete volt, mentse le. Ezeket az alap funkciókat visszahozzuk, de az adat migrálás miatt, az adatok lehet elvesznek majd. Pláne, hogy a jelenlegi üzenetkezelő is csak egy bővítmény ami nem a fórum motor része. Gondoljátok át és nekiesünk valamikor. Az átállás után biztosan lesz majd felület igazítás stb, de a motor sok új dolgot tartalmaz ami elsősorban nektek lesz jobb élmény. Köszi a megértést.
    Értesítés elrejtése
  2. Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Értesítés elrejtése

Növényes Jebel Shams

Kategória: 'Akvárium naplók', témanyitó: longika, téma nyitása: Febr 25, 2018.

1. longika
    Épp nem fórumozik ...

longika Főkertész

Tag:
    Márc 13, 2017
    Kedvelik:
    930
    Hely:
    Kulfold
    oman-.

Itt az ideje hogy elinditsam az uj naplomat. Az ihletet egy Omani tura adta a kepen lathato hegyekkel. Ezek egyike a Jebel Shams. Ami meg idekoti a naplot, hogy a scapebe bekerulo kovek is innen szarmaznak.

A mostani Cliff&Woods scapem szetszedesre kerul, a technika marad ugyanaz, kiveve hogy egy Doctort beuzemelek meg melle. Tehat osszefoglalva:

Akvárium: ADA 60P (60x30x36)
    Szekrény: IKEA Besta erostive, kicsit alakitva
    CO2: Nagynyomasu, ADA csovezes, akril diffi.
    Világítás: DIY LED, 5000 lumen hidegfeher, itt lesz egy kis atalakitas, bekerul ket csik meleg feher es ket csik piros, mert a novenyek szineivel nem voltam megelegedve.
    Szűrés. Tetra EX600, a meglevo purigen benne marad (csodaszer) , plusz kap egy adag Matrixot pluszban, a gyari toltet melle.
    Tropicalos üveg ki és befolyókkal.
    Egyeb: Cihirios Doctor
    Tápozás: ADA
    Talaj: Meglevo ADA Amazonia, tervezem kiszaritani, kap friss Power Sandet, es plusz amazoniat ha szukseges.
    Dekor: Emlitett Omani sajat kezuleg szedett kovek.
    Növény: Megprobalok minel tobbet atmenteni az elozo scapebol, talan lesz benne pluszban Fissidens, valami szebb voroses narancsos stem ha talalok. MC koze tervezek vagy Glossot vagy Pravulat.

Scape tisztan sziklas lesz. A heten hozok kepeket a tervezett scaperol.

Dervis, evavigh, Szépe Kálmán és 8 mások kedvelik ezt.
  2. Tasmán
    Épp nem fórumozik ...

Tasmán Tapasztalt kertész

Tag:
    Márc 7, 2011
    Kedvelik:
    28
    Hely:
    Hajdúböszörmény
    Izgalmas elképzelés.
    Remélem meg tudod valósítani úgy.ahogyan elképzelted.Várom a fejleményeket.
    A völgyben a falu is kialakításra kerül?:happy:

Dervis és Gyukker kedvelik.
  3. Keinrath Adrian

Keinrath Adrian VIP kertész

Tag:
    Márc 19, 2016
    Kedvelik:
    2,546
    Hely:
    Ehningen DE
    Akvárium hüttését hogy oldod meg ilyen trópusi melegbe? vagy a lakás klímás?
    Jó az elképzelés, követni fogom az eseményeket! Algamentesset!(y)

4. longika
    Épp nem fórumozik ...

longika Főkertész

Tag:
    Márc 13, 2017
    Kedvelik:
    930
    Hely:
    Kulfold
    Itt minden lakas/haz klimas (ennek minden negativ es pozitiv oldalaval egyutt), ennek ellenere nyaron ha nem vagyunk otthon 27,5 fokra volt eddig allitva a klima, ha otthon voltunk akkor 25 fok. Tavaly azt vettem eszre mintha a 27 fok folotti homersekletnel a novenyeim szenvedtek. A reinickii konkretan szetmalott, de nem tudom hogy az akkori rossz tapozasomnak volt koszonheto vagy a homersekletnek. Iden 26 fok lesz a lakasban a max homerseklet abban a zonaban ahol az akvarium van.

5. longika
    Épp nem fórumozik ...

longika Főkertész

Tag:
    Márc 13, 2017
    Kedvelik:
    930
    Hely:
    Kulfold
    A scape nem ennek a masa lesz, csupan sziklas, es ugye a legszebb a tortenetben szamomra hogy a koveket sajat magam szedtem innen.

6. longika
    Épp nem fórumozik ...

longika Főkertész

Tag:
    Márc 13, 2017
    Kedvelik:
    930
    Hely:
    Kulfold
    Egy kis brainstorming:

koves1.
    Tegnap lemostam a koveket, sajna a barna rakovesedett valamit nem sikerult jobban leszedni, de van az a osi akvascaper mondas hogy majd a moha eltakarja. A kovek szinei egyformak csak a jobb oldala meg vizes volt. Szeretnem mindenkepp valamelyik focusba rakni a repedt kovet mert nagyon tetszik a formaja. Maradt meg ezen kivul ko, ezek a nagyobbak. Lehet hoznom kellett volna meg vagy ket nagyobb darabot. Hatulra mindenkepp egy szep szines stem savot szeretnek, elore Stau es ide oda egy kis Hydrocotyle tripartita, hatra MC, ide oda egy kis pravula vagy glosso vagy a meglevo Cryptocoryne parva. Sajna voltam tegnap a boltban es Fissi a vilagon nincs, talan marcius vege. Fissi es Riccardian kivul mas mohat nem szeretnek, es szerettem volna joghurtos modszerrel felvinni a kovekre, de fiss nelkul nem tudom lesz e ertelme. Tegnap vettem meg par to ludwiga super redet. Sajnos ket meglevo novenyemtol tuti elbucsuzom, az egyik a christmas vag weeping moss, tul nagyok egy ekkora scapebe es kezelhetetlenek. A masik a Elecharis sp. minima, nem tetszik az ideoda tekergozo level, nagyon termeszetellenes a hatasa, radasul fut mint a GERONIMO. Oket atteszem az epulo wabimba, talan ott tulelik.

Scapel kapcsolatban johetnek a tanacsok, kovesben meg uj vagyok.

(igen tudom a fuvunk a kertben rosszul nez ki, de itt ennek is orulni kell:))

AmegA kedveli.
  7. Rebal
    Épp nem fórumozik ...

Rebal VIP kertész

Tag:
    Ápr 21, 2016
    Kedvelik:
    2,482
    Hely:
    Dunavarsány
    Map
    A barna lerakódást próbáltad leszedni sósavval? A balra kifelé néző követ talán inkább jobbra (befelé) dönteném. Javaslom úgy fényképezd a próbálkozásokat, ahogy az akváriumot is fogod, ne felülről, mert teljesen más képet ad, és nem árt, ha valójában látod hol lesz az akvárium széle. Szerintem dobj össze kartonból egy keretet a valós méretben és abban építs, így a sok zavaró környezeti elem sem fog látszani.

8. sztanotomi
    Épp nem fórumozik ...

sztanotomi VIP kertész

Tag:
    Dec 30, 2014
    Kedvelik:
    2,555
    Hely:
    Budapest, Víziváros
    Ráfizettél a súlytöbbletre a repülőn, 30kg helyett 50kg? :LOL:
    A Bestáról teszel fel képet az enyém is azon lesz nemsokára, ha végre megérkezik!

9. longika
    Épp nem fórumozik ...

longika Főkertész

Tag:
    Márc 13, 2017
    Kedvelik:
    930
    Hely:
    Kulfold
    Itt tartok:

17de1025-d1f1-42b9-b91e-6ac2815219b5.

dexkill, Csernya, Dervis és 8 mások kedvelik ezt.
  10. Etele
    Épp nem fórumozik ...

Etele Legenda

Tag:
    Szept 7, 2014
    Kedvelik:
    6,119
    Hely:
    Budapest XIV.
    A barna foltok nekem kifejezetten tetszenek!

Vizet keményíti a kő?

11. longika
    Épp nem fórumozik ...

longika Főkertész

Tag:
    Márc 13, 2017
    Kedvelik:
    930
    Hely:
    Kulfold
    Kesz a novenyesites nagy resze. Dry starttal indulok. Kerult fel riccardia a kovekre joghurttal. Remelem osszejon.

12. longika
    Épp nem fórumozik ...

longika Főkertész

Tag:
    Márc 13, 2017
    Kedvelik:
    930
    Hely:
    Kulfold
    Nem tudom nem teszteltem, vizem alapbol szikes ugyhogy meg lehet jot is tesz:)

13. longika
    Épp nem fórumozik ...

longika Főkertész

Tag:
    Márc 13, 2017
    Kedvelik:
    930
    Hely:
    Kulfold
    Kocsival hoztam:) Bestarol tettem fel a DIY forumra, nezd meg ott ha van kerdesed irj oda.

14. Etele
    Épp nem fórumozik ...

Etele Legenda

Tag:
    Szept 7, 2014
    Kedvelik:
    6,119
    Hely:
    Budapest XIV.
    Én is kacérkodom a dry starttal a következő setupnál, az is riccardia-orientált lesz. :)

Szabó Henrik kedveli.
  15. longika
    Épp nem fórumozik ...

longika Főkertész

Tag:
    Márc 13, 2017
    Kedvelik:
    930
    Hely:
    Kulfold
    koves3.

Novenyites nagy resze kesz, bekerult az osveny is. Termeszetesen a hatso es kozepso stem sor meg nincs benn, lesz benne ludwiga es rotala tobb fajtaja. Apro koveket meg szorok szet termeszetesen, de meg ossze kell tornom valahogy a koeveket, vagy szereznem kell hasonlo szinu apro kavicsokat. Mar most van benne kb 8 fele noveny, nem nagyon tervezek venni ujakat, csak ugye fissit, meg lehet egy flame mosst hatra a szurdokba. Igy utolag lehet kicsit nagy koveket hoztam, majd kiderul mi lesz belole.

Aki esetleg joghrurtos mohas inditast tervezne, keszuljon fel hogy noisen szolva rohadt budoes lesz am ket nap mulva.

giphy.

dexkill, Csernya, evavigh és 11 mások kedvelik ezt.
  16. longika
    Épp nem fórumozik ...

longika Főkertész

Tag:
    Márc 13, 2017
    Kedvelik:
    930
    Hely:
    Kulfold
    Becsipeszeltem az apro kavicsokat, spricceltem a novenyeket.

IMG_4150.JPG

Csernya, Dervis, evavigh és 15 mások kedvelik ezt.
  17. longika
    Épp nem fórumozik ...

longika Főkertész

Tag:
    Márc 13, 2017
    Kedvelik:
    930
    Hely:
    Kulfold
    Igy a scape elejen a naplo mindig jobban porog, mert tobb a tortenes ugyhogy irok en is surubben.

Tegnap elott kitakaritottam a uveg ki es befolyokat a csovekkel egyutt. A mostani terv az hogy a szurot nem bolygatom meg. Jelenleg az ideiglenes uvegben forgatja a vizet ahol a halaim laknak, ott probalok tul etetni es tettem bele novenyeket is hogy fenn maradjon a baci kultura. Az elozo scapenel inditaskor atmostam akvarium vizben a szuro kozeget, most ezt nem teszem meg, talan ez is egy hiban volt a multkor. Illetve most majdnem az osszes hasznalt amazonia visszament, haromszor atmostam csapvizzel, alig kerult be friss amazonia ugyhogy remelem az ammonia nem lesz gond. Azt meg nem irtam hogy kerult az aljara egy fel csomag uj Power Sand S illetve ami osszekeveredett az amazoniaval a regebbi scapeben. Elobbi talan segiti a bacikat, utobbi meg remelem nem segiti az algakat.

A scape spriccelese folyamatos illetve megvan vilagitva napi kb 14 orat. A Riccardia itt ott mar elindult es elmult a joghurt buze. Tegnap kivalogattam a Stemeket, van jelenleg 4 fele, Szereznem kene meg valamilyen narancsosat, illetve bal hatso nagy kore tervezek egy csik fissidenst ha tudok venni. Talan rendeltek az itteni halas boltba ha nem akkor lehet hozok otthonrol egy doboz zseleset ha talalok.

Masik gondom hogy a dry stsrt szerint varnom kene ket hetet, de nekem holnap utan muszaly feltoltenem a tankot mert nem leszek itthon ket es fel hetig, es addig szeretnem ha beallna a rend. Igy is nem tudom hogy fogja kibirni a tank nagy alga bumm nelkul amig nem tudok ranezni es senki nem tud vizet cserelni.

A scape igy par nap utan meg mindig tetszik, talan a bal oldali nagy ko helyett 2-3 kisebbet kellett volna tennem, de majd probalom orvosolni novenyesitessel. A masik nagy remenyem pedig az hogy remelem nem lesznek flow problemak az oldalso magassagok miatt, legutobb ez problemat okozott.

Egy kerdes a szakikhoz akik nagy tankkal rendelkeznek. Ti hogy sozzatok fel a vizet, mert gondolom a nem mertek ki 60-100 liternyi vizet kulon edenybe es ott felsozzatok, megmeritek es utanna ontitek a tankba? Akvariumban elvileg nem sozunk. Azert jon ez a kerdesem mert en direkt csapra kotott csovel toltom a tankot, es nincs kedvem ezt a kenyelmet feladni, palackoztam eleget.

Utoljára módosított: Márc 6, 2018
    Dervis kedveli.
  18. Etele
    Épp nem fórumozik ...

Etele Legenda

Tag:
    Szept 7, 2014
    Kedvelik:
    6,119
    Hely:
    Budapest XIV.
    Akváriumban sózok.
    A kicsi és a nagy akváknál is...

Szella kedveli.
  19. longika
    Épp nem fórumozik ...

longika Főkertész

Tag:
    Márc 13, 2017
    Kedvelik:
    930
    Hely:
    Kulfold
    A nagy konyv azt irja hogy ne sozzunk ott mert a tapozas es a kovek elhuzzak az ertekeket. Ezek szerint akkor csak lehet ott is. Koszi

20. longika
    Épp nem fórumozik ...

longika Főkertész

Tag:
    Márc 13, 2017
    Kedvelik:
    930
    Hely:
    Kulfold
    Na megtortent a baj, akvarium feltoltve EX600 ban kicsereltem a purigent aktiv syenre es osszerakni mar nem tudom, omlik orran szajan a viz. Minden vodor es fej modul tomiteseket letakaritottam kentem ra vazelint de nem hasznalt semmit.ROhadt ideges vagyok, ennyit arrol hogy baci kulturval inditok.....

Milyen szurot vegyek ADA60P hez?

Aktuális oldal megosztása

1. Ez a weboldal cookie-t használ. Az új EU szabályozásnak megfelelően ez az üzenet az első látogatáskor megjelenik.
    A weblap további használatával automatikusan elfogadod, hogy az Akvakertész.hu Fórum cookie-t használ.
    Az Akvakertész Fórum csapata
    Értesítés elrejtése