• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Jebel Shams

Szia, tetszik a scape-ed, kíváncsian várom ha már nagyobbak lesznek a zöldek ! ;)
Didiplisedre én speciell kiváltképp mert hasonló narancsos terveim lennének a Ludwigia palustrisom elé átmenetként. (y)
Nem vagyok még egy nagy szaki a témában de kísértetiesen hasonlóak a vízparamétereim és mindenki boldog az akvában, igaz az állatok miatt van nitrát értékem (~20) !
Kis fonál algával küzdök most de az lehet az én bénázásom...
Hajrá ! :)
 
Sziasztok!


Nagyon jó lett a mini hegységed!
es persze nem etet tul.
Ha biztosra szeretnél menni akkor előre kiporciózod a napi adagokat (pl. fagyasztott eleség kockát annyi felé vágva amiből egy kis darab a napi adag, lemezesnél, granulátumnál valami kisebb üvegbe, tartóba (zselés növények doboza) egy napi adagot külön-külön, stb...)!
Nincs rosszabb látvány a ködös, büdös, elhullott élőlényes akváriumnál amit egy lelkes hozzá nem értő túletetéssel tud produkálni!

AmegA
 
Most ket es fel hetig nem lesz foto:
IMG_4181.JPG

Az algairto sereg szepen elintezte 3 nap alatt a barna algat, szinte semmi nem maradt. Minden novenyem szepen hajt, a hatso sor es a jobb oldali super red sor majd nyiras utan suritve lesz. Tervezek meg valami voros stemet (rotala vietnam) es fissi a kovekre. Remelem a novenyek szine megjon valamikor. Visszateres utan a feny erot es a vilagitasi idot tervezem megemelni ha akkor sem jonnek a szinek akkor mar csak a plusz vas marad...

Mig otthon leszek remelem eljutok a GAba.
 
Visszatertem!!

Akvarium kibirta a ket hetet, igaz fenyben meg nem lattam de a halak elnek, algaigy elsore nem sok van, novenyeim nem nottek nagyot mivel se a CO se a feny nem ment maxon. Viszont a CO palackom kifogyott, mehetek tolteni. Beszereztem otthon par novenyt a heten ultetek, vizet cserelek karbantartok, ezutan felkapcsolunk teljes gozre.
 
Tegnap neki alltam a nagy szerviznek. Ez a kep fogadott ket es fel het szabadsag utan. Annyit megtettem hogy kiporcioztam a kaja adagokat hogy ne legyen tul etetes, es leirtam a tapozast:

akva0409.jpg
Egy otom es egy garnelam oda veszett sajnos. A hatso Fissi csak bevan dobva, ezt ultettem szet. Algam nem volt, kiveve alul egy kis BGA, de leszivassal orvosoltam a helyzetet. Kivancsi voltam a viz parameterekre igyhat ramertem:

meres0409.jpg

Jol nez ki, azert meg mertem egy ammoniat is csepp teszttel, az is nullat mutatott. A keves feny es az alacsony CO miatt a novenyeim elegge stagnaltak, maskor ket het alatt hatalmasat nonek, a Riccardia rendesen megszenvedte a dolgot. Viszont a szuresem jol mukodik ha ket het utan is ennyi gondom akadt. Lehet berakok meg ket harom galaxyt, es raprobalok meg ket otora.

Hatul es oldalt a stemeket megnyirtam, a levagott darabokat visszaultettem hogy surusodjon. A bal nagy kore felkerult egy nagy aadag fissi hogy kicsit megtorje a nagy sziklat, mert tul nagy ide. A fissi koze ragasztottam meg ideoda Riccardiat remelem szepen osszenonek. Kerult meg jobb oldalra is fissi es riccardia mix. A ket kozepso jobb es bal csikba is kerultek uj novenyek. Bekerult Macandra mini es Rotala Hra.

Tapozason is valtoztatok: Marad a Step2 es K napi 2ml este, megy Excell napi 2ml es Light 2 ml reggel. Este adagolok meg majd Seachem Vasat is hatha az emelt fennyel egyutt megjonnek a szinek is. Ezt higitani tervezem, beleteszem egy ADA palackba hogy ebbol is menjen a ket nyomas.

Co palackot leadtam tolteni, ma felveszem, este beuzemelem, feny erot mar felvettem (4/8 a dimmeren), vilagitasi idot kitolom 8 orara.

Ja igen vettem egy OASE fekete 28 cmes hajlitott ollot, eleg jo cucc, nagyony konnyu a nyiras vele. A masik dolog pedig az hogy Magyarorszagon fele es harmad annyiba kerulnek a novenyek mint itt, elkepeszto...
 
Itt egy update az ultetes utanrol. A Fissi sort felul meg meg kell igazitanom hogy termeszetesebb hatast keltsen, illetve remelem a Riccardical szepen osszeno es akkor jol fog kinezni. A Novenyek egyebkent eledeznek, a tobb feny hatasara meg talan a kis plusz vas hatasara kicsit pirosodnak. Co meg nincs rendesn belove, kicsit emelek minden nap hogy elerjem az esti majdnem sarga DC allapotot. Fenyen majd meg lehet emelnem kell meg bubizas az nincs. Mondjuk erdekes hogy miota ADA val tapozok nincs olyan eszeveszett bubizas mint anno a Seachem tapokkal:

1204.jpg

Tapozas (just for the record):

1204tap.jpg

Step 2: 3 ml/nap este
K: 3 ml/nap este
Iron: Seachem Iron duplara higitva 1ml/nap este
Light: 2 ml/nap reggel
Excell: 2ml/nap reggel

Vas es light egyelore lassan van emelve, ha nem jon alga akkor emelem tovabb.
 
Update:
Egy hetig semmit nem csinaltam, elegge sok volt a melom. Viszont a megtolt vilagitassal, a novenyeim szine szepen jon, illetve a mohak es szepen nonek. De a koveken megjelent zold pont alga, elkezdtem emelni a Lighton de nem sokat segitett, szoval nem tudom eldonteni hogy tul sok a foszfatom vagy tul keves. Erdekes hogy csak a koveken jelent meg meg a diffin, az uvegen egy darab nincs. Vennem kell egy csepp tesztet. Mondjuk a sok stem miatt ha tippelnem kene akkor keves. Tegnap csereltem vizet, a stemeket nyirtam es suritettem, a bal szikla kapott egy MC sort, egeszen jol feldobta. Lett alul a homokon egy kis BGA-m, gondolom nem a nem megfelelo aramlas miatt, takaritom, annyira nem veszes. A zold pontot vizcsere alatt, excelles fogkefezessel kezeltem, remelem hatni fog.

Tapozas:

Step 2: 3 ml/nap este
K: 3 ml/nap este
Iron: Seachem Iron duplara higitva 2ml/nap este
Light: 1 ml/nap reggel
Excell: 3ml/nap reggel

Vilagitas emelve egy kicsit most tartunk 5/8 on a dimmeren. Novenyeim vegre bubiznak este.

Tanacs is kellene, mit tegyek a zold ponttal, mi a taposztalat, inkabb a sok fiszfat vagy a keves foszfat a bunos?

Valaki betudna nekem tenni a hires foszfat nitrat arany tablazatot?

Koszi
 
Update:
Egy hetig semmit nem csinaltam, elegge sok volt a melom. Viszont a megtolt vilagitassal, a novenyeim szine szepen jon, illetve a mohak es szepen nonek. De a koveken megjelent zold pont alga, elkezdtem emelni a Lighton de nem sokat segitett, szoval nem tudom eldonteni hogy tul sok a foszfatom vagy tul keves. Erdekes hogy csak a koveken jelent meg meg a diffin, az uvegen egy darab nincs. Vennem kell egy csepp tesztet. Mondjuk a sok stem miatt ha tippelnem kene akkor keves. Tegnap csereltem vizet, a stemeket nyirtam es suritettem, a bal szikla kapott egy MC sort, egeszen jol feldobta. Lett alul a homokon egy kis BGA-m, gondolom nem a nem megfelelo aramlas miatt, takaritom, annyira nem veszes. A zold pontot vizcsere alatt, excelles fogkefezessel kezeltem, remelem hatni fog.

Tapozas:

Step 2: 3 ml/nap este
K: 3 ml/nap este
Iron: Seachem Iron duplara higitva 2ml/nap este
Light: 1 ml/nap reggel
Excell: 3ml/nap reggel

Vilagitas emelve egy kicsit most tartunk 5/8 on a dimmeren. Novenyeim vegre bubiznak este.

Tanacs is kellene, mit tegyek a zold ponttal, mi a taposztalat, inkabb a sok fiszfat vagy a keves foszfat a bunos?

Valaki betudna nekem tenni a hires foszfat nitrat arany tablazatot?

Koszi
Erre gondolsz?
24myknn.jpg
 
Jojjon a statusz jelentes:

Eloszor is kezdjuk a havi tanulsaggal: Nincs is jobb annal mikor a vendeg gyerek teleszorjak az akvariumot a kertbol szedett fuvel, viszont meg mindig jobb mintha kekszel szortak volna tele.

giphy.gif

Igy legalab letudtam halaszni a viz felszinrol :ROFLMAO::ROFLMAO: Vedelmukre legyen mondva csak megakartak etetni a halakat ugyhogy nem is haragudtam :whistle:

Vettem egy JBL foszfat tesztet, es ramertem a foszfatra, egy jo nagy nulla lett. Vettem egy Seachem foszfatot, viszont ugy dontottem hogy meg probalom megtolni a foszfat erteket az ADA lighttal, talan akkor nem fogom nagyon szettolni a nitrat foszfat aranyt. A excelles fogkefes kezeles eleg jo lett, jovoheten ismet alkalmazom. Sajnos Vas tesztet nem kaptam egyik boltban sem, ugyhogy vakon repulok. Viszont kb. 1,5 ev alatt elertem arra a szintre hogy tudatosan merek, es tudom es ertem hogy nagyjabol hogy mit kene mernem.

Szoval tapozas erre valtozott:

Step 2: 3 ml/nap reggel
K: 3 ml/nap reggel
Iron: Seachem Iron duplara higitva 3 ml/nap reggel
Light: 3 ml/nap reggel
Excell: 3 ml/nap reggel

Mondhatnam hogy azert csinaltam hogy jobban megjegyezheto legyen, de nem igaz :D

Most hogy reggel kap meg minden tapot a felszini hartyam eltunt, legalabbis tegnap este nem volt. Viszont a zold pont algam mintha stagnalna, a novenyeim foleg a Fissi sokkal szebb lett. A novenyeim vorosodnek tovabb a HRA vegre elkezdett narancsosodni, viszont a Superredbol egy to maradt meg, azt most metszettem es szetultettem.

Kozben szulettek kis piros garnelak, elegge orulok, mert csak 6-7 darab meg az elozo garniturabol.

Ez a harmadik scapem miota ujrakezdtem a hobbyt, es ezt scapet most nagyon szeretem. Karbantartas szempontjabol is sikerult elernem amit akartam mert konnyen karbantarthato, vannak benne szinek, a hardscapem is eleg jo lett, bar lehetett volna kicsit reszletesebb. Viszont a vendegeink rendszeresen megdicserik.

giphy.gif
 
Jojjon a statusz jelentes:

Eloszor is kezdjuk a havi tanulsaggal: Nincs is jobb annal mikor a vendeg gyerek teleszorjak az akvariumot a kertbol szedett fuvel, viszont meg mindig jobb mintha kekszel szortak volna tele.

View attachment 54113

Igy legalab letudtam halaszni a viz felszinrol :ROFLMAO::ROFLMAO: Vedelmukre legyen mondva csak megakartak etetni a halakat ugyhogy nem is haragudtam :whistle:

Vettem egy JBL foszfat tesztet, es ramertem a foszfatra, egy jo nagy nulla lett. Vettem egy Seachem foszfatot, viszont ugy dontottem hogy meg probalom megtolni a foszfat erteket az ADA lighttal, talan akkor nem fogom nagyon szettolni a nitrat foszfat aranyt. A excelles fogkefes kezeles eleg jo lett, jovoheten ismet alkalmazom. Sajnos Vas tesztet nem kaptam egyik boltban sem, ugyhogy vakon repulok. Viszont kb. 1,5 ev alatt elertem arra a szintre hogy tudatosan merek, es tudom es ertem hogy nagyjabol hogy mit kene mernem.

Szoval tapozas erre valtozott:

Step 2: 3 ml/nap reggel
K: 3 ml/nap reggel
Iron: Seachem Iron duplara higitva 3 ml/nap reggel
Light: 3 ml/nap reggel
Excell: 3 ml/nap reggel

Mondhatnam hogy azert csinaltam hogy jobban megjegyezheto legyen, de nem igaz :D

Most hogy reggel kap meg minden tapot a felszini hartyam eltunt, legalabbis tegnap este nem volt. Viszont a zold pont algam mintha stagnalna, a novenyeim foleg a Fissi sokkal szebb lett. A novenyeim vorosodnek tovabb a HRA vegre elkezdett narancsosodni, viszont a Superredbol egy to maradt meg, azt most metszettem es szetultettem.

Kozben szulettek kis piros garnelak, elegge orulok, mert csak 6-7 darab meg az elozo garniturabol.

Ez a harmadik scapem miota ujrakezdtem a hobbyt, es ezt scapet most nagyon szeretem. Karbantartas szempontjabol is sikerult elernem amit akartam mert konnyen karbantarthato, vannak benne szinek, a hardscapem is eleg jo lett, bar lehetett volna kicsit reszletesebb. Viszont a vendegeink rendszeresen megdicserik.

View attachment 54114
Az exceles fogkefezes alatt mit ertesz?
Leengeded a vizet, a sziklara excelt csepegtetsz, majd fogkevel surolod?
 
Mivel gondolkozom a tap valtason mar regota, es itt csak ADA vagy Seachem a jarhato ut ezert csinaltam egy osszehasonlito tablazatot a koltsegekrol egy 64 literes es egy 240 literes eseteben. Seachem a gyari Dosing Calendar-t vettem figyelembe az osszes ott ajanlott tappal kiveve az Excelt es a viz javito adalekokat, mig ADAnal a gyari ajanlast a Step, Light, K, ECA-ra. Igy mondhatjuk hogy az osszehasonlitas eleg kiegyenlitett:

upload_2018-4-25_17-56-31.png

Araknal az itteni arakkal szamoltam, Magyarorszagon persze es joval olcsobb lenne. ADA mellett szol hogy csak 4 fajta flakonnal kell pepecselni mig Seachemnel ez 8 flakon, hacsak az ember az NPK tapot nem keveri ki maganak plusz hozzaadja a Trace es a Advance adalekokat is. Persze ekkor a felxibilitas eltunik.

Szerintetek erdemes valtani ha a ez a 60000 Ft elteres eves szinten annyira nem faj?
 
Tegnap ramertem a nitrat foszfatra,

giphy.gif

nos mindketto nulla megmindig, ami szamomra azt jelenti hogy a novenyek es/vagy a talaj siman felveszi az osszes lightban levo nitrat foszfatot. Ugyhogy emelnem kell 4 ml/napra mert a zold pont meg mindig itt ott megvan, de mar azert sokat lassult. Mpndjuk ha belegondolok az akvarium tele van mohaval es stemekkel amik faljak mindkettot.

Viszont a BGA a front uvegnel egy kis reszen valamit a dekorhomokon szepen terjed. Ennek oka az lehet hogy megvettem a legolcsobb dekorhomokot amit talaltam (tudom olcso janos voltam)
giphy.gif

es kb 10. atmosasra is azert meg nem lett kristaly tiszta, ugyhogy szereznem kell valami markasabb dekorhomokot, sajna la plata sand itt nincs. Tegnap celzottan le exceleztem a foltokat remelem segit.

Ma Co palack toltes es vizcsere, novenyeim eleg jol erzik magukat, nonek mint a gomba, viszont hatul a rotalaim levele eleg nagy lett ugyhogy elegge rontjak a melyseget ugyhogy ki kell talalnom valamit. Csinalnom kene par jobb kepet a Nikonnal, csak idom nem nagyon van.
 
Tegnap a vizcsere elmaradt, nem volt mar erom hozza. Viszont a BGA az excel hataara kezdi megadni magat, ma este mar a megkekult felvalt darabokra rarontottak a garnelak is. Ugyhogy ezen felbuzdulva kapotak megint egy adag Excelt. Fecskendeztem be a front uveg es a talaj koze mert ott terjed igazan. MEgemeltem a Lightot is, hatha a tobb nitrat is segit. Egyebkent is felakarom tolni kivancsisagbol a nitrat foszfat szintet. Co palack bekerult, viszont durva hogy ket nap Co nelkul valtozatlan feny mellett a front uvegem kicsit be barna algasodott. Durva hogy ennyire gyors. Ma vizcsere meg egy kis nyiras.
 
Tegnap a vizcsere elmaradt, nem volt mar erom hozza. Viszont a BGA az excel hataara kezdi megadni magat, ma este mar a megkekult felvalt darabokra rarontottak a garnelak is. Ugyhogy ezen felbuzdulva kapotak megint egy adag Excelt. Fecskendeztem be a front uveg es a talaj koze mert ott terjed igazan. MEgemeltem a Lightot is, hatha a tobb nitrat is segit. Egyebkent is felakarom tolni kivancsisagbol a nitrat foszfat szintet. Co palack bekerult, viszont durva hogy ket nap Co nelkul valtozatlan feny mellett a front uvegem kicsit be barna algasodott. Durva hogy ennyire gyors. Ma vizcsere meg egy kis nyiras.
Az Excell töményen a talajba nyomva nem teszi tönkte a gyökérzetet? Én nem mertem töményen nyomni, 6-7x-re higítva fecskendővel toltam az Acicularis gyökereihez a frontüvegnél. Aci túlélte, a BGA belehalt.
 
Az Excell töményen a talajba nyomva nem teszi tönkte a gyökérzetet? Én nem mertem töményen nyomni, 6-7x-re higítva fecskendővel toltam az Acicularis gyökereihez a frontüvegnél. Aci túlélte, a BGA belehalt.

Oszinte legyek nem tudom, ott ahova tolom csak MC van, ha kihal, majd ujra ultetem jobbat nem tudok sajnos. Marhara idegesit a BGA, nem is az hogy csunya mert nem nagyon latszik, hanem az hogy a vizemnek szaga van. Hetvegen meg nyomok egy szuro tisztiast is.
 

Hasonló topikok

Válaszok
45
Megtekintések
3K
Válaszok
29
Megtekintések
2K
Válaszok
86
Megtekintések
7K
Back
Oldal tetejére