• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Jebel Shams

A stau es az MC leveleinek a szelen lett egy barna csik, most nem tudom hogy barna alga az elmaradt CO miatt vagy valami tapanyag hiany, utanna neztem de nem igazan talaltam ra magyarazatot. Ugyhogy most tolom a Co t meg a tapot, aztan kiderul.
 
Tegnap ramertem a foszfatra es vegre mertem egy kis foszfatot a csepptesztel, a JBL proscan nulla nitratot mutat, ugyhogy utobbi pontossagaban nem hiszek. Viszont ez a het alga mentesen telt, a BGA is eltunt bar nem teljesen mert a vizemnek meg van egy kis szaga, zold pont is vissza vonult, barna alga is a CO nak koszonhetoen bar van egy ket spot ahol szerintnem nem keveredik rendesen a CO es ott van egy kicsi. Azert tok jo erzes hogy tudom hogy legalabb az algafajtak negyedevel hogyan vegyem fel a harcot.

A stemek nonek mint a gomba, az MC es a fissi a sziklan kicsit ossze keveredett es rajottem hogy baromi jol nez ki az Fissi ahogy befut az MC koze, ugyhogy holnap meg itt ott megvegyitem. A stemeket meg kell nyirnom, suritenem, es at kell ultetnem hogy a szinek szepen ossze simuljanak mert jelen pillanatban a zoldek kozott vannak a pirosak es nem nez ki jol. Ugyhogy lesz mara is melo rendesen. Viszont a Riccardia iszonyat lassan no, amennyire tetszik nekem ez a fajta moha annyira szivatos tartani.

Rajottem hogy kellenek meg halak, ugyhogy galaxy vadaszatba kezdek, meg beleszerettem a kek garnelakba ugyhogy szereznem kell azt is.

Kepek is jonnek hamarosan. Gifek most nincsenek, sok a melo :D
 
Nepi akvarisztikai igazsag rovatunk: Mikor mar azt hiszed minden beallt az akvariumban es nem kell foglalkozni egy jo darabig akkor mindig lesz valami amivel el kell b**szni minimum par orat.

giphy.gif

Tortent ugyanis hogy nincs alga, novenyek szepek, nonek, beallt a tapozas. Erre a Co beoldasom nem volt megfelelo a mar beallt ertekkel, tekertem rajta erre ledobta a csovet mert diffim eldugult, persze a bubi szamlalombol kifolyt a viz a butorra meg a foldre. Sebaj azott egy napot excellben (gondoltam nem hypozom, peroxidom meg nincs), vissza tettem, viszont attettem a szivo oldalra hatha jobb lesz a beoldas. Most a bubik egyenesen szalnak fel ami nem jo jel ugye, de majd este meglatom a DC-n.
 
Nepi akvarisztikai igazsag rovatunk: Mikor mar azt hiszed minden beallt az akvariumban es nem kell foglalkozni egy jo darabig akkor mindig lesz valami amivel el kell b**szni minimum par orat.
Tortent ugyanis hogy nincs alga, novenyek szepek, nonek, beallt a tapozas. Erre a Co beoldasom nem volt megfelelo a mar beallt ertekkel, tekertem rajta erre ledobta a csovet mert diffim eldugult, persze a bubi szamlalombol kifolyt a viz a butorra meg a foldre. Sebaj azott egy napot excellben (gondoltam nem hypozom, peroxidom meg nincs), vissza tettem, viszont attettem a szivo oldalra hatha jobb lesz a beoldas. Most a bubik egyenesen szalnak fel ami nem jo jel ugye, de majd este meglatom a DC-n.
Rájöttem én is egy nagy akvakertész igaszságra, ha teheted legyen 2 mindenből! Seachem Purigen, diffi, kifolyó, befolyó, garnivédőháló...stb. Cserénél jól jönnek, utána ráérsz pucolni őket. ;)
Rakd vissza kifolyóra, jobb lesz.
 
Es akkor update. A stemek suritese folyamatban van, sajnos a super redbol van az egeszben 3 to, szereznem kene egy doboz zseleset de itt nincs. A fissiket meg kellene igazitani, illetve kene meg bele tobb voros szin.

Ami viszont gond hogy a vizem nem tiszta, valoszinuleg valami bakteriumom van, mert van szaga is a viznek, es nem hozza az a gyonyoru kristaly tiszta vizet purigennel sem. Seachem Purigen egyebkent kell cserelni? Eddig ketszer regeneraltam, kb 1 eves most. Szoval a terv az most hogy tisztitok egy szurot, cserelek perlont meg ugye a fejtomitessel is ados vagyok meg. Lehet veszek egy uj purigent. Aztan ha nem segit, akkor van meg egy elvetemult otletem:

Mivel UVt nem vennek, mert draga is meg amugy is minek, ezert lett egy olyan otletem hogy mivel a masik hobbym az elekrtronika es a nyak kesziteshez van egy UV lampam, ami egy atalakitott mukormos lampa ket izzoval, ezert gondoltam hogy a kifolyo vagy a befolyo agat (meg utanna kell neznem melyik a jobb megoldas) egy U alakban ala rakom kb egy hetre. Hatha segit.

Egyebkent bekerult a hetvegen egy kek, egy kek feher es egy petes barna garnela. Galaxykat is akartam venni, de amik a boltban voltak meg egy napja voltak ott es mintha az egyik halon feher foltokat lattam volna, igy nem mertem elhozni oket.
 
Nepi akvarisztikai igazsag rovatunk 2 resz: Mikor mar azt hiszed minden beallt az akvariumban es nem kell foglalkozni egy jo darabig vele akkor mindig lesz valami amivel el kell b**szni minimum par orat, majd azt megjavitod es ket nap mulva megint lesz valami amive el kell b**szni meg ket orat. A regi osi tapsztalt akvakerteszek rajottek arra hogy ez a fajta kihivas jelkepezi a termeszet orok korforgasat az akvarisztikaban.

giphy.gif

Tortent ugyanis hogy tegnap hazamegyek es a vilagitasom csak fele fenyen megy, ugyanis a tapegysegem megadta magat, meg szerencse hogy volt otthon egy sylvania 90W os tapom ami a beszerelesre vart, ugyhogy gyorsan bekotottem. Szuro tisztiasra es vizcserere nem volt idom.

Aki esetleg tervezi hogy erre jar az hozhatna nekem egy zseles super redet, mert nagyon keveslem oket a scapeben, es itt nem kapni. Igerem meghalalom, Jelen pillanatban meg tudom mutatni milyen az elet a 44 fok es homokvihar komboban, mert most eppen ilyen itt az elet.

giphy.gif
 
Aki esetleg tervezi hogy erre jar az hozhatna nekem egy zseles super redet, mert nagyon keveslem oket a scapeben, es itt nem kapni. Igerem meghalalom, Jelen pillanatban meg tudom mutatni milyen az elet a 44 fok es homokvihar komboban, mert most eppen ilyen itt az elet.
View attachment 55323

Az asszony leküldött tejért, ezért arra tudok kanyarodni. Csak nehogy eltévedjek, hányadik homokdűne után kell jobbra fordulni. :ROFLMAO:
 
Befotoztam gyorsan kezebol a Nikonnal a tankot. Eleg dzsungel van, nyirnom kene es a stemeket meg suriteni, szurot takaritani, illetve a viz tisztasagot sem tudtam meg megoldani. Kb. Ket hete semmi idom nincs. Velemenyeket szivesen fogadok.

View attachment 56101

Ha lesz időd, akkor nyírnod kellene a dzsungelt, a stemeket sűríteni, szűrőt takarítani, illetve megoldani a víz tisztaságát!:whistle:
 
Tegnap megnyirtam a dzsungelt, rotala pinkbol mar dobnom kellett ki mert az mar eleg suru. Sikerult beszereznem egy uj adag Purigent, ma este szuro szet szedes lesz a program. Ki kell cserelnem a tomitest, takaritani is ki kell, meg perlont is kell cserelnem. A vegen meg dobok ra egy viz cseret is levezetesnek. A jelenlegi gondom az hogy a csapbol ugye mostmar egy gyenge kb minimum 32 fokos viz folyik, mivel a kint homerseklet delben tegnap verte a 44 fokot. Ugyhogy ki kell engednem egy vizes ballonba leglabb vagy 15 litert hogy lehuljon a 27 fokos szoba homersekletre.

Megprobalom az UV lapat valahogy raeszakabalni a kifolyo/befolyo agra, hatha segit a homalyos vizemen. A megoldas szerintem pont illeni fog a kokany megoldasok topicba:)
 
Vegre tegnap tudtam szakitani idot arra hogy kitakaritsam szurot, elegge allt benne az iszap. Atmostam a matrixot akvarium vizben, tettem bele egy uj 250 mles adag Purigent ket zsakban illetve ket perlont. Vegre kicsereltem fejtomitest amit rendeltem az atlatszora, semmi folyas. A ki es befolyot is kitakaritottam, plusz a szuro csovet kicsereltem a gyari tetrarol az uj total atlatszora. A szuroben talaltam ket garnelat, hihetetlen mit ki nem birnak ezek az allatok:D A tankban akkora garnéla invazio van, meg sem tudom oket szamolni, de tuti van vagy40-50 garnelam, ugy elszaporodtak. Co palackot is ujra kellett toltenem, az is megvan. Kovetkezo hetekben vizcseren kivul mast nem tervezek csinalni. A szinek egyebkent egyre szebbek, kezd a voroses dominalni a zold es a szurke mellett. Alga csak zold pont van a koveken de carbozassal kezelem. BGA van elol egy pici az uveg es a talaj kozott, gondolom ezert van bakterium okozta kodos vizem.

Remelem a szuro update megoldja a bakterium okoztan kicsike kodos vizemet. Igazabol masoknak fel sem tunik, csak nekem, mert volt mar purigennel olyan kristaly tiszta vizem az elozo scpapeimben hogy csak amultam, de itt meg nem sikerult elernem. Ha egy heten belul nem latok valtozast akkor tolok egy 3 napos black outot.

Kozben mar agyalok a kovetkezo scapemen, de ez majd valamikor osszel telen esetleg jovore lesz belole valami, de mindenkeppen egy fas kovest akarok csinalni. De egyelore oromomet lelem ebben a scapeben, meg abban is hogy kozel algamentesen uzemel.
 
csapbol ugye mostmar egy gyenge kb minimum 32 fokos viz folyik, mivel a kint homerseklet delben tegnap verte a 44 fokot. Ugyhogy ki kell engednem egy vizes ballonba leglabb vagy 15 litert hogy lehuljon a 27 fokos szoba homersekletre.

Miért nem rendelsz egy akváriumklímát, hát ha valakinek igazán szüksége van rá az te vagy.
upload_2018-5-29_8-38-52.png


Ha egy heten belul nem latok valtozast akkor tolok egy 3 napos black outot. De egyelore oromomet lelem ebben a scapeben, meg abban is hogy kozel algamentesen uzemel.

Akkor most, hogy is van? ;) Algamentes vagy de blackout kell? Ez biztos egy finn biotóp, hogy félévente kell egy hosszabb sötétség. :ROFLMAO::ROFLMAO:
 
Miért nem rendelsz egy akváriumklímát, hát ha valakinek igazán szüksége van rá az te vagy.
View attachment 56314




Akkor most, hogy is van? ;) Algamentes vagy de blackout kell? Ez biztos egy finn biotóp, hogy félévente kell egy hosszabb sötétség. :ROFLMAO::ROFLMAO:

- Akvarium klima nem kell mert a szoba klima ugyis lehuzza a viz hofokot 26 fokra. Annyi van csak hogy a csere vizet pihentetnem kell egy napig hogy felvegye a szoba homersekletet.

- Ha ranezek az akvariumra elegge keresni kell az algat, szoval rendben lenne. Az egyeduli ami zavar az hogy a vizem nem kristaly tiszta es van egy kis szaga. Ezert tervezek Black outot, ha a szuro update nem birja megoldani a problemat.
 
Az egyeduli ami zavar az hogy a vizem nem kristaly tiszta es van egy kis szaga. Ezert tervezek Black outot, ha a szuro update nem birja megoldani a problemat.

Lehet hogy adagolnod kellene bacit az elhullottak helyett, perlont meg gyakrabban cserélni. Elég nekik hirtelen 4-5 fok hülés vagy emelkedés és máris gond van.
 
Lehet hogy adagolnod kellene bacit az elhullottak helyett, perlont meg gyakrabban cserélni. Elég nekik hirtelen 4-5 fok hülés vagy emelkedés és máris gond van.
Igazabol meg nem jottem ra hogy a sok bacim van, vagy keves:) Elvileg a vizben jelenlevo bacik ugye elok, ezert lenne az UV megoldas, de azeret nem akarok ennyire drasztikus lenni. Elvileg a black outtal elpusztulananak a vizben elo bacik, ami ugye a kis BGA t is magaban foglalja.
 
Igazabol meg nem jottem ra hogy a sok bacim van, vagy keves:) Elvileg a vizben jelenlevo bacik ugye elok, ezert lenne az UV megoldas, de azeret nem akarok ennyire drasztikus lenni. Elvileg a black outtal elpusztulananak a vizben elo bacik, ami ugye a kis BGA t is magaban foglalja.
Most látom, hogy két malomban őrölünk. Oldalról nézd meg az akit, hogy milyen színű a vized, fehéres vagy zöldes opálosságot látsz?
Ha vized zöldes színben ködös akkor algád van, amit valóban az UV-val le tudsz tiszítani, de nics kösze a szűrőben lévő baci kultúrához.
Ha a hirtelen jött meleg után lett fehér ködös a vized, akkor a szűröben lévő bacik egy része akár el is pusztulhatott és az okozhat opálos vizet, Ilyenkor jól jön a plusz baci adagolás és a szűrőtakarítás.
 
Oldalrol nezve feheresen opalos a viz, de inditas ota mem tisztult le rendesen ugyhogy nem fognam ra a melegre. A lakasban amugy sem ment feljebb a hofok nagyon. Probaltam mar plusz bacit illetve clarityt is, egyiksem segitett.

Es egy mai kep

Egesz alakos, megnyirt, tiszta portre:
IMG_4406.JPG
 

Hasonló topikok

Válaszok
45
Megtekintések
3K
Válaszok
29
Megtekintések
2K
Válaszok
86
Megtekintések
7K
Back
Oldal tetejére