• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Jebel Shams

Na megtortent a baj, akvarium feltoltve EX600 ban kicsereltem a purigent aktiv syenre es osszerakni mar nem tudom, omlik orran szajan a viz. Minden vodor es fej modul tomiteseket letakaritottam kentem ra vazelint de nem hasznalt semmit.ROhadt ideges vagyok, ennyit arrol hogy baci kulturval inditok.....

Milyen szurot vegyek ADA60P hez?
Megtaláltad a hibát? Hol szivárog a szűrőd?
Nálam egy JBL 701-es megy már másfél éve, úgy 15x már szétszedtem, pucoltam, eddig nagyon megbízhatónak tűnik. Nem tudom most, hogy árban ez jó e, de meg vagyok vele elégedve. Csak a gyári töltet cserés, pl mátrixra.
 
Na megtortent a baj, akvarium feltoltve EX600 ban kicsereltem a purigent aktiv syenre es osszerakni mar nem tudom, omlik orran szajan a viz. Minden vodor es fej modul tomiteseket letakaritottam kentem ra vazelint de nem hasznalt semmit.ROhadt ideges vagyok, ennyit arrol hogy baci kulturval inditok.....

Milyen szurot vegyek ADA60P hez?
En megprobalkozom az OASE Biomaster 250-sel. A kulon eloszuro cserelehetoseg miatt. Eleg szetszedni 3-6 havonta. Nekem 64 literest fog vinni.

Tapatalkkal küldve az én SM-A520F eszközömről
 
Ha oase mellett döntesz, én a 350 venném, nekem a 250 van az se rossz, de a 350 nagyobb a vödre, több benne a tartalék és nem sokkal drágább.
 
Majdnem vettem ma egy eheim prof. 350 et de aztan atsetaltam a barkacsboltba es vettem szilikont, adok a tetranak meg egy eselyt...
 
Sziasztok!

Majdnem vettem ma egy eheim prof. 350 et de aztan atsetaltam a barkacsboltba es vettem szilikont, adok a tetranak meg egy eselyt...
Előfordul, hogy a kosarak peremei közé kerül egy szemcse és akkor már nem lehet rendesen lezárni, ugyanez van ha kicsit túlpakolod a tálcákat ("Jóból is megárt a sok!").
Nézd át még egyszer, hogy minden a helyén legyen, lehet hogy működik utána hibátlanul!

AmegA
 
Sziasztok!


Előfordul, hogy a kosarak peremei közé kerül egy szemcse és akkor már nem lehet rendesen lezárni, ugyanez van ha kicsit túlpakolod a tálcákat ("Jóból is megárt a sok!").
Nézd át még egyszer, hogy minden a helyén legyen, lehet hogy működik utána hibátlanul!

AmegA

Kipakolom eloszor az osszes kosarat megprobalom ugy rendbe rakni. Mondjuk vicc hogy egy 1 eves szuro amit kb 5x szedtem szet mar ereszt. Azert ennyire nem volt olcso. A masik meg hogy ezek utan hogyan bizzak meg a szuroben. Lehet eyik nap hazamegyek es 30 liter viz lesz a padlon....
 
Kipakolom eloszor az osszes kosarat megprobalom ugy rendbe rakni. Mondjuk vicc hogy egy 1 eves szuro amit kb 5x szedtem szet mar ereszt. Azert ennyire nem volt olcso. A masik meg hogy ezek utan hogyan bizzak meg a szuroben. Lehet eyik nap hazamegyek es 30 liter viz lesz a padlon....
Én kb. 5 éve vettem az ex700-as tetrámat, méghozzá használtan (@BBálint , ugye tőled? már ebben sem vagyok biztos:)) - nem tudom, hány éves lehet. 1 év alatt nem tudom elképzelni, hogy bármi baja legyen. Nálam évek telnek el két csöpögés között. (Most éppen a karmantyús csapok vannak soron)
Esetleg tehetsz egy próbát a fürdőszobában: szűrőt beleteszed a kádba, vagy zuhanytálcába, ahogy @AmegA írta: megnézed, nincs-e túltömve valahol - pl. de erővel kelljen leszorítani a fejet ahhoz, hogy lezárd, hanem csak ráteszed, kapcsokkal lehúzod, zárod. Ha megvagy, egy székre tegyél fel egy vödör vizet, abba tedd a szűrő csöveit, azt kevergesse. Azután meglátod csöpög-ereszt-spriccel-e.
Most jut eszembe: a fejegységre is nézz rá: nálam már előfordult, hogy ott maradt nyitva.
Ha nincs eredmény: videózd le és dobd fel ide - hátha. Kitartást! (Én is imádom, mikor éjszaka közben a szűrő felett hümmögök, hogy "ez meg most hogy? honnan? miért? miért most?.....)(y)
 
Én kb. 5 éve vettem az ex700-as tetrámat, méghozzá használtan (@BBálint , ugye tőled? már ebben sem vagyok biztos:)) - nem tudom, hány éves lehet. 1 év alatt nem tudom elképzelni, hogy bármi baja legyen. Nálam évek telnek el két csöpögés között. (Most éppen a karmantyús csapok vannak soron)
Esetleg tehetsz egy próbát a fürdőszobában: szűrőt beleteszed a kádba, vagy zuhanytálcába, ahogy @AmegA írta: megnézed, nincs-e túltömve valahol - pl. de erővel kelljen leszorítani a fejet ahhoz, hogy lezárd, hanem csak ráteszed, kapcsokkal lehúzod, zárod. Ha megvagy, egy székre tegyél fel egy vödör vizet, abba tedd a szűrő csöveit, azt kevergesse. Azután meglátod csöpög-ereszt-spriccel-e.
Most jut eszembe: a fejegységre is nézz rá: nálam már előfordult, hogy ott maradt nyitva.
Ha nincs eredmény: videózd le és dobd fel ide - hátha. Kitartást! (Én is imádom, mikor éjszaka közben a szűrő felett hümmögök, hogy "ez meg most hogy? honnan? miért? miért most?.....)(y)
Koszi a tanacsot. A legidegesitobb az hogy tegnap feltoltom kb 7 kor az akvariumot, mondom gyorsan kiveszem a purigent regen-re, es beteszem az aktiv szenet es indulhat az uj scape. Erre ejfelkor meg a szurot probaltam megjavitani, mert omlik orran szajan minden. Most szures nelkul all az uvegben a viz, a meglevo baci kulturam a szuroben gondolom mar megadta magat. Radasul az ido is fontos mert van ket hetem hogy bealljon az egesz valamennyire.
 
Írod, hogy "Azert jon ez a kerdesem mert en direkt csapra kotott csovel toltom a tankot, es nincs kedvem ezt a kenyelmet feladni, palackoztam eleget."
Ha RO vizet használsz és 50%-os lesz a cseréd, nem fogja lehűteni az akváriumot? Tönkreteszi a növényeke, halakat, ha meg a szűrőbe kötöd be a hidegvizet akkor meg a bacikat.
Nálam is pont ez a probléma és rendeltem egy állítható hőfokszabályzós vízmelegítőt ami felfűti a 10-15 fokos hideg vizet 26-ra. (még nem jött meg így nem tudok még gyakorlatról beszámolni.)
 
Írod, hogy "Azert jon ez a kerdesem mert en direkt csapra kotott csovel toltom a tankot, es nincs kedvem ezt a kenyelmet feladni, palackoztam eleget."
Ha RO vizet használsz és 50%-os lesz a cseréd, nem fogja lehűteni az akváriumot? Tönkreteszi a növényeke, halakat, ha meg a szűrőbe kötöd be a hidegvizet akkor meg a bacikat.
Nálam is pont ez a probléma és rendeltem egy állítható hőfokszabályzós vízmelegítőt ami felfűti a 10-15 fokos hideg vizet 26-ra. (még nem jött meg így nem tudok még gyakorlatról beszámolni.)

Nalunk a csapbol mindig 20+ fokos viz folyik, nalam eppen nyaron van gond mert akkor siman lehet tul meleg a csapviz. En nem is hasznalok egyebkent futest.
 
Akvarium ezennel marcius 7-en hivatalosan elindult!

Koszi mindenkinek a tanacsokat, tegnap szetkaptam a szurot, pumpa tomites jonak tunik. A fejmodul ket csovere tettem teflon szalagot es tettem a vodor tomitesera es teflont. Igy most nagyon picit folyik, kb 1 csepp 5 percenkent, talan a kosz majd betomiti idovel. Par nap mulva szet kell szednem ugyis hogy betegyem a purigent, akkor majd teszek meg ra teflont es majd hozok magammal par tomitest legkozelebb.Pedig mar kitalaltam hogy veszek egy 350 es Eheimot, plusz a kesobb a 600 as tetra egyutt eleg lenne egy 120 centis tankhoz. Felesegemnek mondtam is hogy mennyivel jobban nezne ki egy 120 as uveg a nappaliban mert pont annyi hely van a falnal. Az otletemet egy vicces "na persze"-vel fogadta, ugyhogy ezt pozitiv jelzesnek veszem ;);) Kar hogy itt 120 asbol csak ADAt tudnek venni ami meg mar eleg huzos arban. GA nem akar ide szallitani?:rolleyes::rolleyes:

Bekerult meg a 4 fajta stem hatulra/kozepre. Ludwigak kozepre, es rotalak hatra. Co meg nem megy (vennem kell egy nagyobb hosszabitot), lampa alacsony fenyen napi 6 ora, Doctort betettem. Ada Step2 (voros novenyek miatt) es K tapozas megy. Ma merek egy viz parametert es ennek megfeleloen sozom majd.

Ugynezki a riccardia megtapadt a kovon. Par szal MC termeszetesen feluszott majdnem egy het dry start utan, illetve hatul az amazonia rendezodik meg, ugyhogy toltenem kell meg bele.
 
Utoljára módosított:
Update: Tegnap volt egy feles vizcsere, ramertem a vizre elotte, es persze most is szikes, de amugy minden a helyen. Nitrat alacsony, GH alacsony. Ment egy teaskanalnyi Equilibrium a csere vizre, ma este ramerek. Hatso sornal a lecsuszo Amazoniat feltolottem, hatul vegig ultettem stemekkel, persze majd az elso nyiras utan fog rendesen besurusodni. MC, stemek, hozzak mar a kis hajtasokat. Co is megy ket napja DC meg csak sotetzold, fenyt egy picit erosebbre vettem, de marad a 6 oras vilagitasi ido. Co 11kor kapcsol, feny 3 kor, Co ki 8 kor, Feny ki 9 kor. Tapozas 3 ml Step 2 es K, tegnap este ment bele meg Lights is 2 nyomas a mohak miatt. Btw mohat. szepen megragadtak a koveken, minta kezdenenek terjedni, de a keves feny es Co miatt meg egyelore sotet zoldek. Doctor miatt surface scum szinte alig van, pedig mar majdnem vettem egy skimmer, csak meg nem talaltam szepet. Hardscap tovabbra is tetszik, novenyistve es tobb mohaval jol fog kinezni, Viszont mar latom hogy a flowwal gondok lesznek. Fotot is hozok hamarosan.
 
Tegnap leszivtam a felszint, Stability adagolas folyamatos. Novenyeim elkezdtek hajtani kivege a Rotala Macandrat, az konkretan malik szet. Kivancsi vagyok kihajt e. Megjelent a szokasos barna alga, de egyelore nem veszes. Tervezek meg betenni vagy ket fajta stemet a szinesebb fajtakbol, Fissit es Flame most, talan valami apro levelu buchet.

Kerdesem is lenne: Egy ket hete inditott akvariumnal, ha elkellene menned ket es fel hetre, es nem lenne lehetoseget vizet cserelni, csak megbizni valakit hogy tapozzon es etessen. Akkor hogyan oldanad meg?
 
erdesem is lenne: Egy ket hete inditott akvariumnal, ha elkellene menned ket es fel hetre, es nem lenne lehetoseget vizet cserelni, csak megbizni valakit hogy tapozzon es etessen. Akkor hogyan oldanad meg?
Nitrátszűrő betét + 10 collos szűrőház, kis teljesítményű felnyomó pumpa, időkapcsoló, némi barkácsolás. A víz pangását elkerülendő, naponta járatni pár percet vagy akárcsak egyet, nem ismerem a hatékonyságát. Nem a nitrát teljes eltávolítása a cél, csak a csökkentése.

Úgy látom, létezik nitrátszűrő gyanta, akvárium szűrőbe rakható zacsiban.

A vízcserét drágább automatizálni, ha egyáltalán lehet az aki elhelyezése miatt...
 
Utoljára módosított:
Mertem viz parametereket szerintem jol nez ki, ha esetleg megse kernek visszajelzest:

IMG_4171.PNG

GH t emeltem egyedul, most az 50% os vizcserenel egy negyed teaskanal megy a cserecsapvizbe.
 
Bekerultek a halak, azaz konkretan 4 galaxy rasbora, 7 darab torpe razbora, 3 red cherry 1 narancs garnela es egy oto. Tudom hogy korai de muszaly voltam megszuntetni az ideiglenes tarolot, mindjuk ugy hogy nagy volt a kulso nyomas Vorosfeju lazacot visszavittem a boltba mert mar egyedul volt es terrorizta a kicsiket. Hamar a boltban voltam nem altam meg hogy vegyek az uj noveny szallitmanybol is bekerult egy adag didiblis diandra. Remelem lesz egy kis narancs szine.
Egyebkent nem kellene jarnom a boltba mert minden alkalommal veszek valamit. En vagyok az alom kuncsaft btw. Szoval beszereztem meg 2 darab otot igy mar harman eszik az algat. Tovabba multheten olvastam a sun csigak jotekony hatasarol itt a forumon es hogy hogy nem pont volt a boltban az is. Ugyhogy abbol is vettem harmat.

Prime is elfogyott, ugyhogy az elado ajanlasara vettem aquavitro premiert is, ami direkt planted tankra van kitalalva. Nem tudom otthon ismeros e. Majd kiderul milyen lesz. Mondjuk hamar nem olyan budos mint a prime mar boldog leszek.

Seachem Purigen is bekerult, a szen meg ki. Szuro nem folyik. Happy!

Csutortokon meg lesz egy viz csere aztan ket hetig nem leszek ugyhogy kimarad a vizcsere, tapozast rabiztam masra remelem betartja es persze nem etet tul. Minden mas idozitve lesz, remelem a CO nem fogy ki.
 

Hasonló topikok

Válaszok
45
Megtekintések
3K
Válaszok
29
Megtekintések
2K
Válaszok
86
Megtekintések
7K
Back
Oldal tetejére