• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Iwagumi koktél

Ez más lesz akkor. Ez nem a hagyományos olajos réteg. Nekem is volt ilyen. Olyan mintha valami kicsapódás lenne.
Lehet a CO2 + kaja? Cyclop-Eeze-re gyanakszom még. Próbaképpen etetnék mással is, de nem nagyon tudom, hogy mi lenne a jó és minőségi eledel.
 
Lehet a CO2 + kaja? Cyclop-Eeze-re gyanakszom még. Próbaképpen etetnék mással is, de nem nagyon tudom, hogy mi lenne a jó és minőségi eledel.

Feherjedús kaják gyakran okoznak ilyesmit. Cyclop-eeze-től csak olajos lesz a víz. A fehér szmötyik mástól vannak.
 
A zselés CO2 beüzemelése óta megtáltosodtak a növények. A rotala iszonyatos tempóban nő, de látom a parvulán is, mintha életerősebb lenne. Ezen kívül a pogostemon helferi sokkal szebb zöld színben pompázik. A cryptocoryne (szerintem wendtii "green") is elkezdett az ég felé törni, erősebb és zöldebb leveleket hozva. Egyértelműen jó véleménnyel vagyok a zselés CO2-ről!

Nem a tpropica spray co2 rendszerét vetted meg végül? vagy az nem is spray hanem zselé???

A hártya esetleg lehet attól is, hogy kicsit túletettél vagy nagyon fehérjedús a kaja.

szerk: látom már írták. :) próbáld ki a tetramin juniort, nekem nagyon rákaptak.
 
Nem a tpropica spray co2 rendszerét vetted meg végül? vagy az nem is spray hanem zselé???

A hártya esetleg lehet attól is, hogy kicsit túletettél vagy nagyon fehérjedús a kaja.

szerk: látom már írták. :) próbáld ki a tetramin juniort, nekem nagyon rákaptak.
Spray, zselés, flakonos. Igazából nem is tudom. :) Köszi a tippet a kajára, megnézem.
 
Ha gondolod szívesen adok valamennyit, hogy ki tudd próbálni, mert igazából egy doboznyi hosszú hónapokig elég :) Igaz nem drága, e az tuti, hogy ha csak ezért mennél el a GA-ba, akkor annak jóval több lesz a vége mint ennek az ára :D legalábbis ha magamból indulok ki, mert én mindig elcsábulok valami másra is :D
 
Ha gondolod szívesen adok valamennyit, hogy ki tudd próbálni, mert igazából egy doboznyi hosszú hónapokig elég :) Igaz nem drága, e az tuti, hogy ha csak ezért mennél el a GA-ba, akkor annak jóval több lesz a vége mint ennek az ára :D legalábbis ha magamból indulok ki, mert én mindig elcsábulok valami másra is :D
Köszi a felajánlást. Igazából nem baj, ha sok, mert max. elmegy egy másik akváriumnál. :)
 
Iwagumi_koktel_0626.jpg
 
na végre már egy kép is :D szép!!!
Köszönöm! Valami hiányzik az összképből. Jó lenne még egy fokkal dúsabb stem, illetve szívesen ültetnék még be külön növényeket. Csak nem tudom, hogy mit. Tanácstalan vagyok.
Éppen rakosgatok össze egy videót a faunáról, remélem jó lesz. :)
 
Nem tudom mennyire lenne kivitelezhető vagy jó ötlet, de pl egy két repedésbe a sziklákon én lehet raknák valamilyen mohából keveset. Gondolom jelen esetben ez csak ragasztással lehetne megoldani, de akkor ki kellene venni a köveket illetve lehet megpróbálnék valamilyen vörösesebb növényt is keverni hátra pl ami nekem is van, ludwigia arcuata vagy esetleg rotala rotundifolia. Vagy ha ezek túl nagy beavatkozások, esetleg a kövek tövébe Staurogyne repens vagy ami nekem nagyon tetszik, de még nem próbáltam, Alternanthera reineckii 'Mini' .
 
Nem tudom mennyire lenne kivitelezhető vagy jó ötlet, de pl egy két repedésbe a sziklákon én lehet raknák valamilyen mohából keveset. Gondolom jelen esetben ez csak ragasztással lehetne megoldani, de akkor ki kellene venni a köveket illetve lehet megpróbálnék valamilyen vörösesebb növényt is keverni hátra pl ami nekem is van, ludwigia arcuata vagy esetleg rotala rotundifolia. Vagy ha ezek túl nagy beavatkozások, esetleg a kövek tövébe Staurogyne repens vagy ami nekem nagyon tetszik, de még nem próbáltam, Alternanthera reineckii 'Mini' .
Köszi a tippeket. Talán egy bokrosabb fajta lenne a legjobb. A staurogyne akár illene is, de azzal már próbálkoztam, sajnos nem jártam sikerrel. Talán a kevés fény vagy a CO2 hiánya tette őt gallyra.
 
Egy hét telt el az összeállítás óta. A gyári Eheim szűrőcsöveket végre száműzhettem, helyükre üvegből készültek kerültek. Azt ugye mondanom sem kell, hogy a látvány ég és föld. De először kicsit megijedtem tőlük, mert kevésbé látványosan forog a víz, mint esőztetővel. Teljesen alaptalanul, mert tegnap reggelre gyönyörűen letisztult a víz, a kezdeti ködös állapot már a múlté!

DSCF9736.jpg


Úgy néz ki, hogy az alga, ami a víz elszíneződését okozta, szintén elmúlt. Végül nem használtam UV szűrőt, pedig eMZé - egyedüliként - felajánlotta az övét. Innen is köszönöm neki! :wave: Viszont a fűzfaágas megoldást (green water, removal) kipróbáltam, de sajnos erről nem tudok egyértelműen nyilatkozni. Szerintem segített, de nem olyan mértékben, ahogy azt vártam.

Nagyon megtetszettek a CBS S garnélák, elhatároztam, hogy veszek belőlük legalább 5 darabot. Csak utána olvastam arról, hogy nem olyan egyszerű tartani őket. A víz beállítása elvileg nem lesz nehéz feladat (azóta már van TDS mérőm is), de erre az időre mindenképpen jegelem a garnélák beszerzését.

30 liter vizet kezelek 150 ml gyantával. Négy óra után a paraméterek: 4-5 GH, 125 ppm. PH-t sajnos nem tudtam mérni, csak az vízcsere után, akkor 7 körül volt. Itt jegyezném meg, hogy a korábban használt Seachem Neutral Regulator nem csak a PH-t stabilizálja, hanem a vezetőképességet is jócskán megemeli (120-ról 230-240 ppm-re). Hogy miért volt rá szükség eddig? A gyantás kezelés során teljesen lágy vizet készítettem, ezzel pedig nagyon alacsony (5-5.5) PH értékeket kaptam. Muszáj volt feljebb emelni.

Tegnapi vízcsere után:

WP_000103%2520%25281%2529.jpg


Kösz, hogy bekukkantottál!
Nagyon szep az akid.jo a hangulata.nekem is eheim 2071-es szüröm van.erdekelne az üveg csö.csak esztetikai vagy mas okböl cserelted le??elöre is köszi.
 
A gyantázást hogy csinálod?mert csak megemlítetted párszor,kíváncsi lennék,hogy hogy kell.
És nem savasítja a vizedet?
 
Bocsánat, mostanában nem vagyok túl aktív. Nem nagyon volt idő az akváriummal foglalkozni, készülünk az esküvőre.
A napokban fogok írni a gyantázásról, néhány fotóval illusztrálva.
 
Elnézést a nagy kimaradásért, de jó okom volt rá. Esküvő, nászút, etc. (A Vörös tengerben való snolkerezést kötelez tananyaggá tenném már általános iskolában :D)

Az akiban történt egy kis változás. A parvulát végleg kiszedtem, mert nagyon-nagyon-nagyon algásodott, hiába küzdöttem ellene, egyszerűen egyik napról a másikra megjelent. Most is van némi alga, csúnya zöld színű, nyálkás, a hideg is kiráz tőle. Estére tervezek egy nagyobb takarítást, hogy újra régi pompájában tündökölhessen. Lövök pár képet, végre tükrös géppel
 
Back
Oldal tetejére