• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes oRphEus 60 literes opti szettje

oRphEus

VIP kertész
Legjobb napló
Sziasztok!

Mindössze évek kellettek hozzá, és ez a pillanat is eljött. :) A címben is jelzett 60-as opti szett egy részét még a 2010-es HAC győzelemmel a GA-tól nyertem és évekig türelmesen, de üresen várta jobb sorsát. Folyamatosan terveztem a berendezését, míg végül kb. egy éve került rá sor. Rég nem volt már kisebb méretű akváriumom (az első akváriumom volt 91 literes, és ez is még 2008-2010 között), a 250 literes után pedig igencsak mást jelentett a 60 literben rendelkezésre álló hely felhasználása. (A csövezés lehetne tisztább, de képtelen voltam rászánni magam egy komplett tisztításra, bocs.)

Adatok:

Akvárium
Green Aqua Opti-White akvárium 6 mm-es üvegből, bruttó 64 liter (60x30x36)

Bútor
Green Aqua prémium akvárium bútor 60x30x70

Szűrés
EHEIM Professional 3 350T (2173)
- 1050 l/h, 1,8 m emelési magasság
- szűrőanyagok: 1 liter EHEIM Substrat Pro, 1 liter habkő, 1 liter Sera Siporax
- Do!Aqua VP1 szűrő kifolyócső
- Do!Aqua VV1 szűrő befolyócső

Világítás
ADA Aquasky 601
- napi 7 órában (12:00-19:00)
- kiegészítő világítás: holdfény LED indításnál és kikapcsolásnál, a stressz csökkentésére

CO2 rendszer
- szabványos 2 kg-os palack, Papillon reduktor és mágnesszelep, noname DC
- beoldás: UP Aqua atomizer
- egyéb kiegészítők: pneumatikai cső és csatlakozók, szelepek, GA CO2 cső

Levegőztetés

EHEIM légpumpa 100 l/h
- levegőztetési idő: 19:00-8:00

Növénytápozás
GroTech TEC 1 NG kalibrálható egycsatornás dózispumpa, 3 db
- GA mikro, makro naponta 2 ml
- Easy Carbo naponta 2 ml
- Vízcsere: heti 50 %

Aljzat
- Tropica Táptalaj 2 liter, apró szemű habkővel keverve
- ADA Aqua Soil Amazonia, kb. 5 liter
- ADA aljzat adalékok
- ADA Colorado Sand dekorhomok

Hardscape
- Dragon kövek 6-8 kg
- Red Moor fák

Egyéb technikai kiegészítők
- Kopp 5 túlfeszültségvédett elosztó + 1 hosszabbító beépítve
- időkapcsolók
- ADA hőmérő 6 mm
- EHEIM duplacsapok 12/16, 3 db
- EHEIM Rapid Cleaner algakaparó
- JBL ProScape kesztyű
- JBL csepegtetős víztesztek

Vegyszerek, vízkezelők, haltápok
- Seachem Prime, Stability, Clarity
- Tetra Pro Colour haltáp
- van Gerven fagyasztott cyclops

Növények
- Eleocharis parvula
- Anubias barteri var. bonsai
- Bolbitis heudelotii
- Spikey moss
- Weeping moss
- Microsorum pteropus "Trident"
- Gratiola viscidula
- Hemianthus callitrichoides Cuba
- Fissidens fontanus
- Fontinalis antipyretica
- Bucephalandra spec. 'Wavy Leaf'
- Ludwigia brevipes
- Microsorum Pteropus Windelov
- Cryptocoryne parva mini

Halak
- Zöldcsíkos törperazbóra, 30 db, de sajnos nem sokat látni őket.
- Sziámi algaevő: 2 fiatal példány
- Otocinclus negros: 6 db

Garnélák
Amano garnéla: 8 db
Sakura garnéla: sok

Képek:

34264087360_b0da3efe21_c.jpgIMG_0690_korr by Hunor Orban, on Flickr

34264093390_5e79310e1b_c.jpgIMG_0672_korr by Hunor Orban, on Flickr

34264082950_837c2e0b06_c.jpgIMG_0696_korr by Hunor Orban, on Flickr

34264084450_2a2cf9d196_c.jpgIMG_0694_korr by Hunor Orban, on Flickr

34264085950_c869eabb8f_c.jpgIMG_0692_korr by Hunor Orban, on Flickr

Technika:

34264081640_9bafd4f01c_c.jpgIMG_0715_korr by Hunor Orban, on Flickr

34264080390_5c8cb4449e_c.jpgIMG_0722_korr by Hunor Orban, on Flickr
 
Szia!
Nagyon szép lett, öröm lehet egész nap gyönyörködni benne :)
A szűrő szívó ágán jól látom, hogy maga a szívó része növények takarásában van? Nem folytja le nagyon? Most tervezem a legújabb akváriumomat, és abban is hasonló módon takarva lenne, bár ott Vallisneria kerülne elé.
 
És milyen időkapcsolót használsz? Olvasva az időkapcsolós topikokat, nagyon bizonytalan vagyok, milyen típust kéne venni, ami nem zsákbamacska elven vagy működik, vagy nem...
 
Szia!
Nagyon szép lett, öröm lehet egész nap gyönyörködni benne :)
A szűrő szívó ágán jól látom, hogy maga a szívó része növények takarásában van? Nem folytja le nagyon? Most tervezem a legújabb akváriumomat, és abban is hasonló módon takarva lenne, bár ott Vallisneria kerülne elé.
Nem fojtja le a szívó ágat, a növények előrébb vannak, közvetlenül a befolyócső előtti tér nagyjából szabad. A Do!Aqua VV1-nek amúgy is jó szélesek a nyílásai. Egyébként maga a szűrő van fojtva kb 40%-ra, mert ez a lily típus elég koncentrált átlós áramlást képez.

És milyen időkapcsolót használsz? Olvasva az időkapcsolós topikokat, nagyon bizonytalan vagyok, milyen típust kéne venni, ami nem zsákbamacska elven vagy működik, vagy nem...

Itt láthatod közelebbről: Digitális időkapcsoló ami tényleg jó A DÜWI Kft. forgalmazza, bár nevet váltottak, de rákeresve könnyen megtalálod.
 
Jó lett nagyon ez az akváriumod is!
Az első pillanatban azt hittem, hogy a nagy akváról szúrtál be egy képet, annyira hasonlít arra. Nekem legalábbis.
De aztán láttam, hogy ez mégsem az.
Szép munka.(y)
 
Nagyon komoly az akvárium! Veletlenul nem csinaltal egy foto sorozatot a kezdetekrol? Esetleg a hardscape-rol? Nagyon tanulsagos lenne nekunk amatoroknek! :)
 
szuper, koszi! egy korai kepel mar boldog lennek, ha a hardscape kisilabizalhot illetve a novenyek terkepe. Madarperspektivaban mutat a legjobban.
Most lattam hogy a 250 literes is hasonlo, es ott latom korai kepeket. ;) Azert nem banom ha ehhez is talalsz mert ott csak a kovek vann itt pedig van egy fa kombo.
Nagyon popec a stilus!
 
A
szuper, koszi! egy korai kepel mar boldog lennek, ha a hardscape kisilabizalhot illetve a novenyek terkepe. Madarperspektivaban mutat a legjobban.
Most lattam hogy a 250 literes is hasonlo, es ott latom korai kepeket. ;) Azert nem banom ha ehhez is talalsz mert ott csak a kovek vann itt pedig van egy fa kombo.
Nagyon popec a stilus!

A korábbi állapotokról ezeket találtam:

26241412668_3ecedcb958_c.jpg20180206_132027_kkkkk by Hunor Orban, on Flickr
 
Szia Hunor!

Csak egy dolog nem világos: miért nem nevezted a HAC-ra (vagy csak nem látszik a kicsi képek között)?

Szia! Körülnézek a gépen, hátha maradt valami. Az akváriumot egyébként felszámoltam, ez a 60-as méret nem annyira jött be nekem, lett helyette 150x50x50. :)
Egy részletesebb napló készül róla?

AmegA
 
Szia Hunor!
Csak egy dolog nem világos: miért nem nevezted a HAC-ra (vagy csak nem látszik a kicsi képek között)?
Egy részletesebb napló készül róla?
AmegA
Ha a tárgyi 60-asra gondolsz: nem készült róla értékelhető technika nélküli fotó. Aztán elég hamar elengedtem, és már az új projektre koncentráltam.

Csak nem egy GA-s opti?
Megnézném, ha nem titkos.
Sajnos nem opti, használtan vettem egy sima 375 l-es akváriumot, fekete ragasztással. Eredetileg az volt az elképzelésem, hogy csinálok belőle egy növénytárolót, és ebből látom el a többi akváriumot, elsősorban a 250-est. Aztán megtetszett a rendelkezésre álló nagy tér, és csak nem tudtam megállni, belepakoltam vagy 60-70 kg lávakövet, 30 kg szűrőhomokot, és kitudja mennyi redmoort... Jelenleg csak a hardscape-ről tudok képet mutatni, itt kb 90%-os készültségben látható:

39249301755_16c1944508_z.jpg20171023_162049_korr by Hunor Orban, on Flickr

Illetve találtam egy videót is a telómon, ezt is megosztom:


A CO2-vel megint túl sokat vacakoltam, meg is lett az eredménye egy brutál fonálalga invázió formájában. Jelenleg épp blackout van folyamatban, ha rendeződnek a dolgok majd igyekszem naplózni.
 
Hú ez tényleg jó lett!

Csak rá kéne szánnom már magamat és venni 10-20 kiló fekete lávakövet nekem is, egyre jobban tetszik. Aztán majd valamikor "elépítem". :D
 
Csak rá kéne szánnom már magamat és venni 10-20 kiló fekete lávakövet nekem is, egyre jobban tetszik. Aztán majd valamikor "elépítem". :D
Én kb. 90-100 kg-ot vettem összesen, aminek a kétharmada be is került. Mondjuk el is tűntek a barázdak az ujjbegyeimről, mire összeválogattam a használhatókat. :)
 
Back
Oldal tetejére