• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes ILKaland - 100x40x50 - 200 liter

Szuper. Talán a wallichii nem passzol oda, szerintem túl magas és a színe miatt eltereli a figyelmet a zöld szigetről. Nem tudom, hogy hogyan mutatna, de ha a fa tövébe tennél egy-egy csokrot, ahol kilátszik még a fa, és alacsonyabban hagynád...
Ezt most nem vagyok benne biztos, hogy pontosan tudom és értem, hogy mire gondolsz o_O Oldalra a staukhoz és blyxakhoz gondolod? Amúgy most tényleg magas, mert ígértem belőle egy itteni hobbitársnak aki épp elutazott és addig nem akarom nyírni.
 
Ezt most nem vagyok benne biztos, hogy pontosan tudom és értem, hogy mire gondolsz o_O Oldalra a staukhoz és blyxakhoz gondolod? Amúgy most tényleg magas, mert ígértem belőle egy itteni hobbitársnak aki épp elutazott és addig nem akarom nyírni.
A felső képen a két anubias csoport között, ahol látszik a fa. Az alsó képen pedig nagyjából szemben a másik oldallal, ahol most egy kis piros (garnéla?) látszik.
 
A felső képen a két anubias csoport között, ahol látszik a fa. Az alsó képen pedig nagyjából szemben a másik oldallal, ahol most egy kis piros (garnéla?) látszik.
Ma lesz karbantartás és megtoppolom a wallichi-t, hogy tegyek a javasolt helyekre. Aztán meglássuk mit mutat. A "garnélás" helyre lehet nem tudok tenni, mert emlékeim szerint ott vagy a fa "talpa" van vagy kő. Bár utóbbit simán ki tudom venni, mert csak dekor szerepe volt és már nem is látszik amúgy sem. A "front" oldalon pedig elég árnyékos a hely, de meglátom mit mutat... Köszi a javaslatot :)
 
Ma lesz karbantartás és megtoppolom a wallichi-t, hogy tegyek a javasolt helyekre. Aztán meglássuk mit mutat. A "garnélás" helyre lehet nem tudok tenni, mert emlékeim szerint ott vagy a fa "talpa" van vagy kő. Bár utóbbit simán ki tudom venni, mert csak dekor szerepe volt és már nem is látszik amúgy sem. A "front" oldalon pedig elég árnyékos a hely, de meglátom mit mutat... Köszi a javaslatot :)
Nm :)
 
Ezt a jó hírt (legalábbis számomra mindenképpen az) muszáj megosztanom veletek:
Tegnap egy munkahelyi feladat kapcsán találkoztam egy fotós ismerőssel és beszélgettünk egy kicsit. Szóba került, hogy miket fotózok és milyen nehézségekbe ütközök, ő pedig azonnal felajánlotta, hogy ha szeretném akkor néha-néha kölcsönadja a stúdió felszerelését :joyful::whistle:(y). Első körben július végén fogom tudni elvinni haza egy hosszú hétvégére a 350 Ws-os vakukat softboxokkal :eek:, derítő lapokat és egyéb finomságokat. Attól függően, hogy kell-e neki azon a hétvégén, akár F/1,4-es obikat is kapok kölcsön :)

Majd kiugrottam a bőrömből örömömben, persze rögtön pánikolni is kezdtem, hogy itt már nem lehet a felszerelés hiányosságaira fogni, ha nem lesz jó a végeredmény. Szerencsére pont szabin leszek, így lesz időm (talán, ha a gyerek is úgy gondolja) felkészíteni az akváriumot.

Csak nehogy az evéssel még jobban megjöjjön az étvágyam, mert akkor a feleségem kiteszi a szűröm :banghead:
 
Néhány részlet az akváriumból ma estéről:)

27898016550_297afa3069_c.jpg
2016.07.08. 21-32-03 - 0015_res by Balázs Ilk, on Flickr

@pepe0419 ide gondoltad a Rotala wallichii-t ? A másik oldalon sajnos kő van és nem fér oda.

27898016390_59812df6cf_c.jpg
2016.07.08. 21-31-32 - 0005_res by Balázs Ilk, on Flickr

Végezetül pedig egy vízcserés kép, amit valamikor mostanában készítettem. A derekam egyre kevésbé bírja a hordók emelgetését, így azt hiszem hamarosan be kell ruháznom egy nagy teljesítményű pumpába, ami a konyhából is be tudja nyomni a vizet az akváriumba.

27859211065_02c0f5f235_c.jpg
Vízcsere ON by Balázs Ilk, on Flickr
 
Gyakorolgattam. Íme az általam tűrhetőnek minősített képek közül néhány.

@pepe0419 így már jobban látszik az új ültetés?
27579991544_465720833b_b.jpg
2016-07-09-0009 by Balázs Ilk, on Flickr

@cayne -től megérkeztek a GreenWorks üvegek. Eddig nem akartam elhinni, hogy valóban van akkora minőségbeli különbség az olcsóbb üvegek és ezek között. A kidolgozás, a minőség egyszerűen teljesen más dimenziót képvisel mint az e-öblös vagy EasyAqua-s hasonló alkatrészek.
28161840796_9537fe0faf_b.jpg
2016-07-09-0017 by Balázs Ilk, on Flickr

Amióta a fehér háttér van fent, azóta az amandák olyan beszariak lettek, hogy elképesztő. Csak megindulok az akvárium felé és már menekülnek is a microsorum árnyékába :)
27914800220_288ac6d4a3_b.jpg
2016-07-09-0018 by Balázs Ilk, on Flickr

Kislányom kedvencei a "játok", azaz az Amano garnélák :) A fotózáskor épp nem jött elő Monstro és Quasimodo sem. Az egyik nőstény akkora majdnem mint a sziámi algázóm, a másiknak meg egy akkora púp van a hátán, hogy csuda.
28195735215_1c5d7b016a_b.jpg
2016-07-09-0021 by Balázs Ilk, on Flickr

27580290043_4a7aeef286_b.jpg
2016-07-09-0026 by Balázs Ilk, on Flickr

Ők pedig az irodába készülő akváriumom lakói. Amikor újraindítottam a nagyon a tavasszal, akkor a CRS-ek ideiglenesen oda kerültek, aztán elindítottam a kockát is átkerültek oda. Azt hittem, hogy az összeset átraktam, de minden nap találtam még 1-2 kicsit, akiket áttettem. Aztán, amikor a múlt héten átalakítottam a 200 literes hátsó szekcióját, akkor láttam, hogy a sűrű növényzet tele van fél centis növendékekkel. Szóval maradt a minden napos peca. Tudom, hogy semmi különleges minőségük és mintázatuk nincs, de nekem annál jobban tetszenek, minél csíkosabbak.
28195736515_d1bfee1d62_b.jpg
2016-07-09-0038 by Balázs Ilk, on Flickr

27914811110_761f3b216b_b.jpg
2016-07-09-0040 by Balázs Ilk, on Flickr

Köszi, hogy benéztél ;)
 
Ma összekötöttem a kellemeset a hasznossal és látogatást tettem a GA-ban. @Nigro valószínűleg megfejtette a "valami hiányzik" érzésemet az akváriummal kapcsolatban és holnap megmutatom a megoldást. Kislányom imádja a csigákat, így hoztam neki 3 rohamsisak csigát. Remélem szépen leeszik a homokos részeknél az üvegen állandóan megjelenő GSA-t és GDA-t. Na persze nem csak a kislányom, hanem a feleségem is előterjesztette a kívánságlistát. Ő halakat kért. Konszenzusos alapon a gurámik és a titteya-k helyett arany kolibrihalakat hoztunk. Most éppen zajlik a beszoktatás, így róluk is csak holnap mutatok képeket. Nagy reményeket fűzök hozzájuk. Remélem, hogy vezér rajként előcsalják az amandákat a bozótosból.

@Nigro jelentem mindenki épségben hazaért, pedig még a dédiékhez is beugrottunk egy kicsit a Balcsin. Köszi a gondos csomagolást!
 
Kicsit még megpróbálom még jobban felcsigázni az érdeklődését annak, aki esetleg olvassa a naplómat és érdekli, hogy mi történik :) Reggel 9-től 14 óráig :rolleyes: matattam az akváriumban, hogy megszüntessem a hiányérzetemet. Közben kikerült 1 vödör növény is és be is került néhány dolog. Biztos, ami biztos, délután lesz egy 50%-os vízcsere, mert elég rendesen felkavarodott az aljzat a munkálatok során :banghead:. Ha leülepszik a víz és kész vagyok a mai vízcserével, akkor készítek képeket és megmutatom mit alkottam.

A kislányom egyik tegnapi cukiságát nem is meséltem nektek. @Nigro Attila a boltban az ő kezébe adta a csigás zacskót és a Tetra kendőt, hogy ő fogja meg. Na több sem kellett neki, egész úton azt hallgattuk, hogy azok az Ő csigái, Ő kapta az Ati bácsitól és nem adja oda a szintén Hanni nevű barátnőjének, mert azt Ő kapta :D. Reggel meglátta az asztalon a Tetra kendőket és már mászott is fel értük, hogy az is az Övé, mert az Ati bácsitól kapta. Mondtam neki, hogy az az enyém és kell az akvárium takarításához, de ő közölte, hogy nem adja nekem, azt Ő kapta :p Egyszerűen imádom :kiss: a kisasszonyt!
 
Szerintem válasszatok a kislányotoknak egy szebb kendőt és akkor van esélyetek, hogy visszakapjátok a Tetra kendőket. Nekem van zöld, piros és kék is.
 
Szerintem válasszatok a kislányotoknak egy szebb kendőt és akkor van esélyetek, hogy visszakapjátok a Tetra kendőket. Nekem van zöld, piros és kék is.
Jó szívű kislány. Mondtam neki, hogy enélkül apa nem tudja kipucolni a csigáinak a lakását és szeretnék kérni egyet belőle. Fogta, kibontotta és adott egyet. Aztán megbeszéltük azt is, hogy ennek apa szekrényében a helye, de ha kell belőle, akkor majd adhatja ő. Imád segíteni az akvárium körül :)
 
Szóval az ígért beszámoló:
Valahogy mindig volt egy olyan érzésem, hogy valami miatt nem tökéletes a látvány az akváriumban. @Nigro vetett egy pillantást a Flickr-en a képekre és rögtön kiszúrta, hogy mi a gond: túlzottan egy oldalra volt nehéz témailag az akvárium. A pakolás után átválogattam a farakást az udvaron és végül az általam kiszedett néhány darabból Attila segítségével választottam egy kiegészítő darabot az akváriumba.

Ma reggel 9-kor nekiálltam, hogy betegyem a helyére az új szerzeményemet. Először ki kellett szednem rengeteg növényt az akváriumban lévő red-moor tövéből, majd kicsit el kellett forgatnom, hogy beférjen az új gyökér. Persze előtte több pozícióban is megpróbáltam, de a vágott éle miatt nem volt sok lehetőség, ami szóba jöhetett. Ahhoz, hogy be tudjam tenni, ki kellett szednem ideiglenesen a kiegészítő ágakat a partoldalnál, részben le kellett bontanom és utána újra építenem a partoldalt, majd visszatenni az ágakat. Ez után vissza kellett tennem a kiszedett növényeket, már amik visszafértek. Egyúttal megritkítottam a blyxa rengeteget, megmetszettem alaposan a wallichii-t, megigazítottam és megritkítottam a microsorumokat. Kiszedtem a ranunculust is, mert nagyon leárnyékolta a staut és azok nagyon szenvedtek alatta. Egy pálmafa-liget bekerült a homokos részre. Meglátjuk mennyire szereti vagy nem szereti.Kiszedtem egy rakás fissit is.

Délután 2-re végeztem is a "csak bedobom az új fát" manőverrel és nekiálltam RO vizet gyártani. Muszájnak éreztem a vízcserét, mert nagyon felkavartam az aljzatot a blyxa ritkításával, a partoldal és a fák mozgatásával. Kicsivel 5 óra után meg is volt a szükséges 100-110 liter RO víz és indulhatott a vízcsere, amivel 6 órára végeztem is. Még éppen időben, a barátaink érkezése előtt, volt időm elpakolni a csöveket és hordókat, nehogy a két kislány megsérüljön vagy bajt csináljon.

Most pedig következzenek a jól megérdemelt képek :)

27735010213_3131da040a_b.jpg
2016-07-16 - 0004 by Balázs Ilk, on Flickr

28350706065_4a46a19cdf_b.jpg
2016-07-16 - 0096 by Balázs Ilk, on Flickr

28247299572_931fd48587_b.jpg
2016-07-16 - 0048 by Balázs Ilk, on Flickr

28350702505_9ff2cb1466_b.jpg
2016-07-16 - 0035 by Balázs Ilk, on Flickr

Szerintetek is jobb lett vagy min változtatnátok még esetleg? Vagy csak én érzem jobbnak, ha már egyszer ennyit dolgoztam vele?

Köszi, hogy benéztél és örömmel fogadok minden nemű kritikát, véleményt!
 
Hölgyeim és Uraim!

Ma egy újabb nagy változás történt: megérkezett a Marine Magic 3 csatornás dózis pumpám @gaaldeni -től. Amíg a kislányom aludt délután, addig gyorsan be is üzemeltem és a tápok mai adagját már ezzel adagoltam :) Most már egyetlen nap sem marad ki a tápozásból, még akkor sem, ha esetleg elutazok. A teljes automatizáláshoz már csak 2 dolog hiányzik: az automata etetőhöz egy tartó (http://www.greenaqua.hu/hu/eheim-feeding-station-automata-eteto-tarto.html) és valami szünetmentes megoldás.

Utóbbira is van már elképzelésem: egy régi 1000 VA-es szünetmentes tápegységet fogok átalakítani, aminek tönkrementek az akkumulátorai úgy, hogy valami böszme nagy akkumulátort szerkesztek rá, amit még tud tölteni az elektronika és arra kötöm rá a szűrést, skimmert, tápozást, hűtést és fűtést és az akvárium méretétől függően a világításból 2 vagy 4 csövet. Az ötlet adott, de a részleteknek még utána kell járnom, úgyhogy ennek a kivitelezése még odébb van.
 
Most nézem csak, hogy eltelt majd' egy hónap az utolsó bejegyzésem óta. Sajnos a szabadság nem úgy telt, ahogy terveztük. Az engedélyezett 3 hétből csak 1,5-et tudtam kivenni, és az is kaotikus volt. Utolsó héten a Picurral egyedül voltam otthon, amivel még nem is lett volna gond, de minden nap dolgoznom kellett itthonról. Ergó: az akváriumra a kötelező vízcserén kívűl nem maradt semmi időm. A tervezett fotózás is elmaradt :'( sajnos.

A héten @Andravor kolléga akvárium bontásából hozzám került 17 zöld neon, 6 amano és 2 nagyon szép, de még rettentően félénk méz gurámi is. Ezúton is ígérem, hogy nagyon fogok rájuk vigyázni. Mellékesen megjegyzem, hogy azt hittem, hogy az én amanoim nagyok, de amikor megláttam a Pétertől kapott rákocskákat, akkor fennakadtak a szemeim. Legalább 5 cm hosszúak :eek:

Az eltelt 1 hónap alatt a növények is nagyon túlnőtték magukat. Főleg a microsorum-ok és nagyon leárnyékolták az alattuk levő területet, ahol meg szenvedtek a növények. Régóta bántotta a szememet a helyzet, ezért nem is fotóztam az akváriumot. Ma a reggeli után csak üldögéltem az akvárium előtt és hosszasan nézegettem, győzködtem magamat, hogy neki kellene állni és rendbe kellene tenni. Mivel a mára tervezett programunkat sztornózták és maradtunk itthon, volt egy egész napom rá. Bontottam egy Tikkadt szöcskét és nekiláttam a feladatnak.

Kb. 40 liternyi növényt szedtem ki az akváriumból és a red-moorokat is átmozgattam, hogy az elsődleges nézőpontból előnyösebb legyen. A múltkori átépítés után pont a hátsó oldal lett a számomra szebb, így most megpróbáltam megfordítani a helyzetet. Nekem most úgy tűnik, hogy sikerült. Megritkítottam a kiszedett növényeket és újra ültettem a növények egy kis részét. Végre a bejárat felől van a nagyobb mező és fényt is kap :) Talán a kikopott parvula is helyre jön :oops:

Ma vagy holnap lövök néhány képet is, aztán kíváncsian várom a véleményeteket, hogy előnyére változott-e az akvárium?
 
Back
Oldal tetejére