• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Green Valley

ilk.balazs

VIP kertész
Sziasztok!

A sok munka mellett elég nehézkesen sikerült elindítanom ezt az akváriumot. Egy pár hete mutattam már néhány képet az elképzelésről a Savazzunk layout-ot topikban.

Ma délelőtt (a környéken lakók legnagyobb örömére), a csöpögő esőben nekiálltam lávakövet törni a parkolóban :) Hát mit ne mondjak, nem adta magát egy könnyen, de sikerült szert tennem néhány szép darabra, így kicsit tovább alakítottam, finomítottam a scapet. Remélem most már nem fog lépten-nyomon lefolyni az Amazonia és meg tudom valósítani az elképzelésem.

Ezt követően jól bedörzsöltem a köveket Riccardia chamedryfolia-val és kis csomókban leültettem a domboldalakra a múlt hétvégén metszett Micranthemum Sp. Monte Carlo -t. DSM-mel terveztem indítani, így a stem-ek majd csak kb. 1 hónap múlva, a feltöltés után fognak bekerülni. A hátsó sarkokba tervezek valami pirosas stemet, de ez még nem végleges. A DSM időszak alatt napi 3-4x alkalommal fogok RO vízzel párásítani és napi 12 órában világítani 2 db Wave Cosmos Zen Artist 20W Nano lámpa - szürke 9 990,00 Ft Green Aqua lámával. Remélem nem rontok el semmit és 1 hónap múlva szép mohaköpeny borítja majd a köveket és MC gyep a dombokat :)

Az akváriumról néhány száraz adat:
  • Akvárium:
    • 40 x 27 x 30 cm (szé x mé x ma) bruttó 32,4 liter
    • OptiWhite
  • Világítás:
    • 2x Wave Cosmos Zen Artist 20W Nano
  • Szűrés:
    • EHEIM 2213 Eheim Classic 250 (440 liter/óra)
      • 2 liter ADA Bio Rio
      • JBL SyncMec perlon vatta
      • 100 gr Seachem Purigen
      • Átlátszó csövezés
      • Üveg befolyó (még meg kell rendelnem)
      • Üveg lily pipe vagy poppy vagy spin (Ezt még el kell döntenem. Minden javaslatot meghallgatok és tanácsot elfogadok.)
  • CO2:
  • Tápadagolás:
    • kézi
  • Akvárium vezérlés:
    • nincs
  • Hűtés / fűtés:
    • Hűtés:
      • DIY PC ventillátoros
    • Fűtés:
      • nincs, fűtés szezonban minimum 26°C van a lakásban
  • Aljzat:
    • ADA Penac P 3 adagolókanál
    • ADA Penac W 3 adagolókanál
    • ADA Bacter 100 3 adagolókanál
    • ADA Clear Super 3 adagolókanál
    • Tropica Substrate növény táptalaj 0,7 liter
    • ADA Aqua Soil Amazonia általános növénytalaj ~4 liter használt, átmosott és 1-1,5 liter friss
  • Dekor:
    • Lávakő ~5-8 kg
  • Növények:
    • Riccardia chamedryfolia
    • Micranthemum Sp. Monte Car
  • Élőlények:
    • Halak:
      • Törpe szívóharcsa (Otocinclus Affinis)
      • Amanda lazac (Hyphessobrycon amandae)
    • Garnélák:
      • Amano garnéla (Caridina multidentata)
      • Blue dream / Yello fire / Orange sakura (még nem eldöntött, de lehet, hogy a szépen növekvő CRS/CBS állomány költözik át)
  • Tápozás:
    • TF Planter Micro
    • TF Planter Macro
    • Easy-Life Easycarbo
  • Víz előkészítés, kezelés:
    • TF AquaLine Fe
    • Easy-Life Easystart
    • Easy-Life Catappa-X
    • Seachem Prime
    • SaltyShrimp Mineral GH+ vízkeménység növelő
És végül egy kép az indítás utáni állapotról:
 
Szűrés szakikhoz lenne 2 kérdésem:
  1. Ekkora akváriumhoz mit ajánlotok? Lily pipe -ot, poppy-t vagy spin-t vegyek, hogy jó legyen az áramlás. Ahogy az első hozzászólásban írtam, egy EHEIM 2213-as szűrő lesz rajta tele ADA Bio Rioval, a tetején perlonnal és 100 gr purigennel, legalul pedig egy réteg kék szivaccsal.
  2. Érdemes-e a gyári 12/16-os cső helyett leszűkülni 9/12-re? Az esztétikumon kívül van-e/lenne-e bármi előnye?
Minden tanácsot és javaslatot szívesen fogadok és előre is nagyon köszönök.
 
Back
Oldal tetejére