• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Iwagumi koktél

eBalazs

Kertész szaki
A korábbi fás medence átalakításába kezdtem. A lehetőségekhez mérten igyekeztem minél több dolgot megtartani. Így a technika teljes egészében, míg a növények így-úgy, de maradtak és kiegészültek.

Indítás ideje: 2012. május 12.
Akvárium: 60 x 30 x 36 cm, 64 liter (Opti-white)
Világítás: 2x 24W, 6500K
Szűrés: Eheim Professionel 3 - 2071, gyári szűrőtöltetek, 950 liter/óra
Táptalaj: ADA Aqua Soil Malaya, 9 liter + 3 liter

Vízkezelő: Easy Life FFM és Easystart
Folyékony tápok: Green Aqua Micro és Macro (2-2 nyomás), valamint Easy Carbo (~3 ml)

Dekorációk: Vörös juharlevél sziklák (~12 kg)
Növények: Eleocharis parvula, pogostemon helferi, cryptocoryne, rotala sp. ''green' és hemianthus micranthemoides

Az indításnál egyelőre egyetlen képet tudtam lőni, azt is mobillal. A maradék kép, a már berendezett akváriumról, az esti órákban fog érkezni.

WP_000074%2520%25281%2529.jpg
 
A víz még elég ködös vagy poros, pontosan nem tudom, hogy melyik lehet. Ötlet?

DSCF9720.jpg


Kis átjáró

DSCF9724.jpg


Sziklák mögött búvóhely

DSCF9727.jpg


Alig várom, hogy bedurranjanak a stemek. Az sem baj, ha hetente kellene őket vágni. Tudom, CO2 nélkül kicsit nehezebb a téma, de bizakodó vagyok.
 
Szép lesz nagyon! :thumbup:

A köveid brutálisan szépek!! Szeretem ha valaki nem szürke-fekete köveket használ! Az már unalmas!
 
talachi said:
Szép lesz nagyon! :thumbup:

A köveid brutálisan szépek!! Szeretem ha valaki nem szürke-fekete köveket használ! Az már unalmas!
Köszönöm! Remélem újra összeáll a parvula, illetve megindulnak a stemek is. Várom már, hogy újra kristálytiszta legyen a víz. Lehet a cél érdekében a gyári Eheim szűrőanyagokat is le kellene cserélni valami hatásosabbra.
 
Gratula :thumbup:
Nekem tetszik, ha beindulnak a növények, szerintem szebb lesz, mint az előző. ;)
 
Egy hét telt el az összeállítás óta. A gyári Eheim szűrőcsöveket végre száműzhettem, helyükre üvegből készültek kerültek. Azt ugye mondanom sem kell, hogy a látvány ég és föld. De először kicsit megijedtem tőlük, mert kevésbé látványosan forog a víz, mint esőztetővel. Teljesen alaptalanul, mert tegnap reggelre gyönyörűen letisztult a víz, a kezdeti ködös állapot már a múlté!

DSCF9736.jpg


Úgy néz ki, hogy az alga, ami a víz elszíneződését okozta, szintén elmúlt. Végül nem használtam UV szűrőt, pedig eMZé - egyedüliként - felajánlotta az övét. Innen is köszönöm neki! :wave: Viszont a fűzfaágas megoldást (green water, removal) kipróbáltam, de sajnos erről nem tudok egyértelműen nyilatkozni. Szerintem segített, de nem olyan mértékben, ahogy azt vártam.

Nagyon megtetszettek a CBS S garnélák, elhatároztam, hogy veszek belőlük legalább 5 darabot. Csak utána olvastam arról, hogy nem olyan egyszerű tartani őket. A víz beállítása elvileg nem lesz nehéz feladat (azóta már van TDS mérőm is), de erre az időre mindenképpen jegelem a garnélák beszerzését.

30 liter vizet kezelek 150 ml gyantával. Négy óra után a paraméterek: 4-5 GH, 125 ppm. PH-t sajnos nem tudtam mérni, csak az vízcsere után, akkor 7 körül volt. Itt jegyezném meg, hogy a korábban használt Seachem Neutral Regulator nem csak a PH-t stabilizálja, hanem a vezetőképességet is jócskán megemeli (120-ról 230-240 ppm-re). Hogy miért volt rá szükség eddig? A gyantás kezelés során teljesen lágy vizet készítettem, ezzel pedig nagyon alacsony (5-5.5) PH értékeket kaptam. Muszáj volt feljebb emelni.

Tegnapi vízcsere után:

WP_000103%2520%25281%2529.jpg


Kösz, hogy bekukkantottál!
 
hszilvia said:
Nagyon szépen alakul! :) Gratulálok :)
Köszi!

A bal hátsó sarokban lévő hemianthus micranthemoidestől féltem egy kicsit, mert nehezen tartható növény (=CO2-re van szüksége), de eleddig úgy tűnik, hogy jól érzi magát. A sziklák mögé ültetett rotala sp. ''green" is szemmel láthatóan problémamentes. Csak maradjon is így. :!:
 
Szia Balázs!

eBalazs said:
A bal hátsó sarokban lévő hemianthus micranthemoidestől féltem egy kicsit, mert nehezen tartható növény (=CO2-re van szüksége), de eleddig úgy tűnik, hogy jól érzi magát.

Nálam az első olyan növény volt a stemek közül ami a low-tech körülményeket is remekül tolerálta!

Kár hogy feláldoztad az előző berendezést, nekem tetszett a különlegessége!

A mostaniban kicsit nagynak találom a köveket az üveg méretéhez képest!

Remélem sikerül hamar ugyan olyan szintre hoznod mint a korábbit!

A.ttila
 
Szia!

Nagyon tetszik ! :thumbup: Hogy kezdted el a tápozást? Vagy még nem tápozol? Most indítok egy kedves barátomnál egy Iwagumit és egy kicsit tanácstalan vagyok az indítással kapcsolatban :/ Valahogy mellőzni kellene az algabummot mert sajnos nem egy akvárium huszár az illető és nem lehetek mindig nála ,hogy figyeljem a dolgokat :/
 
A. Kavicsos said:
Nálam az első olyan növény volt a stemek közül ami a low-tech körülményeket is remekül tolerálta!
Ezt jó hallani!

Kár hogy feláldoztad az előző berendezést, nekem tetszett a különlegessége!
Nekem is, de a moha nagyon felbőszített. És a köves témák egyre jobban tetszettek. Ezért történt az átépítés.

A mostaniban kicsit nagynak találom a köveket az üveg méretéhez képest!
Az idővel bedurranó stemek majd ellensúlyozzák a köveket. :)

Remélem sikerül hamar ugyan olyan szintre hoznod mint a korábbit!
Ebben én is reménykedek. Kacérkodom a CO2 gondolatával, de egyelőre csak informális szinten. Nélküle is szépen nőttek a növények az előző felállásban is.
 
Dominiks said:
Szia!

Nagyon tetszik ! :thumbup: Hogy kezdted el a tápozást? Vagy még nem tápozol? Most indítok egy kedves barátomnál egy Iwagumit és egy kicsit tanácstalan vagyok az indítással kapcsolatban :/ Valahogy mellőzni kellene az algabummot mert sajnos nem egy akvárium huszár az illető és nem lehetek mindig nála ,hogy figyeljem a dolgokat :/
Green Aqua Micro és Macro, valamint Easy Carbo. Az alga egy fura teremtés, még a legprecízebb körülmények mellett is felütheti a fejét. Kezdésnek jó szűrés és nem túl sok világítás szükséges. Ha ezek megvannak, akkor jó eséllyel el fog kerülni a baj.
 
eBalazs said:
Dominiks said:
Szia!

Nagyon tetszik ! :thumbup: Hogy kezdted el a tápozást? Vagy még nem tápozol? Most indítok egy kedves barátomnál egy Iwagumit és egy kicsit tanácstalan vagyok az indítással kapcsolatban :/ Valahogy mellőzni kellene az algabummot mert sajnos nem egy akvárium huszár az illető és nem lehetek mindig nála ,hogy figyeljem a dolgokat :/
Green Aqua Micro és Macro, valamint Easy Carbo. Az alga egy fura teremtés, még a legprecízebb körülmények mellett is felütheti a fejét. Kezdésnek jó szűrés és nem túl sok világítás szükséges. Ha ezek megvannak, akkor jó eséllyel el fog kerülni a baj.


Értem akkor szerintem azt fogom tenni ,hogy 1 hétig vagy 2 erejéig az egyik fénycsövet nemes egyszerűséggel be se helyezem :) A szűréssel nem hiszem ,hogy gond lesz egy EHEIM Prof I 2226 lesz 109 l -re. ADA Bactert meg SERA Nitrivecet fogok használni és szerintem gyorsan be fognak álni a bacik :)
 
Tényleg nagyon jó start. Szép lett a sziklák elhelyezése is, nagyon természetesnek hat. Talán ez a legnehezebb része, ami nagyban meghatározza mennyire lesz profi a végső állapot. :thumbup:

Kíváncsian várom a későbbi állapotokat.
 
viktorlantos said:
Tényleg nagyon jó start. Szép lett a sziklák elhelyezése is, nagyon természetesnek hat. Talán ez a legnehezebb része, ami nagyban meghatározza mennyire lesz profi a végső állapot. :thumbup:

Kíváncsian várom a későbbi állapotokat.
Köszönöm, mert a segítségetek és a türelmetek nélkül nem ment volna!
 
Gyors helyzetjelentés: a mai nappal beüzemeltem a Tropia spray alapú CO2 szettjét. Kíváncsi vagyok, vajon lesz-e áldásos hatása!
 
Back
Oldal tetejére