• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Iwagumi koktél

Néhány kép. Igaz, azóta átkerült a másik oldalra, valahogy ott jobban tetszik. A hátfalon lenne a legjobb helye, de ott végig növények helyezkednek el. Kicsit félek a harangtól, mert a törpe szívóharcsák egyből rácuppantak (ahogy minden új dologra, ami a vízbe merül, legyen az akár egy olló is). Biztosan nem lesz jó nekik, ha belecuppognak a CO2-be..

WP_000199.jpg


WP_000200.jpg


WP_000202.jpg


WP_000203.jpg


WP_000204.jpg


Bocs a képek minőségéért, telefonnal készültek.
 
Ne aggódj, nálam folyamatosan az üveg diffuzornál "szipuznak" :D Nincsen semmi bajuk tőle. Tudják ők, mi nem jó nekik :)
Kíváncsi vagyok, hogy fognak e bubizni a növények.
 
hszilvia said:
Ne aggódj, nálam folyamatosan az üveg diffuzornál "szipuznak" :D Nincsen semmi bajuk tőle. Tudják ők, mi nem jó nekik :)
Kíváncsi vagyok, hogy fognak e bubizni a növények.
Na, ez valamelyest megnyugtató. Drogos halakról még nem hallottam... :D
 
Néhány napja beköltözött 5 db CBS S! Egyelőre úgy tűnik, hogy jól érzik magukat. Többnyire a hátsó stemek között rallyznak, ritkán másszák meg a sziklákat. Gondolom még egy kicsit félénkek, főleg mert kevesen vannak. Epedezve várom az első petés egyede(ke)t! ;)
 
Wabi előzetes - csak meglett az egyik szobor új helye :) Egyelőre állnak össze az alapok és a technika. Növények terén a következő elképzelések születtek:
  • Hemianthus callitrichoides ''Cuba'' - szinte az egész talajon
  • Cryptocoryne wendtii ''green'' - a szobor körül, de leginkább mögötte
  • hátulra kellene még valami, ami magasabbra nő (ez alkotná a hátteret), de nem tudom, hogy melyik az, amelyik megélne a tálban
WP_000221%2520%25281%2529.jpg
 
új képek az akváriumról? hogy vált be a tropica co2 rendszere?
Bocsánat, nem nagyon volt időm fotózni, mert esténként épphogy hazaestünk. Talán majd ma, de nem ígérem biztosra!
Amúgy a CO2 szett szerintem jól szerepel. Gyorsabban nőnek tőle a növények (kivéve a parvulát).
 
Szépen alakul! Már én is várom ,hogy mikor publikálhassam első iwagumi set up -omat :D
Kíváncsi vagyok!

Én meg csak csúszom a fotókkal, mert minden akad valami elintéznivaló a meló után. De ma már biztosan lövök egy-két fotót, mert nyírnom kell. Csinálok egy előtte-utána verziót. Aztán valahogy szombat reggel összehozok egy vízcserét. Közvetlen utána 3 nap wellness az ország másik végében. :)
 
Újból csak szövegesen tudok jelentkezni, mert egyszerűen nem volt időm a héten foglalkozni a medencével. Még a tápokat is más adagolta, hogy időben történjen az alkalmazásuk. Most pedig Bükfürdő, csak hétfő este jövünk vissza. Gyorsan csináltam egy vízcserét, kiszedegettem pár levelet, de ennyi. Fotózni már nem volt időm. :(

Két apró megfigyelés: a CBS-ek egyre többet vannak elöl, folyamatosan matatnak a parvulák között. A gyémánt neonok pedig néha elfelejtik, hogy mennyire félénkek, főleg mikor kaját szórunk be nekik. :D
 
Régen írtam, kép is régen volt. Most csak az egyik felét tudom pótolni, de igyekszem majd a látványosabb dolgokat is publikálni.

A meleg beköszöntével igencsak magas vízhőmérsékleteket tapasztaltunk. Ezért - és saját komfortunk érdekében is - vásároltunk egy mobil klímát. Ezen kívül még egy hőérzékelős ventilátort is felszereltem az akváriumra, a diódáját a lámpához erősítettem. Éjjel-nappal működik, de a világítási órákban rákapcsol (120mm, 1350 RPM) - azon kívül iszonyatosan csendben üzemel (~300 RPM). Ezek idáig pozitív dolgok. Azonban a klímától és/vagy a ventilátortól olyan vastag hártya (surface scum) képződik, amit napi szinten kell takarítani. Érzésre és ránézésre nem csak a lámpa fényét tompítja, de sejtésem szerint kevésbé levegőzik tőle a víz is.

A juharlevél sziklák rendre felnyomják a PH!-t, nem nagyon hagyják, hogy egy picit savasabb legyen a víz, pedig ugye az kedvezne a CBS-eknek. Akik amúgy köszönik szépen, nagyon jól érzik magukat. Petés ugyan még nincs, de ami késik, az nem múlik! A nagy melegben nem nagyon jöttek elő, de amióta megy a klíma, nagyon aktívak lettek. A 3-4. vízcsere után könnyen sikerül tartani a 120 ppm körüli vizet. Ollé!

A zselés CO2 beüzemelése óta megtáltosodtak a növények. A rotala iszonyatos tempóban nő, de látom a parvulán is, mintha életerősebb lenne. Ezen kívül a pogostemon helferi sokkal szebb zöld színben pompázik. A cryptocoryne (szerintem wendtii "green") is elkezdett az ég felé törni, erősebb és zöldebb leveleket hozva. Egyértelműen jó véleménnyel vagyok a zselés CO2-ről!

Némi alga is megjelent, de ezúttal nem az üvegen és még nem is a növényeken. A köveken véltem felfedezni, de csak azon az oldalon, ahol kicsit erősebb az áramlás. Egy fogkefével szépen megtakarítottam őket.
 
Nem lehet, hogy a zselézésed óta van Scum?

Ventitől nem kellene. Max akkor tudnám elképzelni, ha 5-7 fokot ingadozik napi szinten a hőmérséklet ami stresszeli a növényeket.
 
Nem lehet, hogy a levegőben levő port nyomja a venti az akiba és attól van hártyád? De a zselés elképzelhetőbb
 
Nem lehet, hogy a zselézésed óta van Scum?

Ventitől nem kellene. Max akkor tudnám elképzelni, ha 5-7 fokot ingadozik napi szinten a hőmérséklet ami stresszeli a növényeket.
A zselés CO2 sokkal régebb óta üzemel (még a Terrán vettem nálatok), mint a légkondi, amit pár napja üzemeltünk be.
 
Nem lehet, hogy a levegőben levő port nyomja a venti az akiba és attól van hártyád? De a zselés elképzelhetőbb
Gondoltam a porra én is, meg minden másra is. De amikor megpróbálom kézzel szétszedni a hártyát, akkor kis fehér trutyik keverednek a vízbe. Nem is tudom mire hasonlítanak. Amúgy ezek megülnek az akvárium oldalán is, pontosan egy szintben a vízzel. Megpróbálom megörökíteni, majd megosztani.
 
Gondoltam a porra én is, meg minden másra is. De amikor megpróbálom kézzel szétszedni a hártyát, akkor kis fehér trutyik keverednek a vízbe. Nem is tudom mire hasonlítanak. Amúgy ezek megülnek az akvárium oldalán is, pontosan egy szintben a vízzel. Megpróbálom megörökíteni, majd megosztani.

Ez más lesz akkor. Ez nem a hagyományos olajos réteg. Nekem is volt ilyen. Olyan mintha valami kicsapódás lenne.
 
Back
Oldal tetejére