• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Iwagumi 60 literben, low-tech

(bal) hátul a beszívó csőnél echinodorus tenellus van. :) ne tudd meg mit küzdök vele, hogy ott is maradjon... 1 hét alatt simán bekúszik az aki közepéig is... aztán meg lehet kibogozni a glosso közül :)
 
oks, akkor benéztem (n):whistle::sorry: de mért is kell az oda? ha kiveszed, nem kúszik, s ha nem haraxol, szerintem tájidegen :D
 
Köszönöm-köszönöm! :)
Viszont rákaptam a videózásra azt hiszem... :D Lehet, hogy csinálok egy kicsit részletesebb filmet a napokban... mert azért vannak kis apróságok, amik ezen a felvételen nem nagyon jönnek át. Igaz, lehet nem telefonnal kellene...
 
Tegnap volt egy kicsi időm szórakozni... :p Nem a legjobb minőség, de ezzel kell beérni.


Ezek a kis állatkák elvannak mint hal a vízben :D Nálam is vörösorrú-neon párosítás van és kitűnően megférnek együtt. Nagyon szép a tank is!
 
Ehh... sikerült eltörnöm az üveg diffúzorom... pont szombaton, pont du. 1 után, amikor már nincs GA :( :( :( :(
Úgy tűnik egész 7végén co2 nélkül marad az aki :( Az alga gondolom rohamléptekben fog előretörni a növények meg oda lesznek.... :( Nem indul valami túl jól a nap.
 
Ehh... sikerült eltörnöm az üveg diffúzorom... pont szombaton, pont du. 1 után, amikor már nincs GA :( :( :( :(
Úgy tűnik egész 7végén co2 nélkül marad az aki :( Az alga gondolom rohamléptekben fog előretörni a növények meg oda lesznek.... :( Nem indul valami túl jól a nap.

Most lehet hülyeséget mondok de porlasztókő? :whistle:
 
Ott a pont!

Még du. én is nekiláttam keresgélni vészmegoldásokat, és rátaláltam erre az irtó hasznos leírásra :D:D:D Jelentem a cucc ezerrel működik! ;)
Igazából, ha nem lenne ronda ez a megoldás, már esztétikailag, akkor simán hagynám ezt a megoldást. Aprók a bubik, működik is... és 50ft-ért vettem a vattát... mert ugye minden más eszköz egy akvaristánál általában fellelhető ... :D
 
Szerintem a kő erre alkalmatlan - legalábbis, amivel a légpumpám működik, mert túlontúl nagyok a bubik
Direkt az ilyen esetek miatt dobtam be a nagyon diy difit, amit Bandesz linkelt. Ha esetleg kipróbálod, majd írd meg léci a topikba, hogy mennyire volt életképes megoldás erre a pár napra. :)
 
Á, még egy fontos esemény. Felfedeztem ma nyírás előtt, hogy vannak bébigarnik :D Még nagyon babák, szerintem 5-6mm-esek lehetnek, de nagyon aranyosak. :)
Illetve rossz hír, hogy éjjel az egyik csigaevő csigám öngyilkos lett :( Rámászott a szerencsétlen az üveg beszívócső nyílásaira :(
 
Mért mi lett vele? Tán kiszipantotta a házából? :D (amúgy egy kicsit én is sajnálom)

Igen... kiszippantotta szegényt :'( De a hátból nem tépte ki... nekem kellett leoperálnom a csőről. Sajnos éjjel követte el a dolgot, így nem tudtam rajta időben segíteni.
 
Uff! :)

Sok idő elteltével ismét itt vagyok.
Az akiban történt egy kis 'katasztrófa'. Az egyik nagy nyírásnál sikerült a glossot annyira megnyírni, hogy a gyökérzete kipusztult. Igazából nem tudom mi lehetett a gond, mert nem tarra nyírtam, de lehet, hogy ez már sok volt neki.
A tenellus is beindult... és szépen beszőtte az akit.
Sajnáltam, és el is voltam keseredve miatta... de a glosso nőtt szépen tovább, de nem a földben, hanem az elhalt részekre rákapaszkodva, így jelenleg félig-meddig a levegőben lóg. Ma elhatároztam, hogy rendbe kapom az akit, és a glosso gyep helyett jön a parvula, a teljes aljzaton. :)

Halak ki, épp a növényeket próbálom kiszedni, viszont szerintem elkalkuláltam magam, és kevés parvulát vettem... még nem tudom hogyan oldom meg a helyzetet, de fogok jelentkezni majd képekkel, ha sikerül az átalakítás.

Mindenesetre, ha valakinek van 1-2-3 doboz fölösleges zselés tropica-s parvulája, akkor szívesen megvásárolom még akár ma is :D
 
Megvolt az átalakítás két hete. :)
Előlről kikerült a Staurogyne, illetve hátulról sikerült kibányászni a Tenellust - na meg persze a teljes Glosso gyepet.
Most golfpálya elérése a cél. 6 adag Parvulát ültettem, szerintem elég szépen fejlődik, illetve bekerült még hátra a stau mellé egy adagnyi Alternanthera reineckii mini is. Na ő nem akar növekedni. :(

A felújításkor bekerült majd egy teljes doboznyi JBL tápgolyó is, biztos ami tuti alapon, és a talajt is frissítettem egy vékony réteg friss Amazonia-val. A tápozást most első pillanattól nyomom, 3-3 pumpa mikro/makro, mert a jobb felső nagy kő körüli fű (Parvula) még az eredeti majd 3/4-ed éves régi installból maradt meg, és szerintem elég jól néz ki, nem volt szívem kidobni.

Az igazsághoz hozzátartozik, hogy a dekorköveken nagyon keményen megjelent a BBA alga. :( Próbáltam direktben carbózni, próbáltam fogkefézni.... de nem nagyon jártam sikerrel.
Aztán most az átrendezés alatt töményen kapott carbót jópár órára, míg nem volt víz alatt, és majd minden nap támadom fogkefével a drágákat. Így sikerült leirtani majdnem teljesen. Lényeg, hogy már alig látszik. :)

Viszont megjelent 1-2 napja egy - vélhetőleg - másik algafaj. 2 napja fogkeféztem, de már zöldül a kő, illetve az Alternanthera levelein is megjelent valami. :( Még nem sikerült azonosítanom az új jövevényt, de majd teszek fel arról is képeket.... viszont most tényleg tanácstalan vagyok, mert eddig csak a BBA volt a köveken, de ez agresszívabban terjed, és az új növény levelein is azonnal megjelent - azt meg még csak nem carbóznám le...

Végezetül itt a kép a két hetes állapotról. :D

aki.jpg
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére