• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Iwagumi 60 literben, low-tech

Ne aggodj. Nekem is ilyen most. A co2 bubik nem tudnak távozni. Asszem idővel megoldódik. :)
Az imént csináltam egy 50%-os vízcserét. A bubis rész a víz tetejéről eltűnt! :) Viszont a víz.... hááát, nem esőáztatta talaj illata volt, ahogy azt megszoktam, hanem inkább büdös. :s Mind1, most megint minden szép és jó. Remélem este cozás után is rendben lesz. :)
 
A képek nyírás után. A minőség még mindig mobilos, de lesznek profi képek is hamarosan. :)

24aq.jpg


25aq.jpg


26aq.jpg


27aq.jpg


28aq.jpg


29aq.jpg
 
Azon gondolkodok, hogy energiatakarékosság, és a design-t figyelembe véve kellene csinálnom egy ada aquasky stílusú világítást. :) Mondjuk a ledek világában még nagyon nem igazodok el, fogalmam nincs milyen kellene (kékből csak 1 féle volt, és baromi olcsón)... de majd benézek a vonatkozó topicba. Viszont a lámpatest elég egyszerűen elkészíthető. :)
 
Újdonság állt be az akva életében. Megjelent a legnagyobb kövön az alga. :) Még nem tudom, hogy milyen is pontosan (zöld színű). :( Ma szerintem csinálok egy nagytakarítást odabent, csak félek, hogy a 20 perces szűrőleállásba nem fogok beleférni (gondoltam kitisztítom az üvegeket és a műanyag csöveket is. Az algának meg nekimegyek fogkefével, bár azzal régebben sem értem el sokat, pedig elektromos - jóféle :)
 
Nekem sokszor fél órát, órát is áll a szűrő. Nem szokott gond lenni. Esetleg olyat csinálhatsz, hogy félidőnél visszakapcsolod pár percre esetleg folytva is.
 
Megjelent az alga :(
Nagyon jó szép tiszta vizet sikerült fenntartani pár héten keresztül, aztán 2 napja megjelent az alga. :(
Kis pontszerűen elhelyezkedő valami, amiből ilyen fonálszerű szárak nőnek ki. majd minden növényemen megtaláltam.. igaz, javarészt csak kezdeti stádiumban, de ott van.

A co elvileg rendben van, a világítás megy napi 8 órát, semmin nem változtattam igazából, csak a vízcserék redukálódtak le. 5-6 naponta cserélek a kezdeti 1-2-3 napok után.
Mivel az előző akim ez miatt csődölt be (az alga mindent beborított), így most elég nagy a para. Képem még nincs... pont lámpaoltás volt amikor fotózni akartam.... :( :( :(
 
Nekem sokszor fél órát, órát is áll a szűrő. Nem szokott gond lenni. Esetleg olyat csinálhatsz, hogy félidőnél visszakapcsolod pár percre esetleg folytva is.
Ilyet en is gyakran alkalmazok.10 percre leälitom,utäna folytatom a melot.
 
Na, itt vagyok ám... csak az algával történő harc alatt nem nagyon akartam fotózgatni.
Valamennyire jobb a helyzet. Bekerült egy sziámi algaevő, bár mindent eszik, csak algát nem. Jött még egy algázó géb is. Ő már eszegeti az algát, de csak ímmel-ámmal.
Vettem egy algin-regulart. Dicshimnuszokat zengettek róla... de még nincs használatban.
Volt tarnyírás is, az a glosson segített, de az eleocharis acicularis csupa alga :( Mivel a GA-ban mondták, hogy azt nem igazán kellene nyírni, mert sok idő a regenerálódás..stb, így annak a nyírása kimaradt... de szerintem ma nekiesek annak is. A köveken is van még alga.... pedig már elhasználtam rá egy elektormos fogkefe fejet - de való igaz, hogy szebb, mint volt.

Este-éjjel jövök a képekkel. Aztán hátha mondtok ti is valami okosat. :) Az az egy biztos, hogy az előző (legelső) aki ennyi idő alatt már kuka szintre jutott... itt pedig van javulás, csak a 100%-os algamentességget nem tudom elérni :'(
 
Jut eszembe. Resetelnem kellene a purigent. Olvastam, hogy fehérítős cuccban kellene áztatni, de se domestos, se semmi nincs itthon. A JBL Power Clean vajon jó erre? :) Az is ilyen klóros v
Van egy géb párom, akik új gazdit keresnek

És mibe kerülnének? :) Szívesen látom őket, bár az enyém szereti kitúrni a parvulát :s :)
 
Cloroxot vegyel,abban kell aztatni mig ki nem feheredik,aztan vizkezelos oldatban mig el nem megy a klor szag,aztan mehet vissza,nekem is nem sokara meg kell csinalnom a torturat.
 
Cloroxot vegyel,abban kell aztatni mig ki nem feheredik,aztan vizkezelos oldatban mig el nem megy a klor szag,aztan mehet vissza,nekem is nem sokara meg kell csinalnom a torturat.

Azt tudom, hogy cloroxban KELL(ene)... csak az épp nincs itthon, viszont betáraztam magam a jbl power clean-ből.. és gondoltam, ha a diffúzor kerámiáját nem teszi tönkre akkor ezt is ki tudja tisztítani. Illetve biztos vagyok benne, hogy ez is elvégzi a munkát, csak azt nem tudom, hogy a purigent ki tudom-e mosni tőle. mert annak keményen klórszaga van... a difivel is mindig szenvedek, hogy ne legyen klóros.
 
Azt tudom, hogy cloroxban KELL(ene)... csak az épp nincs itthon, viszont betáraztam magam a jbl power clean-ből.. és gondoltam, ha a diffúzor kerámiáját nem teszi tönkre akkor ezt is ki tudja tisztítani. Illetve biztos vagyok benne, hogy ez is elvégzi a munkát, csak azt nem tudom, hogy a purigent ki tudom-e mosni tőle. mert annak keményen klórszaga van... a difivel is mindig szenvedek, hogy ne legyen klóros.

Ha ki akarod nyirni az elovilagot akkor mehet. Egyebkent tartsd be az eloirast
 
Én sima hipót használok, és teljesen bevált.
Lényeges az alapos átöblítés utána, na meg vízkezelő használata. Nem szabad vele kapkodni. Én még legalább 2 napot szoktam vízben áztatni a regenerálás után, mielőtt visszamegy a szűrőbe.
 
Igaz, úszkál még ez meg az a vízben, meg üveget is kellene pucolni, de sietni akartam, mert hamarosan lekapcsol a lámpa. :)
Így néz most ki az aki... a köveken azért erősen lehet látni az algát... mögötte az aciról levágtam a gázosabb részeket.
+ bónusz kép az új lakóról :D

20131004.jpg


20131004_2.jpg
 
Back
Oldal tetejére