• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Iwagumi 60 literben, low-tech

Üdv Szaktárs!

Szép kis köves háromszög ez, jól áll neki a parvula, tetszenek a kövek is, de... a staut egy "lyukkal" feljebb tenném, ámde ha vele együtt jobb felé jön a piros is, akkor középen fog világítani, az kevésbé szerencsés... én azt hiszem kivenném.
Vagy: betámadnám a jobb sarkot hátul eleocharis p.-vel (vagy blyxaval) a stauig. Bár a reinickit én akkor is kivenném, és futna tovább a stau arrafele :D

ui.: arányában kicsit nagynak tűnnek a neonok meg a pirosfejűek ebbe a scape-be nekem ;)
 
Üdv Szaktárs!

ui.: arányában kicsit nagynak tűnnek a neonok meg a pirosfejűek ebbe a scape-be nekem ;)

A halacsok megnőttek :D Aprók voltak, amikor idekerültek.... de hát túl jó a dolguk :D Más medence nincs... kidobni nincs szívem őket... illetve megszoktak... van egy mindent túlélő guppi, ő sem egy apró darab, de viszont imád beúszni a kezembe, amikor kertészkedek... de a pontylazacok is szoktak így viselkedni :) És még nem láttad a sziámi algázót... :D Hatalmas lett... neki viszont 1x már nekiálltam gazdát keresni... :)

Scape. Jobb oldalt fent van még eleocharis acicularis, csak épp meg van nyírva, és nem látszik.. :) Szóval az majdnem a víz magasságáig felért, amikor megnyirbáltam. :)
 
Jobb oldalt fent van még eleocharis acicularis, csak épp meg van nyírva, és nem látszik..

Ennyi ... :D(y)

S ha egyébként a szívedhez nőttek a lakók, ne piszkáld őket.... max. ha versenyfotó készül, vödörbe költöznek 1-2 órára :D
 
Réges-régen nem jelentkeztem... az akva még megvan, majd talán lövök is pár képet... lassan 2 éves lesz a medence. :)

Viszont felmerült egy kérdés... külön topic-ot nem találtam, tehát akkor felteszem itt, hátha erre téved még valaki. :D

Szóval. Itt a nyár, megjelentek a szúnyogok. A kérdésem az lenne, hogy ti használtok otthon valamilyen szúnyogriasztót? pont ma néztem szét a kínálat között, és az összes "lapos" vagy folyadékpárologtatós készüléken fel van tüntetve, hogy a vízi világra/élőlényekre nagyon káros.
Na most, mi van ha én ilyet használnék egy szobában az akváriummal? Lehet a víznek valami baja? Az oxigénnel (amikor megy a légpumpa) valahogy be tud oldódni a vízbe a permet...? Vagy ez a 'nagyon veszélyes' szöveget úgy kell értelmezni, hogy ne öntsem bele? :) - nem mintha ez felmerülne bennem valaha is...
Hátha van valakinek tapasztalata, mert az akvát semmiképpen nem akarom ezzel sem kinyírni sem tönkretenni...stb.
(viszont a szúnyogok sem maradhatnak) :)
 
Szia, saját tapasztalat szerint érdemes komolyan venni. Én anno 10 éve működtettem egyet EGY! éjszakát az akváriummal egy szobában (kb 15 m2) és reggelre a fél hal csapat kihalt :(. Lehet azóta van valami fejlődés illetve nagyobb szobában lehet nincs gond, de azóta én nem használok ilyeneket az akváriummal egy légtérben ! Simán beoldódik a levegőztetővel de még a vízfelszín mozgásával is szerintem.
 
Hasonló gondokkal küzdök. Korábban garnéláimnak nagyon betett az ilyen párologtatós dolog egy éjszaka alatt. Látványos elhullás lett. Red cherrykről van szó, nem is valami kényesebbről. Halakon nem láttam komolyabb változást, de nem kizárt, hogy hosszabb távon nekik is árt. Aztán kipróbáltam egy ilyen ultrahangosat. Az nem ártott semminek, szúnyognak sem...
Most tépőzáras szúnyoghálóm van. Ez működik, és mikor már nem kell, csak leveszem.
 
Eljött az idő, hogy búcsút intsek ennek az akinak.
Nem, nem a szúnyogriasztó tette be a kaput. :) Voltam nyaralni pár hete, és pont az első külföldi éjszaka alatt kifogyott a co2. Minden nagyon-nagyon durván lealgásodott... bár a helyzetet próbáltam kezelni (több-kevesebb sikerrel), de... de úgy döntöttem, hogy szerintem ezt most és itt befejezem. Még csinálok majd 1-2 képet az utókornak. :) Ha érdekel benneteket, szívesen feldobom ide is.
Pár napot leszámítva kerek 2 éven át futott az akvárium.

És, hogy hogyan tovább?
Minden befejezés valaminek a kezdete.... úgyhogy nagy kőbe (?) fába (?) kőbe és fába (?) vágom a fejszét, na és a csipeszt... :D
Nagyon-nagyon sokat filóztam egy új scape-en, már van is 1-2 elképzelés, de még semmi konkrétat nem akarok írni (na meg, úgyis a segítségeteket/véleményeteket fogom kérni, persze, csak ha lesz rá jelentkező). :D

Ami viszont biztos, hogy a 60L-től búcsút veszek... és jön majd egy (számomra hatalmas) 250 L-es medence. Méretileg még nem fix de 120*50*45 vagy pedig 120*45*45 méret lesz a befutó (szé*ma*mé). :)

Köszönöm mindenkinek, aki velem tartott ;) Hamarosan jelentkezek!
 
Back
Oldal tetejére