• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Indian Summer

A Monmorillonite kő szerintem egy hét alatt megoldja a problémát, aztán legalább fél évig nem kell emiatt aggódni. :) Persze én adnék hetente egyszer-kétszer fehérje és kálcium tartalmú eledelt is, az a tuti.
 
A Monmorillonite kő szerintem egy hét alatt megoldja a problémát, aztán legalább fél évig nem kell emiatt aggódni. :) Persze én adnék hetente egyszer-kétszer fehérje és kálcium tartalmú eledelt is, az a tuti.

Köszi, már nagyon várom egy héttel később legyen! Komolyan félve nézek be hozzájuk.. bár ezt tudom, Te átérzed. Nálad rendeződött a helyzet?
Ha tudsz valami olyan garnéla kaját, ami ilyen, légyszi ne tartsd magadban!
 
Köszi, már nagyon várom egy héttel később legyen! Komolyan félve nézek be hozzájuk.. bár ezt tudom, Te átérzed. Nálad rendeződött a helyzet?
Ha tudsz valami olyan garnéla kaját, ami ilyen, légyszi ne tartsd magadban!
Shirakura ebidama es ennek van egy special valtozata is. En a simat hasznalom. Oroszorszagbol nagyon kedvezo aron hozza lehet jutni.
 
Shirakura ebidama es ennek van egy special valtozata is. En a simat hasznalom. Oroszorszagbol nagyon kedvezo aron hozza lehet jutni.

Meg tudnád tenni, hogy ha legközelebb rendelsz, gondolsz rám is 1-2 zacsival? Rendelnék én magamnak, de már nagyon rég volt, hogy cirill betűkkel volt dolgom. ;)
Vagy esetleg valamikor átmennék és segítenél megrendelnem? Nem mellesleg végre láthatnám az akváriumaidat is! :)
 
Köszi, már nagyon várom egy héttel később legyen! Komolyan félve nézek be hozzájuk.. bár ezt tudom, Te átérzed. Nálad rendeződött a helyzet?
Ha tudsz valami olyan garnéla kaját, ami ilyen, légyszi ne tartsd magadban!
Igen, nálam már minden rendben van szerencsére :) Nekem picit több idő kellett, de csak egy kicsi követ tettem az akváriumba. Az étkezésüket is úgy állítottam össze, hogy egy héten 2x kapjanak állati eredetű ételt is. Egyébként ezt az egyik Mosura eledelnél is írják, amit hosszú éveken keresztül fejlesztettek ki.
A Shrimp King Complete és Protein tökéletes, ezekben minden benne van és eszik is nálam. Ami olcsóbb és jobban szeretik, az pedig a JBL Novo Prawn, a három termék közül ez jobb választás szerintem. Viszont a leges-legjobb az a GLASGARTEN - ARTEMIA. Kb. le se ér a vízbe és máris rávetik magukat és úgy megpuffad, hogy öröm nézni. Hátránynak mondanám, hogy hamar szétmorzsolódik, de úgy se marad belőle semmi se :) Azt nem írják, hogy kálciumot tartalmaz-e, de jó cucc nagyon.
 
Igen, nálam már minden rendben van szerencsére :) Nekem picit több idő kellett, de csak egy kicsi követ tettem az akváriumba. Az étkezésüket is úgy állítottam össze, hogy egy héten 2x kapjanak állati eredetű ételt is. Egyébként ezt az egyik Mosura eledelnél is írják, amit hosszú éveken keresztül fejlesztettek ki.
A Shrimp King Complete és Protein tökéletes, ezekben minden benne van és eszik is nálam. Ami olcsóbb és jobban szeretik, az pedig a JBL Novo Prawn, a három termék közül ez jobb választás szerintem. Viszont a leges-legjobb az a GLASGARTEN - ARTEMIA. Kb. le se ér a vízbe és máris rávetik magukat és úgy megpuffad, hogy öröm nézni. Hátránynak mondanám, hogy hamar szétmorzsolódik, de úgy se marad belőle semmi se :) Azt nem írják, hogy kálciumot tartalmaz-e, de jó cucc nagyon.

Örülök, hogy nálad rendeződött a helyzet!
JBL Novo Prawn van is itthon, mostanában meg is feledkeztem ról, na majd adok nekik többször, köszi a tippet. Az artémiásat is beszerzem szeintem.
 
Meg tudnád tenni, hogy ha legközelebb rendelsz, gondolsz rám is 1-2 zacsival? Rendelnék én magamnak, de már nagyon rég volt, hogy cirill betűkkel volt dolgom. ;)
Vagy esetleg valamikor átmennék és segítenél megrendelnem? Nem mellesleg végre láthatnám az akváriumaidat is! :)
Kovetkezo rendelesnel akkor gondolok rad.
 
Ma elugrottam a közelünkben lévő akvarisztikai boltba, beigazolódik a gyanúm a vedlési dologgal kapcsolatban. Vittem mintát a vízből, mértünk pár paramétert, amire itthon nincs módom. Kálcium 40 ppm, jód szinte nulla, rámértünk a PH-ra is - a délutáni érték 7 fölött volt.
Én szombaton reggel mértem, akkor 6,6 volt, szóval nem stabil. A KH 0. Itthon a GH-ra most 6-os értéket kaptam. Viszont ez alapján a Ca/Mg arány nagyon el van tolódva. Azt hiszem, hogy ennek alapján majd a cserevízbe kevesebb GH+ és több tiszta kálciumot kell adnom, hogy helyreálljon a rend.
Azt sütöttük ki mindebből, hogy a sok növény és a sok garnéla versengenek a kálciumért a vízben - megjegyzem az utóbbi időben a növények nem nagyon növekedtek - és persze a jód hiánya sem kedvez a garnuszoknak, ezt a PH ingadozás csak tetézi.
Terv: jód és kálcium pótlás (pusz kálciumot eddig is adtam a cserevízhez - persze vaktában csak óvatosan), most napi szinten megy majd óvatosan. Pénteken ismét teszt.
Kapott egy 1,5 l-es pihentetett csapvizes cserét az akva, majd megkapta a jódot és kálciumot. A stemeket tarra vágtam, Caloglossát is megtéptem nagyon, ne kelljen a garniknak a sprinterekkel versengeni. Ha a csapvízzel nem tudok KH-t csinálni jön 1 kis szódabikarbóna. Aztán ha van KH, jöhet a PH csökkentés.
 
Mironekuton vagy
Shirakura kövek,Takayuki Shirakura ajánlásával!;) ö egy hires japán garnélatenyésztő!
és én is csak ajánlani tudom :D, kö vagy por formájában! követ belevágni az akvába a garnélákat meg hagyni legelni o_O
garnéla nálam csak akkor pusztult el, ha nem találtam rá idöben, s kiszáradt! valamint a stabilabb ph végett, lehet hogy a szüröközeged cseréjén is elgondolkodnék.. bio rio..(y)
 
Utoljára módosított:
Köszi, Montmorrilonite követ tettem már nekik - igaz por formára váltott, de szépen csipegetik. A substratnak elvileg nem elvileg nem kellen beleszólnia a PH-ba - igaz így nem is tud stabilizálni, bio riot nem ismerem, de utána nézek.
 
Köszi, Montmorrilonite követ tettem már nekik - igaz por formára váltott, de szépen csipegetik. A substratnak elvileg nem elvileg nem kellen beleszólnia a PH-ba - igaz így nem is tud stabilizálni, bio riot nem ismerem, de utána nézek.
A bettásom sima csapvizes, és valami fura csoda folytán alig ment 7 fölé a pH. Aztán beüzemeltem a substratos szűrőt, és sötétkék a teszt, a színskála 7.5-ig mér. Úgyhogy valahol 8 körül lehet most a pH... Szóval ha Biorio mellett döntesz, ha gondolod beszállok a vásárlásba, kicsit olcsóbban jön ki akkor. ;)
Drukkolok, hogy a garnélák is rendbe jöjjenek. : )
 
Greenaquaba lehet kapni, nekem csak az volt a szürőbe a taiwani akvába, nagyon szépen len tartotta a pht.
A bettásom sima csapvizes, és valami fura csoda folytán alig ment 7 fölé a pH. Aztán beüzemeltem a substratos szűrőt, és sötétkék a teszt, a színskála 7.5-ig mér. Úgyhogy valahol 8 körül lehet most a pH... Szóval ha Biorio mellett döntesz, ha gondolod beszállok a vásárlásba, kicsit olcsóbban jön ki akkor. ;)
Drukkolok, hogy a garnélák is rendbe jöjjenek. : )

Köszönöm, hogy megosztottátok a tapasztalataitokat, azt hoszem, akkor nem kérdés a dolog! Gondolom, akkor az egész szűrőanyagot érdemes lenne lecserélnem - persze nem egyszerre..
@Meskó benne vagyok a közös buliban! :)
 
...
Tegnap megérkezett a Monmorillonite kő, amit rendeltem messzi messzi galaxisból, be is tettem gyorsan egy nagyobb darabot. Azt hittem, hogy viszonylag kő állagú marad, úgyhogy meglepődtem, amikor elkezdett a vízbe lógó része mállani. Gyorsen betettem egy olyan részre, ahol nem zavaró a fehér porcukor.

Mert ezeket a cuccokat úgy kell vízbe rakni, hogy 10 percen át mondjuk kétpercenként belemártogatod, amíg teljesen megszívja magát, és csak ezután teszed be az akvába. Így nem mállik szét. :)
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére