• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Indian Summer

Az a helyzet, hogy amikor néztem őket, nem csináltak semmi rosszat, bár az is lehet, hogy olyanok, mint a rossz gyerekek, ha anyu figyel, akkor rém jólneveltek, de ha elfordul.. Na, de remélem nem vetemednek ilyesmire! Meg aztán abban bízom, hogy elég sűrű az aljnövényzet és a pincur garnélák jól elbújnak benne. Egész apróságokat úszkálni szanaszét eddig se nagyon láttam, amikor picit nőnek akkor merészkednek jobban elő.
A planáriát sem veszik eleségszámba egyelőre, pedig ahogy nézem, ez a szúnyoglárva nagyobb náluk. Bár nyilván, ezt nem bánnám, ha ennék, de ha az az ára, hogy ne kóstoljanak garnélát, hogy planáriát sem esznek, akkor üsse kavics szedegetem őket tovább rendületlenül.
 
Tegnap reggelre az egyik cory jobb létre szenderült. :cry: Már mikor elhoztam, sokkal nagyobb hasa volt, mint a többieknek. A másik három kis bajszi jól van. Vettem nekik cory tabit, de inkább a garnélák ették azt is. Hátul a nagyobb növények tövénél szeretnek csipegetni inkább. Garnéla evésen nem kaptam őket szerencsére.
A tigrisek közül is volt 1 elhullás ma reggelre. Viszont van azért jó hír is, ismét legalább 2 petés mamzi szaladgál, hatalmas a pocakjuk! :)
A frontüvegnál az acicularis minik tövénél terjed a BGA, kapott 1 adag H2O2-t, hogy örüljön, aztán meg én örüljek, ha kinyúlt.

Van pár kép is:

125.JPG

Itt még a peroxid kezelés előtt.

125a.JPG 125b.JPG

125c.JPG 125d.JPG

Múlt vasárnap beszerelték a klímát, még az előtérbe egy vastag függöny felszerelése hátra van, hogy ne menjen le az alsó szintre az összes hüvi, és perfect lesz a dolog. Így sem ment a világítási időszak alatt sem 26 fok fölé a hőmérséklet, de cél 25 alatt tartani. Szóval titta öröm titta bódóttá! És én sem fogok kinyúlni a nyári kánikulától! ;)
 
A múlt hét történései: Egy cory megint elpusztult, egyet látok azóta csak, a másikkal nem tudom, mi lehet. Valamiért nem megy nálam ez az állatka. Amennyi megmarad, megmarad, nem veszek újakat. A hét elején naponta 1-1 tigrist is találtam elhullva, olyan volt, mintha vedlés után nyóltak volna ki. Rámértem a PH-ra, 6,8 volt, 2 KH mellett, tettem be 5-6 égertobozt, most visszament 6,6-ra, azóta újabb elhullás nem volt. Csiguk, palacsinták remekül érzik magukat.
A múlt heti H2O2 kezelés úgy tűnik, használt, eddig nem jelentkezett a cyano újra.

Ma rámértem a többi paraméterre is: No3: 5, PO4: 0,8, Fe: 0,2. Egy picit emelem a macro adagot.
Mától GA-s GH+ -al megy a visszasózás, jónak tűnik, könnyű adagolni.

A növény sörényen nyírtam egyet, illetve történt egy kis átalakítás. A gyökerek mögött a rotala red mini a caloglossa árnyékában egyre inkább nem érezte jól magát, szinte semmit sem nőtt, csak vegetált. Az árnyékos részről kiszedtem, a menthető szálakat hátrébb ültettem. A helyére a másik akvából az utoljára vett - kicsit nagyobb levelű - buce tő került. A Caloglossát pedig megtéptem.


126.JPG

126a.JPG 126b.JPG

126c.JPG 126d.JPG

126e.JPG 126f.JPG

A palacsinták most voltak olyan kedvesek és nyugton maradtak, amíg elkészültek a sztárfotók.
 
Tegnap ismét vízcsere nap volt, mértem előtte.
NO3: 15 ppm, PO4 1,8 ppm, Fe: 0,3 ppm, PH 6,5. A macroból, plusz foszfátból icipicit csippentek lejjebb, a microt hangyányival emelem. A poralga minimális, ha nagyon nézem az üveget, látom, most nem is sikáltam, kíváncsi vgayok, hogy eltűnik-e teljesen magától.
Múlt hét közepén kapott egy kis H2O2-t az akva, a piros algából az agancsokat lehetetlenség kicsípkedni. Az akva elején BGA kezdett kifejlődni, adtam a képébe annak is, úgy tűnik, megijedt tőle. Maradt a felszívott mennyiségből, jutott az ecseteknek is. Kicsit megszürkültek a fekete pamacsok. A poppyval kevésbé cunamis az áramlás, remélem az algák is észreveszik majd idővel.
A Ludwigia felét újra kellett ültetnem, valamiért mindig felúsztak a szálak. Lehet, hogy a kevágott hajtásokat slendrián módon ültettem el.
Előbb utóbb a fán lengedező Caloglossát is meg kell reguláznom, no, ettől még jobban tartok, minta a moha nyírástól. Nem lenne jó, ha mindent beterítene, soha nem irtom ki a fű közül, ha beeszi magát. Lehet, hogy leszedem a nyírni kívánt pamacsokat, kint fazonírozom, majd a kívánt méretű labdacsokat visszaragasztom.
Riccardia már csak nyomokban van a fán, valamiért a tigriknek a fáró hatalmas élvezetet jelent lelegelni. Van pár csomó, ami lesodródott a talajra, arra rá se bagóznak.. Legalább nőhet az utánpótlás.

2 hét múlva szerelik a klímát, addig meg szerencsére éjszakánként kereszthuzattal tudok annyit hűteni, hogy nappal sem megy az akva vize 25 fok fölé a világítás ellenére sem. Addig meg nagy melegeket sem mondanak szerencsére.

:snaphappy: Az előtérben az a szár egy elfogyasztott petrezselyem maradványa - nagyon bejött a csíkoskáknak.

View attachment 55304

View attachment 55305 View attachment 55306

Szerintem sanszos, hogy az alien figurához egy garnéla makro adta az ihletet. :D Na jó, a garnélból nem jön ki semmi csúszómászó izé szerencsére, de a fejszerkezet stimmel.

View attachment 55307 View attachment 55308

Irigy vagyok arra a bonsaira, nagyon jól néz ki! :D

Ez a Seachem Ammonia Alert neked változott valaha is színben? Mert nekem a kifutási ideje alatt egyszer sem változott egy árnyalatnyit se, pedig új berendezésben volt már az elejétől fogva.
 
Ez a Seachem Ammonia Alert neked változott valaha is színben? Mert nekem a kifutási ideje alatt egyszer sem változott egy árnyalatnyit se, pedig új berendezésben volt már az elejétől fogva.

Az előző akva indításánál egy picit a szürkébe hajló volt a színe, egyébként, a sárga árnyalatait produkáta. Lassan ki is kell vennem, egy éve, hogy használom. Amazonia talajnál lenne érdekes megnézni, hogy jelez-e az elején.
 
A múlt hét történései: Egy cory megint elpusztult, egyet látok azóta csak, a másikkal nem tudom, mi lehet. Valamiért nem megy nálam ez az állatka. Amennyi megmarad, megmarad, nem veszek újakat. A hét elején naponta 1-1 tigrist is találtam elhullva, olyan volt, mintha vedlés után nyóltak volna ki. Rámértem a PH-ra, 6,8 volt, 2 KH mellett, tettem be 5-6 égertobozt, most visszament 6,6-ra, azóta újabb elhullás nem volt. Csiguk, palacsinták remekül érzik magukat.
A múlt heti H2O2 kezelés úgy tűnik, használt, eddig nem jelentkezett a cyano újra.

Ma rámértem a többi paraméterre is: No3: 5, PO4: 0,8, Fe: 0,2. Egy picit emelem a macro adagot.
Mától GA-s GH+ -al megy a visszasózás, jónak tűnik, könnyű adagolni.

A növény sörényen nyírtam egyet, illetve történt egy kis átalakítás. A gyökerek mögött a rotala red mini a caloglossa árnyékában egyre inkább nem érezte jól magát, szinte semmit sem nőtt, csak vegetált. Az árnyékos részről kiszedtem, a menthető szálakat hátrébb ültettem. A helyére a másik akvából az utoljára vett - kicsit nagyobb levelű - buce tő került. A Caloglossát pedig megtéptem.


View attachment 56990

View attachment 56991 View attachment 56992

View attachment 56993 View attachment 56994

View attachment 56995 View attachment 56996

A palacsinták most voltak olyan kedvesek és nyugton maradtak, amíg elkészültek a sztárfotók.

Ó édes istenem, ezt meg csak most vettem észre, és vagy a szemem csal (színtévesztő vagyok szóval gyakran csal), vagy az egy vörös tigris. <3

Az előző akva indításánál egy picit a szürkébe hajló volt a színe, egyébként, a sárga árnyalatait produkáta. Lassan ki is kell vennem, egy éve, hogy használom. Amazonia talajnál lenne érdekes megnézni, hogy jelez-e az elején.

Akkor nem tudom, hogy nálam mi volt a probléma.
 
Ó édes istenem, ezt meg csak most vettem észre, és vagy a szemem csal (színtévesztő vagyok szóval gyakran csal), vagy az egy vörös tigris. <3

Nem csal a szemed, vöröses-bordós színárnyalatban játszik a kicsike. :) Van több példányom, akiken olyan sűrű a vöröses pöttyözöttség, hogy egész fedett a színhatás messziről, mélybordó csíkokkal megspékelve.
 
Nem csal a szemed, vöröses-bordós színárnyalatban játszik a kicsike. :) Van több példányom, akiken olyan sűrű a vöröses pöttyözöttség, hogy egész fedett a színhatás messziről, mélybordó csíkokkal megspékelve.
Hát akkor a következő kérdésem az lenne, hogy növendékeid vannak-e, akik átörökölték ezt a csodálatos színkombinációt, mert azokért ha kell vonatra ülök és itthon lágyvizezek az 54 literesemben. :D

Gyönyörű képek! Csak az utóbbi napokban álltam rá igazán a napló olvasásra, és teljesen kiszáradtam, annyit lestem tátott szájjal! :D
 
Hát akkor a következő kérdésem az lenne, hogy növendékeid vannak-e, akik átörökölték ezt a csodálatos színkombinációt, mert azokért ha kell vonatra ülök és itthon lágyvizezek az 54 literesemben. :D

Gyönyörű képek! Csak az utóbbi napokban álltam rá igazán a napló olvasásra, és teljesen kiszáradtam, annyit lestem tátott szájjal! :D

Akadnak a kicsik között is, akik vörösesek. Persze a legszebb legfedettebb csaj még mindig nem akar petésedni. :(
 
Most estére megint találtam egy frissen elhullott nagy garnélát, ugyanúgy puhának látszó páncéllal, mint az eddigiek. Nem messze tőle egy ugyanakkora méretű vedlett páncélt is találtam. Mértem egy GH-t: 4 - múltkor csak a KH-ra mértem rá. A TDS 170. Lehet, hogy ahogy többen vannak, már nem jut elég ásványi anyag, felépíteni az új páncélt? Csak erre tudok gondolni. PH-ra is rámértem, az maradt 6,6.
Szórtam 2 kanál GH pluszt a vízbe, plusz kaptak egy jó adag mineralos kajcsit, szerintem mindenkinek jutott elég. Most 5-ös a GH, 190 a TDS. Vízcsere után kapták a szokásos Dennerlés nano-crusta fit nyomelemes balhét.
Remélem megoldódik a dolog és nem lesz több elhullás.
 
Drukkolok! Ez az elhullás azért eléggé fura. Szerintem próbáld meg 6,8-7,0 közé emelni a pH-t. A vízcsere és a vedlés között mennyi idő telik el? Normál esetben vízcsere után szoktak vedleni röviddel.
 
Drukkolok! Ez az elhullás azért eléggé fura. Szerintem próbáld meg 6,8-7,0 közé emelni a pH-t. A vízcsere és a vedlés között mennyi idő telik el? Normál esetben vízcsere után szoktak vedleni röviddel.

A PH emelése náluk nem jó ötlet, alacsonyabbhoz vannak szova. Kezdetben 6-körüli vol a PH, az előző helyükön is ennyi volt, köszönték, remekül voltak.
Pénteken vagy szombaton cserélek náluk vizet, most épp tegnap volt. A múlt héten a vízcsere utáni napokban naponta volt 1-1 tetem, utána is láttam vedlési nyomokat, szerencsére hullák nélül. Vízcsere után nem szokott feltűnően több üres héj lenni, mint máskor. Bár aztán ki tudja, mennyi idő alatt eszik meg.
 
Vettem kimondottan garniknak való vízelőkészítőt @dhorvath javaslatára, JBL Biotopol C-t kaptam, a kövi vízcserétől fogom adagolni nekik. Vasárnap este még eszembe jutott, hogy van egy tanninos garnéláknak való vízkezelőm elfekvőben, tettem a vízbe 1 adagot. Lekopogom, nem volt azóta kinyúlt garnéla.
Az Aquafaunában voltam, csak ott láttam viszonylag a közelemben ilyesmi vízelőkészítőt. Mielőtt elindultam megnéztem a nyitva tartást, és a kezdő oldalon mit látok? van náluk Panda csík! :woot: Egész oda úton győzködtem magam, hogy nem kell az nekem, meg boiztos úgyis elkapkodták már.
Persze csak körbenéztem a boltban, ha már ott voltam, és a legutolsó akváriumban ott fickándozott az utolsó kettő, mondanom sem kell, hogy nem bírtam ellenállni a bájuknak. Szépen beszoktak, ott bandáznak a palacsintákkal. :)

Jobb képeket most nem sikerült csinálni róluk, majd legközelebb.

127 (1).JPG 127 (2).JPG

Ja és majd elfelejtettem, az a buce, amit a másik akvából áttettem, úgy néz ki, hogy bimbót rejteget! :)
 
A buce úgy döntött, hogy mindkét ágon megajándékoz egy-egy virággal, már húsosodnak a bimbók. A pandák nagyon jó fejek, jól érzik magukat. A spárga kaja nekik is bejön, nemcsak a garniknak.
A tigris elhullási szériának sajnos nem lett vége, tegnap vízcsere előtt és ma reggel is találtam 1-1 garnélát. :( Most már Biotopol-C-t is kaptak vízcserekor, meg a dennerlés-ből is csepegtettem. Most este kaptak a tanninosból is.
Kb. 1 hete rendeltem shirakura stone-t, már nagyon várom, hogy ideérjen.

:snaphappy:
128.JPG

128a.JPG 128b.JPG

128c.JPG 128d.JPG

128e.JPG 128f.JPG
 
Most már egész biztos vagyok benne, hogy vedlési gond dézsmálja a tigrincseimet. Tegnap reggel észre vettem egy petéset, akinek szét volt nyílva a páncélja, de nem tudta levedleni. Figyeltem őt egész nap, estére feladta szegénykém. A petéket óvatosan leszedtem róla, megpróbálom kikelteni őket - kapnak egy esélyt. Egy sűrű szövésű kis halhálóból rögtönöztem keltetőt nekik, amit a poppy szájának felső részéhez tettem, a háló kerete az akva szélén illetve az üvegtetőn ül, beesni nem tud. Az áramlat lágyan lebegteti a petéket, nagyítóval nézve úgy tűnik, semmi bajuk. De hogy szegénykém petés létére miért akart vedleni??
Aztán, csak hogy nehogy jól végződjön a nap, mentem keltető vizitre, látom, hogy planária rajzás van - ez nem jelent jót.. Egy frissen vedlett feküdt a fűben.
Jó jó, tudom, nem két pillanat, hogy rendeződjenek a sorok, meg újra stabil páncélok nőljenek mindenkin, de most már abba maradhatna ez a :poop:ság!
Tegnap megérkezett a Monmorillonite kő, amit rendeltem messzi messzi galaxisból, be is tettem gyorsan egy nagyobb darabot. Azt hittem, hogy viszonylag kő állagú marad, úgyhogy meglepődtem, amikor elkezdett a vízbe lógó része mállani. Gyorsen betettem egy olyan részre, ahol nem zavaró a fehér porcukor. Meglepték rögtön, azóta is járják, valaki mindig homokozik benne. Persze a Biotopol-C-is kapják, meg a tanninosat is adom, lehe

Ma méréssel, vízcsere + szűrő takarítással kezdtem a napot, ráfért. Az előző alkalommal kipróbáltam a tunningolt szűrőanyag összeállítást nevezetesen: rekeszek alá siporax, alsó tálca szűrőszivacs, perlon, Mátrixszal feltöltve középső + felső tálca Mátrix. A szivacs és a perlon tele volt kakival, a középső tálcában is akadt, a felső viszont szép tiszta volt. Úgyhogy ugyanígy ment vissza minden - persze új perlonnal.
Az egyik skimmer tisztítás kapcsán beszippantódott garnélát + még 1-et találtam a siporaxban kuksolva, visszatereltem őket a helyükre. Nem tűnt úgy, hogy megviselte volna őket a sötét kúra.
A megmaradt 1 cory azóta is jól van, a palacsinták, csíkok és csiguszok is róják köreiket rendületlenül. Jut eszembe.. Az egyik panda is a frászt hozta rám a héten. A poppy befolyóján keresztül elkezdett felúszni a csövön, ott lengedezett és nyalogatta a lerakódott biofilmet. Szerencsére csak a műanyag cső kezdetéig ment, aztán visszafordult. Azóta többször megcsinálta, ügyes kis jószág. Talált magának sebes folyású patakot.

Víz értékek: NO3: 5 ppm, PO4: 0,8 ppm (plusz foszfából visszavettem), Fe: 0,4 ppm, PH: 6,6 - legalább most ez nem vacakol velem!

A rögtönzött keltető apparattal a gyerkőc kezdemények:

129.JPG 129a.JPG
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére