• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Indian Summer

Ma reggel félálomban belém hasított, hogy a szűrő aljába kerámiagyűrűt és siporaxot tettem, és mintha valahol azt olvastam volna, hogy a sipo is emeli a PH-t. Visszanézve a naplót, valóban a PH ilyen mérvű emelkedése kb. ehhez a momentumhoz köthető. Előtte 6,4-nél többet nemigen mértem.
Szóval szűrő szétszed, sipo likvidál, szűrő összerak, figyelve, hogy a bio rio ne ússzon szanaszét. Indítás, szűrő elindul, majd fura rotor akadós hang kíséretében alig nyomja a vizet. Eszembe ötlött, hogy mi van, ha az úszkáló bio rio került oda.. nyilván nem véletlen mondtátok a szűrőzacsit.. No de a rest kétszer fárad, no meg a hülye is..
Szóval szűrő ismét szétszed, a diagnózis stimmelt, a bio rio-t darálta a rotor. Rotor szétszed, kitakarít. Rotor fedél nem akart kinyílni - majdnem sírtam.. Végül azért csak sikerült, pont fordítva nyílik, mint a másik Atmanomé.
A felső tálca szűrőanyagot bepakoltam 2 szűrőzacsiba, betapostam a kosárba - na most ússz oda bio-rio! Passzentos, de ráment a szűrőfej is. Szűrő műxik, happy vagyok! Persze bacikultúra megy.

@Keinrath Adrian , @W.Márk , @Meskó nálatok mennyi idő alatt volt észlelhető a PH csökkentő hatása a bio rio-nak? Kicseréltem a régi éger tobozokat frissre, de mesterséges PH csökkentővel lehet, hogy még jobban megkavarnám csak a dolgokat.
Bio-rio , meg szivacs, ennyi kell a szűrőbe. Ha nincs zsákba a bio rio, én úgy is csináltam, hogy legfelülre apróluku szivacs, az megfogta. Ha bio rio van, a szűrőbe, és lágy víz, a ph alacsony lesz. Én csak gh növelővel nyomtam vissza az aki tds értékét, mikor vízcsere volt ,megnéztem mennyi volt az akiban a tds, beleöntöttem a cserevizet, és az egészet visszasóztam. A ph alapból, olyan 6.0 körüli volt /van a lágy vizemnek, ezt belement az akiba vízcserekor, a bio-rio meg ott tartotta a pht. Tehát, csak gh növelőt használtam, ha kellett, és lágy vizet . Semmi más hókuszpókusz nem volt. De mégis, ment 0/24-be a co2 , de az azért volt, hogy 5,8-on tartsam a pht a taiwaniak miatt. De, bio rio+aktív talaj+lágyvíz, és tartani kell a 6, 5 , vagy ennyit kb.
 
Bio-rio , meg szivacs, ennyi kell a szűrőbe. Ha nincs zsákba a bio rio, én úgy is csináltam, hogy legfelülre apróluku szivacs, az megfogta. Ha bio rio van, a szűrőbe, és lágy víz, a ph alacsony lesz. Én csak gh növelővel nyomtam vissza az aki tds értékét, mikor vízcsere volt ,megnéztem mennyi volt az akiban a tds, beleöntöttem a cserevizet, és az egészet visszasóztam. A ph alapból, olyan 6.0 körüli volt /van a lágy vizemnek, ezt belement az akiba vízcserekor, a bio-rio meg ott tartotta a pht. Tehát, csak gh növelőt használtam, ha kellett, és lágy vizet . Semmi más hókuszpókusz nem volt. De mégis, ment 0/24-be a co2 , de az azért volt, hogy 5,8-on tartsam a pht a taiwaniak miatt. De, bio rio+aktív talaj+lágyvíz, és tartani kell a 6, 5 , vagy ennyit kb.

Köszi!

Aktív talaj+lágyvíz van, meg most már a bio rio is, akkor csak várom a csodát. Én is csak GH növelőt használok. Ma rámértem a cserevíz PH-jára, az 6-os.
 
Köszi!

Aktív talaj+lágyvíz van, meg most már a bio rio is, akkor csak várom a csodát. Én is csak GH növelőt használok. Ma rámértem a cserevíz PH-jára, az 6-os.

Nem szeretnék rosszat írni, de kikívánkozik belőlem az én tapasztalatom is. Pont ugyanígy voltam a bio rio-val hogy majd lejjebb viszi a pH-t, vártam a csodát de nem jött. :( Aktív talaj, full RO víz mellett semmi pH csökkenés. :( Remélem azért nálad beválik, mert nem véletlen mondja mindenki hogy csökkenti a pH-t. Nálam sajnos semmilyen változást nem hozott.
 
Nem szeretnék rosszat írni, de kikívánkozik belőlem az én tapasztalatom is. Pont ugyanígy voltam a bio rio-val hogy majd lejjebb viszi a pH-t, vártam a csodát de nem jött. :( Aktív talaj, full RO víz mellett semmi pH csökkenés. :( Remélem azért nálad beválik, mert nem véletlen mondja mindenki hogy csökkenti a pH-t. Nálam sajnos semmilyen változást nem hozott.

Köszönöm, hogy leírtad, én azért reménykedek, hogy lejjebb fog menni a PH. Amíg azt a nyamvadt kerámiát meg siporaxot be nem tettem, nem volt ilyen mértékű a PH emelkedés.
Illetve a probléma másik része: ugyanakkora TDS mellett a víz nagyon lelágyult (csak TDS-t mértem, GH-t nem), majd a mikor megmértem 4-volt. A nagy mértékű PH kilengésekre meg ezekben a nagyon régi hozzászólásokban meg is találtam a választ:

Proci said:
bszl: nem biztos, hogy a nálad ez helyzet, de a következőre tudok gondolni:
Éjjel leáll a növények oxigén termelése, ők is oxigén fogyasztókká vállnak, tehát minden állat és növény szén-dioxidot bocsát ki.
Aki co2-zik, az tudja, hogy co2-től lemegy a víz ph-ja savas irányba. Ha kis akváriumból beszélünk vagy akváriumhoz mérten sok halról, növényről, tetézve ezt egy hozzád hasonló lágy vízzel, akkor el tudom képzelni, hogy ez okozza.
Stabilizálni keményítéssel tudnád. Ennek a műveletében viszont nem tudok segíteni. Gyanítom van szebb módja is, mint hogy teli szórd csigaházzal meg meszes kövekkel :)
Click to expand...
Szia Proci !
Itt a " bibi ": keménység 2-3°nk,

Nincs pufferhatás 5 Nk alatt.
 
Nem akarom elkiabálni, de szerintem kezd javulni a dolog. Az utóbbi 3 napban csak 1 elhullás volt, míg előtte naponta 2-3.
Reggel-este mérem a PH-t, 6,8-akat mértem stabilan. KH 2, GH most 8, nem emelem tovább. Nemsokára megjön a Ca és Mg teszt, aztán tudom majd az arányokat pontosabban belőni. Ma elkezdtem lábujjhegyen tápozni, de csak Mic-Mac-ot, excelt egyelőre hanyagolom.
Az az érzésem, hogy amikor elkezdtem adni a tanninos vízezelőt, csak tetéztem a bajt, még nagyobb PH kilengést okozva - úgyhogy ezt egy hete hanyagoltam. Picit még várok, aztán nagyon óvatosn fogom adagolni, hogy rásegítsek a bio rio-ra.
A lényeknek most csak alga legelés volt az új szűrőanyag miatt - a füvekről szépen lelegelték az ecsetet, de holnap már kapnak valami kajcsit.
Az egyik buce majdnem kibontotta már a szirmait - lövök majd egy virágzási képet. A tarra nyírt hátsó fronton a rotala óvatosan elkezdett hajtani, de idő, mire újra formába kerül az akva.
A keltetőbe tett petékből nem tudom, hogy lesz-e valami, már csak 3 van, és nem hiszem, hogy kikelt a többi.. bár ezek egészségesnek tűnnek.
 
Tiszteletbeli garnéla mama lettem! Délután hazaértem, egyből rohantam megsubizni a keltetőt, nem láttam benne semmit, kiemeltem a hálót, és ott ficánkolt benne 2 pindurka! :love: Ebből kiindulva, hogy reggel még 3 tök egyformán kinéző pete volt, és 2 pincurt láttam csak, gondolom, a harmadik, illetve a többi is (12-en voltak), átszuszakolhatta magát a hálón és kiúsztak. Olyan boldog vagyok!!
Etetés volt, egy fél algatablettát kaptak, nagyon éhesek lehettek, nem telt el fél perc, nyüzsögtek rajta.
Megjöttek a várt tesztek, gyorsan kipróbáltam őket: Ca 50 ppm, Mg 8 ppm lett. Zabálja a kálciumot az akvárium, pénteken ugyanilyen vízteszttel mérték a boltban a Ca-t, akkor 60 ppm volt. A jód nagyon picit, de ment feljebb, emeltem a dózison is. KH 2,8, PH is stabil.
A buce egyik virága kinyílt, közeli képet nem tudtam értékelhetőt csinálni róla. Nem szívesen lőném szét fénnyel most az akvát.
Csináltam egy egész alakosat, csak úgy kézből. Jó csoffadtan néz ki. Elöl a fatörzsek körül gomolyog a tigris felhő a kaja körül.
 
Igen, itt csak tigrisek vannak, ő is az. Van kékes, vöröses-barnás-bordó csíkokkal meg sima vérvonal is köztük. Ő szerintem a kékes és vöröses vonalből mixelődött ilyen szépre. Az egyik kedvenc garnim, csak petés nem akar lenni..
Ha esetleg lesz rola oldalrol is kep ne sajnald feltolteni. [emoji14]
 
Csodaszép! És eredetileg sima tigris garnéla szülőktől lett? Vagy mitől ennyire változatos nálad a színük?

Az eredeti bandában is voltak színbeli különbségek, voltak sima barnás alapon barna csíkos, illetve vöröses alapon rozsdabarna csíkosak is. Egy lányzó pedig stardust jellegű pöttyöket is viselt. A kék gént is hordozta valamelyik, hiszen láttam már több kékbe hajló utódot.
 
A bio rio szépen hozza a várt PH csökkentést - PH stabilan 6,6. Úgyhogy köszi mindenkinek a tippet! (y)

A fény egyelőre mindkét lámpán minimumra dimmelve megy, még nem merem emelni, nem szeretném borítani az éppen beállni látszó egyensúlyt. A növények persze örülnének, de most a garnuszok az elsők.
Vízcsere is csak nagyon óvatosan volt, a csersavas vízkezelőt sem merem még adni. Növénytápokat emeltem kicsit, az egyik stau-s rész elkezdett sárgulni.
A jód szint még mindig a béka hátsója alatt van, de azért elindult felfelé, picit emelem a dózist napi 1 cseppre.
Ca: 65 ppm, Mg: 8 ppm, GH 9, KH 2. Ez így már jó is lenne.
A montmorrilonite nekem ugyanúgy szétesik, ha mártogatom, ha nem, úgyhogy homokoznak továbbra is. Gondolom, így sem rosszabb azélettani hatása, mint ha a követ csipegetnék.

Összességében azért alakulunk, köszönöm a drukkolást! :love:
 
Ma reggelre az egyik palacsinta algázómat találtam holtan, neki aztán tényleg nem tudom mi baja lett! :cry: Miután kivettem szegénykét, elkezdtem a reggeli rituálét, de annyira béna voltam, hogy a Crimsonba szánt Micro-t - ami 3 ml - is ebbe az akvába nyomtam :banghead: persze az ide szánt adag után bónuszba. Szerencsére eddig nem lett baja tőle senkinek. Még szerencse, hogy nem az exclet baltáztam el..
Tegnap a wabiba vettem 1 Monte Carlot és 1 Myrio Guayanat, ami nem fért be, az elültettem ide.
A tigriseknek vettem Artemia pops-ot, rávetették magukat, ízlik nekik. Hoztam pároméktól abszolúte vegyszermentes diófa és meggyfa levelet, kipróbálom a napokban azokat is. Mostanában nem nagyon kaptak zöld kaját.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére