• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Indian Summer

Köszönöm, hogy megosztottátok a tapasztalataitokat, azt hoszem, akkor nem kérdés a dolog! Gondolom, akkor az egész szűrőanyagot érdemes lenne lecserélnem - persze nem egyszerre..
@Meskó benne vagyok a közös buliban! :)
Nekem csak ez volt, most is, szinte 80% az a szűrőkbe. Arra kell figyelni, hogy hajlamos betömörödni, sűrűbben kell tisztítani, de, az egyik legjobb szűrőanyag, és a pht tartja rendesen.
 
Nekem csak ez volt, most is, szinte 80% az a szűrőkbe. Arra kell figyelni, hogy hajlamos betömörödni, sűrűbben kell tisztítani, de, az egyik legjobb szűrőanyag, és a pht tartja rendesen.
Az annyira nem baj, ha sokat kell takarítani, úgyis nehezen állom meg, hogy ne nyúljak a szűrőkhöz.:ROFLMAO:
Csak viszonyításképpen: matrix 3 hónap után sem tömörödik, a biorio egy hónap után elkezd összeállni. :)
Az áramlás sebességére van hatással, vagy más negatívuma is van a tömörödésnek? Nálam kifejezetten előnyös lenne a csökkenő áramlás.
 
Mert ezeket a cuccokat úgy kell vízbe rakni, hogy 10 percen át mondjuk kétpercenként belemártogatod, amíg teljesen megszívja magát, és csak ezután teszed be az akvába. Így nem mállik szét. :)

Ezek szeint jó béna voltam vele! A kövi darabnál majd megpróbálom nagyon óvatosan szoktatni a vízi létformához. Így viszont lett homokozójuk! :D
 
Az annyira nem baj, ha sokat kell takarítani, úgyis nehezen állom meg, hogy ne nyúljak a szűrőkhöz.:ROFLMAO:

Az áramlás sebességére van hatással, vagy más negatívuma is van a tömörödésnek? Nálam kifejezetten előnyös lenne a csökkenő áramlás.
Én kifejezetten utálok a szűrőkhöz hozzányúlni, nem szeretem piszkálni, ami megy magától . :p
Nekem csak kisebb lett az áramlás, jó kicsi, egyéb hátrányt nem vettem észre. :)
 
Én kifejezetten utálok a szűrőkhöz hozzányúlni, nem szeretem piszkálni, ami megy magától . :p
Nekem csak kisebb lett az áramlás, jó kicsi, egyéb hátrányt nem vettem észre. :)

Ezzel én is így vagyok, csak akkor birizgálom, ha már nagyon muszáj. A januári beüzemelés óta most pucoltam másodszor.
 
Én kifejezetten utálok a szűrőkhöz hozzányúlni, nem szeretem piszkálni, ami megy magától . :p
Nekem csak kisebb lett az áramlás, jó kicsi, egyéb hátrányt nem vettem észre. :)
Akkor szedtem szét utoljára, amikor előjött az a csöpögés. De mindig van bennem valami félsz, hogy "úristen, tuti csupa kosz, és már nem is szűr semmit, ki kell tisztítani". Persze a szűrő megy, talán még fojtanom is kéne a csapon, annyira jön belőle a víz, csak tudat alatti para ez az egész. De ha tisztítanom kéne a fél év helyett 2-3 havonta, biztos jobban érezném magam. :ROFLMAO:
 
No, szűrőanyag csere megvolt, a szűrőzsákokat kicsit elméreteztem (kicsi lett ill. nem jó alakú), úgyhogy anélkül tettem bele. Nem esik át szerencsére a kosár lyukain. Nem sokkal kisebb a szemcséje az előző szűrőanyagomnál. Marha kíváncsi vagyok, mit fog produkálni.
A kálcium-magnézium szint rendezése és jód pótlás mellett elkezdtem némi KH-t csiholni, ma reggel már 2 kószált az akvában, most folytatom. A Ca szint 40-ről 60-ra emelkedett, a jód nem sokat ment feljebb, de már legalább mérhető 0,03.
Úton van Ca és Mg teszt is, úgy érzem hosszú távon szükségem lesz rá.
 
No, szűrőanyag csere megvolt, a szűrőzsákokat kicsit elméreteztem (kicsi lett ill. nem jó alakú), úgyhogy anélkül tettem bele. Nem esik át szerencsére a kosár lyukain. Nem sokkal kisebb a szemcséje az előző szűrőanyagomnál. Marha kíváncsi vagyok, mit fog produkálni.
A kálcium-magnézium szint rendezése és jód pótlás mellett elkezdtem némi KH-t csiholni, ma reggel már 2 kószált az akvában, most folytatom. A Ca szint 40-ről 60-ra emelkedett, a jód nem sokat ment feljebb, de már legalább mérhető 0,03.
Úton van Ca és Mg teszt is, úgy érzem hosszú távon szükségem lesz rá.
És Oliver Knott eközben azon aggódik, hogy hanyatlik az akvarisztika, mert nincs újdonság. Én felettébb üdvözlendő újdonságnak tartanám, ha a meglévő állat és növényfajok tartását tennék egyszerűbbé, hogy ne kelljen az akvaristának jobban felszerelt kémia labort tartania, mint egy átlagos gimnáziumnak. Van otthon Twinstar vízbontó készülékünk, a periódusos rendszer nem elhanyagolható hányadára kereső indikátorunk ésatöbbi.
 
És Oliver Knott eközben azon aggódik, hogy hanyatlik az akvarisztika, mert nincs újdonság. Én felettébb üdvözlendő újdonságnak tartanám, ha a meglévő állat és növényfajok tartását tennék egyszerűbbé, hogy ne kelljen az akvaristának jobban felszerelt kémia labort tartania, mint egy átlagos gimnáziumnak. Van otthon Twinstar vízbontó készülékünk, a periódusos rendszer nem elhanyagolható hányadára kereső indikátorunk ésatöbbi.

Sajnos úgy tűnik, nem megy a dolog úgy mint Uri Gellernek, hogy aszongya, hogy: MUKODJ! és a növénnyel és lénnyel teletömött akva magától virul a végtelenségig..
 
Sajnos úgy tűnik, nem megy a dolog úgy mint Uri Gellernek, hogy aszongya, hogy: MUKODJ! és a növénnyel és lénnyel teletömött akva magától virul a végtelenségig..
Pedig úgy kellene, mert lassan 250 éve tartunk otthon vizes edényben halakat, ennek ellenére az utóbbi 30 évben csak punnyadás van, semmi előrelépés, ami a tartás egyszerűségét célozná meg.
 
Ma reggel félálomban belém hasított, hogy a szűrő aljába kerámiagyűrűt és siporaxot tettem, és mintha valahol azt olvastam volna, hogy a sipo is emeli a PH-t. Visszanézve a naplót, valóban a PH ilyen mérvű emelkedése kb. ehhez a momentumhoz köthető. Előtte 6,4-nél többet nemigen mértem.
Szóval szűrő szétszed, sipo likvidál, szűrő összerak, figyelve, hogy a bio rio ne ússzon szanaszét. Indítás, szűrő elindul, majd fura rotor akadós hang kíséretében alig nyomja a vizet. Eszembe ötlött, hogy mi van, ha az úszkáló bio rio került oda.. nyilván nem véletlen mondtátok a szűrőzacsit.. No de a rest kétszer fárad, no meg a hülye is..
Szóval szűrő ismét szétszed, a diagnózis stimmelt, a bio rio-t darálta a rotor. Rotor szétszed, kitakarít. Rotor fedél nem akart kinyílni - majdnem sírtam.. Végül azért csak sikerült, pont fordítva nyílik, mint a másik Atmanomé.
A felső tálca szűrőanyagot bepakoltam 2 szűrőzacsiba, betapostam a kosárba - na most ússz oda bio-rio! Passzentos, de ráment a szűrőfej is. Szűrő műxik, happy vagyok! Persze bacikultúra megy.

@Keinrath Adrian , @W.Márk , @Meskó nálatok mennyi idő alatt volt észlelhető a PH csökkentő hatása a bio rio-nak? Kicseréltem a régi éger tobozokat frissre, de mesterséges PH csökkentővel lehet, hogy még jobban megkavarnám csak a dolgokat.
 
Nekem még nincs. ;) Mi lenne, ha napi vízcseréket csinálnál, amíg be nem áll a pH? Nem nagyot, csak minimálisat, hogy ne legyem túl gyors a változás. Egyszerre segítenél rá te is, meg a biorio is.
 
Nekem még nincs. ;) Mi lenne, ha napi vízcseréket csinálnál, amíg be nem áll a pH? Nem nagyot, csak minimálisat, hogy ne legyem túl gyors a változás. Egyszerre segítenél rá te is, meg a biorio is.
A garnéláim egy ilyen akciót követve 2-3 naponta vedlettek 10% cserénél is, szóval nem ajánlanám.
 
Nekem még nincs. ;) Mi lenne, ha napi vízcseréket csinálnál, amíg be nem áll a pH? Nem nagyot, csak minimálisat, hogy ne legyem túl gyors a változás. Egyszerre segítenél rá te is, meg a biorio is.

Jaa :) azt hittem, hogy az egyikben már van és a másikba akarsz. Félre értettem, amit a Mátrixról írtál.
 
A garnéláim egy ilyen akciót követve 2-3 naponta vedlettek 10% cserénél is, szóval nem ajánlanám.

Most napi 1 l víz cseréje van, ezzel próbálom a Ca szintet feljebb tornázni. Ma szűrő pepecselés miatt kb. 4 l vizet töltöttem vissza, de lehet, hogy holnap akkor békén hagyom a rendszert. Csak a jódot adom nekik.
GH-ra rámértem, az most 7, ez így már rendben is volna.
 
Most napi 1 l víz cseréje van, ezzel próbálom a Ca szintet feljebb tornázni. Ma szűrő pepecselés miatt kb. 4 l vizet töltöttem vissza, de lehet, hogy holnap akkor békén hagyom a rendszert. Csak a jódot adom nekik.
GH-ra rámértem, az most 7, ez így már rendben is volna.
Én csak annyit tudok, hogy 10 garnélával napi 3 vedlett páncél volt az akváriumomban mikor naponta kivettem 1 liter vizet, majd a nagy garnélás akváriumból pótoltam vissza, és a garnélák új páncélján is meglátszott a tökéletlen képződés a rengeteg vedlés miatt. Mióta ezt abbahagytam, nem naponta, hanem összesen láttam hármat és a garnélák kezdenek helyre jönni. Ma vagy holnap költöztetem őket össze az Amanokkal a Svédasztalba. :D
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére