• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech I try....

ugyanúgy kell bekötni. nyomás mindig felül van. de a bypass ág csak csökkenti a nyomásodat. minek az neked? nagy vagy kis akvához?
Csökkenti? Épp azért kell hogy ne fojtsa vissza a szűrőt, mert a reaktor miatt 0 lett a flow. Ez van a leírásban is a webshopon...
 
Nekem eheim 4 széria 350T van. 1050 l/óra. Gyári töltettel használom a reaktort kb. 10% teljesítménykiesést saccolok én is. Szerencsére a 70 literes akvába ez nem oszt, nem szoroz :)
Ákosnál mint tudjuk az ördög sosem alszik 😁 ami eddig ment, most nem megy. Ha jó a pumpa teljesítménye persze rakjon bypass ágat, de 1000l/h nál nincs értelme. Ott más gondok vannak... Szerintem az agyontömött szűrő vagy ha csak csordogál a víz a csőben akkor a reaktort nem légtelenítette rendesen. Egyszer biztos megtudjuk. 😊
 
Ákosnál mint tudjuk az ördög sosem alszik 😁 ami eddig ment, most nem megy. Ha jó a pumpa teljesítménye persze rakjon bypass ágat, de 1000l/h nál nincs értelme. Ott más gondok vannak... Szerintem az agyontömött szűrő vagy ha csak csordogál a víz a csőben akkor a reaktort nem légtelenítette rendesen. Egyszer biztos megtudjuk. 😊
:) vagy nem
 
:D

Bocs, most kerültem csak ide :)

Szóval 1050l/h a teljesítményem, a szűrőbe csak SC matrixot, perlont és purigent tettem még decemberben, ezen azóta sem változtattam - nyilván takarítások alkalmával a perlon cserélve, Seachem Purigen regenerálva, matrix át van mosva ;)

A reaktort ahogy Tamás @Burney javasolta 1/3 hyári töltet, 2/3 dryvit háló.

A flow észrevehetően lassult a reaktor bekötése után, bár a növények szépen bubiznak. A bypass-t azért szereztem be, hogy a szűrő teljesítményén javítsak. Mivel első akva, nem is hallottam decemberben azokról a dolgokról, amik most már evidensek. A technika meg van már, túl sok extra energiá ide nem fektetek bele. A kövi scape majd kb decberben lesz esedékes, addig pötyögünk tovább így.
 
Frissen, vízcsere után:
View attachment 153826
Bár eddig 10 like-ot kaptál a mostani állapotra (megérdemelten), egy megjegyzést engedj meg, kérlek:
a "növények nyírását" nem kell mindig szó szerint venni. 🤣
A Vallisneria egyik kedvenc növényem, de szerintem nem ekkora akváriumba való. A kefe szerűen lenyírt levelek, nagyon furcsa látványt nyújtanak, az amúgy gyönyörű elrendezésben. Ráadásul, a sérülés miatt bomlani kezd a sok levél, ami nem tesz jót a vízminőségnek. Bocs a belevau-ért. ;)


Az egyik akvarista boltban láttam egy "megoldást" a "gyep" készítésére: a nagyon sűrűn ültetett és elterjedt Vallisneria leveleit levágták 4-5 centi hosszúra... Hát... mit mondjak? (Azóta már horgászboltként üzemel, a régen szebb időket látott bolt... :( )
 
Utoljára módosított:
Bár eddig 10 like-ot kaptál a mostani állapotra (megérdemelten), egy megjegyzést engedj meg, kérlek:
a "növények nyírását" nem kell mindig szó szerint venni. 🤣
A Vallisneria egyik kedvenc növényem, de szerintem nem ekkora akváriumba való. A kefe szerűen lenyírt levelek, nagyon furcsa látványt nyújtanak, az amúgy gyönyörű elrendezésben. Ráadásul, a sérülés miatt bomlani kezd a sok levél, ami nem tesz jót a vízminőségnek. Bocs a belevau-ért. ;)


Az egyik akvarista boltban láttam egy "megoldást" a "gyep" készítésére: a nagyon sűrűn ültetett és elterjedt Vallisneria leveleit levágták 4-5 centi hosszúra... Hát... mit mondjak? (Azóta már horgászboltként üzemel, a régen szebb időket látott bolt... :( )
Egyetértek sajnos nemtudom máshogy megoldani hogy kb 2 nap alatt ne tkarja el az összes fényt :(
 
Idő közben, elkezdtem egyre jobban gondolkodni, hogy re-scape legyen ebben az üvegben. A zöld porral az üvegen egyszerűen nem tudok mit csinálni. Lekaparom és 2 nap után visszajön....kezd idegesíteni....

Szeretnék csinálni egy iwagumi stílusú akvát...csak azt kell kitalálnom, hogy az inkább magas mint széles üveget, hogyan lehetne igényesen megcsinálni....természetesen a gyári belső szűrő ki fog kerülni.
 
Back
Oldal tetejére